НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 551
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 275
Хайде сега отново безсмислен спор.
Не се знае каква е ситуацията,  отношенията и т.н.
Разказвала съм и друг път: работата ме отвежда при стара, самотна и бедна жена по обедно време и ми предложи да споделя обяда й от леща. Ненавиждам леща от дете. Жената се тюхкаше, че ако знаела , че ще отида щяла да заколи кокошкаТА. Ми ядох проклетата леща и дори казах, че е най-хубавата която съм яла  (вярно,  като не ям въобще леща).
Вярно, че моя случай е настрани, но не съвсем.
Лещата не ме уби, но ме накара да се замисля и да имам готови формули. Не отказвам директно,  а заобиколно: това изглежда добре, но аз не обичам; за сметка на това ще си взема от онова нещо там  , което е невероятно на вкус (и рецепта искам) и със съответни комлименти.
Не ям нещо за да не обиждам,но имам право да обичам или да ненавиждам някоя храна.
Ако нещо привлича вниманието ми , имам желание опитвам без съжаление И въобще не изпадам в някакво състояние на бивш алкохолих/наркоман/шоколих и т.н.
Помните ли/чели ли сте на Елин Пелин "печената тиква"? Хич не искам да изпадам в ситуацията на Душко Добродушков.
Всеки си преценява за себе си.

# 61
  • Мнения: 39 316
А аз такива торти ги приемам като нещо, което днес ще опитам, но утре си продължавам стриктно.

# 62
  • Мнения: 4 710
И аз без едно мога, но с едно - не. По-лесно ми е да откажа, отколкото да пробвам малко. После само го мисля и един път нарушила режима, много лесно нарушавам пак, нали вече не ми е чист деня. Но после не ми е чиста и седмицата.

При всеки е различно и наистина много се възхищавам на хората, които след 1-2 хапки продължават с режима, все едно нищо не се е случило.

# 63
  • Мнения: 2 275
Свиква се.
На мен ми отне време да си възстановя чувството глад/ситост. След това е лесно.

# 64
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Изобщо не съжалявам, че не съм опитала от тортата. Изобщо не ме съблазни и не ми се прияде. След това всички пухтяха, колко им било тежко, а аз се чувствах леко и отлично. Освен тортата, отказах и хайвер, разбит с хляб, руска салата с картофи и грах, топли хлебчета. Ако трябваше да не я обидя, днес щях много, много да съжалявам, че съм яла.
Не мисля, че тя се е обидила, бяхме двама гости на режима и тя знаеше предварително. Хапнахме си салата зеле с моркови и свинско с гъби, където в соса имаше малко брашно мисля, но не е проблем. Позволих си чаша бяло вино само.

# 65
  • Мнения: 2 275
Това е друго.
Аз, вероятно и други , останах с впечатление,  че си "устояла" на нещо за което си имала желание.
Моите разсъждения бяха в такава посока.
Това е печеливша тактика: ако нещо много силно искаш да хапнеш, хапваш и забравяш за следващите няколко месеца. ЕДНО нещо.

# 66
  • Мнения: 4 710
Танче, не мога да свикна. Последните 2-3 години ми е много трудно с волята.

Джемма, как ти е косата?

# 67
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Продължава да пада, но виждам и нови малки косъмчета, растат.

# 68
  • Мнения: 1 403
Никога не настоявам, ако ми откажат. Струва ми се адски нахално да продължавам “ама вземи си, вземи си...”, след като един път ми е отказано. Просто поставяш човека в неудобно положение, нито е любезно, нито нищо. Така че, такива щом не се усещат, нямат и право да се обиждат, егати.

# 69
  • Мнения: 2 275
Eden, волята не играе роля при хранене, винаги побеждава "мозъка на влечуго" (според д-р Марк Хаймън).
За това казвам , че се свиква и не става лесно и бързо.
Научих се на никой нищо да не предлагам. Слагам на масата, като не смесвам месо и зеленчуци, предупреждавам къде има свинско и желатин, ако има мюсюлмани и оставям да си избират.
Докладвам: изчистено хранене и стриктен фаст. Романчета, гимнастика, музика. Почва да ми харесва карантината.

# 70
  • Мнения: 12 473
Аз пък днес ядох месо, опитах ребърца с кисело зеле. Баща ми имаше РД и това си беше поръчал.

# 71
  • Мнения: 39 316
И аз искам ребърца и кисело зеле.....

# 72
  • Мнения: 424
Здравейте,
Изключително се радвам на компанията ви и винаги полезната информация 💐
 Виждам, че обсъждате една мн тегава за мен тема. Волята да отказвам благини и да не се подавам на изкушения. От Април 2019 следвам режима, старая се, но понякога изпадам в черни дупки и всичко омазвам. А истината е че режима не ми е труден и се чувствам отлично, само положителни отзиви давам, но съм си лакома. Няма как да го отричам  и от там и всичко ми изглежда вкусно и ям с удоволствие. Та затова наблягам на воля, но винаги около цикъл се проваля с гръм и трясък.
Моля дайте съвет как да утоля гладното си около трудно моменти? 🤔

# 73
  • София
  • Мнения: 5 547
Фокси, не знам какво предпочиташ, но аз ако ми пригладнее следобед, (тогава ми е най-трудно) парче кашкавал със солено масло ,нещо като филийка с масло ,и така изкарвам до вечеря.

# 74
  • Мнения: 2 566
Вариант за сладко - разтопяваш парче шоколад 70% на микровълнова с мъничко вода, слагаш го към пълномаслена подквасена сметана, щипка канела ако обичаш, в хладилник за час, и имаш неустоим десерт. Е не го изяждай наведнъж Grinning

Общи условия

Активация на акаунт