ДЕКЕМВРИ идва вече - всеки ден ще има новина за поне едно човече ! {тема 11/2020}

  • 26 481
  • 793
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 376
Силве, благодаря за информацията.. Всичко ми е полезно, до колкото може да ме подготви.. А тази тръбичка в дупето колко е голяма 😅 не знам защо ама ми е голяма драма с тази клизма хаха..
Изгубен, да.. За петък вечерта говорихме.. Като гледам няма никакви индикации и официално се настроих за рязане.. Какво по хубаво от това да имам бебе в петък вечер 😅

# 751
  • Мнения: 2 481
Как се скриваше текст?

Намерих един разказ за секцио но е в Пловдив  конкретно.  Да го скрия текста да не седи дълго.   

Ние ще хванем новата тема вече за бебета, Рейв ти ще имаш ли възможност  да я правиш?

# 752
  • Мнения: 3 033
На мен при първото секцио ми правиха клизма. При второто пих сиропче за розхлабване - Х-преп. При клизмата е кофти, че боли като ти вкарват маркуча или по-скоро е неприятно. След 5 минути изригваш и изкарваш всичко. Рядко има втори път. Със сиропа чаках 5 часа да подейства и ходих до тоалетната 3-4 пъти. Добре, че от обяд нищо не бях яла, заради сиропа, че се стигна до спешно секцио по нощите, вместо сутринта, както беше планирано. Упойката се слага в гръбнака. Не боли, чувстваш краката си натежали, не може да ги мръднеш. Въпреки упойката, усещах как ми натискат корема. По едно време ми стана лошо, доповръща ми се, усетих нещо като задух в гърдите. Дадоха ми да вдишам малко кислород. За около 30 мин. извадиха бебето. Там чака неонатолога. Вземат го мерят, теглят, увиват в пелени и ми го показаха. Следва зашиване пак за около 30 мин. Качват те с носилка в стаята. Действието на упойката минава за около два часа. Започнаш да си чувстваш полека краката, да ги мърдаш. Матката боли, усещат се контракции. След около 6 часа идва санитарка, за да ти помогне да се изправиш. Много боли. Ставането от легнало положиние първите 4-5 дни е много болезнено. Мога да го оприлича на многооо жестока мускулна треска. Колкото повече се движиш, толкова по-бързо се разкарва болката. Аз лично получих облекчение на 7-8 ден. Към днешна дата - 15 ден все още имам леки болки при ставане от леглото, особено сутрин.
Пропуснах да напиша, че ми донесоха бебето на втория час, за да се пробва да суче. Кърма, разбира се, няма. Прави се за стимулация. В болницата бяхме на АМ. На трети-четвърти ден имах коластра. Истинското кърмене започна, когато се прибрахме в къщи. Имам много кърма. Не дохранвам.
На седмия ден ми махнаха конците.
Към днешна дата съм свалила 9 от 11 килограма, които качих. Коремът ми е като в 4-5 месец. Очаквам прибиране след около два месеца, ако съдя по предното секцио.
Все още имам проблем с ходенето по голяма нужда.

# 753
  • Мнения: 2 481
Хелинор,  благодаря  за разказа.

# 754
  • Мнения: 507
И аз също се притеснявам от клизмата 😁😁 ама ще си е наложително, за да не стане някой гаф както е тръгнало с този запек 😁
Аз от 1-2часа имам втвърдявания на корема Sad  утре съм на тонове и преглед за разкритие. 💯 Процента не ми е паднала още тапата

# 755
  • Мнения: 3 033
Който го притеснява клизмата поради някаква причина, да си ползва сиропчето. Аз си го купих от аптеката по предписание на АГ, който ми прави сикциото. Той ме пита предварително дали предпочитам клизма или очистително. Сиропът се пие към 14 часа, ако на другия ден е планирано секциото и нищо не се яде после. Пие се 2-3 литра вода - по една чаша на всеки час след изпиване на сиропа.

# 756
  • Мнения: 685
Деси, от секцио до секцио има огромна разлика сравнявайки моите две в една и съща болница. Клизма не са ми правили, взех очистително предната вечер. Бях в болницата час и половина преди операцията. Сложих си нощница и ме закачиха на тонове. Сложиха ми абокат и започнаха да ме наливат с една система с деган да не ми се гади по време на операцията. Упойката в гръбнака е най-неприятното за мен. Първо слагат локално обезболяващо за да не усещаш болка при поставянето на упойката. След това самата упойка от което усещаш все едно те удря ток и след това започва да действа. Следват катетър и самата операция в шеги с екипа Simple Smile Този път дори и не усещах дърпането и притискането, предния път усещах. Бебчето изплаква много скоро след началото на операцията. След това те зашиват и те местят в реанимация. Продължи около половин час. В реанимация имах торба с пясък на корема за да помогне контрахирането на матката, със същата цел ме наляха и с пет банки окситоцин. Тези контракции в следващите няколко часа са неприятни, но са просто като много болезнрн цикъл. Вечерта ме раздвижиха леко, на другата сутрин съвсем. Вторият ден е най критичен и болезнен, но аз бях супер. С малко обезболяващи до 4 тия ден бях като нова, дори кървенето почти ми спря. На 6-ти ден ми махнаха конците. Днес ми е 12-ти ден и почти нищо ми няма вече. Направо не мога да повярвам колко бързо върви възстановяването сега. С първото раждане ме боля поне месец и едва се прибрах в нас на изписването. Много е индивидуално наистина. Няма нищо кой знае колко страшно, минава и се забравя. Просто този път доктора ми беше много силна емоционална подкрепа през цялото време и това оказа голямо значение за цялото преживяване.
 
Момичета, може ли тези, които родиха секцио да дадат повече информация за цялата процедура.. Ясно, че всяка болница си е индивидуална, но все пак.. Как се прави самата клизма (много ме е шубе заради хемороидите), боли ли упойката в гръбнака, колко време ви трябваше да се вдигнете на крака.. Абе като цяло всичко би ми било полезно. 🙏

# 757
  • Варна
  • Мнения: 74
За заместител на клизмата, аз ползвах свещичи Ева кю. Много бързо действат, до минути.

# 758
  • Мнения: 2 014
Аз честно казано повече бих се доверила да ми направят клизма преди раждането. ДА, може би не е най-приятното нещо, но пък от няколкото пъти, при които ми се е налагало да ползвам свещички ева кю определено не съм очарована. Първо, че ми остава едно такова чувство на не напълно изхождане, второ че ако имате хемороиди изобщо не е приятно, защото самата свещички е грапава и доста неприятно драска. А дори при възпалени хемороиди, мисля че и в листовката си пишеше, да не се ползва. Само предполагам, но маркучето за клизмата не би трябвало да е по дебело от кутре, съответно свещичка, и според мен по-поносимо. Може би по-неприятно би било самото задържане на течността в дебелото черво, което един вид налага няколко минутно стискане предполагам, не знам дали веднага се появяват позивите за изхождане. За планово секцио сиропите сигурно са ок, но при спешно такова или нормално раждане няма опция да чакаш 5-6-10часа да подейства някое разхлабително.
Изгубен текст се крие в [ ] такива скоби и вътре пишеш spoiler, на края на цитата същите скоби с текст  /spoiler

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 01:01 от Малечка90

# 759
  • Мнения: 2 481
Малечка  мерси, сега ще пробвамммм
Мен ме интересува какво леко ядохте преди секциото.  Ето вече съм вечеряла стабилно и съм гладна, хахахах  за мен е непонятно какво е леко ядене. Хахах
Скрит текст:
  Има доста информация и разкази на момичета, родили секцио по-назад в темичката, но ще се опитам да ти отговоря на въпросите систематизирано: приемът е в деня на секцито, около 7,00-7,30 ч. Изследванията си ги правиш предварително, но трябва да са правени не по-рано от 7 дни преди секциото, моите ги повториха на място, защото бяха изтекли. Настаняват те в стая, следва мерене на тонове, кръвно, видеозон, проба за алергия към антибиотика, който след секциото вливат. След това се връщаш в стаята и ти вливат 1-2 банки с физ.разтвор и чакаш да те повикат за операцията. В операционната първо слагат упойката / аз бях със спинална / и след като подейства започват. На 5 -та минута вадят бебето, показват ти го, после те зашиват - всичко горе-долу продължава 1 час. Следва престой в реанимацията, при мен ,т.к. нямаше свободни легла там, ме върнаха направо в стаята. В реанимацията пускат най-близките за мъничко да те видят и след около 6-8 часа следва раздвижване, като ако всичко е наред направо те местят в стаята, в която си. То зависи и кога е била операцията. Моята беше в 14.30 и към 17.00 горе-долу ме пусна упойката, та дойде рехабилитаторка да ме раздвижи в леглото, без да ставам. Същинското раздвижване беше на другия ден преди обяд. Като те раздвижат ти свалят катетъра, водят ти бебето за по-дълго или направо за постоянно, както ти им кажеш. Трябва да се движиш много, въпреки болката, за да се възстановиш по-бързо и лесно. Храната е на принципа на кетъринг, като на мен още към 17,30 ми донесоха кроасан, който обаче аз не изядох. На другия ден сутринта вече можеш да хапваш, но по-лека храна. Ти си я избираш от меню. Аз лично всичките дни карах на супа - пилешка или крем-супички, за да нямам проблеми, че съм и без това с колит. Относно анестезиолога - има предварителна консултация с него, поне седмица преди раждането, така че ако имаш предпочитания кой да е, можеш да провериш кога е по график съответния анестезиолог и да се срещнеш направо с него и той да ти проведе консулта, съответно и направо да се уговорите за операцията. Иначе на секциото, ако нямаш предпочитания, се пада един от тримата. Мисля, че който и да е, ще си свърши както трябва работата. И за тримата съм чувала добри неща. Успех и ако имаш други въпроси, пиши!

P.S. Един практичен съвет - вземи си бутилка минерална вода от малките спортни / с накрайник като биберон /, за да ти е лесно и удобно да пиеш още след операцията. Иначе те ти оставят на шкафчето чашка със сламка, но за мен поне беше непосилно да се протегна да я взема, камо ли пък и да я държа, без да я разлея, за да пия. Бутилката си ми стоеше до мен в леглото и когато исках само я повдигах леко и си отпивах.    

# 760
  • Мнения: 193
изгубен Според мен гледай да вечеряш до към 18 часа. Примерно супа, салата. Нещо такова.
На мен ми е мега ревливо днес. Болки, парене, придърпване, не съм и адекватна с бебето, хем си го искам при мен, хем не защото не мога да стоя дълго време наведена. Не съм спряла да рева от одеве и съм като плондер в лицето. Искам да съм си вкъщи, направо се моля да ме изпишат в петък.

# 761
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Изгубен, с последното ми раждане нямаше клизма. Никой не е предполагал, че нещата ще се развият така. Не е имало проблем, но и аз напънах пет пъти Blush
Иначе лекарят ти правилно е казал, че при никакво разкритие и бебе високо, по-добре без предизвикване. Само някое излишно секцио на се докараш ...

# 762
  • Мнения: 2 481
Жанинче,  но върви към секцио  работата. Аз това се питам, ако ми включат окситоцин и почнат контракции  и направя разкритие, какво няма да слезне бебето като е горе и ще се наложи секцио  ли? Не ми е ясно, но утре ще питам.

Арома ааа,  не давам да се депресираш.. Пореви си, минава, ама после се измий, стегни , и си казвай, че бебето има нужда от спокойна мама . Поискай си успокоително  и обезболяващо .

# 763
  • Мнения: 5 012
И аз съм от притеснените от клизмата. И от всичко друго. Никога не съм била в болница и всичко ми изглежда много стресиращо... При нормално раждане винаги ли правят клизма и акушерката ли се заема? Някак усещам, че ще ме е срам, знам че е смешно, но..... И с каква нощница се ражда - от тези болничните или която си носим ние?

# 764
  • Мнения: 3 033
Арома, всички минаваме през подобен период. На мен и при второто раждане пак ми беше тъжно и стресирано. И какво от това, че съм го преживяла и то само преди две години?
Е, да, Малечка сиропчето е приложимо при планово секцио. Когато трябва да се действа веднага, е необходима клизма.

Общи условия

Активация на акаунт