Как тренирам -26

  • 67 797
  • 813
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 397
Stell123 колко килограма при какъв ръст си? Ако не ти пречи, да споделиш де.
Ръцете ти са доста оформени, впечатлена съм. И тежестите са ти на ниво, аз след почти две години фитнес Hip thrust- a едва го вдигнах до 60кила и много ми тежи 🙄 Иначе клякам с 60 отново, но за 5 повторения макс.. Отдавам по-бавния си напредък на факта, че не ям достатъчно протеин в тренировъчни дни.
Не обичам месо, яйца.. Зоря се след тежки тренировки да ям, ама мъка 😁

Скрит текст:
Да си споделя тук, че много се напрегнах.Нали вече втори месец са затворени фитнесите в Бг, а вчера една позната ми се "похвали" че посещава нелегално малка фитнес зала, дето си бачка все едно нищо няма. Само тренировките били с по 5лв. отгоре, щото нали имало риск... А моя фитнес, който посещавам също е малък и на ръба на оцеляването, но спазва забраната. Дразнят ме такива тарикати много.

# 91
  • Мнения: 1 915
Според мен щом искаш да сваляш и чистиш, намали кг и увеличи повторенията.

Тази грешка сам я правела преди и никога вече. По-малко килограми за повече повторения е за хипертрофия което ми увеличава волюма на мускулите и ме прави по грамадна, високите тежести с малко повтерия са за сила, и реално мускула си остава същия размер, но по-твърд. Благодаря за съвета Simple Smile

Аз знам точно обратното на това, което казваш ти. За покачване на мускулна маса ,
големи кг с малки повторения. Както и да е.

# 92
  • Мнения: 10 011
Mалките повторения с големи килограми за обем са нещо като 6-6-6-6
А за сила е 1-1-1-1-1,  или 10х1, много пъти 1, с големи почивки. Ако не се лъжа, и доколкото помня Дан Джон.

За релеф работя 12-15, но на раменна преса с лост си искам обем, и правя 4х6. Май ще ги и увелича (серията, не повторенията).
На краците вече имам як квадрицепс, и не искам повече мускул там в никой случай. Дано изгоря малко.
Снимки няма да показвам, който иска да вярва.

Платих си първия полу-маратон за годината току що. На 16.05, живот и здраве. Hands Muscle
На 9.05. имам виртуално състезание с неограничен километраж- където ме спипа колата- Run against the car.

https://www.wingsforlifeworldrun.com/en

Силовите ми са кондиционни, и допълнение към  маратонския тренинг. Докато отворят фитнеса- у нас.
Днес рамо + бицепс.

# 93
  • Мнения: 964
Големите кг с малко повторения са за обем, а многото повторения с малко кг са за релеф Hands Muscle

# 94
  • Мнения: 75
Големите кг с малко повторения са за обем, а многото повторения с малко кг са за релеф Hands Muscle

Може нещо да се разминаваме с преводите. Аз съм в Англия и всичко чета на англииски:

8-12 reps in 2-3 sets = hypertrophy = volume
1-5 reps in 5-6 reps = strength (e.g. powerlifting) = density

Не знам какво имате предвид под релеф? Колко си релефен изглеждаш  зависи от процента мазнини, не от повторенията.

Тренировките ми са направени от специалисти в области, за моите цели и нямам никакво намерение да ги сменям. Мислех че темата е за подкрепа не за изготвяне на фитнес планове?

# 95
  • Мнения: 75
Stell123 колко килограма при какъв ръст си? Ако не ти пречи, да споделиш де.
Ръцете ти са доста оформени, впечатлена съм. И тежестите са ти на ниво, аз след почти две години фитнес Hip thrust- a едва го вдигнах до 60кила и много ми тежи 🙄 Иначе клякам с 60 отново, но за 5 повторения макс.. Отдавам по-бавния си напредък на факта, че не ям достатъчно протеин в тренировъчни дни.
Не обичам месо, яйца.. Зоря се след тежки тренировки да ям, ама мъка 😁

Скрит текст:
Да си споделя тук, че много се напрегнах.Нали вече втори месец са затворени фитнесите в Бг, а вчера една позната ми се "похвали" че посещава нелегално малка фитнес зала, дето си бачка все едно нищо няма. Само тренировките били с по 5лв. отгоре, щото нали имало риск... А моя фитнес, който посещавам също е малък и на ръба на оцеляването, но спазва забраната. Дразнят ме такива тарикати много.

Ами на снимката (и сега съм) 170см и се мотам около 77-80кг зависимост както съм яла предния ден..

# 96
  • Мнения: 10 011
Големите кг с малко повторения са за обем, а многото повторения с малко кг са за релеф Hands Muscle

Може нещо да се разминаваме с преводите. Аз съм в Англия и всичко чета на англииски:

8-12 reps in 2-3 sets = hypertrophy = volume
1-5 reps in 5-6 reps = strength (e.g. powerlifting) = density

Не знам какво имате предвид под релеф? Колко си релефен изглеждаш  зависи от процента мазнини, не от повторенията.

Тренировките ми са направени от специалисти в области, за моите цели и нямам никакво намерение да ги сменям. Мислех че темата е за подкрепа не за изготвяне на фитнес планове?

Никой не те кара да си сменяш плановете. Говорим си, споделяме си.
Ако те интересува powerlifting, ще те интересува и Дан Джон. Той има какво да каже за сила, повторения, и прочее- ето го блога на човека, ако те интересува мнението на световния елит:
http://danjohn.net/2009/11/olympic-lifting-for-the-master-athlet … %20pounds%20total.

Едит:
Страхотни са книгите на този човек, и за храненето (Fat loss Happens on Moday), за техниката на изпълнение, и за планирането на ежедневието. Голям фен съм му, и се радвам, че го открих. Затова и споделям.
Скрит текст:



Сигурно ги има и в pdf в нета, не съм търсила. В блога му има много информация също.

Последна редакция: ср, 06 яну 2021, 18:36 от Dez

# 97
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Stell123, естествено, че темата е за споделяне и не виждам някой да прави фитнес планове. Другите в темата също споделят това, което знаят. А и при положение, че имаш толкова кг-ми за сваляне едва ли проблема е само в тежестите. Кардиото, храненето, сънят, възстановяването също са част от целия процес.
Малко не разбрах идеята да правиш Бълк, при положение, че и преди него пак си имала кг-ми за сваляне?? Изграждането на мускул не се случва само при качване на мускулна маса. А и си много права, че като се изчистят мазнините, тогава се вижда мускула. То всички, които тренираме, имаме плочки на корема, ама не се виждат 😂
Според мен, ако беше започнала да сваляш кг-ми без изобщо да правиш бълка, и да беше свалила 10кг и стигнала до 65 и тогава, ако имаше нужда да направиш бълк и да качиш мускул, мисля, че щеше да е по-добре. Не казвам, че е правилно, просто споделям моята представа за нещата. Но да си 73-74кг и да тръгнеш да качваш още 4кг нещо не го разбирам, освен ако не се готвиш за някакво състезание от рода на силов трибой или нещо подобно.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 440
Stell123 какво планираш/ правиш за дисбаланса?
Мога да се "похваля",  че си скъсах якето под мишниците Blush. Тренирам главно горна част, боли ме проклетото коляно.

# 99
  • Мнения: 3 308
Нормално е човек да се обърка за това как се изгражда мускул, кога да се бълква, кога да се реже, дали изобщо е нужно. Има безкрайно много мнения и то все от напомпани хора. НО мускулите могат да пораснат и в дефицит, стига той е много умерен.

# 100
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Нормално е човек да се обърка за това как се изгражда мускул, кога да се бълква, кога да се реже, дали изобщо е нужно. Има безкрайно много мнения и то все от напомпани хора. НО мускулите могат да пораснат и в дефицит, стига той е много умерен.
Абсолютно съм съгласна с теб. Но доколкото аз разбрах на Стел123 режимите и тренировките са изготвени от специалисти в Англия.

Днес съм с ужасна мускулна треска в горната част, едва си вдигам ръцете. Дадох си почивка след 5 поредни тренировки.

Ноември, и аз го имам този проблем с гърба. Половината ми рокли, които са с цип едва ги закопчавам Simple Smile

Нона М, видях, че и в другата тема си писала за терниране вкъщи. Бих те посъветвала да погледнеш в итстаграм има няколко момичета, които дават идеи кои упражнения от залата как да правим вкъщи. Пускам ти няколко такива профила:
https://www.instagram.com/p/CI-a7UHFZ6Z/?igshid=1ryn0ackx376s

https://www.instagram.com/p/CAf21hwn6yp/?igshid=fsr1ipphytyk -  тази мацка има страхотни сетове за домашни условия с по 6-8 упражнения, които в дните за долна част можеш да следваш.
Преди няколко дни правиш тези https://www.instagram.com/p/CIGpbytHPdS/?igshid=bdilbs1h822h но с ластик и тежести на краката, едва вървях после.

https://www.instagram.com/p/CJWnYcQpook/?igshid=zlwrb5mlpzmh

Като цяло виж и тренировките в ютуб на Синди Къмингс, но те са разделени само на горна и долна част, а не по групи. На мен лично много ми допаднаха, вече съм на 9ти ден от програмата й TRANSCEND. Мацката работи с доста добри тежести, но аз я карам с доста по-леки и пак виждам много добър резултат. Единственият проблем е, че някои от тренировките ми идват една идея повече кардио, отколкото аз харесвам, но пък предвид, че сега хапвам доста повече и това си има своите ползи

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 21:39 от ani_d

# 101
  • Мнения: 3 308
Много, много благодаря за споделянето на канала на Синди, след като вече не знам какво ще се случва със залите трябва да се преориентирам към домашното, колкото и да го мразя.
Иначе и специалистите са с безкрайно различни мнения, колкото и да е добър някой е хубаво да се сменят когато вече те е научил човек на каквото може, професионалните спортисти и бодибилдъри си сменят треньорите редовно не защото не са доволни от тях, а защото искат да научат нови и нови неща.
Относно бълкването и т.н. бях проучвала преди време, и това видео ми се стори най- смислено по темата https://www.youtube.com/watch?v=DjEnkzhz5T4&ab_channel=GregDoucette
Но може и да съм пристрастна, защото ми е идол този човек, превърна ме от 106 кг дебелана в човек, който няма търпение да тренира да се движи, да отслабва без да е гладен.

# 102
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Ееее, Глоси, браво на теб 106кг.... Поздравления за мотивацията. Сигурна съм, че се чувстваш прекрасно.
На Синди и новата програма IGNITE също е обещаваща. Аз съм приятно очарована от мацката. Също като теб имам лек неприязън към домашните тренировки, но с времето изчезна и сега им се наслаждавам на макс. А и както Ветрена беше казала "Всичко е въпрос на нагласа и е в психиката на човек " 😘
Щом аз от човек, който не можеше без залата, сега дори не ми се връща в нея, значи се случват нещата. На пролет, ако отворят може бе ще преосмисля решението си, но засега твърдо оставам да тренирам вкъщи Simple Smile

# 103
  • Мнения: 9 701
Glossycherry, погледни и тази мацка. Занимава се само с home workouts.
https://instagram.com/courtneydblack?igshid=4crvbfkymx7v

# 104
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Днес се рових да търся едни снимки на детето в телефона си и попаднах на мои снимки от залата. Разликата е около 4 месеца между двете. Вярно, че ъгълът не е един и същ, но разликата определено си личи и мисля, че съм на прав път в начина на трениране и хранене. Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 11:45 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт