ДЕКЕМВРИ идва вече - всеки ден ще има новина за поне едно човече ! {тема 11/2020}

  • 26 446
  • 793
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 507
За нощниците си е индивидуално от самата болница.
Аз ще съм в Майчин дом - там искат да донесем.
Взех си 3 броя - 3 нощувки.
Качих по стълбите от партера до 6 етаж. Продължавам да имам втвърдявания 😁 Току що хапнах стабилно и ще лягам скоро 💜

# 766
  • Мнения: 2 478
И аз съм от притеснените от клизмата. И от всичко друго. Никога не съм била в болница и всичко ми изглежда много стресиращо... При нормално раждане винаги ли правят клизма и акушерката ли се заема? Някак усещам, че ще ме е срам, знам че е смешно, но..... И с каква нощница се ражда - от тези болничните или която си носим ние?

Аз при нормално, си се бях изходила вкъщи от самите контракции,  бях ходила 4- 5 пъти и не са ми правили..А ако раждаш нормално най- малкото за клизма ще се срамуваш, а и тя акушерката ги е виждала ааа......СПОКО.

Форевър, за кога ти е термина, че и ти почна стълби. При мен не действа  нищооо, ни ананас, ни стълби, танци и клякания. А мъжа го е страх и вика какъв секс с корема, аз там и то там не не...не ще и дума да чуе за секс хахахха.

И за нощници наистина е хубаво да се види на място какво искат.

Лека нощ на всички  бебета, мами,  и на бъдещи мами  дето ядат по нощите и сън не ги хваща....

# 767
  • Мнения: 326
Момичета, наистина не се притеснявайте от клизмата. Неприятно е, но не е болезнено. А границите на срама ви и суетата рязко ви ще спаднат след раждането, сигурна съм. 😬 Пропуснах да разкажа за сутрешния тоалет, който ти правят - с един чайник те поливат и попиват с памучен тампон. Изобщо, изпълнено е с моменти, в които най-различни лекари, сестри и акушерки, те оглеждат, опипват, разпитват какво ли не... 😬 (ходи ли до тоалетна; кървиш ли; колко кървиш; ама точно колко превръзки и пр.). Има един неповторим натурализъм в раждането и всички медицински процедури около него - казвам го с най-добри чувства, всяко неудобство, болка или срамен момент си заслужават.

# 768
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Жанинче,  но върви към секцио  работата. Аз това се питам, ако ми включат окситоцин и почнат контракции  и направя разкритие, какво няма да слезне бебето като е горе и ще се наложи секцио  ли? Не ми е ясно, но утре ще питам.

Арома ааа,  не давам да се депресираш.. Пореви си, минава, ама после се измий, стегни , и си казвай, че бебето има нужда от спокойна мама . Поискай си успокоително  и обезболяващо .
При мен така стана, но аз имах 11 дни до термин.
Включиха системи, правиха ми разкритие ръчно...и на осем см му паднаха тоновете и веднага секцио. Наговориха ми, че пъпната връв му била застанала на пътя и затова не слизал. А от сегашна гледна точка знам, че просто са оправдали грешката си. Затова предизвикване се прави като има определени условия налице.

# 769
  • Мнения: 193
Yan25 и мен ме беше срам от много неща, но да видиш как с другото момичето в стаята ми която също е секцио си пускаме газове. Grinning ако задържаш си боли доста неприятно. Признавам че вече нямам срам от доста неща и хич не ми дреме.
Изгубен казах ти за помпа да не носиш но всъщност ако имаш може и да си я вземеш ако е ръчна примерно и по-компактна, защото тук нямат за всяка мама и може да е заета. Ако нямаш няма значение.
Гледам да не прекалявам с обезболяването, защото вкъщи не знам дали ще има с какво. Бях се заканила че няма да искам бабите да помагат , но май ще си дръпна една за стимул за 2-3 дни.
Само си повтарям че трябва да съм силна заради малкото момче, но ей така ми кипва всичко.
Замислям се че няма леко раждане и определено не би ми липсвало Grinning ...НО резултата си заслужаваше Blue Heart

# 770
  • София
  • Мнения: 2 084
Пак имаме две заглавия с еднакъв брой гласове, така че гласувайте.

По-късно днес ще я пусна.

# 771
  • Мнения: 269
Момичета,аз такива болки не съм имала,метода на Щарк е изключително щадящ,имах три шева,на 3тия ден махна 2 от шевоте и се къпех с лепенка,в деня на изписването махна и последния шев,вече съм по кожа.Мен ме водят ре-секцио,защота е втори път.Въобще с две ръце съм за др.Велев за мен има значение от първия разрез на коремните мускули до последния шев и материала с който шият.На моята операзшя му аститира една млада докторка и един много млад доктор и през цялото време им обесняваше какво прави,къде как ...и ми каза,че иска да предаде това,което знае.Дано повече доктори го научат и прилагат.

# 772
  • Мнения: 1 274
Честито на всички нови майки и добре дошли всички бебета.. 🍼💐💐 Да сте здрави и щастливи цялото семейство и много хубави моменти заедно
Нас ни изписаха вчера,вече сме вкъщи.. 🤗 Обаче много ме мъчат тези хемороиди,предписаха ми проктогливенол мажа се вече трети ден и като чели стана по-голям и твърд,не съм ходила по-голяма нужда вече трети ден,страх ме е много..Не ям от дни за да не отида до тоалетна..
И искам съвет,защото малкия ми взе гърдата за биберона..!!! Снощи плътни 3 часа на гърда без спирка..Дохранвам и пак...

# 773
  • Мнения: 2 478
Хюли, има за хемороиди хомеопатични хапчета,  ако искаш ще потърся как бяха, иначе за мазане мас- Хомеоплазмин е много хубав, пак се води хомеопатия  ,но е като мас и омазнява и омекотява там. Ползва се и за мн.  други неща.
Не стой гладна, а яж омекотяващи изхождането неща, спомням си че ми помагаше Активия да се изхождам, или нещо разхлабващо- обесени ядки и тнт.
На бебчето давай биба да си играе.

# 774
  • Мнения: 140
Хюлия за хемороидите си вземи анални компреси ,на мен ми излизаха и след двете раждания и не мога да си обясня защо при положение ,че са секцио и не съм се напъвала.
Относно секциото ,ако ви е първо ще се възстановите по-лесно .Първия път още на 3тия ден бях пушка и не съм пила никакви обезболяващи  .А сега втория път нямаше такива болки ,а то не боли самия разрез толкова ,колкото контракцийте за да се свие матката.Бяха много болезнени щом и до инжекция стигнах ,а в болницата ми даваха течен аналгин помага много и не пречи на кърменето .Аз не съм го пила много ,защото моя доктор ми каза да си нося свещички профенид/волтарен ,които много ми помогнаха .Заради пандемията ли и това ,че не можехмя да се разхождаме свободно по коридорите се възстанових по-бавно ,но като се прибрах вкъщи на 2рия ден вече нищо не ме придърпваше .Така хубаво се раздвижих вкъщи докато наредя всичко 😁😁.А иначе клизмите не са страшни ,даже е приятно да се разтовариш 😁😁,сега втория път не са ми правили ,защото бях по спешност и си ми беше добре .Не чувствах глад до другия ден ,понеже на обяд преди раждането се бях подсилиля с един дюнер 😜😀😀.Успех на чакащите всичко ще мине бързо и ще го забравите .
Въпрос до кърмещите мами редувате ли гърдите или и двете давате на едно хранене.Аз ги редувам ама имам чувството ,че колкото и да и давам не спира да яде .Та от вчера започнах и от другата да и давам след като изпразни едната да съм сигурна ,че се е наяла .И на колко часа кърмите на поискване или по часовник следите времето ?😊😊

# 775
  • София
  • Мнения: 39 745
Моля пуснете нова тема.

# 776
  • Мнения: 778
Дани аз в началото редувах гърдите. Сега обаче едната му е малко и често давам и двете. Преди ядеше на 3 часа, сега често яде на 2 часа, а понякога се събужда яде, бодува час , пак яде и после заспива. Ние не спазваме режим, така ми каза и педито.....че в началото да давам на поискване и след 1-2 месеца той сам ще си направи режим.
Да попитам ако има друга мама като мен. Аз по местоживеене съм на адрес различен от този на ЛК. За еднократната помощ от социалните прочетох в нета, че се подава по местоживеене. Дали е наистина така, че не ми се реди на опашка и да се окаже,  че е било напразно.

# 777
  • Мнения: 336
За хемороиди- и аз имам и след двете раждания, въпреки че съм секцио. Ползвам при измиване пяна Гинексид и при мен ми помага. За секциото- и аз съм на мнение, че след второто секцио се възстанових по-трудно, може би около седмица ми беше нужно да си влезна в стария ритъм, да ставам например от леглото без да ме боли.

# 778
  • София
  • Мнения: 117
Пак имаме две заглавия с еднакъв брой гласове, така че гласувайте.

По-късно днес ще я пусна.

Rave , как сте с бебчето? Дано да сте добре и скоро да имаш време да разкажеш как сте. Чак ми е странно като не се включваш, но е напълно разбираемо. Flowers Tulip

# 779
  • Мнения: 1 278
Момичета, извинявам се, ако съм ви подвела за помощта от Община, не бях проверила лично информацията.
Отделно от това, предполагам тези, които имат вече дете, знаят за Данъчно облекчение за деца до навършване на пълнолетие. От службата ми казаха да попълня декларация като за 1 дете данъчната основа се приспада 200 лв тоест ще ми преведат 20 лв.
Skrubi, на мен настоящ и постоянен адрес са еднакви, но служителят ни попита за настоящ адрес, затова би трябвало той да е от значение. Обади се и попитай все пак.
Аз също се интересувам от въпросите за кърменето. Вчера вкъщи идва консултант/ акушерка да покаже масажи, почисти пъпчето от събралата се кръв (ние не знаехме, че трябва и само леко докосвахме с напоена в спирт клечка за ущи...). Заради спада в теглото първите четири дни, когато беше само на гърда сега постоянно изцеждам обаче не мога да направя количество 90 - 100 милилитра, така че даваме и адаптирано мляко. Надявам се да се повишат количествата (казаха ми с често цедене на 2 часа) и след като наддаде достатъчно да мине само на гърда. При всяко хранене го слагам на гърда колкото да стимулира - не знам какво може да изяде от нея.

Общи условия

Активация на акаунт