ЮНЧЕТО все ще намери върху нещо да се покатери - Тема 11

  • 19 143
  • 763
  •   1
Отговори

Анкета

Кога мислите да пускате ЮНЧЕТО на ясла?

Опции:

# 30
  • Мнения: 870
На баткото му давах сиропи и близалки и Клацид и продължи да кашля. При разговор с леля ми тя ми каза за чай Бронхо на КОП и аз взех да пробвам. Еми още същия ден му намаля кашлицата и след 2-3 ден спря. Направо останах като гръмната ама подейства. Сега пак подкашля ама заради стичащия се секрет от задната хрема и като му дам се успокоява. Те може да кашлят и като са им чисти гърдите. Малката почти не кашляше, а гърдите й свиреха. Баткото пък се съдираше, агърдите чисти. Секрета може да е горе както е в момента на малката, гърдите са й чисти, а секрета й е горе в гърлото.
Поне сополите поспряха ама почнаха едни лиги и явно ще изкарва зъб. Изкара 1 кътник и чакам от другата страна ама още го няма.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 004
Баткото ми кашля от възпаление в ухото. И гърдите са чисти и хрема няма. Причини бол...

# 32
  • Мнения: 1 694
Момичета, аз самата съм с почти постоянна кашлица и причините може да са всякакви. При мен се оказа алергичен синузит, който пък се обостря при всеки цикъл и всеки месец съм две седмици като болна. Ако персистира се консултирайте с пулмолог, на мен така ми откри синузита след толкова много време- само като ми чу оплакванията разбра, потвърди се със снимка на синуси. Може да е с алергична компонента, може някакви спазми от влагата, може да е от секрети, ухо, прах, какво ли не. Хубаво е да се установи точната причина, аз колкото сиропи и бабини илачи бях изпила, оказах се за кортикостероиден спрей за нос и антихистамин (не че помагат, но да речем малко посмекчават). А за Вентолин- ако знаете колко е ужасен този препарат, аз с моите приключения минах през какво ли не лечение, това с Вентолин беше най-гадното, предизвика ми зверско сърцебиене, не знам как го изписват за деца, но факт- много често го правят

# 33
  • София
  • Мнения: 4 004
Някой добър унг да ми препоръчате в София?

# 34
  • Мнения: 3 230
Някой добър унг да ми препоръчате в София?
за дете препоръчвам в София мед - Душков. За възрастен - не знам.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 004
Супер си, мерси! Записах час за утре, пе и двамата ми са с проблем в ушите..

# 36
  • Мнения: 1 694
Ditmade, на мен баткото много ми беше проблемен с ушите и като цяло носоглътката и ми бяха казали, че хомеопатичното Цинабсин при продължителна употреба укрепвало състоянието на средното ухо. Може да се поинтересуваш дали ще ти свърши работа в дългосрочен план

# 37
  • Мнения: 3 230
Супер си, мерси! Записах час за утре, пе и двамата ми са с проблем в ушите..
три пъти сме ходили, много адекватен доктор. Два пъти с отит и последния път с кашлица, за която ни лекуваха с тобрадекс. Човекът си обяснява и е внимателен.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 004
Ditmade, на мен баткото много ми беше проблемен с ушите и като цяло носоглътката и ми бяха казали, че хомеопатичното Цинабсин при продължителна употреба укрепвало състоянието на средното ухо. Може да се поинтересуваш дали ще ти свърши работа в дългосрочен план
Имам цинабсин, преди време го лекувах с него. Ще трябва пак да пробвам. А малкия е с два шева на челото от вчера...егатииии серията ми вкараха и двамата ...от три седмици не съм спала и не съм имала и ден спокоен...не знам къде ще му излезне края. Остава и някой ковид да закачим с тия болници дето се мотаем постоянно,та да завършим цветущо...

# 39
  • Мнения: 370
Каква е тази серия от "приключения" при вас? Надявам се всичко да е  наред. Пожелавам бързо възстановяване!

# 40
  • Мнения: 870
ditmade моля да споделиш мнение за доктора като минете. Аз се чудя дали да водя баткото пак някъде вече ще се побъркам с неговите сополи. Сливиците започнаха да спадат и уж е добре ама от днес пак започна да му мирише устата, а за мен това е знак, че след 1-2 дни и сополи ще тръгнат. Всички казват добре е детето ама не може да е добре като през 1 седмица е със сополи. Направо вече ще се побъркам от края на септември не се спира тъкмо той се оправи и пак. Пък и малката и тя покрай него все е със сополи и е голям тормоз за нея и за мен.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 004
Patenceto,мина прегледа,общо взето съм доволна. Обясни ми подробно как и защо и къде е възпалението. Ядоса се колко неадекватно са лекувани и не навременно. Казах му, че съм ги водила 4 пъти за две седмици и все пак не съм доктор и очаквам от тях да кажат какво да правя, не съм си седяла да чакам да се влошат (той ми се извини, че всъщност не се кара на мен,а е ядосан на колвгите). Изписа антибиотици и капки за нос и обясни кое на какво ще подейства, какво лекуваме и защо. В понедвлник назначи вторичен преглед. В общи линии съм доволна, времето ще покаже дали лечението е адекватно. Малко ме напрегна, защото напълно отрече, това което Стаменов ни изписа, пък аз на него голяма вяра имам попринцип...ще се разбере в понеделник.

# 42
  • Мнения: 3 230
Ditmade, в кой рамус ходи за тест за ковид и колко ти излезе? От вчера ме боли гърлото и се чудя дали да се тествам. Естествено ям ефизол, лукчета, пръскам с тантум верде. Никакви други неразположения, нито умора или нещо друго. Та' се чудя тест ли да правя, на унг ли да ходя. С личната не ми се занимава, никой друг вкъщи няма симптоми поне засега.

# 43
  • Мнения: 800
Ditmade, в кой рамус ходи за тест за ковид и колко ти излезе? От вчера ме боли гърлото и се чудя дали да се тествам. Естествено ям ефизол, лукчета, пръскам с тантум верде. Никакви други неразположения, нито умора или нещо друго. Та' се чудя тест ли да правя, на унг ли да ходя. С личната не ми се занимава, никой друг вкъщи няма симптоми поне засега.

Мен миналата седмица 5 дни ме боля гърло, едната вечер пих колдрекс, иначе го карах на някакви смучещи за гърло, лукчета, много чай с мед и лимон(сигурно по литър на ден) и люти чушки с чесън Joy
Мина ми. Ако е само гърло, по мое мнение можеш да изчакаш ден два, че като гледам какви опашки са по тези лаборатории...

# 44
  • Мнения: 3 230
Evcheto, само гърлото е. Аз чай с мед няма как да пия, понеже към мед имам алергия, но да. И аз тук смуча от време на време едни лукчета, пръскам тантум верде по 3 пъти на ден (сумарно 3 пъти откакто започнах да се лекувам, т.е. от снощи), меря си температурата по 14 пъти на ден. Вчера даже и инхалация с физиологичен разтвор си правих. Абе много съм се филмирала с този ковид, а и детето е на ясла тази седмица и освен да работя друго като нищо не правя по цял ден Simple Smile и си мисли човек глупости Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт