👶🏻💙Януарски мами 👶🏻❤️тема 4

  • 26 817
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 988
По официални данни 44% от ражданията в БГ са секцио. За жалост повечето според мен са по желание на майката от страх или на АГ за удобство.

# 736
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Аз съм си суетна и страхлива. Първото раждане беше секцио по мое желание ( + диоптър и кондиломи, които ползвах за оправдание на съвестта ми). Боли след операцията, но като чувах как викат от родилните зали... Мога да кажа, че изобщо не е някаква уау болката след секцио. Аз имах освен операцията и премахване на кондиломите, т. Е. Все едно, почти дискомфорта от шевове след естествено.
Бебето и сега е с главично предлежание и се чудя дали да не пробвам естествено, но не заради избягване на операция, а за да мога да вдигам баткото, живот и здраве, когато се налага. Също, иска ми се да изпитвам и усещането от естествено раждане, да видя какво е Simple Smile
Белег от първото секцио буквално нямам, а и да беше останал само щеше да ме радва!
Моето лично мнение е, че ако няма медицинска предпоставка която да определя, всяка може да си реши как предпочита да бъде раждането. Няма нищо лошо в операциите, повечето хора за по един зъб искат анестезия, камо ли за цяло бебе Simple Smile

# 737
  • Мнения: 612
Съгласна съм Skk007.
 А доктор ще се навие ли за естествено след секцио? Аз бях питала, но ги притесняват срастванията след секциото и другата ми коремна операция.

# 738
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
АГ каза, че цикатрикса( или както точно се нарича разрез) е добре и няма проблем за естествено раждане. Почти 3 години минаха от първото. Въпроса при мен е дали на мен ми стиска Simple Smile

# 739
  • Мнения: 1 076
...
Няма нищо лошо в операциите, повечето хора за по един зъб искат анестезия, камо ли за цяло бебе Simple Smile
На операциите съвсем не им е най-лошото или страшното упойката. Да се сравнява естествен процес с операция е излишно.

Цикартикс означава белег.

# 740
  • Мнения: 371
+ анестезия при секцио и за зъб са си доста различни неща.
Аз никой не съдя за избора му на раждане, имам много близки избрали уж по-лесното секцио от страх и техни си притеснения.
Не смятам, че лесно раждане има, лесно майка не се става.
Но съм 100% за нещата да се случват по нормалния начин. Хората раждат нормално в домовете си, с децата си, дори с роднините си ( малко екстравагантно), а ние българките спорим все още секцио или нормално 😀
Няма друга такава държава да се реже така на поразия 😁
Нормално раждане след секцио е възможно, практикува се и в България - VBAC се нарича. 😊
...
Няма нищо лошо в операциите, повечето хора за по един зъб искат анестезия, камо ли за цяло бебе Simple Smile
На операциите съвсем не им е най-лошото или страшното упойката. Да се сравнява естествен процес с операция е излишно.

Цикартикс означава белег.

# 741
  • Мнения: 178
момичета, има ли още седалищни бебчета освен моето -34гс. 👀 така ми се иска да родя нормално 😞

Ами мойта е по диагонал, беше седалищно, после напречно и сега е нещо между напречно и диагонал. В 33+6 съм и започвам да си мисля, че няма да се обърне, а много ме е страх от секцио 😔

# 742
  • Мнения: 529
Интересна тема сте подхвонали Simple Smile Да се включа и аз ,разбира се да изкажа мнение и нищо лично към някой.
В България отдавна забелязвам ,че секциото си е тенденция или модерно, или по лесно,за доктора,за майката,идея нямам. Когато се налага наистина,спор няма ,прави се,така е, но какво значи страх ме е искам секцио?!? Това не разбирам! Аз съм човек с много нисък праг на болка. Става ми лошо и припадам даже като отида но очен лекар, да не говорим за кръв и темо подобни. Но в крайна сметка съм поела отговорност да дам живот! Повярвайте ми стимула е огромен. Боли, 10 часа раждах без упойки и обезболяващи ,при условие,че имах причина за секцио ( гестационен диабет) но въпреки това си казах ,щом е естествен процес и аз го мога. Живот и здраве ще раждам и сега нормално. И да ,причинявам си го защото това е природа, естествен процес! Всеки сам решава за себе си ! Моето решение е това .
Никога не прибягвам към лесното! Лесно може всеки. Въпроса е да преодолееш трудното.
Това с големите и напред вървящи бебета няма да го коментирам вообще. Само предположения,нищо друго. А и упойктата както по горе е казано е най-малкото нещо на рязането Wink Успех и неко всеки вземе най-разумното решение за себе си!

# 743
  • Мнения: 4 988
Ann G-E, аз съм като твоя случай с болката.. Причернява ми на зъболекар даже да знам, че само ще ме погледне. Припадала съм от менструални болки. Лесно ми прималява като цяло. И много ме е страх от раждането, но няма да избера секцио по желание.
Сигурно още с първите контракции ще почна да се моля на АГ да ме резне, но знам, че няма да го направи.
В тази връзка с болка/страх/припадане разбрах, че мога да пия нош па като почнат контракциите, та поне да не ми прималее.
Ти как се справи с този проблем при първото раждане?
Има ли други с такъв нисък праг и такива проблеми...

# 744
  • Мнения: 529
Yan25 едно към едно сме с теб 🙂
Нищо конкретно не съм правила. Повярвай ми в такъв момент ти идва сила. Нито ми стана лошо ,нито ми прилоша, нито припаднах. Не знам как стана. Мъжа ми беше плътно до мен,може би и това ме успокояваше много! Да,болеше ме ,много повече от това,което си мислих ,но успях и съм горда със себе си за това. Вярвам ,че сега ще успея пак, може би и за това не ме е страх . Според мен е до нагласа ,не знам.
След като родих ходих на изследвания в лаборатория ,е припаднах ,докато ми вземат кръв 😂 по старо му 🤷♀

# 745
  • Мнения: 647
Skk007 при коя докторка си? Защото на мен 2г след предишното секцио (по спешност) ми казаха 98% пак си секцио 2%ако си намеря друг да ме изражда. Но аз вече съм и с дата за сегашното.

# 746
  • Мнения: 103
Здравейте,преди повече от месец АГ-то ми издаде направление за очен,искам да попитам дали някоя знае това направление за един месец ли важи или повече

# 747
  • Мнения: 146
Направлението важи 1 месец Simple Smile

Здравейте,преди повече от месец АГ-то ми издаде направление за очен,искам да попитам дали някоя знае това направление за един месец ли важи или повече

# 748
  • Мнения: 29
Здравейте, четох коментарите за раждането и бих искала да изкажа моето виждане и дано помогне на някой, защото имам опит с операции зад гърба си. Имам няколко коремни операции, разбира се,по неприятни причини, едната е вътрешен кръвоизлив,бях на 23. Незнам защо хората си мислят , че да раждаш с операция е по-приятно и безстрашно от това да раждаш естествено 😂😁. Опррацията, когато си я преживял няколко пъти е ужасен “избор” (ако майката реши сама да изберемоперация, което за мен не е по-лесното раждане в никакъв случай) , за съжаление в днешно време избор нямат мн, защото този мес няколко мои приятелки ги рязаха-уж можеха ест и ги режат в доста болници в софия и блг. И то по спешност в последния момент-горките. Да бяха родили естествено,както са искали , но май това за спешното секцио е вече практика в доста болници, няма да изреждам имена, а колко мн примери имам за няк седмици. Аз искам да родя ест, заради ужаса от операциитр и последиците от тях, в дълъг период след тях. Това е мн тежко раждане, със сигурност с неприятни последици за мамчето.
Второ.. ходих къде ли не , за да се реши някой да ме изражда норм., защото според мен за майката е по -добре , по-щадящо, обаче... няколко мои познати ми казаха как вече децата им са с парализа или изкривяване от дърпането на акушерката , от късното секцио поради някакво засядане на плода и мн мн причини непредвидени също ,разб се и има случаи,в които вс минава и нормално. Може да каже някой,че Божа работа, на дали Господ иска да ви дърпат и натискат детето, ако попаднете на изнервен акушер или раждането ви се проточи... или каква ли не причина... никой няма как да знае какво ще се случи, но.... всички майки осакатили дечицата им ,които познавам,а те са ужасно много,всички втория път раждат секцио, не защото са страхливи , а звщото да гледаш здравото ти бебче,поради това,че ги натискат и кво ли не после инвалид е ужасно. Така че не говорете кое е по-безопасно , по-геройско и т.н. Всеки нека сам си преценява. И мн добре да се информира , а иначе мнения против нещо е лесно да се казва, май всеки е прав за себе ди, което не е лошо. Просто има мн истини и гледни точки.

 леко раждане на всички.

# 749
  • Мнения: 647
А с разума, че някой може да ми се обиди.
Не мисля, че е сега е момента за такива изказвания. За това колко, ще боли или за деца с увреждания. Моля Ви, на мен ще ми е второ, разбира се не се влияят на тези негативни коментари, но има майки за първи път и раждането наближава. Никой не иска точно преди раждането и тези хубави презници да си мислим за най-лошите неща. Достатъчно негативизми има вмомента с тези пандемии, че и това да пишем.
Разбира се, че всяко раждане боли, няма значение секцио или нормално. Не случайно има приказката майка, лесно не се става.но повярвайте ми, след като родиш е още по-трудно. Ти постоянно го мислиш, това детенце, добре ли е, топло ли му е, нахранвно ли е. Така, че мислете позитивно. Всичко минава и заминава.

Общи условия

Активация на акаунт