Стиснат мъж

  • 5 790
  • 137
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, не можем да се разберем с моя хубостник. Живеем от близо 10г заедно и сега ни почнаха разправиите. Имаме 2 деца, като той не им е купил и един чорап за годините. Всичко, което имат съм го купила аз или семейството ми. Рождени дни, подаръци, 1ви учебен ден, козметика, лекарства....всичко плащам аз с моето майчинство. Плащам всички сметки вкъщи. Дори не знае колко пари е тока ни. Апартамента го взехме с ипотека, но той не плащаше вноските и родителите ми го поеха.Той поддържа хладилника. Всеки ден "реве", че съм харчила по 30лв за хранене. Снощи ми вдигна скандал, че съм купила сок. Как друг път нв съм купувала, а сега съм почнала да купувам. Правихме основен ремонт на апартамента, родителите ми плащаха материалите, той го майстори и сега ми говори, че благодарение на него имаме хубави стаи. За всичко съм виновна аз....обвинява ме, че не съм добра домакиня, добра майка....сега взехме ТЕЛК на едното ни дете ( с проблеми е) и вместо да ги даваме за изследвания, той ме кара освен сметките, да купувам и храната. Ами болно ми е. С парите на детето аз да поддържам целия дом, сметки, дрехи и всичко. Уж работи, но все няма пари и вечно ме кара да се чувствам виновна, че се храним. Отделно, че вкъщи, за да свърши нещо му се моля с месеци и накрая стигаме до скандал, че аз нищо не правя, а изисквам от него да правел всичко. За него това, че кара децата на училище е велика грижа, ама че не знае кой размер носят и от какво имат нужда е отделно. Познавате ли такъв тип мъже?

# 1
  • Мнения: X
WTF. Айде на развод и после да почерпиш.

# 2
  • Мнения: 3 757
Познавам за мое голямо съжаление и избягах много далече от него.
Живота е прекалено кратък да се живее по такъв мизерен начин за нищо на света не бих си причинила втори път подобно нещо това просто те убива не знам защо го търпиш този субект.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 129
За какво да плаща ипотека, сметки, ремонти, щом има кой да му я плаща?
Така сте го научили, сега олеле. Олинклузив ли е това или като как?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Освен да съчувствам, май друго не мога да кажа.... Проблемът не е стиснатост, а безхаберие. Стистнатостта се изразява в това да си правиш сметката и да цепиш всяка стотинка. Докато този не иска да харчи пари за вас.
Познавам такива мъже, да. Историята нямаше щастлив край.

# 5
  • Мнения: 1 004
Познавам за съжаление и нещата свършиха зле . Съгласна съм с Нелка , така си е свикнал човека и едва ли ще се промени , 10 години не е малко време .

# 6
  • Мнения: 6 033
А той какъв беше преди да му родиш 2 деца?
Освен това къде си харчи парите- хазарт, наркотици, друго...? Изкарва ли някакви пари всъщност, или само симулира дейност?
След това какъв му е приносът към семейството ви- освен за украса?
Изобщо грозна работа, няма как да го промениш след като той не се чувства длъжен да осигурява добър живот на семейството си, нищо не може да се направи.

# 7
  • Мнения: 987
Познавате ли такъв тип мъже?
Слава богу не и се надявам така и да остане.

# 8
  • Мнения: 22 867
Нямам опит с такива мъже, слава богу, не съм срещала. Вкъщи никой не прави сметки, не се делим, разправии за пари не сме имали /да не помислите, че сме се затрупали с тях, не сме зле, но в никакъв случай нещо кой знае какво/, факт, че ММ поема по-голямата част от издръжката. В магазините или заедно пазаруваме, плащаме и аз, и той, сметките за ток и вода са негови, той ги плаща, за децата също нямаме разправии. Но това не е успокоение за авторката.
Лориткааа, не става ли да проведете сериозен разговор без обиди и повишен тон, просто да разбере, че трябва да разпределите и неговите доходи за семейството, щом има такива. Ако беше безработен, вече е друго, но той не е доколкото разбирам.
За това, че е правил ремонти, ами нали на собственото си жилище ги прави, не е нужно да натяква. Вкъщи и двамата ремонтираме, като се наложи, по-скоро като можем да го направим, икономия на средства е все пак. За което не можем, естествено, майстори се търсят. Задълженията са и на двамата родители, трудно е да се дели на "мое и твое". И, да, май доста време си го оставила да си живее така и като нищо може да го е приел за нормално или пък такова му е възпитанието.
Опитай да поговорите, не обвинявай, не се карай, обясни му, че така не става, децата са общи, жилището е общо, поемате двамата разходите доколкото е възможно, ако единият има по-големи доходи, естествено е да поеме повечето разходи или както там си решите и направите сметките. Не е нужно да набляга на собствените свършени работи, ти, ако тръгнеш пък да натъртваш, че готвиш, чистиш, переш, грижиш се за деца........оттече се работата. Общи неща са това, нали затова сте заедно с тоя мъж, да ги споделяте.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 687
А той какъв беше преди да му родиш 2 деца?
Освен това къде си харчи парите- хазарт, наркотици, друго...? Изкарва ли някакви пари всъщност, или само симулира дейност?
След това какъв му е приносът към семейството ви- освен за украса?
Изобщо грозна работа, няма как да го промениш след като той не се чувства длъжен да осигурява добър живот на семейството си, нищо не може да се направи.

Преди да родя беше коренно различен, роди се първото и до 2г възраст беше идеален баща. После се промени. Не прахосва по хазарт, алкохол, дроги. Удома си е във всеки свободен момент. Изкарва пари, но ги дава за хладилника по думите му. Една дреха не си е купил, камоли на нас. Майка му последно му купи дънки, аз всичко останало му купувам. Не го е срам изобщо, нищо че е на 50г.

# 10
  • Мнения: X
Абе, разкарвай го тоя. Освен че издържаш себе си и децата, и него хрантутиш. Да ходи майка му да го гледа - ти не си ѝ длъжна, да ѝ гледаш децата. Ай сиктир.

# 11
  • Мнения: 18 322
Разбира се, че има такива мъже. Ако очаквате след 10 години по този начин, да се промени тотално и да стане нов човек - няма начин.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 654
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.
Нямаше как родителите ми да ме оставят да живея с малко дете в смъдряща квартира, да ходя с парцали от втора употреба и детето да няма подаръци за Коледа. На него не му пукаше. Нямаме пари и това е. Затова родителите ми поеха ангажимента да ми оправят живота, защото виждаха, че живеем като кучета. Никой родител няма да си остави детето така.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Всички сте виновни. Виновни сте, че не сте си взели по една гьостерица и да го биете, докато му се наместят чакрите.

Общи условия

Активация на акаунт