Пубертетът при момчетата - тема 9

  • 50 138
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 652
Моя синковец не излиза много. Но винаги е имал 1-2 приятели. Не е от най-контактните. А ДО изобщо не допринесе положително за социалните контакти. С новия клас почти не се опознаха. А и той имаше здравословни проблеми пролетта, та още повече се затвори в къщи. Контактуваше с две момчета от стария клас, но едното май вече не му се обажда.
Надявам се тази година да е по-добра.
Същото и при нас, за съжаление. Има едно приятелче и със сестра си. Не е от най разговорливите и не му е много важно да си говори и съответно не намира нужда от компания. А е приятна компания, има чувство за хумор.

# 496
  • Мнения: 13 805
Моя синковец не излиза много. Но винаги е имал 1-2 приятели. Не е от най-контактните. А ДО изобщо не допринесе положително за социалните контакти. С новия клас почти не се опознаха. А и той имаше здравословни проблеми пролетта, та още повече се затвори в къщи. Контактуваше с две момчета от стария клас, но едното май вече не му се обажда.
Надявам се тази година да е по-добра.
Същото и при нас, за съжаление. Има едно приятелче и със сестра си. Не е от най разговорливите и не му е много важно да си говори и съответно не намира нужда от компания. А е приятна компания, има чувство за хумор.
Все едно пишете за моят син. Чак ми олекна че не е само моят така. Чудесно се вписва в компанията на кака си но е 7-8 години по-малък от тях. Питах го - добре де как в училище по цял ден мълчиш и нямаш с кого да обелиш една дума, а иначе си приятен в компания. Отговорът му - майко, съучениците ми говорят само за футбол и коли и кой кого набил и какво да счупят. Момичетата от класа пък само за дрехи и коя кого харесвала. Тези теми са ми безинтересни. Честно казано нямаше какво да кажа на такъв отговор. Дано тази година в новия клас има повече късмет. На 14 и половина  е, Осми клас.

# 497
  • Мнения: 1 981
Нашият също няма приятели - със сестра си са непрекъснато заедно. Но той говори, много говори и като се прибере от училище наваксва целодневното си мълчание. И той твърди, че темите на съучениците му не са му интересни и че може да поддържа разговор, но не може/няма желание да започне. Не вярвам това да се промени в скоро време, защото поне още две години средата му ще е тази. Предполагам, че чак в университета ще си намери средата, тъй като ще е с хора със сходни на неговите интереси, но може и да не съм права..Ще видим!

# 498
  • София
  • Мнения: 455
Приветствайте ме с овации, дами! Grinning Имам чувството, че до вчера съм чела и участвала в бебешките форуми  и с умиление си спомням какви добри деца имах. Вече са на 11 и половина и 12 и половина и у нас е не-тър-пи-мо. В пубертета ли да търся причината? Не е ли рано за момчета?!

# 499
  • Мнения: 15 538
Рано е. Обаче и периода точно преди пубертета е отвратителен и труден. Даже не съм сигурна дали при някои деца  не е по-труден и от самия пубертет.

# 500
  • София
  • Мнения: 12 101
Приветствайте ме с овации, дами! Grinning Имам чувството, че до вчера съм чела и участвала в бебешките форуми  и с умиление си спомням какви добри деца имах. Вече са на 11 и половина и 12 и половина и у нас е не-тър-пи-мо. В пубертета ли да търся причината? Не е ли рано за момчета?!
Година и половина пандемия и ДО не помогнаха с нищо на подрастващите. Та не е само пубертета. Цяло лято съм с деца и подрастващи, и като говоря с тях само си потвърждавам, че докато ги наричаме лигльовци, защото други били преживели Втората световна война, те наистина са доста пострадали психически.

# 501
  • Перник
  • Мнения: 4 863
И моят син (на 14 г.) почти не излиза. Цяло лято контактуваше основно с внука на съседите, с който са неразделни от малки и с децата от клуба по  лека атлетика. С баща му зорлем го ръчкаме да излиза, да се обади на някой - не искал, така му било добре. На леля си се е метнал Stuck Out Tongue Winking Eye

# 502
  • Мнения: 29 324
Здравейте,

Влизам във вашата темичка да чета, че май скоро и това ще ни застигне.... Знам, че е малко рано, обаче е лудница.
На 10 и половина е, но ми се струва, че хормоните Grin идват....

Може и да е до характер, но е страшен инат, всичко се случва с много повтаряне и викане накрая от моя страна. Понякога пък се лигави, като бебе.... некъв ужас!!!

Все си мисля, че трябва да се уталожат нещата около 10-11 г., ама нещо не го виждам.

# 503
  • Мнения: 2 047
E да се уталожат към 11г... те сега започват. При късмет към 16-17 г би трябвало да заприличат на хора. 🤣

# 504
  • Мнения: 10 384
Прибира се 22.30-23 ч, на 15 е. Не живеем в София, а в областен град в Северна България...
И моят тогава се прибира, но сме в Южна БГ 🙃
До 21-21.30 е на танци (народни) и след репетиция се изпращат с младежите и девойките, дюнери, гороси, ала бала...
Явно има и специална девойка, щото яко държи да закъснява и да ходи по-рано, а доскоро не можех да го изритам навън...
Като цяло 2-3 съученици (доста мъжки клас са) и няколко от клуба по танци... Не е особено социален като цяло, гледа си неговите теми, което не го вълнува подминава и грам не се напряга...

# 505
  • Мнения: 9 152
duhi_puhi, Ей, браво на сина ти за народните танци! Много успех му желая в това занимание.
Какво е " гороси"?

# 506
  • Мнения: 1 047
Гироси с печатна грешка, по всяка вероятност. Simple Smile

# 507
  • Мнения: 10 384
duhi_puhi, Ей, браво на сина ти за народните танци! Много успех му желая в това занимание.
Какво е " гороси"?
Гироси 😁 сори
Иначе танцува вече 10 години, съвсем професионално вече.
Малката и тя, 4та година, ама девойките не са толкова забележителни, на тях танците по им се получават и ги влекат 🤣 Но младежът вече с кеф си ходи даже.. Иначе е програмист уж 😁

# 508
  • Мнения: 13 805
Духи Пухи - завдиях, неблагородно. Моят е дръвче- метнал се е на баща си. Поне малко от мен да беше взел ( толкова години то балет то народни то съзтезателни - какво ли не танцувах).  Явно ще сваля мадамите с друго...

# 509
  • Мнения: 15 538
Здравейте,

Влизам във вашата темичка да чета, че май скоро и това ще ни застигне.... Знам, че е малко рано, обаче е лудница.
На 10 и половина е, но ми се струва, че хормоните Grin идват....

Може и да е до характер, но е страшен инат, всичко се случва с много повтаряне и викане накрая от моя страна. Понякога пък се лигави, като бебе.... некъв ужас!!!

Все си мисля, че трябва да се уталожат нещата около 10-11 г., ама нещо не го виждам.

Ееее, ти много бързаш Simple Smile То, както се казва, още не е започнало Grinning
Съвет от мен - ако обичаш вино гледай винаги да имаш една бутилка. Гледай да имаш и едно блистерче мента, глог и валериан, за по-"специални" моменти и това е рецептата. Стискаш зъби и чакаш да мине.
И, за да те ориентирам горе-долу - синковеца скоро ще стане на 15 години и още на моменти ми идва да хвана гората и да не се върна Grinning Но, чета редовно тук и се успокоявам, че явно всички са така Simple Smile
Така че, като ти дойде в повече пиши тук и всички ще те успокоим - да знаеш, че не си сама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт