ДЕКЕМВРИ идва вече - всеки ден ще има новина за поне едно човече ! {тема 11/2020}

  • 26 451
  • 793
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 44
Честит празник, мами!
Честит имен ден на имениците!

Включвам се след тонове и седмица преди термин. Отново никакви контракции... Разбрахме се с АГ отново да направим тонове след седмица на 16.12 + преглед. Каза, че ако не родя до тогава започваме всеки ден тонове  и прегледи максимум 7дни... и ако и до тогава не родя ще ми го предизвикат със системи.
До колкото разбрах от вас от стари коментари е много по-болезнено предизвиканото раждане със системи. Може ли някой, който е минал през това да сподели отново?
Честно казано не вярвам да ме изчакат 7дни и точно на Бъдни вечер да ме вкарат в болницата. Хммм. Става все по-интересно. Simple Smile
Сиси Печем се на един огън с теб, същата е ситуацията, едва ли ще чакаме повече от 6-7дни. Също ще се радвам, ако някоя от вас е преминала през това да сподели. 🙂

# 736
  • Мнения: 2 478
Арома, мерси за информацията. Биба съм сложила , да.... Освен ще изчакам с помпата....

Ти как си? Лесно ли се раздвижи?

Майка ми пък в отпуск. Нали ми бил термина на 6. И тя си пуснала отпуска и всеки ден пита какво става, ми не ще бе. Аз докато ида да родя и ме изпишат и ще и свърши отпуската, хаха.

# 737
  • Мнения: 609
Честит имен ден на имениците!
До колкото разбрах и аз чакат около 7 дни след термин повечето лекари в БГ. Но предполагам, за да се предизвика със системи раждането, то бебето поне трябва да е ниско Thinking Иначе май май се преминава към цезарово сечение.
Аз съм в 37 г.с. и от вчера съм се заела да изкачвам всички тепета по ред в Пловдив, барем слезне детето до термин Sweat Smile Сега отиваме до Декатлон с ММ и ще си купя пилатес топка да подскачам хаха

# 738
  • Мнения: 193
Изгубен днес след 2 системи се чувствах доста добре и не се спрях. Обикалях стаята и коридорите. Към 3 ми донесоха бебчо и около час след това започна да ме пуска обезболяващото. С операцията се обади и бонус една невралгия. Надявам се преди да изляза от тук да съм по-добре защото не издържам не само на болката ми и психически. Имам нужда от домашният комфорт.

# 739
  • Мнения: X
Аз днес имам засилени менстуални болки. По-скоро усещане, че ей сега ще ми дойде. Поседя ли малко права да щъкам из кухнята, почва да ме стяга корем. Човеко иска да ми пробие дупка от протягане.. от няколко дни съм и намалила фракси да е през ден..странно ли е, че дотолкова съм свикнала с него, че сега ми се струва опасно дори да го спра? За момента приемам само л тироксин, витамин Д и тотема...всичко друго казаха да се спре.. Имам и точно 2 седмици до термин, което май не е от значение, нали искат да раждам до 20ти макс... Страх ме е, понеже утре съм на тонове, а повече ЖК не ми предстои, т.е. никакъв преглед не ми предстои вече и не знам откъде и кой ще ме информира какво правим...

# 740
  • Мнения: 3 031
АромаЛимон, на мен днес ми е 15 ден от секциото. И чак днес чувствам, че ходя без болка. Когато се надигам от легнало положение, обаче, още боли.

# 741
  • Мнения: 2 478
Арома, не бързай, нека да сте под наблюдение....
Ако те боли би трябвало да може някакви свещички и аз незнам.....Сама ли си в стая? Понякога е хубаво с компания, ама пак зависи от човек.

Габи, нормално е да ти се струва странно, то цяла бременност да се бодеш, сега не ....следи се ако трябва другаде за успокоение.

# 742
  • Мнения: 2 011
Габи, аз от 10.11 не съм ходила на ЖК, гя ме караше да отида към края на ноември, но не видях смисъл, при положение че освен да ми измери кръвното и да чуем бебето с един преносим доплер, друго няма да направи. Ходя си на тонове там където ще раждам, съответно за този 1 месец "дупка" без ЖК Отидох и на 2 платени прегледа. Винаги може да отидеш на преглед на частно. Аз сега в петък съм пак на тонове и ако още не иска да излиза, ще видя да мина пак при някой на преглед, да видим какво се случва, че ще започна да пренасям и предполагам ще трябва да следим тонове всеки ден. Утре ми изтича и направлението за раждане, така че може и да ми се наложи да звънна на докторката от ЖК, въпреки че и в МД могат да ми издадат направление при платения преглед. Още съм в чуденка дали да ѝ се обаждам на моята изобщо.

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Честит празник, мами!
Честит имен ден на имениците!

Включвам се след тонове и седмица преди термин. Отново никакви контракции... Разбрахме се с АГ отново да направим тонове след седмица на 16.12 + преглед. Каза, че ако не родя до тогава започваме всеки ден тонове  и прегледи максимум 7дни... и ако и до тогава не родя ще ми го предизвикат със системи.
До колкото разбрах от вас от стари коментари е много по-болезнено предизвиканото раждане със системи. Може ли някой, който е минал през това да сподели отново?
Честно казано не вярвам да ме изчакат 7дни и точно на Бъдни вечер да ме вкарат в болницата. Хммм. Става все по-интересно. Simple Smile
Моите всички са предизвикани, без последното. Ако бебето е готово, тялото ти също, докторът ти пусне система на бавна капка и ти сложат упойка в правилният момент - може и почти никаква болка да не усетиш. В крайна сметка и естествено раждането тръгва така - с естествена доза окситоцин, така че няма нищо страшно в предизвикването Simple Smile

# 744
  • София
  • Мнения: 59
Ние днес бяхме цял ден с бебчо.. Към 22 пак ще го взема за час.. Ама честно да си кажа предпочитам все още да не е толкова време при мен 😂 Доста шевове имам.. Всичко ме боли.. Не съм и спала от онзи ден.. И вече изобщо не знам къде се намирам 😂 Пък и бебето както го оставя в креватчето и почва да плаче.. Гледам да го гушкам ама е толкова трудно да седя през цялото време с тези конци. От утре ще почна да се пръскам с цикратидина.. Казват, че помага. Опитваме се да се кърмим ама още нямам почти нищо. Не му харесва да пие от шише.. Не може да го захапе и да пие.. От гърда веднага започва да си цоцка и то доста силно.. ама с шише не става 🤔

# 745
  • Мнения: 171
Честит празник, момичета! 🎉🎊🍀💐
KitKatty в болница Вита (София) ти дават детето само след представяне на отрицателен тест. Това ми казаха в понеделник на рецепция. Трябва да се провери конкретната болница, явно имат различни изисквания.
Честити да са новите бебчета в групата. Да са здрави, щастливи и успешни. На мамите бързо възстановяване ❤🍼🎊💙🎉
Изгубен , браво на мъжа ти, че не се е подвел по мнението на брат си. А бабата е със симптоми, да. Но на този етап се държи. Не се тръшка и оплаква, за да не ме тормози.
skrubi , благородно завиждам за ските, ние изпуснахме миналата година заради ковида, тази година сигурно пак ще сме пас Sad
orchid , супер е, че вече сте се излекували, сега може да родиш с отпусната душа.

Иначе и аз започвам да получавам все по-често менструални болки и пробождания отдолу, а корема ми е доста по -смъкнат. Надявам се обаче с ударната доза магнезий бебка да поизчака, за да се излекувам от проклетия ковид и да не се налага да ни разделят.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 20:38 от Uffie63

# 746
  • Мнения: 778
Ронис гледай да поспиш, че после в къщи спане няма.
Лори аз сега нямам усещане за стегнато тяло. Гледам и аз да разходя кучето та малко да похода. Блазе им на летните мами, могат буквално след раждането да си излизат с бебетата, а ние сме като затворници.
Арома, а моя Яни му харесва да го галя по главата. 
Само 2 1/2 седмици от изписването и дрехи с размер 50 ги прибирам под дивана.......умаляха му. Сега сме на 56 размер.

# 747
  • Мнения: 376
Момичета, може ли тези, които родиха секцио да дадат повече информация за цялата процедура.. Ясно, че всяка болница си е индивидуална, но все пак.. Как се прави самата клизма (много ме е шубе заради хемороидите), боли ли упойката в гръбнака, колко време ви трябваше да се вдигнете на крака.. Абе като цяло всичко би ми било полезно. 🙏

# 748
  • Мнения: 2 478
Uffie63 то сега като си с корона и после мине нали пак ще показва теста за антитела, или бъркам..  да минава бързо.

Ронис, щом дърпа силно бебето ще стане работата,  утре се възползвай максимално , за да слиза кърмата....и пръскай Цикатридина  да, помага, охлажда....ако има и отвара от смрадлика за промиване, някой да ти донесе....


Моите всички са предизвикани, без последното. Ако бебето е готово, тялото ти също, докторът ти пусне система на бавна капка и ти сложат упойка в правилният момент - може и почти никаква болка да не усетиш. В крайна сметка и естествено раждането тръгва така - с естествена доза окситоцин, така че няма нищо страшно в предизвикването Simple Smile

 
Жанинче това звучи като мечтаното раждане  Кажи честно......предизвикване без грам разкритие  и високо бебето ,както съм сега аз,въобще ще стане ли нещо. Не си го обяснявам, дали е възможно. А доктора каза, че засега нямам грам индикация да ми го предизвика  и чакаме. Аз утре ще настоявам за секцио вече, притеснено ми е това чакане, колкото и да ми обещава, че тоновете са добре и има води и тнт.

Деси, в кюпа ли си вече? За утре ли? И аз имам въпроси..... май не е задължително  да е с клизма, имало и някакви хапчета ли са свещички ли......оф, но нека да кажат миналите  по този път.

# 749
  • Мнения: 326
Деси, ще се опитам да дам подробна информация. За първи път се подлагам на операция, упойка, клизма и т.н.

Клизмата не е болезнена, вкарва се една банка с течност (може би вода) в дупето и трябва да стискаш няколко минути, след което отиваш до тоалетната и ще се изходиш няколко пъти. Хемороидите не са проблем.

При вкарване в операционната преди самата упойка ми направиха вливане на няколко банки, от които изпитах невероятен студ и ми се доповръща. Казах на сестрата и ми вляха и деган. Упойката в гръбнака не я усетих като много болезнена, много по-неприятно беше усещането за студ. После нищо не усещаш, само някакво придърпване. След самата операция също изпитвах невероятен студ около 2 часа - тресях се в леглото и поисках допълнително одеало. Оперираха ме в 21 часа на 4.12, на другия ден сутринта се раздвижих в леглото и успях да стана, поради което не ме държаха в реанимация, а директно ме настаниха в стая. Болеше и ме боли все още при ставане от леглото най-вече. Към момента освен при ставане, имам болка и при кашляне, и смях, но като цяло от ден 1 съм абсолютно подвижна самостоятелно. Не ме е боляла главата от упокойката, както съм чувала. При мен проблем беше ходенето по голяма нужда след това, имах нужда от разхлабително. Като цяло, мога да кажа, че се чувствам добре и в представите ми операцията и постоперавния период бяха далеч по-гадни.

Общи условия

Активация на акаунт