Как тренирам -26

  • 67 767
  • 813
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 290
Лимонче, защо клякашна Смит машина? Аз бих ти препоръчала, ако ти е леко с 60кг да пробваш със свободна тежест/лост за врата/.
Аз тези дни трябваше да правя горна част, но не стигнах до залата. В петък две серии набирания с широк хват, първата 6 втората 5 повторение. Определено съм много доволна от себе си. А събота и неделя бутахме една постройка, на тренирах и гръб, и рамо, и бицепс. Как си мятах тухли четворки...кеф. Утре живот и здраве крака в залата. Хареса ми усещането с по малко килограми и повече повторения. Реално намалих килограмите на бедреното разгъване от 98 на 58 с 20 повторения и лег пресата на 80.

# 376
  • Мнения: 812
Здравейте момичета,скоро не съм писала в темата.И не защото съм спряла да тренирам,а защото изцяло преосмислям това което правя като упражнения,контрол и осъзнатост на самите движения.Преди няколко месеца попаднах на един канал в you tube Movement Academy BG-това са едни много готини млади момичета,които помагат на много хора с двигателни проблеми.
Изгледах може би 80%от видеата им,пробвах това което споделят и за себе си установих ,че всички упражнения които съм изпълнявала с тежести към момента,сега едвам ги правя добре дори със собствено тегло,защото техниката и контрола са ми били погрешни,през цялото време съм имала компенсации,които вместо да помагат допълнително са товарили излишно мускулите,които не тренирам.
Струва си да хвърлите един поглед на тези видеа ,има какво да се научи и изпробва.
Към момента не посещавам все още фитнеса, защото не усещам необходимост да вдигам тежестите,моите с които разполагам са ми достатъчни.Продължава
,м да наблягам на базовите упражнения и за разнообразие,но не винаги правя тренировка от новата програма на Caroline Girvan.
Хубава и успешна тренировъчна седмица момичета.

# 377
  • Мнения: 6 622
Лимонче, защо клякашна Смит машина? Аз бих ти препоръчала, ако ти е леко с 60кг да пробваш със свободна тежест/лост за врата/.
Аз тези дни трябваше да правя горна част, но не стигнах до залата. В петък две серии набирания с широк хват, първата 6 втората 5 повторение. Определено съм много доволна от себе си. А събота и неделя бутахме една постройка, на тренирах и гръб, и рамо, и бицепс. Как си мятах тухли четворки...кеф. Утре живот и здраве крака в залата. Хареса ми усещането с по малко килограми и повече повторения. Реално намалих килограмите на бедреното разгъване от 98 на 58 с 20 повторения и лег пресата на 80.
Не съм много опитна и ме е страх да не изпусна тежестта, а ѝ по време на втората бременност започна да ме схваща нещо отзад на свивката на коляното. След раждането година и нещо изобщо не можех да клякам. Започнах лекичко държейки се за стол или с помощта на ММ. Сега проблема се проявява много рядко, но страха си остана. Може би с времето ще се отпусна.

# 378
  • Мнения: 1 907
Вторник правих гърди, рамо, трицепс.
Днес гръб и бицепс.
Имах намерение да сменям фитнеса, но някой неща като местоположение и новите хора ме отказаха на един етап.
Сега обаче пак започнаха да ме дразнят някоя неща в стария фитнес. Преди работеше момиче и се сменяше със собственика, сега работи само той, тренира вечер като се напълини фитнеса. Хигиената е още по занижена, да не говорим, че пуска по някоя шега с това колко кг тренирам. И когато е повече от веднъж започва лекинко да ме дразни.
От друга страна, сме едни и същи които ходим и ми е наблизо. Незнам, най- вероятно в един момент ще ми писне.

# 379
  • Мнения: 1 290
Нона, шегува се, че тренираш с много килограми? Това си е нормално за мъжете, аз вече си ги имам за бойни другари редовните. И мен ме базикат... Но с добро, не заядливо.

# 380
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Явно им е стил на мъжете да се закачат по този начин. Вероятно във всеки един фитнес има такива, особено ако са редовно посещаващи и едни и същи. Мен примерно, миналото лято като бях изчистила подкожните мазнини, много държаха редовно да ме осведомяват кога какво състезание има и да ми предлагат да участвам. Що си мислеха, че това е супер интересно и интригуващо нямам представа.
Сега като срещна някой извън залата, редовно ме питат кога се връщам и че залагат за колко време ще вляза във форма. Хора без работа 🤣🤣🤣
За сега определено нямам такива намерения и хич не смятам, че не съм във форма. Вчера си гледах рамото и ръцете и не намирам никаква разлика от миналото лято. Гърбът леко е спаднал, но пък роклите отново ми стават, без да ми стягат и съм супер доволна Simple Smile Исках до кажа, че повечето хора си мислят, че като спреш до ходиш на зала и край с добрата форма. Да си призная - и аз така си мислех, та доста време ми трябваше да стигна до обратния извод.

# 381
  • Мнения: 1 907
Нона, шегува се, че тренираш с много килограми? Това си е нормално за мъжете, аз вече си ги имам за бойни другари редовните. И мен ме базикат... Но с добро, не заядливо.

По скоро обратното. Например ми показва дъмбели от по 50 кг и ме пита ще ги ползваш ли?
Плитки ми идват тези шеги. Най- вероятно не влага каквато и да е мисъл, но на мен ми идва леко подригравателно и ме кара да се чустам като, че не ми е там мястото и видиш  на фона на техните постижения, аз нищо не правя.
Големите мъже с празни глави.

# 382
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Мъж, който следи с колко кг тренира жената до него и си позволява и да коментира в моите очи е комплексар, който не заслужава да си губя времето да му отговарям. Е, ако е комплимент, то тогава стандартния отговор е "благодаря"

# 383
  • Мнения: 1 290
Нона, шегува се, че тренираш с много килограми? Това си е нормално за мъжете, аз вече си ги имам за бойни другари редовните. И мен ме базикат... Но с добро, не заядливо.

По скоро обратното. Например ми показва дъмбели от по 50 кг и ме пита ще ги ползваш ли?
Плитки ми идват тези шеги. Най- вероятно не влага каквато и да е мисъл, но на мен ми идва леко подригравателно и ме кара да се чустам като, че не ми е там мястото и видиш  на фона на техните постижения, аз нищо не правя.
Големите мъже с празни глави.
🤣🤣 Ми другия път му кажи, че си загряла вече и са свободни. Ще зейне  при такъв отговор. Явно при теб са редки идиоти! До сега мъж не ме е подигравал, че тренирам с малко! Не, че ми пука, но като ги гледам повечето и те не могат с повече...

# 384
  • Мнения: 1 907
Днес крака и глутеус във фитнеса.
Вкарах ново упражнение мъртва тяга. Още го обработвам, да видим.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 21:12 от Nona M.

# 385
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Супер си, страхотни крака и дупе. Браво на теб. Тягата е много хубаво упражнение, само внимавай и пази кръста. Учудвам се, че досега не си го правила.

# 386
  • Мнения: 1 907
Супер си, страхотни крака и дупе. Браво на теб. Тягата е много хубаво упражнение, само внимавай и пази кръста. Учудвам се, че досега не си го правила.
Благодаря, Ани. Бях пробвала веднъж, два пъти да го правя и незнам защо бях решила, че не е моето. Но сега мисля с него да таргетирам глутеуса и долната част на гърба. Направих го и със широк разкрач и хип тръст правих, намерих си удобно местенце да го изпълнявам 🙂

# 387
  • Мнения: 1 073
Лимонче защо не клякаш със свободни тежести, тежеста на щангата няма много общо с тази на смита.
Тренирам но няма време да вписва днес правих дупе екстанзи с диск 10 кг, абдуктор с 100 кг и сумо клек с 20 кг

Не знам аз ли тренирам в различна зала и досега никой не ми е пускал бъзици как тренирам.

# 388
  • Мнения: 3 307
Всякакви дразнители има в залите, доста често е някакви смешни опити за флирт. По-младите поне разбират като не искаш да те занимават, ама чичковците и чичко-дядковците са просто финал босовете във фитнеса, няма отърване.
Липсва ми фитнеса в България, тук е огромно, ама няма толкова уреди, в смисъл разнообразие, примерно 15 от 1 уред. Като че ли в родината има доста повече избор, нищо че е на по- малко пространство. Абе навиците са лошо нещо, като свикнеш някъде и всичко друго ти се вижда криво.

# 389
  • Мнения: 6 622
Лимонче защо не клякаш със свободни тежести, тежеста на щангата няма много общо с тази на смита.
Тренирам но няма време да вписва днес правих дупе екстанзи с диск 10 кг, абдуктор с 100 кг и сумо клек с 20 кг

Не знам аз ли тренирам в различна зала и досега никой не ми е пускал бъзици как тренирам.
По-назад писах, че по време на втората ми бременност и след това имах проблем с клякането. При опит изпитвах режеща болка, слабост и схващане. Лека полека се оправих, но още не се чувствам уверена, когато клякам. Страх ме е да не изпусна тежестта. С времето, когато съм сигурна, че съм се оправила ще пробвам със свободна тежест.
До тогава ще заяквам на смита.

Иначе съм доволна, че успях да кача тежестта на 70 кг. 4 серии х 15. На предно бедро вдигнах на 59кг. Сега обаче съм почивка няколко дни, че ме мъчи много тежък цикъл, но фитнеса ми липсва много.

Общи условия

Активация на акаунт