За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 86

  • 21 028
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 758
Здравейте, моето момиче е на 3 месеца и скоро преболедува някакъв вирус. Докато беше болна, естествено нямаше никакъв апетит. Сега вече се оправи, видимо е жизнена, усмихната, няма температура и т.н., но все още не се храни както преди. Просто апетитът й не се възстанови. Мина повече от седмица откакто е ок, но все още памперсите са й по-леки от преди. Предлагам гърда много често, но тя върти главата и отказва. Възможно ли е още да не се е възстановила напълно? До сега наддаваше по кило+ на месец, но от няколко седмици сме в застой.

# 61
  • Мнения: 15 356
Рокет,аз взех една универсална и една на марката на количката,но нямам кош,такъв модел избрах без кош ,а напълно легнал и вече бутам гърба леко нагоре.Имам си как Сийка,иска да гледа ,а и се напъва и седи полуизправена и без да го вдигам.
Гледай напълно да покрива количката,моята универсална е къса леко,но пък беше на половина и повече евтина от марката на количката,която пък пасва идеално.

# 62
  • Мнения: 35 110
Моята количка има подложка, но постоянно се събираше като сядаше и я махнах

# 63
  • Мнения: 7 898
Аз пък съм сложила едно меко одеало върху подложката на коша, защото ми се вижда много твърда и студена.

# 64
  • Мнения: 35 110
Ако го изместя в летния кош ( а това май ще се наложи скоро) , ще ползвам чувалчето за количка. Мисля, че в на Лорели.

# 65
  • Мнения: 515
Предлагай по-често - в просъница, тихо и спокойно място, тъмно място, бял шум, увеличи броя на нощните кърмения ако трябва. Обикновено като са сънени не се разсейват толкова.
Здравейте, моето момиче е на 3 месеца и скоро преболедува някакъв вирус. Докато беше болна, естествено нямаше никакъв апетит. Сега вече се оправи, видимо е жизнена, усмихната, няма температура и т.н., но все още не се храни както преди. Просто апетитът й не се възстанови. Мина повече от седмица откакто е ок, но все още памперсите са й по-леки от преди. Предлагам гърда много често, но тя върти главата и отказва. Възможно ли е още да не се е възстановила напълно? До сега наддаваше по кило+ на месец, но от няколко седмици сме в застой.

# 66
  • Мнения: 1 287
Момичета, някой използвал ли е подложка за седналия кош на количката и ако да, каква?

Малкия е на 5+, но легналият кош започна да му умалява. Изнервя се, че си удря ръчичките и крачетата при всяко движение. От друга страна още не може да стои стабилно седнал. Пробвахме го, но се килва настрани и ме е страх да не навредим на гръбчето.
Смятам още поне месец да караме така, с легналия кош, но след това ще минаваме на другия.
Та се зачудих дали такава подложка би ни била от полза, за да уплътни и да държи гръбчето по-изправено?
От две седмици някъде вече сме с коша за 6м+, но е с наклон от 45 градуса, твоят няма ли такава опция? Удобен е и за бебенце, което още не стои стабилно. И аз гледах подложките, но наличната от количката засега е ок.

# 67
  • Мнения: 5 380
Zila, да, да, има 45 градуса. Simple Smile
Просто ми се струва, че бебо се губи в коша.
Но ние имаме още месец някъде докато фо преместим, все ще порастне ощ малко.

Иначе, гледах тази:

# 68
  • Мнения: 4 043
Бебето си завря ръката в чашата ми с кафе и после си я сложи в устата? Дали ще му стане нещо? Да е близнал малко кафе в най-лошия случай

# 69
  • Мнения: 1 287
Явно си зависи от модела количка.

Изглежда удобно, но ми е малко дебела. Пусни снимка на коша, ако искаш. Ние сме с такъв модел и си има подложка, като сложим едно по-тънко комсонавтче и си му е удобно на бебето.

# 70
  • Мнения: 5 380
Little Heart, не мисля, че ще му стане нещо. Евентуално да е по-нервен и да заспи трудно.
Наблюдавай го и ако вече пие водичка, може дс му дадеш повечко, за да изпишка каквото е облизал от кафето. Simple Smile

Zila, ето го кошчето.
Освен ще изчакам още 3-4 седмици и като тръгнем да сменяме кошовете щ преценя на место дали и каква подложка ще трябва. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 15 356
Аз подложката я сложих да не се цапа количката,налшата има вътре мека подложка,не е само плат и шаси,но не се сваля.А аз си я чистя всяка седмица по веднъж и подложката ме улеснява.

# 72
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Момичета, аз съм в паника. Днес забелязах, че едното пръстче на крачето е подуто и че нещо го е стегнало ужасно много. С мм се водяхме в чудо и в крайна сметка с помощта на пинсета извадихме косъм, омотал се 2- 3 пъти. Беше много впит и в долната част беше прерязал пръстчето и има раничка. Дезинфекцирах и може би от многото стискане и пипане пръстчето се зачерви много. Ако сме успели да махнем целия косъм, до колко време трябва да си възвърне формата?

# 73
  • Мнения: 1 287
Little Heart, не мисля, че ще му стане нещо. Евентуално да е по-нервен и да заспи трудно.
Наблюдавай го и ако вече пие водичка, може дс му дадеш повечко, за да изпишка каквото е облизал от кафето. Simple Smile

Zila, ето го кошчето.
Освен ще изчакам още 3-4 седмици и като тръгнем да сменяме кошовете щ преценя на место дали и каква подложка ще трябва. Simple Smile


Както казва Бобчита, и нашата е с мека подложка над плата и шасито. Като гледам тоя модел, самата подложка изглежда по-твърда и наистина някаква по-мека ще ти свърши работа.

Vicky, предполагам, че до половин час ще се пооправи пръстчето. Как е успял да се навие тоя косъм, неприятно. Още няколко пъти дезинфекцирай до утре.

# 74
  • Мнения: 4 144
Сутринта ще е много по-добре. Дезинфекцирай по-често.

Общи условия

Активация на акаунт