Пубертетът при момчетата - тема 9

  • 50 156
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 9 152
С колко деца дружат вашите синове и колко често се виждат?
Имам усещането, че лятото минава леко скучно при нас.
Най- тесния му кръг са около 3-4-ма.
Сега лятото, повечето са на почивки и екскурзии, иначе, се среща чат пат с тях на сладолед, колело или техните игри.
Виждането им наживо в последните година и половина е силно ограничено заради Ковид мерките, но виртуално са всеки ден заедно.

# 481
  • Мнения: 6 450
С колко деца дружат вашите синове и колко често се виждат?
Имам усещането, че лятото минава леко скучно при нас.
Големият (17г.) смени училището миналата година и затова има компания от старото училище (4 момчета+2 момичета), компания от новото училище (5 момичета и 1 момче) и компания от отбора (12 момчета). Излиза поотделно с тези компании, когато сме си в Германия. Най-най близките му приятели са трима. Често се вижда с приятели, почти всекидневно през ваканции и уикенди, поне 2 пъти седмично в учебно време. В България е в компанията на братовчедите си основно.
Малкият (15 г.) е много общителен, компанията им е голяма, около 15-16 деца - момчета и момичета, събират се почти всекидневно. С момчетата от отбора не се вижда извън тренировки.

# 482
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Моят е байкър и компанията му е на възраст от 11,12 г до 19,20 г. Голяма компания са и по цял ден е навън с колелото, прибира се около 22.30 ч. (през училищно време по половин ден 😁). Карат по парковете или околностите на града ни...

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Нашият, на 15 е, взе да не се прибира в уречения час Confused  Звъним - ей ся идвам, на близо съм. И така 20мин. Пак звъним...Да, да идвам...така няколко пъти. Говориш, обясняваш  и т.н...ама отсреща кух поглед.
От утре почва пак плуването. Мрънка, ама това е. Искал фитнес, че ходи няколко пъти с приятелчетата...да, ама плуването не се спира!
За училище си умирам от яд, че за сега ще са присъствено, а нашите няма да почнат и то заради неприключил ремонт Confounded  Това само у нас го има.

Вашите деца до колко ги пускате вечер?
22...22,30?

# 484
  • София
  • Мнения: 2 855
Няма вечерен час, но до 21.30 си е вкъщи.

# 485
  • Мнения: 1 602
Моя синковец не излиза много. Но винаги е имал 1-2 приятели. Не е от най-контактните. А ДО изобщо не допринесе положително за социалните контакти. С новия клас почти не се опознаха. А и той имаше здравословни проблеми пролетта, та още повече се затвори в къщи. Контактуваше с две момчета от стария клас, но едното май вече не му се обажда.
Надявам се тази година да е по-добра.

# 486
  • София
  • Мнения: 2 446
Моят син (15) се движи основно с две - три момчета и две момичета. Обаче постоянно групата ходи да видят приятел на този, съученик или роднина на онзи ... Обикалят цяла София. Познава много деца вече.
Прибира се преди 9.30, като се чуваме поне веднъж след 8.00. С началото на учебната година ще се прибира по-рано.

# 487
  • Мнения: 15 572
Вашите деца до колко ги пускате вечер?
22...22,30?

Лятото трябваше в 22.00 ч. да е вкъщи. Два пъти се прибра в 23.00 ч, защото си бил изпуснал рейса и трябвало да чака много следващия. След първото закъснение не излиза 1 ден, след второто - 3 дни. Казах му, че след третото няма да излиза 5 дни и т.н. Трето закъснение нямаше  Simple Smile
Сега, от средата на август, обаче вечерния му час стана 21.00 ч., защото започна да се стъмва по-рано.

# 488
  • Мнения: 1 686
Моят е на 16.Приятелите са му от отбора. Играе футбол от 10 години и обкръжението му са само от там. Два пъти дневно има тренировки по 2-3 часа и излиза много рядко за около час, най много, обикновено в неделя, когато нямат мачове и тренировки. През учебната година е същото. Вечерен час няма, не се налага. Рождени дни се празнуват по вили с преспиване и това му е единственото забавление веднъж Н 2 месеца примерно... Скучен живот, няма ваканции, но... Сам си го е избрал. Никога не мрънка. Ляга най късно в 10,защото става в6. 30 за тренировки. Изключение прави само ако има важен мач по ТВ. Скуката.. Понякога ми става жал за изгубеното детство... ☹️

# 489
  • София
  • Мнения: 12 125
Нашият, на 15 е, взе да не се прибира в уречения час Confused  Звъним - ей ся идвам, на близо съм. И така 20мин. Пак звъним...Да, да идвам...така няколко пъти. Говориш, обясняваш  и т.н...ама отсреща кух поглед.
От утре почва пак плуването. Мрънка, ама това е. Искал фитнес, че ходи няколко пъти с приятелчетата...да, ама плуването не се спира!
За училище си умирам от яд, че за сега ще са присъствено, а нашите няма да почнат и то заради неприключил ремонт Confounded  Това само у нас го има.

Вашите деца до колко ги пускате вечер?
22...22,30?
Чудо! Пубер, който си вдига телефона, това е невиждано, сериозно.

Иначе тези дни в групата за майки на тийнове във Фейсбук бистреха въпроса с вечерния час и стана ясно, че по закон до 14 години могат да са сами навън до 20 часа, а от 14 до 18 до 22. Доста майки са ги викали да си прибират 16-17 годишните от районното, защото са сами навън. Имайте го предвид при вечерните часове. Глобата е от 300 до 1000 лв.

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Знам го това с полицията и му го повтарям...също, че няма да ида да го прибирам.
Вдига, да...де да има късмет да не го Sunglasses

# 491
  • Русе
  • Мнения: 11 919
До 18 се прибираше най-късно до 22.30. Обяснила съм за правата, задълженията, вечерния час и глобите.Знае че нямам граници и ще ходя да го диря из града или ще звъня по родителите на приятелите му. Вдига си телефона и преди 18 и след 18 години, които навърши преди два месеца. Ако аз го търся, отговоря с да и не и приключваме за секунди, защото все бил зает. Ако той ме търси откарваме по час, час и половина. Два месеца работи на морето

# 492
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Прибира се 22.30-23 ч, на 15 е. Не живеем в София, а в областен град в Северна България...

# 493
  • Мнения: 9 152
Нашият режим е съвсем различен. Вечер не излиза сам.

# 494
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Ей тая вечер не щя да си вземе суичър и тва е...инато магаре е. Каза, че в 21 ще си дойде...дали му вярвам?

Общи условия

Активация на акаунт