Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 4

  • 57 940
  • 886
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 114
Днес мина и моята хистероскопия, без упойка. Процедурата беше около 10- 15 минути. Използваха хистероскоп от 2 мм и тънка тръбичка, през която вкараха в матката вода или някаква течност. Беше болезнено, но все пак поносимо. Махнаха сраствания и ми взеха имунологична биопсия. В момента имам леко кървене и леки болки в ниската част на корема. Общо взето усещането е като при по- силен цикъл и усещах малко по-силна болка докато махаха срастванията и при взимането на материал за биопсия. Резултатите от биопсията ще излязат, чак след месец - за ембриотоксини. До тогава дано не откача от чудене дали всичко ще е наред...Надявам се да излезат преди ЗЕТ другия месец. Благодаря на момичетата от форума, за предварителната подкрепа с постовете си и за куража, който ми дадоха!!!

# 391
  • Мнения: 264
Продължавам да недоумявам,как отстраняват сраствания без упойка. Това не е редно. Ами,ако жената е по-чувствителна и мърда? Ами,ако е нужно повече време? Това е непрофесионално.
Според мен го правят,защото не могат да осигурят анестезиолог и достатъчен екип и подходяща болнична среда,а им се иска да вземат парите за интервенцията и да не изпускат пациента.


Днес мина и моята хистероскопия, без упойка. Процедурата беше около 10- 15 минути. Използваха хистероскоп от 2 мм и тънка тръбичка, през която вкараха в матката вода или някаква течност. Беше болезнено, но все пак поносимо. Махнаха сраствания и ми взеха имунологична биопсия. В момента имам леко кървене и леки болки в ниската част на корема. Общо взето усещането е като при по- силен цикъл и усещах малко по-силна болка докато махаха срастванията и при взимането на материал за биопсия. Резултатите от биопсията ще излязат, чак след месец - за ембриотоксини. До тогава дано не откача от чудене дали всичко ще е наред...Надявам се да излезат преди ЗЕТ другия месец. Благодаря на момичетата от форума, за предварителната подкрепа с постовете си и за куража, който ми дадоха!!!

# 392
  • Мнения: 5 886
Продължавам да недоумявам,как отстраняват сраствания без упойка. Това не е редно. Ами,ако жената е по-чувствителна и мърда? Ами,ако е нужно повече време? Това е непрофесионално.
Според мен го правят,защото не могат да осигурят анестезиолог и достатъчен екип и подходяща болнична среда,а им се иска да вземат парите за интервенцията и да не изпускат пациента.


Днес мина и моята хистероскопия, без упойка. Процедурата беше около 10- 15 минути. Използваха хистероскоп от 2 мм и тънка тръбичка, през която вкараха в матката вода или някаква течност. Беше болезнено, но все пак поносимо. Махнаха сраствания и ми взеха имунологична биопсия. В момента имам леко кървене и леки болки в ниската част на корема. Общо взето усещането е като при по- силен цикъл и усещах малко по-силна болка докато махаха срастванията и при взимането на материал за биопсия. Резултатите от биопсията ще излязат, чак след месец - за ембриотоксини. До тогава дано не откача от чудене дали всичко ще е наред...Надявам се да излезат преди ЗЕТ другия месец. Благодаря на момичетата от форума, за предварителната подкрепа с постовете си и за куража, който ми дадоха!!!

     Същото се чудя и аз. Не бих могла да изтърпя тази малка операция без упойка.

# 393
  • Мнения: 114
Аз също бях много стресирана, преди операцията. Може би с упойка щеше да е по- леко изживяването, но все пак имам доверие в доктора. Предполагам, че на база ЦС е преценил дали може да я направи и без упойка. То след спонтанни аборти, кюретажи, инвитро и т.н. някак си се притръпва към поредната процедура. Най-важно е да е направено това, което трябва и както трябва!

# 394
  • Мнения: 264
С една упойка може едновременно да се направи и хистероскопия и ЦС,което е по-удобно и за нас.
Минаваме през толкова много психически и физически болки след спонтанни аборти,кюретажи,ин-витро и какво ли не,че някои доктори злоупотребяват с мъката ни,защото знаят,че сме готови на всичко. Това имах предвид. Но,да,важното е,да е минало добре и да има резултат.

https://
Аз също бях много стресирана, преди операцията. Може би с упойка щеше да е по- леко изживяването, но все пак имам доверие в доктора. Предполагам, че на база ЦС е преценил дали може да я направи и без упойка. То след спонтанни аборти, кюретажи, инвитро и т.н. някак си се притръпва към поредната процедура. Най-важно е да е направено това, което трябва и както трябва!

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 17:33 от Aniem

# 395
  • Мнения: 114
Благодаря! Съгласна съм напълно с написаното. Успех и на Вас!

# 396
  • Мнения: 508
Здравейте, след един неуспешен ин витро опит, новата клиника ме насочи към офис хистероскопия. Вътре всичко е наред и няма септуми, възпаления, повърхността е нормална, но на доктора не му хареса формата на матката. Каза, че съм с аморфична матка,  Y форма и вътре е твърде тясно и това е една вероятна причина за изобщо успешно забременяване, ембрионите трудно се закрепят. Поисках и второ мнение на базата на видеото от процедурата, по време на което докторката изказа същите опасения. Предстои ми оперативна хистероскопия за корекция на формата с упойка. Бихте ли споделили някой минавал ли е през това, по-конкретно корекцията на матката - колко време кървихте после, за колко време се възстановихте и най-вече имахте ли успешен ин витро опит след това? Благодаря ви много!

# 397
  • Мнения: 613
Здравейте, аз правих оперативна хистероскопия за коригиране на Т-образна форма на матката. Кървенето беше 1-2 дни след процедурата. Възстанових се бързо. Нямам успешен инвитро опит след това.
Ако мога да Ви помогна с допълнителна информация, пишете ми.
Поздрави!

Здравейте, след един неуспешен ин витро опит, новата клиника ме насочи към офис хистероскопия. Вътре всичко е наред и няма септуми, възпаления, повърхността е нормална, но на доктора не му хареса формата на матката. Каза, че съм с аморфична матка,  Y форма и вътре е твърде тясно и това е една вероятна причина за изобщо успешно забременяване, ембрионите трудно се закрепят. Поисках и второ мнение на базата на видеото от процедурата, по време на което докторката изказа същите опасения. Предстои ми оперативна хистероскопия за корекция на формата с упойка. Бихте ли споделили някой минавал ли е през това, по-конкретно корекцията на матката - колко време кървихте после, за колко време се възстановихте и най-вече имахте ли успешен ин витро опит след това? Благодаря ви много!

# 398
  • Мнения: 508
Здравейте, аз правих оперативна хистероскопия за коригиране на Т-образна форма на матката. Кървенето беше 1-2 дни след процедурата. Възстанових се бързо. Нямам успешен инвитро опит след това.
Ако мога да Ви помогна с допълнителна информация, пишете ми.
Поздрави!

Здравейте, след един неуспешен ин витро опит, новата клиника ме насочи към офис хистероскопия. Вътре всичко е наред и няма септуми, възпаления, повърхността е нормална, но на доктора не му хареса формата на матката. Каза, че съм с аморфична матка,  Y форма и вътре е твърде тясно и това е една вероятна причина за изобщо успешно забременяване, ембрионите трудно се закрепят. Поисках и второ мнение на базата на видеото от процедурата, по време на което докторката изказа същите опасения. Предстои ми оперативна хистероскопия за корекция на формата с упойка. Бихте ли споделили някой минавал ли е през това, по-конкретно корекцията на матката - колко време кървихте после, за колко време се възстановихте и най-вече имахте ли успешен ин витро опит след това? Благодаря ви много!

Благодаря ви, че споделихте! 1-2 дни звучи чудесно, аз си представях седмици...А бихте ли казали къде правихте процедурата, с упойка е било предполагам? И колко време след това изчакахте преди сексуални контакти?

# 399
  • Мнения: 2
bibian@, а колко се чака за хистероскопия при Калчев? Аз съм на първи преглед в края на месеца и се надявам скоро след това да направим хистеро. Насочена съм от друг лекар към него за хистеро, така че си държа на него. Но все се надявам да не се наложи голямо чакане, че не са ми малко годинките Simple Smile
Здравейте, предстои ми хистероскопия при д-р Калчев. Много ме е страх. Бихте ли споделили своя опит?

# 400
  • Мнения: 957
Danielka01, не съм наясно къде я правят. Ти имала ли си преглед при д-р Калчев вече? Предполагам, че той ще ти обясни. Ако искаш, пиши ми на лично, но точно по този въпрос не знам колко ще ти помогна.

# 401
  • Мнения: 264
Д-р Калчев наистина е добър лекар,но тези офис хистероскопии без упойка не ми звучат сериозно,особено,ако е по-инвазивна и продължителна.
Във всички големи болници в София извършват оперативни хистероскопии с упойка,с анестезиолог,сестри,в операционна.
Моята хистероскопия продължи около 40 минути,отстраняваха много страствания,направиха ми и други корекции. Без упойка не знам,как щеше да се случи и колко прецизно щеше да се направи.
Не искам да Ви обърквам,но потърсете в големите клиники,за да сте по-спокойна и сигурна. И в Надежда,и в Щерев,и във Вита,и в държавните,навсякъде си ги правят с упойка,в операционни. Аз не съм я правила в София.

# 402
  • Мнения: 957
Доколкото знам при случаите, когато се правят повече корекции и се изисква упойка, д-р Калчев ги прави на друго място. Някой мисля, че беше писал тук в темата къде е бил, но да не подведа с инфо. Моят случай не беше такъв, затова бях в кабинета. При мен имаше корекции, но по-малки. Болеше търпимо. Аз мразя упойки, така че ми беше екстра вариант Simple Smile

# 403
  • Мнения: 39 708
Не забравяйте и Танчев от Токуда.

# 404
  • Мнения: 144
Danielka01
Моята оперативна хистероскопия беше при доктор Калчев. Прави ми я октомври в болница Щерев. Бях с пълна упойка. Премахва полип и септум. След като излезнах от упойка имах търпими болки като менструалните, но след обезболяващо нищо не усещах. Кървене имах около 10 дни след процедурата, като само първите дни ми беше като при цикъл, после само зацапва. И от зацапване направо си ми дойде и месечния цикъл. Тоест без интервал между двете кръвотечения. Каза ми за сексуалните контакти първата менструация след операцията и може да се действа. Но при всеки е различно, според мен, зависи от конкретния случай. Аз забременях веднага след хистероскопията. Не знам дали е случайност или се дължи точно на това, понеже 2 години и повече имахме неуспешни опити. Доволна съм от доктор Калчев и екипа. Успех желая и на Вас. Hug

Общи условия

Активация на акаунт