Октомврийче чака право под елхата Дядо Коледа да дойде на вратата.Тема 9

  • 15 823
  • 761
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да ,имаше нещо такова за фейсбук, което и аз не разбрах защо е така, но пък имаше и някаква потребителка дето се разсърди и напусна заради това хаха.

# 91
  • Мнения: 368
Да в групата във фейсбук казаха, че не приемат. Това беше преди доста време, може би още не всички бяхме родили, но вече не приемаха. Нашето момче казва мама, тати, баба, дяди, кака, ам,ам. Говори си и негови си неща 😄 Разнася постоянно някакви неща, бори се със столовете да ги сваля на земята и пак да ги вдига. Харесва му тубата с вода, но когато е пълна започва да реве, че не може да я вдигне ( 10 литра, как да може 😄) когато е наполовина я разнася из стаята😄

# 92
  • Мнения: 1 521
Хахахах бях забравила драмата за Фейсбук, какви бяха тези които я направиха, къде отидоха, как решиха да си останат само те там...????!?!
Не е в час тоя народ и това е!
Моят нищо не казва: мама, па па, мууу, ръмжи като кучвтата Grinning и това е. Ама и аз мисля, че е рано, хората мн бързат да им проговорят децата, до 2 изобщо не го и чакам. Опитвам да го науча на Да и Не - нямам успех.
Но пък разбира всичко, каквото и да го попитам в къщата къде е и той го показва.
Какво ще правим цяла зима затворени вътре с тия бебета? Още отсега полудявам, той блъска по вратата и иска да излиза. Simple Smile

# 93
  • Мнения: 270
Добро утро и Виктор на казва много неща мама, баба, ам ам, да, не и май вече казва деде и тата ама не мога да разбера иначе говори някакви негови работи. На мен комшийките, които вече имат по 2 деца ми казаха, че проговаряли на 2 години 🤷.  Иначе каквото му кажеш всичко разбира само не може да отговори. Дърпа всичко редовно мести тубата с водата и се опитва да пие от помпата 😂. Събаря столовете, отваря гардероба (той е с плъзгащи врати и доста трудно се отваря). В сряда му правих малка питка дето се бута между краката и след това започна да се пуска сам да върви. Сега върви от спалнята до хола без да се държи. Вънка се пуска също сам, но още не е стабилен.


Диди исках да те питам вие кога решихте да празнувате именния ден на Виктор на 11.11- Света Мина или на 18.04- Свети Виктор?

# 94
  • Белгия
  • Мнения: 511
Калибра, аз даже не се и замислях за имен ден!

В Белгия не празнуват имени дни.. Затова предполагам, че за колоритност и култура ще "празнуваме" вкъщи и двете дати. Ти как мислиш да го правиш?

# 95
  • Мнения: 799
Привет и от мен!

И малката си знае нейните си мама, тати, баба, бау и ам-ам, ааа и я научих да казва пъп, ама тя вика пАп 🤣

Вече се пуска няколко пъти и прави по  няколко крачки, иначе по цял ден си бута столчето за хранене напред-назад.

Ние излизаме обикновено следобед, че сутрин все не се организирам. Има парк до нас и е приятно.

Вчера правих баница, носейки я в раницата на гърба ми 🤣 тааа.. поръчах такава кула, да стои до мен на плота, да видим дали ще й хареса Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 136
Как се казва тази фейсбук група?

И ние се побъркваме вкъщи..

# 97
  • Мнения: 989
Момичета, благодаря ви за отговорите. Доста се успокоих. Вече се бях притеснила, че 5 думи ги повтаря от месеци и никакъв напредък! Иначе постоянно си бърбори, но само бебешки работи.

И той е силен в ръцете, мести какво ли не. Това го забелязах още като тренираше като алпинист и се набираше на леглото си още от мнооого малък- от преди доста месеци. Яко драпа и той с ръцете.

# 98
  • Мнения: 215
Моят също не говори, плямпа си неговите работи. Засега мисля, че казва само папа, ча (чао) и коте. Мама не казва, въобще м-то не му е в репертоара, но дано да го научи скоро Simple Smile Педито ми каза, че до 16м трябвало да имат 5 думички и ако до тогава няма никакви - логопед.
Иначе започна да се пуска вече сам да прави крачки и не знам как успява, но все се удря някъде или прави някаква беля. Вчера както си вадеше играчки от панерчето под стола за хранене и влезна в него с главата надолу...

# 99
  • Мнения: 554
Здравейте мами!
Ние с малкия си излизаме, стига да не вали. Дори и за 1 час сутрин задължително, малко да ни хване студ бузките Simple Smile После съня е по-спокойно при нас. Даже и сега са с баща му навън, докато аз готвя вкъщи
Иначе казва: мама, тате, тати, баба, кака, гарга казва, без р-то, разбира се, може би и още нещо, сега не се сещам.
Вие как се справят с домакинските си задължения? Кога готвите и чистите? Аз мисля да си улесня живота с една прахосмукачка робот сега покрай намаленията.
Хубав ден от нас!

# 100
  • Мнения: 1 521
Аз не готвя. Чистя предимно само хола където сме цял ден и съб и нед чистя повече. И тези задължения ми идват в повече....
Не мога да си представя как готвите и се справяте.....

# 101
  • Мнения: 989
Момичета, на някоя от вас белегът от секциото да е релефен?
И какъв беше онзи крем за мазане- някоя от вас го беше споменала, но не мога да го намеря.

# 102
  • Мнения: 1 136
Ние също излизаме всеки ден, но съм депресирана, защото лятото бяхме навън поцял ден буквално. Само в най-големите жеги се прибирахме по обяд, но тогава седяхме навън до 20ч.. сега излизаме в 12-13ч и се прибираме към 15-16ч... 😒 пробвах да излизаме и след 18, но май го е страх от тъмното.

Аз готвя за нас и за детето, защото няма как иначе. Няма нито една кухня в София, която да готви според неговите алергии. Аз пазя диета заради малкия, защото все още го кърмя. Не консумираме никакъв глутен, млечни продукти, яйчен белтък (жълтъци може), телешко, картофи (всички видове), спанак, коприва, цитруси и ако не готвя просто няма да има какво да се яде. По заведенията масово не дават списъци с алергени, а дори и да дават, то не ги спазват. Цялостно нямаме такава култура.

Справям се по следния начин: Детето го вкарах на общото меню, за да не готвя отделно за него. Само се съобразяваме с капризите на таткото, защото той си има доста такива. (Например не обича риба и рибата я готвя отделно за нас с малкия).
В неделя се прави менюза цялата седмица по дни. Прави се списък за пазаруване и се взимат повечето продукти. За съответните дни остават само месото от близката месарница и продуктите, които тр да са пресни. Готвя докато малкият спи.

Звучи гадно, но се свиква. Имам повече енергия от всякога. Даже правя упражнения всеки ден.

Чистенето: ами да ви кажа колкото и да чистя все е разхвърляно. Примирих се. Вече правя разлика между разхвърляно и мръсно. Гледам да забърсвам прах и да мия пода често, а останалите неща когато може. Таткото много ми помага с къщната работа, когато е вкъщи.

Имаме прахосмукачка робот, миялна, сушилня и те много ме спасяват. Забравих какво е да пускаш прахосмукачка, да миеш чинии и да простираш. Не гладя - за мен е загуба на време.

Дразни ме как е разхвърляно постоянно, но си казвам, че един ден къщата ще бъде чиста, но ще ми бъде мъчно за сегашните дни.

Относно думичките и моят не е разговорлив. Казва баба на баба си и ба-ба на куче. Казва мама на мен и ма-ма за коте 🤣 гуу за гълъб и гуу за гол 🤣🤣🤣 Бу за кола, "б" за обувка, "дада" за вода и това е

# 103
  • Мнения: 270
Калибра, аз даже не се и замислях за имен ден!

В Белгия не празнуват имени дни.. Затова предполагам, че за колоритност и култура ще "празнуваме" вкъщи и двете дати. Ти как мислиш да го правиш?


Ние решихме да е на 18.04 когато е и свети Виктор. Макар че тази година не сме го празнували, защото разбрахме много късно че има тогава имен ден, но от другата  година ще му го правим.

# 104
  • Мнения: 799
Момичета, на някоя от вас белегът от секциото да е релефен?
И какъв беше онзи крем за мазане- някоя от вас го беше споменала, но не мога да го намеря.
Моят...
Кремът бешее ето този:
Аз си го взех, но ходих и на консултация за премахване на белега с лазер. Момичето ми показа доста снимки преди и след и мисля, че ще има ефект.

Иначе и у нас е все разхвърляно, даже нашата спалня още не  мога да я подредя след пренасянето, все нещо има за прибиране, а няма кога.
За готвенето - малката е на кухня засега, а за нас готвя след като заспи, но общо взето ден за ден.

Иначе и мен роботът, миялната и сушилнята ме спасяват 😁

Общи условия

Активация на акаунт