За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 86

  • 21 079
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 304
Здравейте! Пъпчето ни падна снощи а удеве като я преобувах видях малко засъхнала кръв по бодито. Пъпчето е било прокървило малко. Това трябва ли да ме притеснява?

# 76
  • Мнения: 549
Здравейте! Пъпчето ни падна снощи а удеве като я преобувах видях малко засъхнала кръв по бодито. Пъпчето е било прокървило малко. Това трябва ли да ме притеснява?
Нормално е , трябва след като е паднало вече да го почиствате редовно със спирт 70 градуса докато заздравее .

# 77
  • Мнения: 304
Здравейте! Пъпчето ни падна снощи а удеве като я преобувах видях малко засъхнала кръв по бодито. Пъпчето е било прокървило малко. Това трябва ли да ме притеснява?
Нормално е , трябва след като е паднало вече да го почиствате редовно със спирт 70 градуса докато заздравее .
Мерси, на педито не и се занимава с моите глупави въпроси.

# 78
  • Мнения: 1 669
Има ли майки, които са се справили с проблема: бебето заспива на гърда и я търси постоянно, не иска да спи в кошарата?

# 79
  • Мнения: 1 033
Нашата педиатърка също е доста пестелива откъм отговори....
Случвало ли ви се е изведнъж от засилен апетит да отиде бебето в нежелание да яде? На 4 +++ е и както не му стигаше храна , сега яде малко над половината от количеството зе деня. Иначе е весел, играе си . Не знам какво да мисля

# 80
  • Мнения: 515
Никак не съм се справяла с това. Първите 6м много често спеше така в мен. Пробвала съм да я места след 10-15 Мин без цица в устата и не става. Но пък са супер яки, гушливи моменти, които минават бързо. Simple Smile

И при нас пъпът прокървяваше след падането му. Дезинфекция след мокрене със 70% спирт и хубаво подсушаване. По едно време и корички вадех от там. Simple Smile

Имаше доста често периоди, в които ми беше трудно през деня да кърмя малката. Може би края на втория до към 5 месец - много се разсейва, или нещо друго й дразнеше при яденето.. За сметка на това като е сънена си хапваше и вечерно време си наваксваше. Simple Smile Предполагам за тия бебета, които се хранят с ам е подобно поведението с яденето Simple Smile
Има ли майки, които са се справили с проблема: бебето заспива на гърда и я търси постоянно, не иска да спи в кошарата?

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 13 507
Малкия засука късно, но и сега наддава вой като го местя да спи, без значение дали е на гърда или с шишето. А в началото не беше така, спеше си в кошарата без проблем. Сега е при мен на дивана.

Пъпа го обработвах веднъж дневно със спирт, като се образуваха корички избутвах внимателно с клечка за уши.

# 82
  • Мнения: 763
Въпрос 1: За кърмено бебе на 3 месеца нормално ли е при пръцкане да излиза малко ако? Коликите почти минаха, а аз мислех, че това е симптом от тях. Понякога като я сменявам също изпуска по малко. Нали не е разтройство това?
Въпрос 2: В повечето случаи когато заспива и се събужда детето ръкомаха много, търка си лицето, драска се, върти главата (изглежда все едно се съпротивлява да заспи). Нормално ли е?

# 83
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 291
Пак съм аз. Следобяд сме на ваксини, а аз съм супер нервна. Малката спи цяла сутрин, 3-4 часа, притеснена съм дали е добре. Сутринта повърна през носа.

# 84
  • Мнения: 5 388
Вики, премери и температурата за всеки случай.
Като отидете на прегледа помоли да и погледнат гърлото и нослето.
Нашата лична така прави.
Ако вчера е плачкала много или снощи не е спала добр заради пръстчето може сега да наваксва.
Пък ако се наложи, може да отложите ваксината със седмица. Предполагам няма да е проблем.

# 85
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 291
Няма Т, 36.9 ректално. Събуди се и си е весела. Май се филмирам излишно.
Живеем в чужбина и ак оотложа ваксината ,ще ми дадат час за след месец- два, ако не и повече, защото графикът им запълнен. Затова не искам да отлагам.

# 86
  • Мнения: 2 379
Въпрос 1: За кърмено бебе на 3 месеца нормално ли е при пръцкане да излиза малко ако? Коликите почти минаха, а аз мислех, че това е симптом от тях. Понякога като я сменявам също изпуска по малко. Нали не е разтройство това?
Въпрос 2: В повечето случаи когато заспива и се събужда детето ръкомаха много, търка си лицето, драска се, върти главата (изглежда все едно се съпротивлява да заспи). Нормално ли е?

1. Няма човек, независимо от възрастта, при който да не се образуват газове. Колкото по-незряла е храносмилателната система( или е газообразуваща храната) толкова повече газове има. Газове има и след сукане с "гълтане на въздух и хълцане, ако този въздух не излезе с оригване. Някои път се чуват, някой път газовете. Да, случваше дори и на възрастни да изцапат бельото при изпускане на газове, това значи че е имало фекалии към изхода....

2. Често се среща, при някои бебета по-бавно се случва "научаването" на заспиване. Но за да не става много голям пост те съветват да намериш книга за бебетата( от рода на д-р Спок) или да следиш статии и видеа в мрежата
Скрит текст:
( виж сайта на Дневникът на мама и татко)
, където дават ценни съвети и обяснения на най-честите притеснения. На 3 месеца няма как да е координирано, така че да не се драска и ръкомаха. Докато се научи да си служи с ръцете ще е така.... както и много други обяснения. Има много статии, просто се порови в нета и ще намериш валидни за теб и твоето детенце "истини".

Не се шашкай толкова Simple Smile

# 87
  • Мнения: X
Здравейте, правихме изследвания на бебка. Педиатърката каза че са добре, и аз не виждам нещо нередно, но все пак за първи път и взимат кръв и урина ( на 6 месеца е). Някак ми е притеснено. Качвам резултатите, да проверя дали всичко е само в моята глава.

# 88
  • Мнения: 549
Здравейте, правихме изследвания на бебка. Педиатърката каза че са добре, и аз не виждам нещо нередно, но все пак за първи път и взимат кръв и урина ( на 6 месеца е). Някак ми е притеснено. Качвам резултатите, да проверя дали всичко е само в моята глава.
Щом лекар е видял и казал , че всичко е нормално , няма смисъл да се тревожите излишно.

# 89
  • Мнения: X
Притеснява ме че на референтната стойност ph е до 7,00,а нейното е 7,50.Педиатърката каза че не е отклонение, което да ме притеснява но все пак.

Общи условия

Активация на акаунт