Как тренирам -26

  • 67 541
  • 813
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 988
Ани страхотна си! Не ги махай, остави ги за пример и мотивация. Flowers Hibiscus Trophy

Аз се отмазнявам. Това е фокуса сега. Не знам на какво ще заприличам, дано ми хареса.

# 106
  • Мнения: 1 797
Ани в долната част имаш доста голяма разлика.
Промени ли нещо в тренировки за тази област?

# 107
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 290
Ани в долната част имаш доста голяма разлика.
Промени ли нещо в тренировки за тази област?
О, да, пет тренировки седмично - 2 основни за горна част и 3 основни за долна, като в дните за горна, имам и по 4 упражнения за глутеус. Т.е тренирам глутеус всеки път. Отделно вдигнах доста тежестите в залата. Започнах с 20кг клек и стигнах до 50кг. Хип тръст от 30 до 60. Тяга от 30 до 50кг. Отделно много екстензии и упражнения с кабели. Упражненията на машини също си вървят успоредно. Като цяло се опитвах да следвам съветите на Брет Контрерас и да не оставям глутеуса да почива освен в почивните дни.
Сега в къщи залагам на повече повторения, за да поддържам релефа. За съжаление от към тежести не мога да поддържам, но мисля, че и с малки тежести и много повторения може да се запази създадената вече форма. И с хранене най-вече.
Само да уточня, че на снимката с черния клин съм 51кг, а на тази с белия почти 53

# 108
  • Мнения: 1 797
Ани в долната част имаш доста голяма разлика.
Промени ли нещо в тренировки за тази област?
О, да, пет тренировки седмично - 2 основни за горна част и 3 основни за долна, като в дните за горна, имам и по 4 упражнения за глутеус. Т.е тренирам глутеус всеки път. Отделно вдигнах доста тежестите в залата. Започнах с 20кг клек и стигнах до 50кг. Хип тръст от 30 до 60. Тяга от 30 до 50кг. Отделно много екстензии и упражнения с кабели. Упражненията на машини също си вървят успоредно. Като цяло се опитвах да следвам съветите на Брет Контрерас и да не оставям глутеуса да почива освен в почивните дни.
Сега в къщи залагам на повече повторения, за да поддържам релефа. За съжаление от към тежести не мога да поддържам, но мисля, че и с малки тежести и много повторения може да се запази създадената вече форма. И с хранене най-вече.
Само да уточня, че на снимката с черния клин съм 51кг, а на тази с белия почти 53

Леле ти ме разби, браво определено повечето тренировки за долна част са печеливши.
Обаче как да се накарам да тренирам повече за долна част, като тези тренировки са ми най- омразни.
Всеки ден да тренирам за горна няма да ми натежи, виж обаче за долна ми е мъка.
А как разделяш двете тренировки за горна?

# 109
  • Мнения: 75
Stell123 какво планираш/ правиш за дисбаланса?
Мога да се "похваля",  че си скъсах якето под мишниците Blush. Тренирам главно горна част, боли ме проклетото коляно.

За дисбаланса вече го направиш и беше тзи бълк- това беше целта както споменах в предишен пост.

ani_d нямаше как да сваля 10кг като едвам вървях, мускулите горят мазнини, от този бълк съм качила главно мускул и главно в краката където беше се стопил след като си скъсах сухожилието. Преоритета ми не беше слабеене, а това да се върна към нормално вървене и да мога почна да се бия пак. Качването на малко мазно е малка цена да се плати сравнение с това да ми правя операция. Нямаше как да се качи този мускул с 500ккал дефицит трябваше малък плус или на калории на които се зъдържа.

# 110
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 290
Ясно, Стел123, разбирам, имала си конкретни цели и си избрала да ги решиш по този начин. Успех и занапред.

Нона, тренирам гръб, задно рамо и трицепс в една тренировка, а в другата -  бицепс, гърди, предно и странично рамо.

И да, точно така се получи при мен, че постоянното активиране на мускула даде резултат Simple Smile Казано честно аз нямам тренировки, които да са ми неприятни. На мен тренирането ми доставя удоволствие и мога да правя всичко. Само, ако може да не е с много кардио, но и то не ми носи неприятно усещане.
Още веднъж ще се повторя, ама всичко е до психическа нагласа Simple Smile  Като те чета, малко оставам с впечатление, че не те кефят тренировките, а го правиш само защото виждаш, че има резултат. Може и да греша, за което, ако е така, предварително се извинявам Simple Smile

Дез, много ти благодаря. 😘😘😘

# 111
  • София
  • Мнения: 11 942
Стел123, какво значи “да се бия?
да мога почна да се бия пак.

# 112
  • Мнения: 397
ani_d страхотна форма, адмирации! Simple Smile
Много е мотивиращо да видиш подобни резултати. Имам няколко въпроса към теб. В основна ти тренировка колко различни упражнения правиш и с какви повторения ориентировъчно?
Аз например правя 4 основни упражнения с по 4 сета и 8 повторения. Ако имам енергия добавям и по 2 допълнителни упражнения. Но се чудя дали не са малко? 🙄
Следиш ли калории и макроси?
Тренираш ли постоянно или си имала прекъсвания?
Извинявай за многото въпроси Simple Smile

# 113
  • Мнения: 75
Стел123, какво значи “да се бия?
да мога почна да се бия пак.

Бойни изкуства, нещо което ще ми помогне безможно със свалянто на килограми като се махне този коронавирус хаха Simple Smile

# 114
  • София
  • Мнения: 11 942
Сподели за бойните спортове, моля.
Аз съм див фен на кикбокса, досега не съм го упражнявала, синът ми беше много добър и със сериозни постижения.
Щом отворят всички зали, започвам и аз.

# 115
  • Мнения: 75
Ами аз тренирам Крав Мага, то е бойна система, базирана на няколко изкуства и много брутална. В българия мисля че имаше клуб само в София но не знам колко са добри. И други има които ми харесват, но нямам време със всичко да се занимавам, а Крав се учи бързо и лесно. Една година само това тренирах и ядах нормално и бях свалила много, за съжаление и мускул.. Полсе ми прецакаха коляното в клас и 8 месеца трябваше да спра и тогава започнах тежестите, което ми хареса и качих мускул, но започна короната и се спря Крав. Аз много мразя всякакво кардио и нямам търпение просто да отворят залите и клуба и най-нарая да съчетая тежестите с Крав и би трябвало да има невероятен резултат.

# 116
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 290
ani_d страхотна форма, адмирации! Simple Smile
Много е мотивиращо да видиш подобни резултати. Имам няколко въпроса към теб. В основна ти тренировка колко различни упражнения правиш и с какви повторения ориентировъчно?
Аз например правя 4 основни упражнения с по 4 сета и 8 повторения. Ако имам енергия добавям и по 2 допълнителни упражнения. Но се чудя дали не са малко? 🙄
Следиш ли калории и макроси?
Тренираш ли постоянно или си имала прекъсвания?
Извинявай за многото въпроси Simple Smile
Благодаря ти много Simple Smile
В основна тренировка за долна част имам около 8 упражнения - понякога са пирамиди, друг път дроп серии, а понякога правя супер серии. От това зависи и броя на повторенията и тежестите. Понакога правя до отказ, друг път фиксиран брой повторения. Сериите са  3 - 4 - напр. при супер сериите и 6 - 8 при пирамидите. Като цяло има много неща, от които зависи конкретната тренировка - колко ми е било натоварено през деня, как си усещам силата, дали съм спала достатъчно, имам ли МТ от предна тренировка.
Повече от година вече следя калории и макроси. Принципно храненето ми се върти около 1900-2000 калории, но имам и дни, в които не броя. Макросите са ми 40П, 30В и 30М, като понякога намалявам М, за сметка на В и обратното. Като цяло гледам да се храня без бяла захар, бяло брашно и рафинирано олио. Всичко друго ям. Сладкото предпочитам да си го правя сама. От готовите неща ям само шоколад.  Ако знам, че ще имам вечер, в която се очертава хапване и пийване, както е по празниците, през деня ям предимно протеинови храни.
Тренирам от есента на 2017г, постоянно имам няколко спирания за по 10тина дни поради разболявания или травми.
Ами май това е, извинявам се, че стана дълго Simple Smile

Р.Р Забравих да кажа, че това, е когато тренирах в залата. Сега в къщи не е точно така, но и целта ми само да запазя доколкото е възможно изградената мускулна маса. Тренирам по двете програми на Sydney Cummings https://www.youtube.com/channel/UCVQJZE_on7It_pEv6tn-jdA -  TRANSCEND and IGNITE като намирам начин да ги комбинирам в зависимост от дължината и вида на тренировките. Тренирам почти всеки ден, като гледам да имам поне 1 почивен в седмицата. Тренировките са с продължителност около 70-75мин, а тежестите, с които разполагам са от 4кг до 22кг, като имам вариант и за два дъмбела всеки по 16кг, но рядко ги използвам. Ползвам също ластици и тежести за крака. Храненето ми е същото като при тренировките в зала, засега не виждам причина да го променям. Дори обмислям дали да не вдигна малко калориите, защото в тренировките си има доста кардио, което по принцип като тренирам в зала не правя.

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 11:50 от ani_d

# 117
  • Мнения: 90
Извън тема тренировки, но откъде си купувате клинове, които да са на достъпни цени и да не прозират? Благодаря предварително.

# 118
  • Мнения: 2 714
Извън тема тренировки, но откъде си купувате клинове, които да са на достъпни цени и да не прозират? Благодаря предварително.
Имам клинове на Найк, от Декатлон също има добри попадения и HM. Всъщност не знам в най опънато положение какво се вижда и какво не

# 119
  • Мнения: 446
За непрозрачни клинове съм изпробвана почти всички марки и съм най доволна от
 Fabletic,sweaty Betty и LNDR като ги хванеш на оферта си струват.

Общи условия

Активация на акаунт