Какво ви е мнението за тарикатите от HelpKarma

  • 21 734
  • 358
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 505
Медиите (поне големите) са ибрикчии на управляващите и се занимават само и единствено с контролирано изпускане на информация.

# 46
  • Мнения: 2 987
Няма значение дали е било поръчково или не, това журналистическото разследване е много полезно за да погледнем отвътре на това ... не ми достигат нецензурни думи да опиша възмущението си от тези тарикати на едро експлоатиращи състрадателността и съпричастността на обикновените хора към тези в голяма нужда. Собственика нито знае колко хора работят при него, нито колко получават, нито какви заеми взимат, нито пък служител може да си спомни какви заплати е получавал... някакъв напълно разграден двор за усвояване на нашите пари дарени за благородна кауза. Съжалявам, че направих големи дарения чрез тях.

# 47
  • Мнения: 9 481
Нали се сещаш, че след интервюто им веднага са покрили безброй следи. Да показват интервюто след като са предприети мерки. Репортажът им не е наказателно дело- дори не е ясно дали поведението на въпросните е наказуемо. Всичко е въпрос на рейтинг.

От цялата работа пострадаха само нуждаещите се, защото се срина доверието в даренията като цяло. По-важно ли да се гледа сеир по телевизията от това да бъдат спасени човешки животи?

Още, когато журналистката ги е потърсила за интервю, са започнали да замитат Wink
И да, именно "наказателно дело" е, защото благодарение на гласността, която дават, хората ще се замислят дали да продължат да им пълнят гушите, ползвайки платформата им!..вероятно не - аз, и сигурно много други като мен, са благодарни на този и подобни репортажи, защото ако не бе показано, а пратено на прокуратурата, която знаете как и с какви темпове работи, сети се кога ще има ефект...

Не мисля, че нуждаещите се ще пострадат - в смисъл от отказали се дарители; Този, който иска да дари, ще намери начин - очевидно този, не е моят, но ще намеря друг.

И не, това не е сеир, а лъсване на едни зад***и.

# 48
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Ibsena
Освен това благотворителност е имало и преди ХелпКарма, ще има и след нея.
Heartpulse
Относно "заеми"/ГФО, обвързано със СБ, то подемайки кампания са видими  преводи/дарения-зарибяващи.
Пирамида, поредна на "гърба" на евентуални страдащи/нуждаещи се хора.
Първоначалните?зарибявания...Трябва да се проследяват чии са сметките/дарители, първични дарения и обвързаност.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 15:14 от pkol

# 49
  • Мнения: 2 987
Няма как да е друго освен пирамида за усвояване на средства не по предназначение. Защо са им 17 служителя, повечето високоплатени IT специалисти на пълен щат за елементарен сайт за събиране на плащания. Има достатъчно много IT специалисти, които биха съдействали безвъзмездно за изграждането и поддържането на толкова обикновена онлайн платформа. Тези ни взимат за канарчета. Така са намерили начин да изразходват 9% от сегашните приходи за поддръжка при декларирани 5%. И ако ние сме още по-щедри в даренията си и съберем не както сега 21, а 100 млн, те ще си разпределят като бонуси 9 млн защото сигурно е тяхна заслугата за това. Обхваща ме неописуемо възмущение от подобни отрепки.

# 50
  • Мнения: 18 979
Така, като гледах репортажа, струва ми се, че има за какво да се захванат разследващите органи. Хелп карма е регистрирана, като фондация, което значи, че са юридическо лице с нестопанска цел и учредителят не трябва да получава финансова изгода от фондацията, нито фондацията да има търговски цели. Имаше нещо за регистрация в офшорна зона обаче (защо ли, след като е уж фондация), което прави финансовите потоци трудно проследими. Имам чувството, че са се опитали да заобиколят това за финансовите облаги на учредителя и всъщност суперкадърното Айти Славчо може би е получавало пари, защото има право на заплащане, които после са се пренасочвали към учредителя. Иначе не виждам логика Славчо да взима заем, а пък учредителят да ги връща. В момента на пазара има фирми, които набират капитал от частни лица, които "заемат" на фирми за бързи кредити срещу съответната печалба за инвеститорите. Със заемите на фондацията ми изглежда нещо подобно. Във всеки един момент са имали активни по няколко кампании за набиране на средства, които средства не са изискуеми преди края на кампанията. Тоест в периода до приключване на кампаниите фондацията разполага със значителни средства, които може да завърти за някакъв кратък срок, да реализират печалба и после в края на кампанията да ги върне. Отделно четох обвинения, че парите, които се събират за някаква кампания, при която бенефициентът почине и парите не биват изразходвани за лечение и пр., след това потъват и следите им се губят. Не се трансферират за други кампании, не се дават на семейството на починалия, дори и такава да е волята на дарителите, просто изчезват един вид. Вероятно често се случва, като се има предвид, че каузите често са за много болни хора. И това са пари извън обявения им процент за удръжка от даренията. Самата фондация от своя страна не организира свои кампании, които да финансира със средства на фондацията, че парите да са използвани за това.

# 51
  • Мнения: 859
Ужас, свят да ти се завие от всякакви законови врътки, за които после съдът просто ще вдигне рамене... Ще пратят в затвора хулиганчетата, които задигат кутиите с левчета за дарения, оставени в супера, но "за милион няма закон". Щях да напиша, че заради такива казуси с благотворителност трябва да се занимават не Сульо и Пульо, а организации като "Червен кръст" и УНИЦЕФ, но и срещу тях има критики. Не знаеш какво да направиш, какви са полезните ходове. За много хора такива кампании са единствен шанс за живот.

# 52
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Щях да напиша, че заради такива казуси с благотворителност трябва да се занимават не Сульо и Пульо,

Ами не са Сульо и Пульо. Simple Smile Рекламата на кредисимо си върви по нац. телевизии, а сумите за такава реклама е не малка сума. "Кредисимо холдинг лимитид"(офшорка Малта)/Константин Кръстев"Адвенкос">ХелпКарма/Константин Кръстев.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 16:28 от pkol

# 53
  • Мнения: 3 510
Аз без никакво техническо образование, само с обучение от 2 седмици, съм поддържала съвсем сама онлайн магазина на физическия магазин, в който работех, защото на шефа ми не му се даваше още една заплата и реши, че може да вдигне моята с малко и да му върша двойна работа.
Та в този ред на мисли 11 IT специалисти и то ТОП, както те самите се определят, е малко смешно да се занимават с една платформа.

# 54
  • Мнения: 19 007
Собственикът на Ozone е писал, че поддръжката на неговата платформа струвала 30 % от тая сума...

# 55
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Собственикът на Ozone е писал, че поддръжката на неговата платформа струвала 30 % от тая сума...
От коя сума?
Иначе за продажбите си има наредба № Н-18 ОТ 13 ДЕКЕМВРИ 2006Г., уреждаща разплащания и чрез електронни магазини> https://www.tita.bg/laws/44

# 56
  • София
  • Мнения: 930
Мдаа, гледах репортажа, гледах едни млади и красиви, умни, интелигентни и образовани мъже. Тези умни и образовани мъже не се бяха посвенили да откраднат от парите на болните и умиращи хора. Щото 5 % не ми се вързва със заплатата от 775000 лв. за 2 години само за един от тях. Но те със сигурност не са наясно със законите на кармата и са се подиграли с нея, вписвайки я като част от името на организацията си.

# 57
  • Мнения: 10 604
Е, не, това с Ралица Енева ме разби!!!

# 58
  • Мнения: 8 759
Супер нагла.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Обезателно трябва да спрат тези измамници!
Фалшифицирали са дори мед.екип, който е гарант за достоверност на диагнозите. Тоест, част от нуждаещите се може да са фалшиви, с цел източване на средства.

Общи условия

Активация на акаунт