👶🏻💙Януарски мами 👶🏻❤️тема 4

  • 26 875
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
И аз като Wednesday28 кърмих до последно, отбих малкия след като забременях. Не съм ползвала нищо от изброените - помпа не ми беше необходима, протектори и подплънки взех, но после ги подарих, тъй като не ми потрябваха. Единствено полезен ми беше крема с ланолин на Медела, но бях прекалила с голямата опаковка - не похарчих и половината 🙂 Този път мисля да ползвам само мострите на Лансинох, които имам.
Тъй като и аз дебна промоциите от утре в Комсед и Хиполенд, защото трябва да вземем кошара и матрак, та в тази връзка имам въпрос: попаднах на един сайт, в който има доста полезна информация за избора на бебешки стоки. Гледах и някаква класация на кошари и си харесах два-три модела, та се чудя и търся препоръки дали да бъде по- семпъл модел като номер 5 и 3 или пък с повече екстри като тази на първо място https://bgbaby.net/bebeshki-legla-koshari/ ? С първото дете ни дадоха дървено легло и нямам много опит със сгъваеми кошари, та ще ми е полезна всякаква информация 🙂

# 16
  • Мнения: 555
Ужас моя приятелка щеше да ходи на телк в Пловдив, понеделник, така ли ще оставят нещата 14 дена няма да може, така ли? Иначе хиполенд и на мен ми забива, честно казано чакам вис виталис, дано имат някакво намаление, защото съм харесала в сайта доста неща, но искам другата седмица с мъжо да отидем и да видя поне колички и кошарки на живо. Иначе в темата за Черен петък, момичетата пишат че други години доставките от хиполенд и комсед са били кошмар, много се бавели и някои от поръчаните неща изобщо не им пристигнали.
Bubka, къде се случва това с карантинирането? Неприятна работа.
Да ви кажа, че който ще пазарува онлайн от Комсед, промоцията започва от днес в 22 ч, т.е.преди малко. Grinning

в Пловдив 14 дни на който му се налага със сигурност няма да има как и къде на телк 2 от 2 са затворени

 за комсед и хиполенд и аз знам , сайта на хиполенд забива и се изнервям 😃

# 17
  • Мнения: 232
Ужас моя приятелка щеше да ходи на телк в Пловдив, понеделник, така ли ще оставят нещата 14 дена няма да може, така ли? Иначе хиполенд и на мен ми забива, честно казано чакам вис виталис, дано имат някакво намаление, защото съм харесала в сайта доста неща, но искам другата седмица с мъжо да отидем и да видя поне колички и кошарки на живо. Иначе в темата за Черен петък, момичетата пишат че други години доставките от хиполенд и комсед са били кошмар, много се бавели и някои от поръчаните неща изобщо не им пристигнали.
Bubka, къде се случва това с карантинирането? Неприятна работа.
Да ви кажа, че който ще пазарува онлайн от Комсед, промоцията започва от днес в 22 ч, т.е.преди малко. Grinning

в Пловдив 14 дни на който му се налага със сигурност няма да има как и къде на телк 2 от 2 са затворени

 за комсед и хиполенд и аз знам , сайта на хиполенд забива и се изнервям 😃

 преди да ме съжалят и да ми вземат документите ме успокояваха, че след като ги отворят отново (след 14 дни) ще ми  удовлетворят молбата със задна дата или щяло да има онлайн начин ... но и те самите не знаеха още как и какво ... беше някаква лудница  и те се бяха ошашавили

# 18
  • Мнения: 1 452
За Комсед сте прави.  Промоцията им е за КЗП. Мои приятели вчера си набелязаха неща на Лорели - количка,  кошара ....и от тази сутрин пише,  че временно Лорели не се предлага?!?!? Сигурно защото са бюджетна марка, но не е коректно. За доставка на Хиполенд гледах,  че пише 20 работни дни!!!!! Май до магазините ще трябва да ходим. Вместо да е улеснено, то е усложнено.

# 19
  • Мнения: 780
Нямам възможност да ходя по магазини и поръчах онлайн. Каквото дойде-дойде. Може пък изцяло да ми изпълнят поръчките. Днес поръчах от Комсед, а утре останалите неща, които ги няма там ще ги взема от Хиполенд.  Направи ми впечатление как някои неща са налични само в магазините или изведнъж се изчерпаха.

# 20
  • Мнения: 178
Здравейте момичета, въпросът ми е към бъдещите мами от София- на къде сте се ориентирали да раждате? Аз съм в страшна дилема дали в Майчин дом с избор на екип (др. Дяволов) или в Надежда на случаен принцип. Някой с някакви отзиви или съвети?

# 21
  • Мнения: 745
Аз поръчах от Комсед някои неща, да видим какво ще дойде. Иначе са направили недостъпни по-бюджетните марки и продукти за онлайн поръки. Вис Виталис са -30% на някои продукти, аз поръчах пелени да се намират Simple Smile

Venetta, зависи как ще се чувстваш по-спокойна, дали с лекаря, който си избрала или с екип, който се падне на смяна. Реално, ако тръгне нормално раждането, акушерката има по-голяма роля, ако няма усложнения.

П.С. Статията за креватчетата е доста интересна.

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 08:51 от Blue`Sky

# 22
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, въпросът ми е към бъдещите мами от София- на къде сте се ориентирали да раждате? Аз съм в страшна дилема дали в Майчин дом с избор на екип (др. Дяволов) или в Надежда на случаен принцип. Някой с някакви отзиви или съвети?

След доста ровене за информация, мнения ( най-вече на минали майки през 1 или 2 раждания), плюсове и минуси, аз определено реших да бъде "Надежда". Надявам се да не ме разочароват, понеже все пак ми е за първи път и докато не го изпитам от личен опит не мога да дам гласа си на 100%.  Определено в началото имах мн чуденки и мн се колебаех, но от как започнах да се следя там съм по-спокойна понеже  виждам и базата, и организацията на работния процес, и за неонатологията знам, че е мн добра. Така чее живот и здраве се надявам вс да е ок.

# 23
  • Мнения: 131
ЗДРАВЕЙТЕ! В ПОТРЕС СЪМ! Тъкмо излизам от кабинета в държавната болница, в моя град, където се следя (паралелно ходя и във Фемина в София). Термина ми първоначално беше за 26 януари, още на първия ми преглед в 5гс така ми го изчислиха. После ми го смени за 16 януари и  Винаги, като ходя в София казвам тази дата за термин. Последно бях на преглед преди 2 седмици във Фемина и прегледа мина добре, бебчо беше 1450 гр..правила съм 4 пъти ФМ всичко си е наред. Винаги е вървял малко напред. Преди малко АГ тук в Ботевград ми заяви, че апарата изчислява термин 27 декември, мерейки главичката. Казва ми, че не е възможно да е Януари и сега е около 1600 гр. Попринцип на 27 декември влизам в 9ти месец, а той тогава иска да раждам (тъй като ще съм секцио). Притеснена ми е как така от средата на Януари изведнъж скочиха на края на Декември. Каза ми, че сигурно съм си объркала датата на последния цикъл и е напълно възможно, тъй като ми беше много нередовен. Пиша много хаотично, дано сте ме разбрали. Бебо е с крачетата надолу и не знам, между другото, не знам дали ще се обърне. Притеснявам се, да не е да бърка нещо, тъй като при него ще си раждам и да извади бебчо по - рано отколкото трябва. Съвети?

# 24
  • Мнения: 745
Първото което се сещам е колко му е нова апаратурата и какъв е риска да направи грешни изчисления той. Предполагам, че във Фемина са с по-добра апаратура...ти знаеш най-добре доколко може да си объркала дните на цикъла. Това, че е седалищно да не те притеснява, имам близка на която бебето се обърна една или две седмици преди раждането, а до последно беше за секцио, а роди нормално.  Може би да се консултираш още с някого. На мен например на ФМ досега така и не ми потвърдиха датата на термина, дори не са я споменавали...И все пак знай, че всичко е ориентировъчно, ако бебе е добре, наддава си и се развива както трябва няма за какво да се тревожиш. Все пак влезем ли в девети месец може във всеки един момент да се запътим към родилното.

# 25
  • Мнения: 612
Според моя опит и знание-термин не се мести спрямо големината на бебето. Термина си е термин-от там насетне килограмите и размера са не точно понятие. По тази логика бебе, което се ражда 5кг ще му сменят термина за 8ми месец ли? За мен не е логично.

# 26
  • Мнения: 131
Първото което се сещам е колко му е нова апаратурата и какъв е риска да направи грешни изчисления той. Предполагам, че във Фемина са с по-добра апаратура...ти знаеш най-добре доколко може да си объркала дните на цикъла. Това, че е седалищно да не те притеснява, имам близка на която бебето се обърна една или две седмици преди раждането, а до последно беше за секцио, а роди нормално.  Може би да се консултираш още с някого. На мен например на ФМ досега така и не ми потвърдиха датата на термина, дори не са я споменавали...И все пак знай, че всичко е ориентировъчно, ако бебе е добре, наддава си и се развива както трябва няма за какво да се тревожиш. Все пак влезем ли в девети месец може във всеки един момент да се запътим към родилното.

Ами стара е апаратурата, личи си, но през две седмици съм и там и в София, не са ми казвали, че нещо не е наред с термина. Пък и това си е 20тина дни по - рано от първоначалните показатели за термин. Трябва попринцип да вляза в 9тия месец на 26 декември точно. Просто се уплаших, да не е заради грешни изчисления да извади бебо по - рано отколкото трябва. Иначе си се развива добре, кръвотоците са си били винаги нормални и винаги са ми казвали, че бебчо се храни отлично и всичко си му е добре. Просто съм в шок, че на Нова Година може да сме си 3ма в къщи. Ще отида и до София на преглед тези дни, да ми потвърдят. Само не ми се мисли, ако им се разминат мненията какво ще правя.

# 27
  • Мнения: 555
Здравей, аз влизам в 9 месец доста по-рано от теб, 14-15 декември, бебка и при мен върви малко по-напред, в 29г.с. беше 1600гр., но лекарката не каза за никакво по-ранно секцио, коментирахме и нормално раждане и секцио, за секцио ми каза избираш си дата 7-10 дни по-рано и това е, демек никой не ме кара в началото на деветия месец. Според мен търси друго мнение, това не е нормално, че бебето е по-голямо и давай да го вадим почти месец по-рано.
Първото което се сещам е колко му е нова апаратурата и какъв е риска да направи грешни изчисления той. Предполагам, че във Фемина са с по-добра апаратура...ти знаеш най-добре доколко може да си объркала дните на цикъла. Това, че е седалищно да не те притеснява, имам близка на която бебето се обърна една или две седмици преди раждането, а до последно беше за секцио, а роди нормално.  Може би да се консултираш още с някого. На мен например на ФМ досега така и не ми потвърдиха датата на термина, дори не са я споменавали...И все пак знай, че всичко е ориентировъчно, ако бебе е добре, наддава си и се развива както трябва няма за какво да се тревожиш. Все пак влезем ли в девети месец може във всеки един момент да се запътим към родилното.

Ами стара е апаратурата, личи си, но през две седмици съм и там и в София, не са ми казвали, че нещо не е наред с термина. Пък и това си е 20тина дни по - рано от първоначалните показатели за термин. Трябва попринцип да вляза в 9тия месец на 26 декември точно. Просто се уплаших, да не е заради грешни изчисления да извади бебо по - рано отколкото трябва. Иначе си се развива добре, кръвотоците са си били винаги нормални и винаги са ми казвали, че бебчо се храни отлично и всичко си му е добре. Просто съм в шок, че на Нова Година може да сме си 3ма в къщи. Ще отида и до София на преглед тези дни, да ми потвърдят. Само не ми се мисли, ако им се разминат мненията какво ще правя.

# 28
  • Мнения: 745
MatrioshkaDoll само се успокой и не се напрягай излишно. Споделяш притесненията си с лекарите в София и те ще ти кажат най-добре кое как е. Знам какво е да ти изцепят нещо и после да не знаеш къде се намираш и какво става. Поне по наблюдения при мои близки и приятелки - не бързаш за нищо, свързано с бременността, те нещата се случват, важното е да си следим показателите и всичко с тях да е ок. Ще чакам да споделиш, като минеш през Фемина какво са казали Flowers Four Leaf Clover

Да не пускам нов пост, минавам да споделя, че и в Дундьо са пуснали намаления.

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 12:42 от Blue`Sky

# 29
  • Мнения: 371
Здравейте,

Терминът се определя по ПРМ, той не се променя независимо размерите на бебето.
Когато ни преглеждат на ехограф правят три вида измервания: по фемора ( крачето), по размер на главата и по размер на коремчето. Винаги ще има разминавания в размерите и съответно в определяне на седмиците, защото зависи кой гледа, как мери и как е застанало бебето.
Обикновено става въпрос за милиметри, които обикновено се наваксват или ако не се наваксат те са незабележими.

Общи условия

Активация на акаунт