Проблем със съседско куче

  • 2 932
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 626
Аз все още не виждам кой, къде и кога е подходил с агресия към някой друг?
Всички са различни и по различен начин изразяват мнение. Нито съм видяла пост в който някой обижда, нито съм написала такъв!
Всеки си изразява мнението, и не виждам агресия или нещо лошо в коментарите. Псувни също не видях, но това е моята гледна точка, на ясно съм, че на други хора, ще е различна!
Прекалено много размисли и страсти вкарвате в коментарите 🤦‍♀️

# 61
  • София
  • Мнения: 13 671
Ако за Вас, само псувните са израз на агресия, съчувствам. Агресията се изразява в абсолютното неприемане на чуждо мнение и пълна липса на емпатия. Агресивно е да изпращате хора да живечт в гората например.
Агресивно е и да се обяснява на хора, напълно законно отглеждащи животни, че са с дефицити.
Подобно поведение и от двете страни говори за незрялост и липса на умение за общуване.

# 62
  • Мнения: 1 195
Не виждам нищо НЕМОРАЛНО в това да се отглежда животно. Обичам кучета, обичам котки и ми доставя огромно удоволствие да обърна внимание на някое бездомно животно. Ако нямах дерматологичен проблем, щях да си купя/осиновя/приютя. Ако спрем да злобеем и нервничим срещу всичко и всички, и бъдем малко по- толерантни, вероятно ще живеем по- добре, ама уви. Живея в жилищна сграда, и както казах по- рано, шумове има. Сега ви пречи животното, утре няма да го има за ваше огромно щастие, но ще се появи нещо друго, срещу което ще размахвате несъществуващи закони. Радвайте се поне, че над вас не живеят тумба цигани с тъпани. Тогава ще видите колко сила има тъй бленувания закон.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Бях чела и за случай на кон, отглеждан на тераса...

# 64
  • Мнения: 31
Бях чела и за случай на кон, отглеждан на тераса...
Това в ромските квартали е често срещано явление....

# 65
  • София
  • Мнения: 13 671
Бях чела и за случай на кон, отглеждан на тераса...

Пипи дългото чорапче?
Шегувам се, но предполагам, че наистина има подобни извращения.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Има, има... Има и комшии, които си цепят дърва на терасите. Не в ромските квартали. С един такъв дебил на съседната тераса, направо ще си мечтаеш за ноктенцата на малкото куче отгоре.

# 67
  • София
  • Мнения: 13 671
Чак се радвам, че живея в панелка и подобни екстри нямам. Обмисляме къща, ама направо ме е страх вече да си мисля.

# 68
  • Мнения: 31
А уж в панелките се чува много ... в новото строителство е в пъти по-зле

# 69
  • София
  • Мнения: 13 671
Не е по-зле, просто липсва изолация. Тъпо е, че не я слагат и ако сега искаш, ще трябва да сменяш подове. Съчувствам ти. Имаме котак и дори и мен ме дразни тракането му.

# 70
  • Мнения: 31
Не е по-зле, просто липсва изолация. Тъпо е, че не я слагат и ако сега искаш, ще трябва да сменяш подове. Съчувствам ти. Имаме котак и дори и мен ме дразни тракането му.
Благодаря за разбирането! Особеното е, че съм под наем. Разбирам, че мога да се изнеса, но и Вие разбирате, че изнасяне/намиране на нов дом са също доста продължителни действия, също така тук почти никой не връща депозити, тоест да се вътря с няколко хиляди заради това. А в моя договор за наем изрично пише, че ми е забранено да имам домашни любимци. Тоест аз съм съвестен наемател, дори през деня слушам музика на слушалки, за да не произвеждам шум, но ще се будя от някакво куче....

# 71
  • София
  • Мнения: 13 671
Не е по-зле, просто липсва изолация. Тъпо е, че не я слагат и ако сега искаш, ще трябва да сменяш подове. Съчувствам ти. Имаме котак и дори и мен ме дразни тракането му.
Благодаря за разбирането! Особеното е, че съм под наем. Разбирам, че мога да се изнеса, но и Вие разбирате, че изнасяне/намиране на нов дом са също доста продължителни действия, също така тук почти никой не връща депозити, тоест да се вътря с няколко хиляди заради това. А в моя договор за наем изрично пише, че ми е забранено да имам домашни любимци. Тоест аз съм съвестен наемател, дори през деня слушам музика на слушалки, за да не произвеждам шум, но ще се будя от някакво куче....

Виж, абсолютно ти съчувствам. Ние сме тероризирани от собствената ни котка. Не е никак малък шум, но хората могат да си гледат добитъка. Говори с хазяите и ако се навият за сметка на наема, действай. Обясни им, че е в техен + , защото и следващте наематели ще мрънкат.

# 72
  • Мнения: 31
Не е по-зле, просто липсва изолация. Тъпо е, че не я слагат и ако сега искаш, ще трябва да сменяш подове. Съчувствам ти. Имаме котак и дори и мен ме дразни тракането му.
Благодаря за разбирането! Особеното е, че съм под наем. Разбирам, че мога да се изнеса, но и Вие разбирате, че изнасяне/намиране на нов дом са също доста продължителни действия, също така тук почти никой не връща депозити, тоест да се вътря с няколко хиляди заради това. А в моя договор за наем изрично пише, че ми е забранено да имам домашни любимци. Тоест аз съм съвестен наемател, дори през деня слушам музика на слушалки, за да не произвеждам шум, но ще се будя от някакво куче....

Виж, абсолютно ти съчувствам. Ние сме тероризирани от собствената ни котка. Не е никак малък шум, но хората могат да си гледат добитъка. Говори с хазяите и ако се навият за сметка на наема, действай. Обясни им, че е в техен + , защото и следващте наематели ще мрънкат.
Благодаря за съвета! Ще действам в тази посока! Хубава вечер на всички!

# 73
  • Мнения: 19 871
О, под наем хептен го пиши бегало.
Ние под наем под нас много свестен човек, възпитан и всичко, но живееше сам и от време на време идваше и ни питаше "Какво става нощем у вас? Чува се странен шум, нещо се тътри по пода, скърца?" – това е била спалнята ни, докато сме правила лалала, ама той явно не вдяваше. Същото идваше и казваше и за стаята на детето, когато то просто ходеше из стаята. Човекът беше чувствителен на шум, но много възпитан и мил, не мога да го виня.

Отгоре имахме една кукувица оперна певица, която редовно ни наводняваше и беше ужасно креслива. После отдаде апартамента под наем и почнаха чалгарите и тътрене на стол на колелца нон стоп нощем и денем, па може да са карали и скейтборд де да ги знам. Кошмар.
Вече си живеем в къща и нямаме дразнители, поне не отгоре или отдолу, само косящи трева или режещи дърва, но се ядва.

# 74
  • Мнения: 31
О, под наем хептен го пиши бегало.
Ние под наем под нас много свестен човек, възпитан и всичко, но живееше сам и от време на време идваше и ни питаше "Какво става нощем у вас? Чува се странен шум, нещо се тътри по пода, скърца?" – това е била спалнята ни, докато сме правила лалала, ама той явно не вдяваше. Същото идваше и казваше и за стаята на детето, когато то просто ходеше из стаята. Човекът беше чувствителен на шум, но много възпитан и мил, не мога да го виня.

Отгоре имахме една кукувица оперна певица, която редовно ни наводняваше и беше ужасно креслива. После отдаде апартамента под наем и почнаха чалгарите и тътрене на стол на колелца нон стоп нощем и денем, па може да са карали и скейтборд де да ги знам. Кошмар.
Вече си живеем в къща и нямаме дразнители, поне не отгоре или отдолу, само косящи трева или режещи дърва, но се ядва.
И тук се чува тралала, но това са нормални човешки неща. В повечето случаи се случва във време когато сме будни, а в такъв случай, може да си сложиш слушалки или да измислиш вариант, но в съня ти да те събудят с бягане и дране по врата от нокти все едно ти драскат до ухото, си е доста неприятно. Още повече като знаеш, че ти изрично не можеш да гледаш домашен любимец, но да слушаш такъв по цял ден....

Общи условия

Активация на акаунт