Стиснат мъж

  • 5 857
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 690
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 163
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.
Определено бих. Паразити не отглеждам.
Ако всичко му е на тепсия, много ясно че няма да се напъва, да не е луд?

# 32
  • Мнения: 18 549
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

Т.е. вие със съпруга ти не изкарвате такива пари, каквито са необходими за желания от вас стандарт. И двамата сте ок с това родителите да плащат. Сега нещо се е появило напрежение "защо ти не си като тате", но не е чак толкова силно, та да се предприеме действие към промяна.

# 33
  • Мнения: 313
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

Няма как да го промениш, но можеш да изискваш Х% от заплатата му да я дава на теб, и ти с тези пари вече дали ще купиш сирене или чорапи, ще решиш.

Ако не иска да я дава, не виждам как ще го накара.

С такива хора и с ултиматуми не става.

Авторката е "мека Мария" и трудно ще изкопчи нещо от него, а и ми се струва, че не го иска толкова, все пак има кой да го замести финансово - родителите й.
Сблъсквала съм се с подобен човек, за съжаление от личен опит. Не се променят, по-скоро потърси начин да си уредиш живота съвсем без него. Ако зависиш емоционално от него или не искаш да си сама, си потърси разтуха навън. За децата заместител на баща не можеш да намериш, бащата е единствен и те най-вероятно ще трябва сами, на по-късна възраст да се "излекуват" от такова бащинство, ако въобще осъзнаят липсата на "адекватна" бащина фигура или пък не се превърнат в негово копие.

# 34
  • София
  • Мнения: 35 132
Ти си виновна, родителите ти са виновни, той не е.
На 50 не чакай промяна от него, направи си я сама.

Да помогнеш веднъж- дваж на детето си - винаги. Да го влачиш на гръб и да хрантутиш здравия му партньор - забрави.

# 35
  • Мнения: 41 009
Има един израз "търсете парите", ами точно това направи. Работи, не харчи, не играе комар, тогава къде са парите? Или ги спестява, или не знаеш за какво ги харчи. Парите не изчезват в нищото. Или пък не работи, а те лъже. Може да са го уволнили, или да изплаща някоя щета или знам ли и аз. Но първо намери парите и после ще имаш информация да решаваш. За сега това, което описваш, не е стиснат мъж. Стиснат е чичо Скрудж, ама той е богат. Та стиснатият или е беден, понеже не печели, или трупа и е богат. При теб нещата не се връзват. Хем работи, хем не харчи, хем парите го няма....

# 36
  • Мнения: 818
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

Решението е раздяла.
И целувай ръцете на родителите си, защото са златни хора. Макар,че ти правят и мечешка услуга като изземат функциите на мъжа ти и по този начин губиш стимул да го принудиш да започне да ги прилага.
Твоята е лесна, като нямаш мъж да те издържа си намерила друг начин. Но тежиш на възрастни хора, които по никакъв начин не са ти длъжни. На нашите години вече е по-нормално ние да се грижим за тях, не обратното.

Била съм на твое място, когато селски тарикат отказваше да ми плаща обучението и явно мислеше,че ще се обърна към родителите си, но за разлика от теб ясно му казах "Както аз не помагам и не се грижа за родителите си, така и не искам помощ от тях. Човека, на който чистя и готвя си ти." спойлер - все пак се прибрах вкъщи и мама пак не ми даваше да пипна нищо:) Естествено мина време, докато си намеря моята половинка, но пък няма и от какво да се оплача вече. Ако и ти се осмелиш да си защитиш достойнството и семейството съдбата ще ти се отблагодари. Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 38 535
Да, много е странно - къде отиват парите му? Да кажем дава 450 лв за ядене. Другите къде са?

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Лоритка, направих си труда да върна назад. Тоя мъж ти е бил опора, особено че  и едното дете е с проблеми.Как така не се грижи за вас?Други на негово място биха си били шута. Наоколо са ви и роднините, помагат..как си представяш нещата?Ами ако не стигат, той да поема децата, ти на пангара за повече пари и ги разпределяй. Не става ясно кой колко изкарва в момента.Не ме и интересува, но трябва да поговорите вие двамата и да си разпределите вашия бюджет за 4 човека.Помощта допълнително от роднини е друго нещо.Да не се окаже , че винаги сте разчитали на тях , тогава няма какво да разпределяш.На 50 как да го промениш?Може пък да е по-разумния от двамата.И пак опираме до дохода на двамата.Според него режете баницата.Да опрете до пенсията на детето и  един сок си е пак мизерия.Отделно имате общи начинания, ипотека, не от вчера.Е, как сте се справяли досега и чак сега пискаш? И ти изобщо ще се връщаш ли на работа или ще оставаш вкъщи и очакваш той да носи пари?И как ще стане, ако и досега не е имал добър или някакъв доход? Нещо не разбирам.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 690
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

Т.е. вие със съпруга ти не изкарвате такива пари, каквито са необходими за желания от вас стандарт. И двамата сте ок с това родителите да плащат. Сега нещо се е появило напрежение "защо ти не си като тате", но не е чак толкова силно, та да се предприеме действие към промяна.
Какво значи стандарта ни на живот. Нормален живот имаме, не харчим излишни пари за нищо. Просто той чака на мен за всичко.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 690
Лоритка, направих си труда да върна назад. Тоя мъж ти е бил опора, особено че  и едното дете е с проблеми.Как така не се грижи за вас?Други на негово място биха си били шута. Наоколо са ви и роднините, помагат..как си представяш нещата?Ами ако не стигат, той да поема децата, ти на пангара за повече пари и ги разпределяй. Не става ясно кой колко изкарва в момента.Не ме и интересува, но трябва да поговорите вие двамата и да си разпределите вашия бюджет за 4 човека.Помощта допълнително от роднини е друго нещо.Да не се окаже , че винаги сте разчитали на тях , тогава няма какво да разпределяш.На 50 как да го промениш?Може пък да е по-разумния от двамата.И пак опираме до дохода на двамата.Според него режете баницата.Да опрете до пенсията на детето и  един сок си е пак мизерия.Отделно имате общи начинания, ипотека, не от вчера.Е, как сте се справяли досега и чак сега пискаш? И ти изобщо ще се връщаш ли на работа или ще оставаш вкъщи и очакваш той да носи пари?И как ще стане, ако и досега не е имал добър или някакъв доход? Нещо не разбирам.
Той изкарва пари и ги дава за храна, около 1000лв на месец са за хранителни продукти. Това му тежи, иска да има за удоволствия. Моето майчинство до скоро го давах за сметките, памперси и за нещо необходимо за децата. Да, но сега детето е с Телк и от Телк ще вземам повече пари. Той иска аз да плащам сметки + храна с останалите пари и той да си спести някой лев. Проблема е във възгледите ни. Спестените пари искам да ги дам за децата, а той за лична почивчица, въдици, колата и т.н.....от там идват проблемите. Не гледаме в една посока. Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови. Той ще иде в магазина и ще купи сиренето на промоция, а не това което е качествено. Той не би дал 30-40лв на детето да иде на рожден ден на приятелче, аз пък давам. И сега проблема ни е това, кой да прибере остатъка от парите, който ще ни идват месечно. Нямаме еднакви планове за бъдещето и това е.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 14:38 от Лориткааа

# 41
  • Мнения: 313
Отделно имате общи начинания, ипотека, не от вчера.Е, как сте се справяли досега и чак сега пискаш? И ти изобщо ще се връщаш ли на работа или ще оставаш вкъщи и очакваш той да носи пари?И как ще стане, ако и досега не е имал добър или някакъв доход? Нещо не разбирам.

Ипотека като общо начинание нямат. Майката я е изтеглила на нейно име и я плаща. Те само живеят вътре.

# 42
  • Мнения: 746
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.
Баща ти толкова ли пари изкарва (питам най - добронамерено), защото ако е така плюс това, че в началото сте живеели ти, мъжът ти и баща ти, започвам да си мисля, че ти още тогава някак си знаела, че бащата ти ще ви помага, предвид че има такива възможности. Да не би несъзнателно да си приела да търпиш мъжът ти, защото знаеш, че имаш гръб от вашите? Thinking И сега да е започнало да ти тежи твърде много, че го търпиш такъв.

# 43
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Ипотека, кола, дрехи, сметки, почивки, играчки, лекарства, доктори, зъболекари и сие тя ги е поемала 10 години и роднините и така ли?А той само купува храна?

# 44
  • Мнения: 19 059
Колко са големи децата? Казваш, че първите 3-4 години бил баща мечта, пък още си в майчинство, от което плащаш за всичко. Този апартамент с изплатена ипотека ли е, на чие име е купен, има ли доказателства за връзка на кредита на майка ти с апартамента, доказателства, че баща ти е плащал по кредита на майка ти, който е за апартамента? Да не се наложи при раздяла да му изплатиш половината апартамент, въпреки че нищо не е плащал по него? Ама и така да е, ако е отскоро ипотеката, са изплатени малко пари по нея, направо да ти продаде неговата част, да му изплатите половината от вече изплатеното, докато не е много, да е само на твое име жилището, и да продължат да ти ги плащат родителите, като не можеш сама.

Общи условия

Активация на акаунт