Паросмия /извратено обоняние

  • 33 235
  • 378
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 177
Amg_20,  долавяла съм такава специфична миризма на сутрешната урина и също си мислех за бъбречен проблем. Тъкмо да се наканя да пускам изследвания и отмина. Миризма на пот не усещам.
Снощи четох коментари на руснаци, някои са така вече година и повече. Има и възстановили се, макар и не на 100 %.

# 241
  • Мнения: 1 187
Членувам в няколко английски групи за паросмия. Всеки случай е различен. Някои хора нямат и едно нещо което да мирише приемливо. Масово се прилага техниката която аз използвам - запушване на носа. мернах един двама възстановили се и то не напълно. И моята пот мирише на лук(новия ковидски лук). Ии май пак съм с ковид. разваленото ми обоняние си е още тук, но последните няколко дни са ад. Ужасяваща кашлица водеща до повръщане,Постоянно 37.5 до 38.5,сополи, болки в гърдите.. Кога ще свърши всичко това с този шибан ковид : (

# 242
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ъпдейт на моето състояние:
Имах съвсем малко, но забележимо подобрение при мириса на парфюма и дезедоранта, които ползвам. Но преди седмица отново загубих усещането и се върна ужасната миризма. Краставица не обичам и не ям, но опитах днес - ами да, ужасен вкус, ужасен мирис. Телесните миризми все още не усещам. Не пия нищо, от мързел, не от друго. Но пък миризмата на прясно окосена трева усетих, което ме зарадва. Оптимист съм и вярвам, че всичко ще се оправи.✌️

# 243
  • Мнения: 10 849
Аз съм с поредно разболяване и запушен нос, задна хрема. Учудващо имам леко завърнал се мирис. Днес мирисах едни рози, много се изкефих, че усетих някакъв аромат Blush Пускам ви тази красота с пожелание скоро всички да си върнем нормалните усещания Simple Smile

# 244
  • Мнения: 30
Здравейте,
Получих информация за д-р Рада Алексиева.
Информацията ми е оскъдна и леко неразбираема понеже моят мъж е споделил с приятели за състоянието ми. Та тази д-р Алексиева използвала някакъв метод за откриване на проблеми в организма. Помагала е на хора прекарали тежък ковид.
Някой да я е посещавал или да я е чувал,  тъй като аз няма да посмея да се правя на хипохондрик при наличието на бременност.

# 245
  • Мнения: 4
Аз съм този проблем от август 2020 година.
Моля ако някой има подобрение от нещо да сподели. Пих витамини от групата B, също така и гинкобилоба и нищо не помага.

# 246
  • Мнения: 76
Здравейте, от 3 седмици съм с паросмия. Днес бях на УНГ, изписа ми лечение за 1 месец. Милгама Н капс. 2х1 и Геритамин 2х1 + упражнения с етерични масла. Ще пиша, ако има ефект.

# 247
  • Мнения: 522
Ами аз вече доста върнах обонянието си (преминах ковида през Ноември, загубих само обонянието си) мога да кажа върнах близо 80% , но все още не усещам доста от лошите аромати - моля приятелят ми да подуши храната, за да провери дали е развалена, парфюмите все още усещам като нещо отвратително, НО някои сапуни започнах да усещам приятно :O
Не съм се третирала снищо специално за лечение. Явно проблема си отминава сам след време.

# 248
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Преди няколко дни установих, че любимите ми пъпеши имат много противен вкус. Само аз го усещам, значи е поредният бъг. Иначе миризмите на цигари и пушек окончателно изчезнаха, лукът продължава да смърди адски гадно, прахът за пране също и май това е. Останалите неща ги усещам повече или по-малко нормално.

# 249
  • Мнения: 596
На мен пъпеша в момента ми е на второ място по гадост след краставиците.
Добре, че поне доматите са ми нормални. С повечето странни на вкус и мирис неща сякаш свикнах.Confused

# 250
  • Мнения: 10 849
На мен откъм вкус доста неща са ми безвкусни просто. Само Кока Колата и Пепси има вкус на пластмаса и лекарство... а преди обичах да пия от време на време.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 25 257
О, да, и те, точно пластмасов вкус. Но аз по принцип не ги обичам, та не ми е драма Laughing Виж, пъпешите и лука... Мъка, мъка Crazy

# 252
  • Мнения: 193
И аз се включвам. Преболедувах COVID през м. Март тази година.
Още от ден 2 нямах нито вкус, нито мирис.
След това се възвърнаха малко по малко, всичко ми беше тооолкова вкусно и от м. Май повечето неща са ми много гадни.
Първо лука, после чесъна имат някаква миризма, която до момента не съм срещала.
Кока - колата има вкус на нещо като ментово, а краставиците, които обожавам и миришат и на вкус са меко казано отвратителни.
Месото без значение пилешко или свинско са ужасни на вкус.
Единствено каймата ми е вкусна, карам я общо взето на едни и същи неща - варени картофи, спагети Болонезе, кус - кус, пържени картофи и праскови. Шоколади, сладоледи - отвратителни са ми.
Банана има вкус на препарат. А миризмата на белина, която по принцип харесвам, в момента мирише на много гадно и ми се повръща от нея..

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 615
При ММ отново се появи усещането за миризма на пушек. Беше изчезнало за около 3 месеца, но от около седмица отново се оплакво, че му мирише. Бяхме болни декември 2020г. Вече се чудя има ли отърване от тази гадост.

# 254
  • Мнения: X
При мен се появява такова нещо, когато са ми възпалени синусите.

Общи условия

Активация на акаунт