Проблем със съседско куче

  • 2 931
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 625
Законът изисква и собственика да почиства след дефекация.
Цялата алинея и всички точки са ми ясни от закона.. И си ги изпълнявам..
Друго какво ще измислите?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Поругай спокойно. А кучетата би трябвало да живеят със себеподобни. Правилата ги спазвате единици. Сградите са с жилищна цел. Останалото е компромиси.

# 47
  • Мнения: 11 621
Извинявам се, но това ми е милия тон.. Агресия няма!
Viviana 91 Кучето ми определено не се тормози, когато е само. До сега оплаквания от съседи съм нямала,а кучето ми е близо 40 кг и то има нокти мамка му!
Така, че в гората надали ще му е по-добре..
Извинявай, но на колко чашки си? Не те ли е срам да псуваш така!

# 48
  • Мнения: 2 625
Има роман на Димитър Калбуров с това заглавие.. Значи и той псува.. Как не го е срам?!??!!😅
А аз пък приемам, че думата "мастия" спомената по-горе в поста ви Viviana91 също е недупостима! Така, че...не се хабете!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Сградите може да са с жилищна цел, но не е забранено вътре да се гледат и кучета, при спазване на правила и закони. В момента нямам куче, но съм имала две, средни породи и знам за какво става дума.

# 50
  • Мнения: 31
Темата се превърна в тема за и против кучетата. Започнах я с конкретен въпрос, но се включиха доста жени да окачествяват живота ми, нивото ми на щастие, да ме определят като човек. Това дойде от собствениците на кучета. Въпросът ми НЕ е към тях. Въпросът ми е към хора, които са били в подобна ситуация и са се справили.
Единствената причина да гледате животни е неработещата ни съдебна система, в която няма закон за това. Добре че има проект, в който се забранява да се гледат животни в жилищен блок, ако съседите не са съгласни. Нямам търпение да влезне в сила.
Относно тези от Вас, които нямат аргументиран отговор, а просто решиха да си излеят злобата върху мен - аз липса на любов в живота си нямам. Да кажете, че имате излишък на любов и имате нужда да я дарявате, затова си взимате куче - това са пак ваши ЛИЧНИ нужди, не на кучетата. Още повече хора, които КУПУВАТ кучета - изключително морално е да, да си купуваш любов, явно не можеш да я получиш доброволно и се налага да си плащаш. След това да затвориш животинчето в апартамент и да го възпитаваш. Ако толкова обичахте животните, да бяхте дарили пари и да направите така, че да се учреди място където да живеят свободно или да помагате в кучешки приюти, а не да си купувате кучета, защото имате нужда да давате/взимате любов. Това не е чанта!
Хората и животните могат да живеят в хармония ако всяко си живее на мястото. Жилищният блок е за хора.

# 51
  • Мнения: X
Щом се събуждам от него, значи е достатъчен стрес и шум.
Купете си тапи за уши.
Не очаквах толкова заядлив тон, но добре! Жилищният блок е предназначен за живееме от ХОРА, защото се предполага, че ако вдигат шум и им се направи забележка, ще спрат, защото имат мисъл и съзнание, затова и подлежат на санкции.

Това ви го каза брокерката ли? Или строителя? Joy

# 52
  • Мнения: 2 625
Дълбоко се съмнявам да има такъв закон, ама айде..
Като влезе в сила, ще ни накарат да си изхвърлим кучетата на улицата ли? 🙄😅
Трябвало кучетата да не живеели в апартамент.. Защо?
То и преди еволюцията човекоподобните са живеели в пещери, но ето 21 век живеят в апартаменти.. Еволюция има и при кучетата. Възпитават се, социализират се и живеят с хората! Точка.

# 53
  • Мнения: 977
Дълбоко се съмнявам да има такъв закон, ама айде..
Като влезе в сила, ще ни накарат да си изхвърлим кучетата на улицата ли? 🙄😅
Трябвало кучетата да не живеели в апартамент.. Защо?
То и преди еволюцията човекоподобните са живеели в пещери, но ето 21 век живеят в апартаменти.. Еволюция има и при кучетата. Възпитават се, социализират се и живеят с хората! Точка.

Мерии,не си струва нервите! Остави ги!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 603
А, ясно. Чакате въпросния закон да влезе в сила за да очерните живота на комшиите. Ясно.

# 55
  • Мнения: 31
Дълбоко се съмнявам да има такъв закон, ама айде..
Като влезе в сила, ще ни накарат да си изхвърлим кучетата на улицата ли? 🙄😅
Трябвало кучетата да не живеели в апартамент.. Защо?
То и преди еволюцията човекоподобните са живеели в пещери, но ето 21 век живеят в апартаменти.. Еволюция има и при кучетата. Възпитават се, социализират се и живеят с хората! Точка.
Aко сравнявате Вашата еволюция с тази на куче, по-добре не коментирайте.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Абе, в сравнение с някои "хора" кучетата са бая по-нависоко. Политиците ни примерно. Но да не навлизаме в такива теми.

# 57
  • Мнения: 2 625
Дълбоко се съмнявам да има такъв закон, ама айде..
Като влезе в сила, ще ни накарат да си изхвърлим кучетата на улицата ли? 🙄😅
Трябвало кучетата да не живеели в апартамент.. Защо?
То и преди еволюцията човекоподобните са живеели в пещери, но ето 21 век живеят в апартаменти.. Еволюция има и при кучетата. Възпитават се, социализират се и живеят с хората! Точка.
Aко сравнявате Вашата еволюция с тази на куче, по-добре не коментирайте.

Споменавам, че при двата вида има еволюция.. Къде видяхте сравнение?

# 58
  • Мнения: 31
А, ясно. Чакате въпросния закон да влезе в сила за да очерните живота на комшиите. Ясно.
Ако ще третираме кучетата като хората, както желаете - тогава защо на мен ми се казва, че стм кифла, глезла и какви ли не обиди, но ако искам да живея спокойно и безшумно, ще ОЧЕРНЯ живота на някого. Като става въпрос за животните и патоса е голям. Иначе - обиди. Никак не сте обективни!

# 59
  • София
  • Мнения: 13 668
Разрешено е да се отглеждат кучета в жилищна сграда. На който не му изнася, търси варианти. Разбирам госпожата, че я дразни шумът, но освен да се спаси сама с изолация, няма какво друго да направи. Кучетата и котките са доста приятни съседи в сравнение с някои хора.
Това с пращането в гората и от двата лагера е супер несериозно. Аз не искам да живея в гората, но понякога, когато се сблъсквам с агресия, се чувствам все едно съм в джунгла.

Общи условия

Активация на акаунт