Стиснат мъж

  • 5 832
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
И ти живееш с него защото...?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 601
И ти живееш с него защото...?

Щото го обича и за да имат децата баща. Макар да звучи парадоксално, но съм сигурна, че е нещо такова.

# 17
  • София
  • Мнения: 582
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.
Нямаше как родителите ми да ме оставят да живея с малко дете в смъдряща квартира, да ходя с парцали от втора употреба и детето да няма подаръци за Коледа. На него не му пукаше. Нямаме пари и това е. Затова родителите ми поеха ангажимента да ми оправят живота, защото виждаха, че живеем като кучета. Никой родител няма да си остави детето така.
Не разбра идеята на Fever Ray. По отговора ти към нея разбирам, че няма какво повече да те посъветва човек.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 689
hrupka разбрах идеята, но ако го оставя да плаща всичко и да носи отговорност, обричаме се на мизерия. Аз не мога да си позволя децата ми да мизеруват, заради мъжа ми.

# 19
  • Мнения: X
Лориткаа, родителите ти биха ли били така добри да поемат и нашите разходи?

След като раздяла не е опция за теб, а хранилка... да се наредим и ние.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Децата всъщност баща нямат.
Що за баща е този,който не купува едни обувки на децата си и прави скандал,защото майката им купила сок?
За да бъде баща на тези деца не е достатъчно само да ги направи...
И за тях е вредно да растат в такава среда.
Според мен трябва да поставиш ясни условия-ти какви задължения имаш и той какви задължения ще има.
Ти кои сметки ще плащаш и той какво точно ще плаща.И хич недей да го жалиш.
 Обясни на Мунчо ,че е нормално и сок да им купи на тези деца и лекарства и дрехи...

# 22
  • Мнения: X
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

Няма как да го промениш, но можеш да изискваш Х% от заплатата му да я дава на теб, и ти с тези пари вече дали ще купиш сирене или чорапи, ще решиш.

# 23
  • Мнения: 746
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.
Нямаше как родителите ми да ме оставят да живея с малко дете в смъдряща квартира, да ходя с парцали от втора употреба и детето да няма подаръци за Коледа. На него не му пукаше. Нямаме пари и това е. Затова родителите ми поеха ангажимента да ми оправят живота, защото виждаха, че живеем като кучета. Никой родител няма да си остави детето така.
Не мога да схвана отговорът, който си дала. Предполага се (поне аз така мисля), че родителите ти са ви помогнали в началото, защото сте мизерствали и това е  докато си стъпите на краката и двамата вземете живота си в ръце. След това обаче пишеш, че той и преди си бил такъв, не му пукало особено,ти още тогава си разбрала какъв е той, но си продължила с него. В случая какъв съвет търсиш или просто споделяш да ти олекне?

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Разбирам защо родителите ти са  измъкнали теб и децата от мизерията.Но не разбирам защо не сте разкарали МУнчо.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Той първите 3-4г беше баща мечта. Не ни е лишавал от нищо, купуваше ни всичко. Живеехме в баща ми, в отделна къща. Баща ми се скара с мъжа ми и се изнесохме на квартира. Там живяхме 4г и той се промени. После взехме апартамент с ипотека с идеята да го плаща все едно наем и лека полека да си правим ремонт. Да, но не искаше да плаща ипотеката и понеже кредита го дръпна майка ми, се наложи тя да плаща. (Разведени са родителите ми). След 4г се сдобрихме с баща ми и той беше поразен от вида, в който изглеждахме аз и внучето му. После дойде в апартамента и видя трагедия....купи апартамента, за да освободи майка ми от бремето и даде солидна сума пари за основен ремонт, който правеше мъжа ми. През това време ни накупи дрехи, за да не изглеждаме така пред хората ( баща ми има финансова възможност и му беше трудно да вижда децата си в такъв вид). И сега купува на децата, защото моя мъж не поема инициатива, а няма как да ходят с малки дрехи или да не празнуват рождените си дни.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 159
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко
Няма да го промениш, забрави. Единственото, което ще постигнеш, е децата да пораснат и да започнат да разбират що за безхаберен родител имат. Той ще продължи да живее по този начин, докато не го изхвърлиш от вкъщи. В някакъв момент може и децата да започнат да ти дават зор да го разкараш.
Този тип хора не се променят, не стават по-грижовни и благосклонни и пестят пари за някакви свои лични цели. С всеки натурален сок ти му бъркаш с 2.50 лв. в изпълнението на неговия личен план. Замисли се какво иска и може и да прозреш къде му отиват парите.

# 28
  • Мнения: 12 752
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко
Да, аз познавам такъв мъж. Това беше баща ми. Същото, от и до, само че за семейството на родителите ми. И с изключение на скандалите. Майка ми всичко приемаше, макар и с мърморене. Така живяха цял живот и никой не се промени.
Не мисля, че можеш да го промениш. Хората и на 30 не се променят, камо ли на 50. Просто си помисли можеш ли да го приемеш, с всичките + и -.

Мисля си, ако започнете да си водите домакински тефтер... аз съм водила и е полезно... и там да вписвате приходите и разходите и после заедно да ги анализирате. Мъжът ти ми изглежда рационален тип и може би ще можете да стигнете заедно до някакви изводи. Не изключвам и вариант, в който да се окаже, че всъщност неговият принос е по-голям, отколкото изглежда на пръв поглед.

# 29
  • France
  • Мнения: 12 534
Освен да го разкараш, друг вариант не виждам. Поне няма да го хрантутите.

Общи условия

Активация на акаунт