👶🏻💙Януарски мами 👶🏻❤️тема 4

  • 27 191
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 268
Аз съм на Метфолгама и май ме запича и протоводехства на разхлабващото действие на магнезия, така че не се оплаквам изобщо,добре минсе получи Joy

# 721
  • Мнения: 399
И аз съм на желязо - в момента Ферофолгин по 1 саше на ден. Иначе и Сорбифер пих известно време, но много ме запичаше и ми беше дискомфортно от него, та го сменихме. По повод желязото без лекарства. При консултация с хематолог научих, че самонот червени меса може да се вдигне - спанак, цвекло и всякакви подобни не помагат, защото желязото в тях било с не знам си каква обвивка и не се усвоява, а директно се изпишква.

# 722
  • Мнения: 1 076
Желязото от растителни източници се усвоява по-трудно. Това е имал предвид. Ако обаче се консумира с храни богати на витамин С, това увеличава абсорбцията му 5 пъти. Иначе казано, ако ядете салата с цвекло и спанак, сложете и лимонов сок. Ако ядете овесени ядки, хапнете резен портокал. И т.н.

Както и например, калцият подтиска усвояването на желязо. Ако ядете пържола със сос от топено сирене, желязото ще се усвои значително по-лошо. Освен калций, кафе, някои чайове и др. намаляват усвояването. Затова железни добавки се взимат най-добре на гладно или половин час преди хранене.

И аз съм на желязо - в момента Ферофолгин по 1 саше на ден. Иначе и Сорбифер пих известно време, но много ме запичаше и ми беше дискомфортно от него, та го сменихме. По повод желязото без лекарства. При консултация с хематолог научих, че самонот червени меса може да се вдигне - спанак, цвекло и всякакви подобни не помагат, защото желязото в тях било с не знам си каква обвивка и не се усвоява, а директно се изпишква.

# 723
  • Мнения: 205
Честито на мама Александра и малкия Давид. С такава смела и борбена мама, той ще е най-щастливото и целеустремено момченце. Специални поздрави на цялото семейства и бъдете много здрави и винаги заедно.

# 724
  • Мнения: 232
момичета, има ли още седалищни бебчета освен моето -34гс. 👀 така ми се иска да родя нормално 😞

# 725
  • Мнения: 612
Моето е главично от начало, но ще е сесцшо по други причини. Имаш време да се обърне.... И в 37 може.. И 38.
Колко го измерихте във вторник?

# 726
  • Мнения: 1 979
И седалищни бебчета се раждат нормално, не е проблем това, ако няма други усложнения, освен положението на бебето.

# 727
  • Мнения: 232
2200гр. но и двамата при които ходя са против нормално раждане на така разположени бебета и ми казаха че до 36  гс ако не се завърти планираме секцио .... чета в интернет че до 32гс се обръщат повечето и правя упражнения , ноо си усещам една малка главичка от ляво под гърдата и това е ... в крайна сметка да са ни здрави бебчетата знам...

# 728
  • Мнения: 5 010
Аз на всички семинари, които съм била казват, че седалищното положение си е за секцио. Слушай си АГто, аз не бих рискувала за нормално.

# 729
  • Мнения: 232
Аз на всички семинари, които съм била казват, че седалищното положение си е за секцио. Слушай си АГто, аз не бих рискувала за нормално.

да със сигурност не се ли завърти  експерименти няма да си правя, просто бях любопитна дали има някоя друга като мен , която чака заветното обръщане, за да роди нормално 🙂

# 730
  • Мнения: 371
Аз чакам заветното обръщане и правя упражнения.
Секциото ще го избягвам до край, а седалищно няма да опитам, защото в София само д-р Киров изражда така, а той вече е доста възрастен. Във Варна пък е единствения доктор, който прави външно обръщане, а няма как да ходя до там, заради контракции, да не родя по пътя 😁
Седалищното раждане не е експеримент, в Германия например го практикуват ежедневно, докторите не ги е страх и избягват операцията до последно. Тук просто гледат да се подсигурят, да си наредят графика и това е. Набито ни е в главите колко ненормално е. А предпоставките са много, ако е само това седалището надолу, реално няма проблем, ако е напречно тогава е големият проблем.
Лично мнение, не ангажирам никой.

Аз на всички семинари, които съм била казват, че седалищното положение си е за секцио. Слушай си АГто, аз не бих рискувала за нормално.

да със сигурност не се ли завърти  експерименти няма да си правя, просто бях любопитна дали има някоя друга като мен , която чака заветното обръщане, за да роди нормално 🙂

# 731
  • Мнения: 232
Аз чакам заветното обръщане и правя упражнения.
Секциото ще го избягвам до край, а седалищно няма да опитам, защото в София само д-р Киров изражда така, а той вече е доста възрастен. Във Варна пък е единствения доктор, който прави външно обръщане, а няма как да ходя до там, заради контракции, да не родя по пътя 😁
Седалищното раждане не е експеримент, в Германия например го практикуват ежедневно, докторите не ги е страх и избягват операцията до последно. Тук просто гледат да се подсигурят, да си наредят графика и това е. Набито ни е в главите колко ненормално е. А предпоставките са много, ако е само това седалището надолу, реално няма проблем, ако е напречно тогава е големият проблем.
Лично мнение, не ангажирам никой.

Аз на всички семинари, които съм била казват, че седалищното положение си е за секцио. Слушай си АГто, аз не бих рискувала за нормално.

да със сигурност не се ли завърти  експерименти няма да си правя, просто бях любопитна дали има някоя друга като мен , която чака заветното обръщане, за да роди нормално 🙂


аз в никакъв случай не споря, просто като виждам , че те не се наемат и се страхувам, че може би няма да се справят добре ... иначе ми е ясно за нареждането на графика и всичко да е под час- че им е любимо ...

до скоро беше главично бебка и тогава ми казаха, че предпоставка за секцио нямам( единия лекар) другия си е за секцио защото съм дребна , но това е друга тема... тааа бях много щастлива и изведнъж моето момиченце се обърна ... и сега и се моля да се обърне пак 👼🏻🙏🏻 божа работа а иначе даже не знаех , че в Бг някой прави външно обръщане

# 732
  • Мнения: 612
Чела съм, че упражненията за обръщане понякога са опасни. Не претендирам, че разбирам. Но смятам, че ако някой иска да ги практикува - нека го обсъди с лекар. Нищо не е на всяка цена

# 733
  • Мнения: 555
На моя позната термина и е 3 януари, обърна се тези дни с главичката надолу, след много разходки, но въпреки това доктора и е казал че стои много горе и ако не слезе пак ще трябва да е секцио. Няма да я чакат да го преноси. Да знаете че го има и този вариан, ако не слезе в малкия таз, отново са за секцио.

# 734
  • Мнения: 371
Няма място за спор в никакъв случай.
Трябва човек да се информира правилно, с правилните специалисти. И да, като няма кой да направи друго освен секцио- режат те и това е. Докторът във Варна за обръщане се казва д-р Цонев ( по спомен ) 🤗
Аз говоря от моя опит и информиран избор, както и историите на близки от първо лице.
Моите упражнения са ми препоръчани от акушерки, правят се от 32 + седмица. Няма как да навредят ако следваш инструкциите, правиш ги бавно и методично. Те като цяло са елементарни движения, които позволяват на бебето да има повече място.
Някой който не е виждал такива упражнения ще се стресне ако прочете такъв коментар, че са опасни.
В България всичко е опасно като стане време да раждаш- да носиш очила, да ти е седалищно бебето, да му е голяма главата, да е над 3 кг и още куп глупости, които водят до секцио.
Толкова години ни е набивано едно и също, че още 100 да минат системата не знам дали ще се промени.

Последна редакция: сб, 12 дек 2020, 22:13 от Iligd

Общи условия

Активация на акаунт