Майчинството счетоводно - 87

  • 30 342
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 828
При мен когато хваща 2 месеца (02.09 -01.10) . Частта за 09 месец ми се плати 09 месец края.. а този 1 ден от 10 месец ми се плати в началото на 10 месец. За това и пратих 2 -3 месеца как се е случило, но и при мен е входиран в началото на дадения месец.
Ако се входира към 16 число най-вероятно частта от 11 месец ще ти дойде първите дни на декември ✌️
На мен като са ми входирали на 16 число съм ги получавала на 30 число. ☺️
Не намирам смисъл повече да се спори по тази тема 😂

# 61
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
То няма за какво да се спори.
По нормативна уредба няма причина НОИ да не си спази срока от 10 дни за обработка и изплащане от подаването, без значение от периода.
На мои клиенти също се е случвало да изплатят болничен преди изтичането му, когато обхваща само един период.

# 62
  • Мнения: 242
Не знам дали тук е мястото да попитам, но има ли начин от съвсем ранна бременност, след установяване на сърдечен пулс например, да получавам болнични до края на бременността?  Притесненията ми са свързани с Ковид и с това, че работодателят ми не се отнася сериозно към ситуацията и не взима достатъчно мерки, за да предпази служителите си.

# 63
  • Мнения: 371
в момента съм в болничен, а между този и 45 дневния болничен имам период от 6 дни. Тъй като в болницата където съм на ЖК изискват да си плащам болничния(последния път платих 40 лева преглед плюс 20 лева за болничен) не ми се иска само за 6 дни болничен да плащам отново 60 лева. Въпроса ми е може ли да пробвам да взема болничен от личната ми лекарка за 6 дни, или от лл на детето.

# 64
  • Мнения: 750
Не знам дали тук е мястото да попитам, но има ли начин от съвсем ранна бременност, след установяване на сърдечен пулс например, да получавам болнични до края на бременността?  Притесненията ми са свързани с Ковид и с това, че работодателят ми не се отнася сериозно към ситуацията и не взима достатъчно мерки, за да предпази служителите си.

По лекарско предписание имаш право на 180 дни непрекъснат болничен. Ако прескочиш тези дни минаваш на допълнителна комисия за да ти стигнат. Говори най-добре с АГ, което ще те следи и той/тя ще ти обяснят подробно как седят нещата и дали и какво може да се приложи в твоя случай.

# 65
  • Мнения: 1 739
Не знам дали тук е мястото да попитам, но има ли начин от съвсем ранна бременност, след установяване на сърдечен пулс например, да получавам болнични до края на бременността?  Притесненията ми са свързани с Ковид и с това, че работодателят ми не се отнася сериозно към ситуацията и не взима достатъчно мерки, за да предпази служителите си.
Аз съм в подобна ситуация. Като разбрах, че съм бременна (преди 40 дни) още поне нямаше толкова много болни. Минах 2 прегледа (5 и 7 г. с. Чухме пулс), лекарската ми каза че до 10г.с. ще трябва да изчакам за болничен. Взех си 8 дни отпуска, защото вече беше страшно положението. Върнах се, колкото да кажа на работодателя и да довърша за 3-4 дни каквото мога и от днес ми започва болничния.
Успех!

# 66
  • Мнения: 374
Взели сте правилното решение. Никой няма да ни даде медал, ако работим в това време. Осъзнах го ама малко късно. Работих до средата на 6 месец.
Не знам дали тук е мястото да попитам, но има ли начин от съвсем ранна бременност, след установяване на сърдечен пулс например, да получавам болнични до края на бременността?  Притесненията ми са свързани с Ковид и с това, че работодателят ми не се отнася сериозно към ситуацията и не взима достатъчно мерки, за да предпази служителите си.
Аз съм в подобна ситуация. Като разбрах, че съм бременна (преди 40 дни) още поне нямаше толкова много болни. Минах 2 прегледа (5 и 7 г. с. Чухме пулс), лекарската ми каза че до 10г.с. ще трябва да изчакам за болничен. Взех си 8 дни отпуска, защото вече беше страшно положението. Върнах се, колкото да кажа на работодателя и да довърша за 3-4 дни каквото мога и от днес ми започва болничния.
Успех!

# 67
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
в момента съм в болничен, а между този и 45 дневния болничен имам период от 6 дни. Тъй като в болницата където съм на ЖК изискват да си плащам болничния(последния път платих 40 лева преглед плюс 20 лева за болничен) не ми се иска само за 6 дни болничен да плащам отново 60 лева. Въпроса ми е може ли да пробвам да взема болничен от личната ми лекарка за 6 дни, или от лл на детето.

ЛЛ не може да издава болничен с този код.Преглед този път не мисля, че е нужно да минаваш изобщо.

# 68
  • Мнения: 310
Момичета, не съм сигурна, затова се обръщам и към вас с въпрос. В тези 180 дни от ЛКК влизат ли и 40 дни от личния лекар, тъй като преди да мина на ЛКК ми се е налагало по други причини да ползвам няколко пъти по 7 или 14 дни?
Т.е. използвала съм от началото на януари до към май разпокъсано общо 40
 дни от личен лекар, а от август съм в болничен от ЛКК.
Благодаря!

# 69
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Момичета, не съм сигурна, затова се обръщам и към вас с въпрос. В тези 180 дни от ЛКК влизат ли и 40 дни от личния лекар, тъй като преди да мина на ЛКК ми се е налагало по други причини да ползвам няколко пъти по 7 или 14 дни?
Т.е. използвала съм от началото на януари до към май разпокъсано общо 40
 дни от личен лекар, а от август съм в болничен от ЛКК.
Благодаря!

Не, гледат се 180 дни непрекъснат болничен.

# 70
  • Мнения: 310
Благодаря!

# 71
  • Мнения: 27
Здравейте,

Имам следният казус: Работех за шведска компания,която има 2 дружества , едното българско представителство,другото share service center,който фалира . Съкратиха ми позицията и ме прехвърлиха към българското дружество.  

Сега съм 2ра година майчинство и исках да се върна на работа, но ми предложиха да ме съкратят по чл.331 и ми изплатиха 4 заплати и натрупана отпуска . Обаче сега ми спряха и майчинството, тъй като вече нямам трудов договор.


Въпросът ми е дали имам право на майчинсвто или на някакво обезщетение?


Поздрави,

Вероника

# 72
  • Мнения: 371
в момента съм в болничен, а между този и 45 дневния болничен имам период от 6 дни. Тъй като в болницата където съм на ЖК изискват да си плащам болничния(последния път платих 40 лева преглед плюс 20 лева за болничен) не ми се иска само за 6 дни болничен да плащам отново 60 лева. Въпроса ми е може ли да пробвам да взема болничен от личната ми лекарка за 6 дни, или от лл на детето.

ЛЛ не може да издава болничен с този код.Преглед този път не мисля, че е нужно да минаваш изобщо.
прегледа беше месечния по ЖК, всеки път си намират начин да плащам нещо, независимо че ми се полагат мисля 2 или 4 ехографа.Болничен от ЛЛ може да ми пуснат например за нещо друго несвързано с бремеността или от лл на детето ми за самото дете.

# 73
  • София-Младост
  • Мнения: 23 350

Въпросът ми е дали имам право на майчинсвто или на някакво обезщетение?
При прекратен ТД-не.

# 74
  • Мнения: 292
Здравейте,
Знаете ли какъв болничен се полага от ЛКК минимум и максимум, причината в операция на фиброаденом?

Общи условия

Активация на акаунт