Сушилник балон dry balloon има ли доволни?

  • 3 367
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
има ли някой който я ползва и дали е доволен? Искам да си купя да изсушавам на децата детските дрешки а ми е много трудно през зимата.

# 1
  • Мнения: 868
Нямам отношение към продукта (не притежавам). Но чисто физически не си го представям. Т.е. добре, простряно е като за навън, рехаво, отдолу има някакъв вентилатор предполагам с нагревател. Примерно това отгоре балона затваря непропускливо на 100% въздуха вътре и няма къде да отиде. След известно време пространството вътре ще се насити с водни пари (за тази температура 100% влажност) и край. Няма да съхнат повече. Другия вариант е да изпуска отнякъде в пространството в стаята (което е недопустимо, от по хладен въздух да засмуква и да нагнетява горещ въздух), но пак ще трябва да излиза влажния нагрят. Трети вариант е влажният загрят  въздух да среща студения найлон (на балона - стайната температура) и да се стичат някъде капките но ми се струва много неефективно. Ако беше термопомпен влагоуловител да върти въздуха (нещо като статична барабанна сушилня), ама това отдолу не ми прилича на влагоуловител.

# 2
  • Мнения: 70
Ами не знам то си имало таймер за сушене там и аз ще го ползвам в неизползваем стая така, че.. Може и леко да се отвори балона да излиза пара ли квото е.. Питам дали някой е доволен а не предполагащи.благодаря все пак за мнението.

# 3
  • Мнения: 46 437
Ползвам обикновена сушилня и като гледам колко вода събира, не мога да си представя къде би отишла при този балон.
Прегледай магазините и сайтовете за уреди 2 ръка, за 150-200 лв. има от по-старите модели на хубави марки.

# 4
  • BG
  • Мнения: 366
Отговарям на горния пост веднага - балонът е плътно затворен, не пропуска влага отникъде, дрехите се сушат идеално и не се мачкат.
   Сега на госпожата - препоръчвам два броя от сините " Air o dry ". Ползвам  от години. По 800 вата са, и когато се наложи включвам и двете едновременно. Мога да си позволя  и скъпа сушилня, но няма смисъл. Двата броя ще Ви излязат по - евтино, отколкото една от този модел. Суша и чаршафи, сгънати на четири. Таймерът е от 30 мин. до 3 часа. Дънки, джинси и пуловери се сушат за около 4 часа в много студено време. След тричасовия цикъл сушилнята се оставя да почине 15 минути по инструкция, но аз прехвърлям в другата. Нагревателят е духалка, балонът е от тънък промазан шушляков плат и се затваря плътно с цип. Аз съм " побългарила " духалката като напъхвам плътно в балона накрайника, за да не се губи горещия въздух. Много електронни магазини имат обяви в ОЛХ. Погледнете там, цените са драстично по - ниски. И да не забравя - гаранцията е 1 година. Ако желаете, пишете ми на ЛС за повече подробности. И пак да кажа - горещо препоръчвам синия модел. Поне като се развали, няма да Ви е яд за дадените 50-60 лева / за 1 брой/. Имат едно леко неудобство - относително шумни са и са подходящи за къща. При мен е полуетаж  и почти не се чуват.

# 5
  • Мнения: 46 437
Отговарям на горния пост веднага - балонът е плътно затворен, не пропуска влага отникъде..
Въпросът е къде отива влагата, щом не е във въздуха? Събира ли се в някакъв контейнер?

# 6
  • BG
  • Мнения: 366
Не, не се събира в никакъв контейнер.  Все едно , че дрехите са прострени навън и ги духа топъл вятър.Не се въртят, а са закачени на три лоста  и защипани със щипки. Цялата конструкция е един балон, три лоста и духалка. Има клипчета в нет-а.

# 7
  • Мнения: 70
Едно цяло пране събира ли се  щото пише в сайта че 10 кг събирало? Питам за това на снимката.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 13:42 от Alecxka

# 8
  • Мнения: 46 437
Не, не се събира в никакъв контейнер.  Все едно , че дрехите са прострени навън и ги духа топъл вятър.Не се въртят, а са закачени на три лоста  и защипани със щипки. Цялата конструкция е един балон, три лоста и духалка. Има клипчета в нет-а.
Навън излиза в околната среда, но в затворения балон къде отива? Защото е наистина сериозно количество вода - 2 и повече литра (за пералня 4.5 кг на 1500 оборота).

# 9
  • Мнения: 868
Абе отива някъде тая влага, няма как да се върти в тоя балон, физиката трудно се лъже Simple Smile. Насища се до 100% влага въздуха и повече нищо не се изпарява вътре и се върти въздуха и не се сушат дрехите, ако никъде не излиза. Излиза си отнякъде влажният въздух и се лепи по стените, прозорците ... Където намери по - студена повърхност. Покривалото е само за да затвори топлия въздух по - равномерно да се атопли всичко, и евентуално да се завихри циклон. Друг е въпросът, че сте прави за сушилнята не си струва кой знае парите, обслужването, мястото. Сега ползвам такава термопомпена барабанна сушилня, но преди си направих същата система затворена с такъв балон сушилка с прострени дрехи, но отдолу в него работи (духа) влагоуловител (термопомпен). След 4-5 часа дрехите са барут, а в контейнера -2-3 л. вода (пране 7 кг. 1000 об.). Е тая вода, ако не я събере влагоуловителя, къде отива?

https://www.bg-mamma.com/?topic=372919

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 13:54 от Seiko7075

# 10
  • Мнения: 70
Абе отива някъде тая влага, няма как да се върти в тоя балон, физиката трудно се лъже Simple Smile. Насища се до 100% влага въздуха и повече нищо не се изпарява вътре и се върти въздуха и не се сушат дрехите, ако никъде не излиза. Излиза си отнякъде влажният въздух и се лепи по стените, прозорците ... Където намери по - студена повърхност. Покривалото е само за да затвори топлия въздух по - равномерно да се атопли всичко, и евентуално да се завихри циклон. Друг е въпросът, че сте прави за сушилнята не си струва кой знае парите, обслужването, мястото. Сега ползвам такава термопомпена барабанна сушилня, но преди си направих същата система затворена с такъв балон сушилка с прострени дрехи, но отдолу в него работи (духа) влагоуловител (термопомпен). След 4-5 часа дрехите са барут, а в контейнера -2-3 л. вода (пране 7 кг. 1000 об.). Е тая вода, ако не я събере влагоуловителя, къде отива?




Аз съм съгласна с теб. Въпроса ми е дали се изсушават дрехите и дали 1 пране ще може да се побере.?

# 11
  • BG
  • Мнения: 366
Едно цяло пране събира ли се  щото пише в сайта че 10 кг събирало? Питам за това на снимката.

Категорично не. В сайтовете информацията е подвеждаща. Принципът е, че колкото повече е прането, толкова  по - бавно съхне. Една пералня детски дрешки можете да изсушите в двете едновременно пуснати сушилни / от синия модел /.Във всяка от тях се събират максимум 4 неща, като последното се слага перпендикулярно на средния лост, сложено на закачалка. В посочения от Вас модел има малък балон и много дрехи, т. е. горещия въздух няма как да циркулира правилно. Цената е висока, ще платите алуминиевата стойка, а и духалката няма добро сцепление с балона и КПД-то спада/ Коефициента на полезно действие/

# 12
  • Мнения: 70
Права си Виви, а тези които предлагаш по ефективни ли са и до колко ще мога да слагам дрехи.. И колко ли ще ми излезе? Stuck Out Tongue Closed Eyes
Пфф не знам разколебах се нещо.. Май ще се отказвам.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
Много интересна тема и уред. Но с какво би бил по-добър от една сушилня?

# 14
  • BG
  • Мнения: 366
Не се отказвай в никакъв случай! По - ефективни са, да. Двама възрастни сме / аз и синковеца / и съм много доволна. За детски дрехи ще ти вършат  чудесна работа, а и освен това затоплят помещението, в което работят. Влез в ОЛХ и изпиши " сгъваема сушилня еър о драй ", кликни на опции " най - евтини " и си избирай. Юни месец ми се развали духалката на едната по време на едни гадни добруджански дъждове. След два дни се  уредих с нова за 30.00 лв. от частно лице.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 14:46 от Вивиана Енева 634968

Общи условия

Активация на акаунт