Стиснат мъж

  • 5 822
  • 137
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 775
Хм, този казус много едностранчиво се представя. Има доста неизяснени въпроси - колко точно пари изкарва? той 20 дни по 30 лв за храна са си доста реалистичен разход, но ако доходът му е 800 лв. и от останалите 200 трябва да покрива бензина на колата и други дребни разходи нормално да каже, че няма пари. За тези които ще подскочат - авторката е в провинцията и там 800 лв.са си съвсем обичайна заплата. Втори въпрос - колко пари изкарваш ти?  Чухме само как мъжа ти не искада плаща нищо освен храната,а ти плащаш сметките. У нас сметките дори не се доближават до стойността на храната. Не си в майчинство, той кара по думите ти и двете деца на градина/училище, значи не се занимаваш с децата целодневно и да не можеш да работиш. Значи ти изкарваш по-малко и от него. Ако той е мързелив и не изкарва пари,ти защо не изкарваш?
Някакси ми се струва, че в тази история може да се окаже, че мъжът си е ОК и прави каквото може (предвид годините и местоживеенето си), а всъщност драмата е, че парите не ви стигат просто.   Ти знаеш ли дали реално му остава нещо от заплатата и ако остава къде е? Ако изкарва 1600 лв, а харчи 800 лв и другите ги събира на влог това не винаги е лошо. Но ако очакваш той да ви издържа на 100% и ти да не допринасяш наравно и затова да е стиснат - добре дошла в 20 век в България, където жените са феминистки, работят наравно с мъжете и да живееш от 1 заплата не е възможно.

# 46
  • Мнения: 18 476
Скрит текст:
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

Т.е. вие със съпруга ти не изкарвате такива пари, каквито са необходими за желания от вас стандарт. И двамата сте ок с това родителите да плащат. Сега нещо се е появило напрежение "защо ти не си като тате", но не е чак толкова силно, та да се предприеме действие към промяна.
Какво значи стандарта ни на живот. Нормален живот имаме, не харчим излишни пари за нищо. Просто той чака на мен за всичко.


Не. Вие двамата чакате на родителите ти. И го намираш за съвсем в реда на нещата, понеже те имат пари.

А "нормален живот" е доста разтегливо понятие. Важното е дали вие двамата имате възможност да се самоиздържате за този нормален живот - от написаното остава впечатлението, че по-скоро нямате такава възможност.

Какви всъщност са доходите на този мъж - очаквала си той да плаща ипотеката, да прави ремонт и т.н., но дали е реалистично?


пс - сега виждам това "Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови."
Ако съм на пълна издръжка на родителите ми, последната ми грижа ще са ожулените ботуши на детето.

# 47
  • Мнения: 18 491
Има един израз "търсете парите", ами точно това направи. Работи, не харчи, не играе комар, тогава къде са парите? Или ги спестява, или не знаеш за какво ги харчи. Парите не изчезват в нищото. Или пък не работи, а те лъже. Може да са го уволнили, или да изплаща някоя щета или знам ли и аз. Но първо намери парите и после ще имаш информация да решаваш. За сега това, което описваш, не е стиснат мъж. Стиснат е чичо Скрудж, ама той е богат. Та стиснатият или е беден, понеже не печели, или трупа и е богат. При теб нещата не се връзват. Хем работи, хем не харчи, хем парите го няма....
И аз стигнах до този извод, изпреварила си да напишеш...

# 48
  • София
  • Мнения: 38 419
Такааа. Чакай сега. Ти давала 380 за сметки, той 1000 за храна, баща ти - за ипотеката и за дрехи. Така ли е? Ами аз нищо нередно не виждам. Общо взето, колкото дава той, толкова и ти /плюс родители/.
Колко ви е общо бюджета на месец? Ама всичко.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Хм, този казус много едностранчиво се представя. Има доста неизяснени въпроси - колко точно пари изкарва? той 20 дни по 30 лв за храна са си доста реалистичен разход, но ако доходът му е 800 лв. и от останалите 200 трябва да покрива бензина на колата и други дребни разходи нормално да каже, че няма пари. За тези които ще подскочат - авторката е в провинцията и там 800 лв.са си съвсем обичайна заплата. Втори въпрос - колко пари изкарваш ти?  Чухме само как мъжа ти не искада плаща нищо освен храната,а ти плащаш сметките. У нас сметките дори не се доближават до стойността на храната. Не си в майчинство, той кара по думите ти и двете деца на градина/училище, значи не се занимаваш с децата целодневно и да не можеш да работиш. Значи ти изкарваш по-малко и от него. Ако той е мързелив и не изкарва пари,ти защо не изкарваш?
Някакси ми се струва, че в тази история може да се окаже, че мъжът си е ОК и прави каквото може (предвид годините и местоживеенето си), а всъщност драмата е, че парите не ви стигат просто.   Ти знаеш ли дали реално му остава нещо от заплатата и ако остава къде е? Ако изкарва 1600 лв, а харчи 800 лв и другите ги събира на влог това не винаги е лошо. Но ако очакваш той да ви издържа на 100% и ти да не допринасяш наравно и затова да е стиснат - добре дошла в 20 век в България, където жените са феминистки, работят наравно с мъжете и да живееш от 1 заплата не е възможно.
Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно. Аз бях по майчинство, после на борса, а сега съм личен асистент на детето ми. Грижа се за тях, стоя си вкъщи. Моя доход е 1000лв. Родителите ми сега не ни помагат финансово. Апартамента баща ми го плати кеш, ремонтите приключиха. Сега се дърпаме за парите мойте, който ще вземам за детето. Иска всички пари да влизат вкъщи, а аз искам да давам пари за изследвания на детето и да поемам само сметките, а той да продължи да купува храна. Той обаче не е съгласен. Родителите ми в момента помагат единствено за някоя нова рокличка на детето и вечер купуват нещо сладко за тях.

# 50
  • Мнения: 11 565
Оставяте по 700 лв. всеки, примерно, в обща каса у вас, и оттам плащате всичко общо.
Не- ти сметките, а той- храната.
Абе, добре се е уредил човечецът, 50- год.пергишин.

# 51
  • France
  • Мнения: 12 463
"Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно."

Как можеш да не знаеш колко печели МТ? Как е възможно за толкова години да нямате обща финансова стратегия, обща сметка или поне някакъв друг начин да знаете кое колко ви струва? Това даже не мога да си го представя.

# 52
  • Мнения: 775
След този пост все повече си мисля, че не е в мъжа проблема.

Той изкарва пари и ги дава за храна, около 1000лв на месец са за хранителни продукти. - ние сме 4 членно семейство в София. Изобщо не се стискам за храна и купуваме и доста скъпи разходи.1000 лв обаче не мисля че стигаме.
 Това му тежи, иска да има за удоволствия. - Нормално- и той е човек. Всеки иска да имамалко и за него. Не е роб на семейството все пак.
Моето майчинство до скоро го давах за сметките, памперси и за нещо необходимо за децата. - Колко да е доскоро.Едното дете е в училище, другото е над 3 години.Повече от година не си в платено майчинство.

 Да, но сега детето е с Телк и от Телк ще вземам повече пари. Той иска аз да плащам сметки + храна с останалите пари и той да си спести някой лев. - нищо ненормално не виждам в това да делите разходите. Ако спести мякой лев още повече. А има право и за него да си купи нещо.
Проблема е във възгледите ни. Спестените пари искам да ги дам за децата, а той за лична почивчица, въдици, колата и т.н.....от там идват проблемите. Не гледаме в една посока.
Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови. -имасъществена разликамежду ожулени и скъсани.Новите ботуши на децата ми саожулени още същата седмица. Всяка седмица ли а имкупувам нови? Напълно прав е.
Той ще иде в магазина и ще купи сиренето на промоция, а не това което е качествено.

Той не би дал 30-40лв на детето да иде на рожден ден на приятелче, аз пък давам. -мизата ми за рожден ден е 25 лева. Имам 2 деца, внякои месеци ходим на 3-4 рождени дни. Съжалявам, но не работя за чуждите деца, за да давам по 100 лв за подаръци всеки месец. На РД можеш да идеш и с по-малко пари като се комбинирате с някой друг и купите общ подарък.

И сега проблема ни е това, кой да прибере остатъка от парите, който ще ни идват месечно. - Като ви слушам, нито един от двамата. Сложете ги на депозит.

# 53
  • София
  • Мнения: 38 419
Ами извинявай, обаче въобще не можеш да твърдиш, че е стиснат. Седнете и се разберете. Вярвам, че ще успеете, семейство сте от 10г.

# 54
  • Мнения: 921
Как може да се драпете за парите от Телка на детето ви. На мен ми стана много мъчно, че имате дете със сериозен проблем. Би трябвало да се концентрирате върху здравето на детето, а не да се чудите кой кого да прецака със семейния бюджет. Е...и семейството, честно!

# 55
  • Мнения: 775

Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно. Аз бях по майчинство, после на борса, а сега съм личен асистент на детето ми. Грижа се за тях, стоя си вкъщи. Моя доход е 1000лв. Родителите ми сега не ни помагат финансово. Апартамента баща ми го плати кеш, ремонтите приключиха. Сега се дърпаме за парите мойте, който ще вземам за детето. Иска всички пари да влизат вкъщи, а аз искам да давам пари за изследвания на детето и да поемам само сметките, а той да продължи да купува храна. Той обаче не е съгласен. Родителите ми в момента помагат единствено за някоя нова рокличка на детето и вечер купуват нещо сладко за тях.
[/quote]

В месеците, в които е бил на 1000 лв с твойте 380 лвв от майчинството и 1000 лв само за храна и аз бих правила скандали. В годината от борсата също едвали си взимала повече, защото тя е върху дохода от майчинството. Не ви стигат парите и това ви е проблема. Тази ипотека не знам скакво си очаквала да я плащате като всичко върви за нужди от първа необходимост. Не ти трябва друг мъж, трябва ви солиден финансов план как да се справите без да харчите излишно.Сядате, описвате си доходите, слагате графа 'и аз съм човек за него",слагате графа 'глезотии и рождени дни" за теб и децата и графа 'необходими изследвания' и виждате какво можете да си позволите и какво не. Ако не стиха сумата, всеки се отказва пропорционално от нещо - децата ще износват обувките повече,той нямадаси купи нова въдица, едното изследване щеотпадне и така докато се вместите в бюджета.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 689
След този пост все повече си мисля, че не е в мъжа проблема.

Той изкарва пари и ги дава за храна, около 1000лв на месец са за хранителни продукти. - ние сме 4 членно семейство в София. Изобщо не се стискам за храна и купуваме и доста скъпи разходи.1000 лв обаче не мисля че стигаме.
 Това му тежи, иска да има за удоволствия. - Нормално- и той е човек. Всеки иска да имамалко и за него. Не е роб на семейството все пак.
Моето майчинство до скоро го давах за сметките, памперси и за нещо необходимо за децата. - Колко да е доскоро.Едното дете е в училище, другото е над 3 години.Повече от година не си в платено майчинство.

 Да, но сега детето е с Телк и от Телк ще вземам повече пари. Той иска аз да плащам сметки + храна с останалите пари и той да си спести някой лев. - нищо ненормално не виждам в това да делите разходите. Ако спести мякой лев още повече. А има право и за него да си купи нещо.
Проблема е във възгледите ни. Спестените пари искам да ги дам за децата, а той за лична почивчица, въдици, колата и т.н.....от там идват проблемите. Не гледаме в една посока.
Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови. -имасъществена разликамежду ожулени и скъсани.Новите ботуши на децата ми саожулени още същата седмица. Всяка седмица ли а имкупувам нови? Напълно прав е.
Той ще иде в магазина и ще купи сиренето на промоция, а не това което е качествено.

Той не би дал 30-40лв на детето да иде на рожден ден на приятелче, аз пък давам. -мизата ми за рожден ден е 25 лева. Имам 2 деца, внякои месеци ходим на 3-4 рождени дни. Съжалявам, но не работя за чуждите деца, за да давам по 100 лв за подаръци всеки месец. На РД можеш да идеш и с по-малко пари като се комбинирате с някой друг и купите общ подарък.

И сега проблема ни е това, кой да прибере остатъка от парите, който ще ни идват месечно. - Като ви слушам, нито един от двамата. Сложете ги на депозит.

# 57
  • Мнения: 18 476
Ако изкарва по 1000-1500 на месец и от тях дава 1000 за храна - това не е стиснат човек, а такъв, който печели съвсем малко над необходимото за храна.
При такива доходи повечето хора нито ще купуват нови ботуши заради едното ожулване, нито ще бягат от намаленото сирене, нито ще отделят по 40 лв. за детски РД.
Или единият, или и двамата не можете да си направите сметката и да си наредите приоритетите. Честно казано той звучи доста по-разумно.

# 58
  • София
  • Мнения: 13 014
Оставам с впечатление, че той е разумен по отношение на харчовете, а ти обичаш да харчиш с широки пръсти.

# 59
  • Мнения: 775
Оставам с впечатление, че той е разумен по отношение на харчовете, а ти обичаш да харчиш с широки пръсти.

Тази тема нещо се обърна на 180 градуса като станаха ясни подробностите.Поредното доказателство как нещата в БГ мама се представят едностранчиво и всички жени веднага скачат да защитават неоправданите майки с 'лоши' съпрузи. А действителното положение май хич не е такова каквотопървоначално си мислим.

Общи условия

Активация на акаунт