Проблем със съседско куче

  • 2 911
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 943
Няма какво да се направи, освен изолация. Хората са преценили, че могат да си позволят апартамент, не къща. Може и цял живот да не могат да си позволят място, на което да не пречат на никого. Това не значи, че не могат да имат куче цял живот, нали така? Виновни са тези, които не са направили изолацията както трябва, няма как да изисквате от съседите си да нямат куче, да имат килим... Утре те могат да искат нещо от теб, което ще ти се стори абсурдно, защото за теб ще си е в реда на нещата. Та така... хората не правят нищо забранено, не може да направиш нищо.

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 21:52 от « Ѕmile »

# 76
  • Мнения: 2
Ако шума наистина е толкова силен, защо не се обадите на 112, да пратят полиция да им направи забележка? 😀😀😀

# 77
  • Мнения: 12 626
Ето какви правила намирам за отглеждане на животни в сграда:
https://www.xn--80aadeled0dege4acecif.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B … 1%81%D0%B3%D1%80/
Към твоя случай има отношение Закон за управление на етажната собственост:
чл. 6 (1) Собствениците са длъжни да: ...
6. изпълняват изискванията на съответните нормативни актове при отглеждането на животни в самостоятелните си обекти и да не създават безпокойство на непосредствените си съседи. ...

Това безпокойство не е дефинирано и не пише какво включва.
Говори с домоуправителя или с хазяина си и се опитай да разбереш защо в договора ти за наем е включена клауза да нямаш домашен любимец. Тоест, ти и рибки не можеш да имаш. Да не би да има някакво решение на общото събрание? Ако е така, можеш да поставиш въпроса, че тези съседи нарушават решението на общото събрание.
Но е възможно да няма такова решение, и клаузата в договора ти за наем да е включена от хазяина просто, за да не му се сърдят съседите. И понеже по принцип не е забранено в сгради да се отглеждат домашни любимци, съседите отгоре не нарушават нищо.

Явно няма да е позволено да правите ремонт на тавана на жилището и да поставяте звукоизолация, защото това не е ваше жилище.

Какво остава: Може би да говорите с хазяина за това, че животното ви безпокои - не вярвам той да има какво да направи. Или да спите на тиха музика, която да заглушава въпросното драскане.

# 78
  • София
  • Мнения: 38 209
Авторката не е споменала в кои точно часове е драскането.
Примерно моето куче в момента даже аз не знам къде е - спи някъде.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Здравейте!
Виждам, че има стари теми за проблемни съседски кучета, но те са за лаещи такива, а моя проблем е по-специфичен. Съседите над мен си взеха малко куче (мисля, че е пинчер), което постоянно се чува как ходи с ноктенцата си по паркета. Когато си играе също доста се чува. Проблемът е особено сутрин когато чака собствениците му да се събудят и драска по вратата или скача енергично по паркета и освен тях, събужда и мен. Усещането е ужасно - все едно имам мишка в апартамента - едно непрестанно шумолене по този паркет, но най-травмиращо е сутрин около 7 часа когато започва да го прави енергично. Говорих д хората, отговора беше, че ще се опитат да го възпитат по-добре ?! Казах им да си вземат килим/плаче или нещо върху, което кучето да си играе, за да не трака по паркета - на тях не им се дават пари и сега чакам да го “възпитат”. Само че всеки ден, в който се събуждам, с шум от “мишка” за мен е изпълнен с много стрес и напрежение и искам да направя нещо и това да спре. Моля посъветвайте ме как да процедирам.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт