Как тренирам -26

  • 67 825
  • 813
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 918
За съжаление не съм и много рядко ходя. Ама ще пробвам с метъра да видим какво ще направим. Дано да улуча размера, че не са малко пари, пък и много ми харесаха. Дано наистина и да държат фронта като скачам и бягам 😀

# 736
  • Мнения: 57
Здравейте, мисля, че тук е мястото за моя въпрос. Активно тренираща съм, искам да започна да пия MSM и витамин С. Как се приемат? Чета различни мнения.... Преди, след хранене, сутрин, вечер.... Благодаря за отговора!

# 737
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Здравейте, мисля, че тук е мястото за моя въпрос. Активно тренираща съм, искам да започна да пия MSM и витамин С. Как се приемат? Чета различни мнения.... Преди, след хранене, сутрин, вечер.... Благодаря за отговора!
МСМ или сутрин на гладно, поне 40-60мин преди хранене или вечер преди лягане, поне 2 часа след храна.
Витамин С през деня между храненията. Енергизира , затова по -добре да не е във вечерните часове

# 738
  • Мнения: 4 741
Може ли да споделите как да тренирам за да оформя и стегна прасците?
Имам чувството, че за моят ръст и килограми 162 см и 57 кг. са големи. В най-широката част е 37 см.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 16:55 от йоко

# 739
  • София
  • Мнения: 1 583
Повдигане за прасец от стоеж или седеж. С леки килограми, повторения 15-20 и много хубаво се повдигаш до горе, иначе започва да расте в частта около глезена и вместо да ги оформиш, ще си отглеждаш джоланчета.

Това е единственият начин да оформиш прасец и да го “вдигнеш”

# 740
  • Мнения: 786
Здравейте, да попитам, има ли ефект от амино киселините? А и да препоръчате марка и тн. Благодаря.
Ако приемате достатъчно протеин от храната или пък ако вече консумирате протеин на прах, то тогава няма нужда да взимате и аминокиселини.

# 741
  • Мнения: 3 311
За прасеца само да кажа че трябва малко да си намалите очакванията. С тренировки и постоянство може да се подобри до някаква степен, но те са малко като плочките- зависи от гените.

# 742
  • Мнения: 2 570
Чисто и просто повдигане на пръсти, колкото пъти се сетите през деня.
Но е ген
Моите са 30,5 см. Нищо не съм правила да ги намаля, такива са си.

# 743
  • Мнения: 4 741
От както се помня карам колело, но последните няколко години увеличих времето и не знам дали от това станаха такива "джоланчета". Но като се сетя моята майка имаше големи прасци без да е тренирала нищо през живота си. Но тя беше и по-пълна, което пак не е показателно. ММ е над 100 кг., а прасците му изваяни.

# 744
  • София
  • Мнения: 1 583
Може от колелото да са станали малко по-мускулести, но в никакъв случай ефект на джолани. Знам ли де, ако са ви генетично по-надолу, а не толкова високи, може и така да изглежда. Иначе да, до голяма степен е и ген, но не означава, че не търпи промени. Все пак е мускул като всеки.

А какъв ефект се търси от аминокиселините? Те са за възстановяване и като всяка добавка работи с натрупване.

Аз да се оплача, че тук 2-3 дни не трябва да се потя, че бях на микроблейдинг и не ме свърта в нас. Ама утре ще отида до залата и ще гледам да правя нещо, което да не ме поти. Само и само да не съм в нас.

# 745
  • Мнения: 1 930
За прасеца само да кажа че трябва малко да си намалите очакванията. С тренировки и постоянство може да се подобри до някаква степен, но те са малко като плочките- зависи от гените.


Абсолютно! Плочките си ги виждам, но изразен прасец не. Ама моите горна и долна част са в двете крайности.

п.п. И аз бях на процедура и цяла седмица не съм тренирала. Днес съм решила да се разпиша.
В събота направих и първия плаж Simple Smile , като хвана малко тен ще Ви се покажа.

# 746
  • Мнения: 786
Днес ми беше ден за dynamic full body. В момента тренирам по 12-седмичната програма на Natacha Oceane - CUT 2023, започнах 10-та седмица. А довечера за душата малко хатха йога. Relieved

# 747
  • в пералнята
  • Мнения: 1 006
Момичета, я да попитам, като цяло колко пъти тренирате в седмицата (основно ме интересуват тези, които тренират с тежести).
Колко средно ви продължава тренировката и за това време колко упражнения и сета успявате да направите?
Аз от няколко седмици си записвам всичко и установих, че като изключим загрявката и кардиото, успявам да включа макс 5-6 упражнения с по 4 сета на тренировка от час и 20 минути.

# 748
  • Мнения: 4 741
Три пъти седмично, по около 40-50 минути. Три серии по 12 до 20 повторения. В деня на тренировка с тежести не правя кардио. Загрявка около 5 минути и 5 минути накрая.

# 749
  • Мнения: 786
Аз по принцип тренирам 4 - 5 пъти в седмицата с тежести. Упражненията са ми не повече от 7 на тренировка, най-често 6, с 3 - 4 серии на упражнение. Тренировката ми (без разтягането накрая) трае 50-60 минути. Придържам се около 12 повторения на сет и разбира се нагласям килограмите, така че около 12-тото повторение да съм стигнала до или почти до отказ.
80 минути за 5-6 упражнения според мен е доста време, което значи че или правиш прекалено много повторения, или почиваш прекалено много между сетовете.. или и двете. Мисля, че можеш да я оптимизираш като увеличиш тежестите, за да не се налага да правиш толкова много повторения, освен ако не се опитваш да увеличаваш и енергийния разход със силовите тренировки, тогава има логика в това да правиш повече повторения. Също така 5-6 упражнения смятам, че са супер оптимален брой и няма нужда от допълнителен обем. Аз самата мисля, че малко в повече се моткам между сетовете и също бих могла да си оптимизирам времето в залата.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 15:45 от zoya.

Общи условия

Активация на акаунт