Коледата е възможна с помощта на доброто, Дядо Коледа и теб. Включи се и спечели!

  • 4 245
  • 234
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Липсва ти коледно настроение? Създай го!

Възможна ли е Коледа 2020 в условия на пандемия? Да! Дори тази година да не успеем да седнем на една трапеза с цялото си семейство, има начин да споделим Коледа с любимите си хора, да направим добро, да подарим грижа и внимание.



Добрите дела са заразни

2020 година си спечели почетно място в хрониката на света и заслужено се сдоби с прозвища, вдъхновени от книги („Дневник на чумавата година“), филми („Сам вкъщи“) и дори исторически епохи (Голямата депресия). Въпреки всичко 2020 г. ни даде добри уроци. Показа ни, че сме тясно свързани помежду си и можем да се справим с предизвикателствата само ако сме заедно и си помагаме, макар и от разстояние. 2020-а ни припомни радости, които пренебрегвахме във вихъра на всекидневието. Предизвика съпричастност и усещане за близост между милиарди хора.



Малките жестове правят човека по-голям

Вероятно в навечерието на Коледа можеш да се сетиш за още хиляди добрини, но тези четири са чудесно начало:

1. Обади се на близък, с когото не сте се чували отдавна!
Звънни на приятел от училище или на баба и дядо, които с нетърпение чакат да разберат как си. Не позволявай паузите между разговорите ви да стават твърде дълги.

2. Помогни на човек в нужда!
Дари обяд, топла дреха или средства за благотворителност. Изслушай нечия история, прояви разбиране и покажи загриженост. Малките жестове понякога означават всичко.

3. Осинови домашен любимец!
Приятелите не се купуват. Дай шанс за нов живот, като поканиш животинче в дома си. Благодарността му ще е вечна, а в замяна ще получиш безусловна любов.

4. Зарадвай приятел или роднина с подарък!
Подаръците са начин да покажеш на любим човек, че мислиш за него. Избирането им обаче може да се превърне в непосилен подвиг, особено с тазгодишните ограничения. Добрата новина е, че перфектният подарък съществува.



GiftCard е предплатена карта, която може да бъде използвана онлайн и на ПОС навсякъде, където се приемат плащания с Mastercard. С нея подаряваш на любимите си хора точно това, което сами са поискали в писмото си до добрия старец. Картата може да бъде персонализирана със снимка по избор или със специален дизайн от богатия ни каталог.
Тази Коледа всяка поръчка на GiftCard те доближава до спечелването на 500 лв. или една от още 500 награди. Виж повече за коледната промоция.

Включи се в играта на GiftCard и BG-Mamma!

Участвай и спечели награда, като отговориш на въпроса:
Pushpin Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

Gift Трима от вас ще спечелят награда: карта GiftCard на стойност 20 лв.
Ще обявим победителите на 7 декември в темата.

Моля, запознай се с общите условия на играта тук.

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 17:17 от Редактор***

# 1
  • Мнения: 3 130
Добро вече направих.Включих се в коледна инициатива,организирана от съфорумка.Още се чудя какво да подаря на близките ми

# 2
  • Мнения: 13 544
Приготвям коледни пакети за съседи и приятели пълни с домашно направени сладки. На близките ми също ще подаря от вкусните сладкиши, но за тях ще има и още много време , което ще прекарам с тях и ще го поглезя повече с домашни ястия.

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 20:44 от Пролетно цвете

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 909
Добрина та която ще направя може би, друг ще трябва да я сподели, a не сама да се изтъквам. А относно подаръците, смятам весели чорапи за всички, ей така за настроение

# 4
  • Мнения: 6 218
Доброто го правя постоянно и на всеки който и с колкото мога помагам.Подаръците отдавна са избрани,изчаквам да пристигнат всички и да ги опаковам.Не съм забравила никого и за мен не е важен подаръка,а самия жест и задължителната картичка с лично пожелание.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 010
Помагам на хората с дребни неща, когато мога. А на близките ми тази година ще подаря сладкиши и ръчно направени нещица, на всеки според нуждите. Освен на децата, за тях има много вече купени подаръци чакащи из дебрите на гардероба.

# 6
  • Мнения: 940
ще участвам благотворително;
много често близките ми минават без подарък, но пък имат винаги моята подкрепа и обич

# 7
  • Мнения: 1 134
Целогодишно правя добро. Постоянно помагам с каквото мога на хора, които имат нужда. Така че няма да е по- различно и сега. С детето направихме картички за всички роднини, близки и приятели. За мен това е много по- стоплящо от гръмките подаръци. Иначе на всеки за когото съм подготвила подарък съм купила това от което е споменал, че има нужда. Предпочитам да питам, кой от какво има нужда, вместо да седи с години в кашон забутано в някой ъгъл.

# 8
  • Мнения: 1 427
Аз мисля, че с добротворството не бива да се хвалим, или го правиш и забравяш или не го правиш. Именно чвека към който е насочено би следвало да го помни. Не е и нужно всеки ден да правим нещо добро, достатъчно е да не вредим.

Подаръците за семейството вече са купени- играчки за детето и джаджи за ММ. За останалото обкръжение ще има домашни сладки и по нещо дребно.

# 9
  • Мнения: 646
Всяка година правя кошница с изненади на възрастни съседи Simple Smile За близките ми все още избирам подаръците.

# 10
  • Мнения: 682
Добро се прави и се хвърля зад гърба, така казва майка ми. Не ги мисля добрите си дела, старая се да помагам винаги, на всеки с колкото мога.

Подаръците почти са напълно избрани, тази година нямаме възможност да са големи и скъпи, но ще ги изненадаме с допълнителен член на семейството. Heart Мисля, че това ще е най-хубавият подарък, който са получавали за Коледа. Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 711
Днес помогнах на възрастната си баба след падане, напазарувах ѝ.
На синът ми сме избрали дъмбели, а съпругът ми все още ми е мистерия какво да му подаря.

# 12
  • Мнения: X
Пращам често ДМС към една организация, лекуваща животни. Направих и къща от кашон на котарака, който спи в гаража. Ще продължа и да го храня (и не само него).
А моите близки винаги ги питам какво искат и подарявам според техните нужди и моите възможности.

# 13
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Подаръците са почти готови, най се радвам на тези за баба и дядо, осъзнавам, че всеки момент може да ми е последен...
Доброто не се проявява само по Коледа, начините за направата му са много...
Прочетох за съфорумка помогнала на бедстващо животно, това е истинска добрина, която извира от сърцето, не трябва да се натяква дадена добрина, обратното значи, че е направена не с чисто сърце..

# 14
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Доброто трябва да го правиш постоянно, а не няколко дни покрай празниците. Тази година раздадох много дрехи и играчки. Останаха съвсем малко, така че и това до няколко дни ще свърша. За близките още не съм взела подаръци. Но материалните подаръци за мен не са толкова важни. Важно е обичта, разбирателството, топлината, милите жестове и любовта в отношенията ни. Това е са истинските подаръци. Heart

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Смятам да участвам в благотворителна кауза. На близките все още не съм решила какво да подарявам😊

# 16
  • Мнения: 846
Постоянно участвам в благотворителни базари, дори утре ще направя още един превод.
Участвам в една коледна инициатива, в която подаряваме подаръци на дечица с увреждания.
За дъщеря ми искам да купя "Learning tower" , защото е на годинка и сега е моментът, стига само да имам финансовата възможност. За съпруга ми ще подготвя нещо символично, но с много любов. Вероятно една от онези кутии с 365 късмета, от които да тегли всеки ден по един през следващата година.

# 17
  • Благоевград
  • Мнения: 512
Закупих благотворителен календар в помощ на бездомните животни, също и текстилна торбичка. Пращам ДМС когато мога. Старая се да правя добрини целогодишно. Simple Smile
Все още не съм решила какво да подаря на семейството си. Само за мама знам, че ще бъдат книги.

# 18
  • Мнения: 258
Помагам на хората с дребни неща ,винаги когато мога
На близките ми ще подаря внимание, любов, ръчно приготвени сладки, баница..

# 19
  • Мнения: 802
Помагам с каквото имат нужда и ако имам възможност. Подаръци още не съм избирала. Гладам подаръците да влезнат в добра употреба и най-вече да са желани. За мен важното не е цената, а усмивката, която ще донесе.

# 20
  • Мнения: 1 322
Доброто нося в себе си и не съм спряла да давам добро на най -близките си хора.
Имам едно мъниче в нас, на почти 4 години , той ми беше Коледния подарък преди 4 години. Ще го зарадвам с играчки с любимите му герои от Бен 10 и едно хубаво Лего. 😊

# 21
  • Мнения: 844
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?
Най-доброто, което ще свърша за семейството си е, че ще отделя целия месец за тях. За пръв път от много години няма да работя през декември и ще се грижа за детето си. Пандемията ще ми даде време за близките ми и ще прекарам празниците заобиколена от любимите си хора. Подаръците все още ги мисля, детето има писмо за Дядо Коледа и ме улеснява, а за другите ще търся полезни и практични подаръци, които да ползват с удоволствие.

# 22
  • Мнения: 113
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

В момента съм физически и емоционално заета със семейство, баби, дядовци! Правя и ще продължа да правя добрини за тях, защото те имат нужда, аз също, понеже ги обичам!
Годината беше много лоша и за нас, както за много други семейства, но с отдаденост, човечност, самообладание ще се справим!
За подаръци не съм мислила... за съжаление все още не съм на тази вълна. За първи път ще ги мисля в последният момент.
Желая много здраве на всички потребители и техните семейства!

# 23
  • Мнения: 786
Старая се ежедневно да помагам на хората, които имат нужда. Това е един вид порив и като го почувствам го правя-на един с пари, на друг, с физическа помощ, съвет или друго нещо.
На близките ми хора съм подготвила подаръци от които имат нужда и ще ги зарадват.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 944
Доброто, което ще направя до края на тази година е да продължавам да пазя себе си и най- вече ближните хора и тяхното здраве, като спазвам всички мерки и се съобразявам с правилата, както винаги до сега. Желанието на близките ми е да притежават домашна хлебопекарна и това ще бъде моя подарък за тях.

# 25
  • Мнения: 4 868
Да си добър е призвание, а не начин за харесване от околните. Хората трябва без да им бъде поискано нещо, да се притечем на помощ, с някой съвет, разбира се ако си заслужава, защото има много хора, които колкото и добро да им бъде направено, продължават да се държат неприятелски и да не те харесват. Аз се старая да помагам на хората

# 26
  • Мнения: 1 099
Не чакам края на годината или Коледа, за да направя добро, както и не си водя статистика какво съм направила. Старая се да помагам, когато мога. Благотворителните базари са добра идея за желаещите.
За близките ми съм подготвила дребни подаръци и играчка за племенника. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 535
Подпомагам с дарения една ветеринарна клиника, която освен домашните ни любимци, лекува и бездомни животни. Подаръците за Коледа ще бъдат символични.

# 28
  • Мнения: 4 208
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

До края на 2020 г. съм решила да си шия гоблена, че ме успокоява и от това следва, че ще е добро за всички.
Подаръците ще са според желанията им.

# 29
  • Мнения: 502
Малки добрини правя през цялата година, когато видя че мога да помогна. На малкия ще подарим или конструктор или писта с колички. Ще го оставя сам да си избере каквото иска, а пък после дядо Коледа ще му подари точно това, което е харесал Wink

# 30
  • Мнения: 29 327
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

Ще остана вкъщи, за да помагам на детето в онлайн обучението и пасивно да "помагам" за по-малко заразени. Коледните подаръци за семейството са според това кой какво си е пожелал. За детето - микроскоп, за мъжа ми - парфюм. За другите роднини още мислим....

# 31
  • Мнения: 591
Помагам винаги, когато мога и съм в състояние да помогна. Децата още не са написали писмото си до Дядо Коледа.

# 32
  • Мнения: 797
Когато има кутии с дарителски кампании в магазините, оставям рестото е тях.

# 33
  • София
  • Мнения: 10 858
Доброто, което ще направя до края на годината е да си стоя вкъщи и да спазвам правилата, като по този начин се надявам да опазя моето и здравето на околните.
Тази година основно ще се подаряват пакети с коледни сладки.

# 34
  • Мнения: 6 697
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

      Ще се включа в дарителска кампания в един дом. На близките не съм решила още какво да подаря, но си пожелавам най-вече да сме здрави, пък подаръците ще ги измислим.

# 35
  • Мнения: 1 200
За доброто, което съм правила или мисля да направя, не се говори. Прави се и се забравя през цялата година, а не само по празниците.
С подаръци ще зарадвам най-близките. Такива са ми възможностите. Ще се погрижа за коледната атмосфера у дома и за трапезата.

# 36
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Подготвям всяка година дребни подаръчета за деца в един дом.
На близките си ще подаря желаните от тях подаръци.

# 37
  • Мнения: 39 317
На близки и роднини ще подаря буркани с домашни сладки. Такъв е планът.
Доброто го правя винаги, когато мога, не само по Коледа.

# 38
  • Мнения: 637
Опитвам се да правя по малко добро всеки ден ❤️ подаръците наполовина са готови, още малко ми остана,но ще се поръчват онлайн.

# 39
  • Мнения: 6 417
Опитвам се всеки ден да правя нещо добро за хора или животни. От няколко години каня за Коледа у нас възрастна съседка, която е изоставена от дъщеря си. Подаръци си правим често и празниците са по-особени за нас с други, нематериални неща. Ако можех, бих подарила здраве на всички добри хора. На лошите не Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 915
Помагам на хората с дребни неща ,винаги когато мога
На близките ми ще подаря внимание, любов, ръчно приготвени сладки, баница..

# 41
  • Мнения: 1 406
Добротата е в изненадите.
Ще подаря любов и подаръци.

# 42
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Аз чакам, за да мога да даря пак кръв. Толкова много хора има, които имат нужда, а толкова малко хора го правят.
Подаръците тази година, заради пандемията ще бъдат по-скромни, но вярвам, че най-близките ще се зарадват и малките жестове.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 620
Старя се винаги да съм добра и човек!
Подаръци за близките - задължително нещо практично или козметика, за децата - играчки.

# 44
  • Мнения: 669
Добро вече направих миналата седмица .Цяла седмица готвех на родителите си.Мамабеше с племонията двустранна и аз готвех.Старая се винаги да правя добро ,защото знам че е ннай-важно и скъпо за този който го получи.Децата вече получиха коледните си подаръци от Черният петък в Имат. Я за себе си и моят мъж желая здраве и още много години живот двамата да имаме заедно.

# 45
  • Мнения: 3 535
На близките ще подаря дрехи, обувки, нещо за дома, от което се нуждаят, някакъв деликатес и лакомство.

# 46
  • Мнения: 2 128
Вярвам в Доброто и в това, че се връща! Не обичам да споменавам какво съм направила,но  не след дълго са ми се случвали много хубави неща.Последното добро, направихме със съпруга ми- една съседка(възрастна жена) си беше поръчала и й докараха дърва за огрев.И тя милата сама започна да се мъчи да ги прибира с една кофичка.За 30мин. ние й ги прибрахме.Благодарноста в очите на жената и милите думи....това ми стига!💟
Подаръците- още не са купени, но са набелязани.Скоро ще се заема с тази задача!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 374
Доброто се прави без да се изтъква. А на близките си ще подаря желаните от тях подапъци, както и време да имаме общи положителни преживявания.

# 48
  • София
  • Мнения: 11 568
Ще продължа да помагам на бездомничета. Подаръците още не съм ги измислила, единият ще е тениска на любим отбор.

# 49
  • Мнения: 477
Ще подаря дрехи в дом за деца.За моите близки съм избрала да подаря подаръчни ваучери.

# 50
  • Елхово
  • Мнения: 1 397
Постоянно купувам на сина ми и приятели без повод неща, на които биха се зарадвали и имат нужда! Винаги успявам да ги зарадвам!

# 51
  • София
  • Мнения: 3 098
Ще се грижа за семейството си и ще им сготвя нещо вкусно!

# 52
  • Мнения: 2 839
Доброто го правя всеки ден и на всеки с каквото и  с колкото мога помагам.Подаръците отдавна са избрани и купени 😊💝Не съм забравила никого и за мен не е важен подаръка, а самия жест.

# 53
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Добро трябва да се прави целогодишно,не само по Коледа.Важното е да си добър човек и истински,а постъпките ще личат.Подаръци още не съм купувала,защото все още се лекувам от последствията на ковид.Каквото и да успея да взема ще е от сърце и обич.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
"Добро" правя постоянно,а не само покрай празниците.
Не планувам предварително - просто се случва Simple Smile Мога ли да помогна - правя го, независимо дали човекът насреща е близък, познат или просто някой, който съм срещнала.
Повечето от подаръците вече са купени - за роднините - книги.
За най-големият племенник ще има и дрехи (тези дни ще го водя по магазините, да си избере)
Средният племенник освен с книга, ще зарадвам и с едни тетрадки на някакъв влогър, който следи.
Най-малкият племенник ще зарадвам с конструктор Лего, книжки за димната моторика и такава с български народни приказки.
За моите деца има книжки и Лего сетове.
Мъжът ми си счупи дисплея на телефона и понеже е и рожденик в началото на януари, ще получи ново устройство.
За приятели и колеги ще приготвя пакетче с меденки и коледна чаша със смес за горещ шоколад.
На близки дечица ще подаря също книжки.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?
Доброто  винаги възтържествува.
Аз съм на принципа - направи добро , за да видиш добро.
Непрекъснато правя добрини за моето семейство и моите близки.
Най-голямото добро е да се държа топло и приятелски  Innocent с тях и да ги обгрижвам с любов Sparkling Heart
На близките си вече съм взела някои неща , защото работата ми през Декември е свързана с предстоящите празници и е доста натоварено.
На майка ми и баба ми съм взела книги Ribbon (като техните подаръци ще трябва да се допълнят), а на баща ми ваучер от строителен магазин(да не правя реклама), защото му предстои ремонт в жилището, а той винаги ще влезе в употреба.Bowtie

# 56
  • Мнения: X
Надявам се поводи за добро да пресичат пътя ми и да имам възможности да откликна.
Материални подаръци тази година ще получат само децата във фамилията: енциклопедии и игри за конзола.Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 715
Добро правя целогодишно,а близките си ще зарадвам с малки сантиментални подаръчета 😊🎁

# 58
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Ще направя изненада на близък. А за семейството коледните порадъци ще бъдат играчки и книги.

# 59
  • Габрово
  • Мнения: 478
Винаги помагам както и с каквото мога. Тази година подаръци ще има само за децата, вече са  избрани.

# 60
  • Мнения: 1 012
Тази година за моите приятелище купя гривнички ръчно направени с благотворителна кауза

# 61
  • Мнения: 464
Винаги, когато мога върша добри дела. Помагам на всеки, който мога и ще продължавам да го правя! Подаръците, които ще подаря на близките ми (семейството) ще бъдат - това, което са си пожелали. Времената са такива, че по-добре да се подари на човека, това от което има нужда.

# 62
  • Мнения: 998
Още мисля какви да са подаръците. А добрини правя импровизирано в ежедневието, рядко ги планирам.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Доброто трябва да е ежедневие - мила дума, внимание, търпение Simple Smile
Подаръците ще са предимно торбички с вкусотии, повечето домашно приготвени меденки с помощта на дъщерите ми - всяка година с нетърпение чакат Голямото цапане по приготвянето им Simple Smile

# 64
  • Мнения: 917
Вече съм купила подаръци за близките си,за всеки по нещо което ще ги зарадва.Включвам се в инициативи и пращам DMS за болни дечица.

# 65
  • Мнения: 999
За децата подаръците са отдавна готови. Ще направя коледни торбички с плодове и дребна играчка за децата от квартала.
За добро - правя, когато мога, без повод. Понякога дарявам кръв безвъзмездно. Това ми пречиства тялото и душата. Тази година за съжаление е трудно.

# 66
  • Мнения: 1 557
Всяка година подаряваме подарък на дете в нужда, а за близките ми подаръците тази година ще бъдат топли пуловери.

# 67
  • Мнения: 1 325
Какво добро ще направиш до края на 2020 г.
Вечего направих, купих качествени очила на моят свекър.


 и какво ще подариш на близките си за Коледа?-на детето играчка, на съпругът-дрехи.

# 68
  • Мнения: 1 611
Пека Коледни бисквитки за комшиите.
На близките ще подаря желани подаръци.

# 69
  • Мнения: 1 937
Не смятам,  че трябва да правим добрини само преди такива светли празници,  а постоянно.
Подаръци вече започнах да купувам - който каквото си е пожелал.

# 70
  • Мнения: 1 260
Добро се прави по всяко време на годината.Помагам винаги, когато някой има нужда от помощ ,понякога материално ,а друг път с думи вдъхващи кураж и спокойствие.Подаръците още не съм взела ,но ще се постарая да са най-желаните.

# 71
  • Мнения: 975
Помощта и добрините трябва да се случват всеки ден, а не само по Коледа. Да сме здрави, ще си подарим нови, щастливи моменти заедно!

# 72
  • Мнения: 1 355
Добро се стремя да правя постоянно, и на всеки, който има нужда, с каквото мога помагам. Подаръците отдавна са избрани и веча са опаковани.

# 73
  • Мнения: 14 785
Помагам и аз,на кой с каквото мога. Последно помогнах на един възрастен човек с бутилките с вода,които си беше напълнил.
Подаръци още не съм купувала.

# 74
  • Мнения: X
Помагам на бабата на ММ всеки дем. Тя е на легло.
Още не съм решила какво да им купя.

# 75
  • Мнения: 1 649
Включих се в благотворителна инициатива за подаръци за деца за Коледа .
Ще зарадвам родителите си със семеен календар и скреч карта на България, че обичат да пътуват .

# 76
  • Мнения: 612
По природа дъм добър човек и обичам хората и животните, надявам се така както давам добро и да получавам, е не винаги се получава. Дано Дядо Коледа донесе здраве на всички.

# 77
  • Мнения: 1 808
И аз като съфорумката Lunatichka92 се включх в благотворителна инициатива, разказах и на детето и то прояви емпатия. Изслушах съседка, смятам да подаря малки пакети с храна на възрастни съседки. За близките още нямам идея какво да подаря, но със сигурност ще споделим заедно празника.

# 78
  • Мнения: 689
Помагам когато и с каквото мога

# 79
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Помагам на приятелка, останала без работа. Не приема пари, дори под формата на заем, та правя други дреболии за нея.
За Коледа на всеки ще има по нещо дребничко, разбира се.

# 80
  • София
  • Мнения: 833
Помогнам, когато мога, но не се хваля с това.
Подаръците тази година ще са книги, шоколади и вино. Вече са купени, но предстои да ги опаковам. За децата ще има и кукла Барби и кола с дистанционно, но останаха да ги взема в последния момент преди празниците.

# 81
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Какво добро, знам само, че няма да е едно! ✌
От утре до Коледа има 25 дни, за много добрини! 🤗
Задължително ще се включа в организирани благотворителни базари и инициативи, ще помогна на възрастни комшии в подготовката за празнична трапеза, ще направя украса в офиса, ще купя малки подаръци и почерпка за колегите, ще зарадвам момчетата с желани подаръци! 😍

# 82
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 777
Ще помогна на малката с ученето.
Здравеее

# 83
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Няма да спирам да правя добро, това е най-доброто нещо което мога да направя!

# 84
  • Мнения: 2 682
Добрите дела са, за да се вършат, а не да се говори за тях. Simple Smile Каквото съм направила или ще направя, винаги предпочитам да запазя за себе си.
На близките си смятам да подаря споделено време, защото виждам, че това е едно от нещата, което ни липсва най-много напоследък.

# 85
  • Мнения: 612
Мисля, че човек всеки ден може да проявява добрина в малки жестове към близки, познати и непознати. Не е задължително доброто да се прави явно, планирано и организирано, понякога спонтанните прояви на добрина могат да зарадват някого и дори да променят съдби.

# 86
  • София
  • Мнения: 14 672
Опитвам се да помагам всеки ден на едни страхотни възрастни хора, дали много на страната ни и да направя живота и работата им по-лесни.

# 87
  • Мнения: 1 902
Подсигурих работа на три жени, приех ги в екипа си и съм доволна, че помагам.

# 88
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 050
Ще даря кръв.
Подаръците за децата все още ги избираме.

# 89
  • София
  • Мнения: 92
Да сторя добро за мен означава да зарадвам и помогна на някого в нужда, бих дарила играчки и дрехи. За Коледа ще подаря уютна атмосфера и емоции на близките ми, ще ги зарадвам също с практични и желани подаръци, опаковани и избрани с много любов.

# 90
  • Мнения: 1 516
Доброто,което ще направя е да участвам в благотворителна инициатива, а за подаръци, още не съм решила,какво да взема.

# 91
  • Мнения: 2 495
Това което направих тази година е,че се включих в благотворителна инициатива на наша съфорумка за изпращането на коледни картички на деца от социални домове.

# 92
  • Мнения: 611
Подаръците все още не са избрани всичките, за сега само книги. Доброто, което направих е включването в инициативата за изпращане на коледни картички на деца от социални домове.

# 93
  • София
  • Мнения: 13 147
Доброто трябва да се прави всеки ден, а не само по празниците. Старая се да помагам, колкото мога. И по празниците ще го правя. Ще се грижа и за близките си.

Подаръците у нас отдавна са символични - малки неща, които ще зарадват близките ми - бонбони, специална бира, шоколад, някое лакомство. Само за дъщеря ми освен дребния подарък ще има и малка сума, с която да си купи нещо желано. Гифт картите са много подходящи в случая и затова съм приготвила вече една.

# 94
  • Мнения: 858
Работя в център за настаняване от семеен тип за деца с увреждания, по Коледа много фондации и дарители се сещат, че съществуват такива деца, но персонала е с тях всекидневно-- грижим се за тях и ги обичаме без значение дали е Коледа или обикновен ден.

# 95
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Не мисля, че е ок да се хвалим кой, къде и колко дарява.
Лично го правя целогодишно, в различни кампании, дори и на хора по улиците..
За близки купих скромни подаръци, но от сърце.

# 96
  • Мнения: 4 579
Добро правя всеки ден, винаги се намира какво и на кого. Точно днес почерпих с един хляб възрастен мъж, който ровеше в контейнера за храна, но първо попитах дали би приел.
На близките си ще подаря практични и желани неща (като видя нещо веднага знам кой ще му се зарадва).

# 97
  • Мнения: 1 090
Помагам на хората с каквото мога, но не считам, че човек трябва да го изтъква.
За близките тази година ще подаря сладки, а за децата част от подаръците вече са подготвени.

# 98
  • Мнения: 287
Винаги правя добро, когато мога. Удовлетворението е наистина голямо! Предишни години се включвах в училището на детето в коледните базари, а тази година ще зарадвам възрастните съседки.  За подаръците на близките още се двуомя.

# 99
  • Русе
  • Мнения: 763
Аз също смятам, че доброто, което правиш не се изтъква, а го правиш защото имаш нужда да стоплиш душата си и душата на някой друг.
На близките си ще подаря време- време да сме заедно, да правим общи неща.

# 100
  • Мнения: 861
Добро правя винаги в случай на нужда от такова за някой. Насреща съм за всеки който би ми поискал услуга или нещо друго. Подаръците са в процес на избиране все още.

# 101
  • Мнения: 4 594
Старая се да правя добро не само на Коледа, а всеки ден по нещо малко.
За Коледа на близките си ще подаря практични неща и хубави емоции.

# 102
  • Мнения: 356
За близките най-трудно избирам подаръци, защото искам да са перфектните, а доброто си го правя по всяко време на годината при всяка възможност. Поне се старая!

# 103
  • Мнения: 614
Според мен добро трябва да се прави всеки ден,а не само покрай празниците. А подаръците и те не са важни, достатъчно е да сме с любимите хора и да бъдем здрави ❤

# 104
  • Мнения: 1 146
Старая се всеки ден да правя добрини. Така съм устроена, така го чувствам. На най-близките ще подаря символични подаръци, любовта и вниманието си.

# 105
  • Мнения: 2 645
Мисля, че най-голямото добро, което ще правя до нова година на близките и децата си е да ги изолирам от разрастващата се опасност, в името на това да сме здрави.
На децата ще купя играчки като подарък. А възрастните тази година ще останат само с морални подаръци Simple Smile

# 106
  • Мнения: 5
Старая се да регистрирам добрини през цялата година, но сега, преди Коледа, душата ми съвсем се размеква и се радвам, ако мога да помогна на повече хора и с каквото мога, разбира се.
Дарих детски дрешки неколкократко през годината, поръчах календари в подкрепа на животинки без дом, черпя възрастните съседи когато и с каквото мога, на близки и познати деца - помагам с уроци по това-онова...
Непосредствено преди Коледа пък винаги правим списък с топ Човеците, които са направили годината на семейството ми по-добра и по-лека. Така в него попадат учители с големи сърца, ортодонтката и, която макар и с малко бебе и в ковид времена не спря да практикува и да следи разитието на "казусите" ни, англичанинът, който се научи да дава уроци на децата ни онлайн и продължи да ги вдъхновява от разстояние, персоналът в мед. лаборатория, който се превърна във вторo ни джипи тази година и т.н.
За някои от тях ще успея да поръчам #giftcard, а за останалите - торбичка с малки коледни удоволствия и красоти. 
Добрите хора са навсякъде около нас и им благодаря сърдечно!

# 107
  • софия
  • Мнения: 2 913
Ще се включа в подаряването на подаръци за деца лишени от родителска грижа. На семейството , кой каквото е поръчал .

# 108
  • Мнения: 954
Винаги се включвам в благотворителни инициативи и то не само по Коледа. Ще подаря на семейството ми подбрани подсръци, домашни сладки и вкусна баница! ❤

# 109
  • Мнения: 1 329
Искам да сме здравк,за да сме щастливи заедно.

# 110
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Ще поканя наша съседка да бъде с нас в празничните дни, за да не е сама. Ще купя играчки за децата, а за големите - дебели коледни чорапки и големи, тумбести чашки за чай с надпис 'Merry Christmas'.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Pushpin Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

Доброто трябва да се прави целогодишно, за вълшебният декември съм решила да подпомогна две инициативи: очаквам календарът на Фондация "Нашите недоносени деца" и тази прекрасна четирикрака принцеса Фрея
https://m.facebook.com/cvety.dimitrova.75/albums/3814351881929633/

Ще се постарая на близките си да подаря желани подаръци и такива, които да им влязат в употреба.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Целогодишно се старая да съм добра.
Подаръци ще има за всички от сърце.

# 113
  • Мнения: 2 610
Добрини се старая да правя всеки ден, за подаръци не знам. Вероятно козметика, сега в Ковид ситуацията пазаря предимно онлайн или  в2днъж сеемично от хипермаркета в града ни.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

И на двата въпроса отговарям с един и същи отговор - част от подаръците на моите близки купи от най-смислената инициатива напоследък - "Купи подарък от майка на дете с увреждане". Вкючих се и като дядо Коледа за едно от децата. Надявам се така да помогна на майките в групата и да зарадвам с ръчнонаправени красоти хората, които обичам.

# 115
  • Мнения: 464
Какво и колко добро правя, ще преценят другите. Но мога да кажа, че много добро направи сестричката ми, като се завърна ЗАВИНАГИ в България след 20- годишно отсъствие заедно със съпруга си- чужденец и детенцето им. От това всички сме щастливи, но най- щастлива е мама, че и двете и дъщери и внучетата са до нея Simple Smile

# 116
  • Мнения: 1 009
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?
Ще продължавам да участвам в малки благотворителни инициативи , ще помагам на близките си. За подаръците мисля да се възползвам от възможността да взема GiftCard , защото така всеки ще може да си вземе това , което иска. За децата ще вземем играчки , за да се радват на Коледа 😊

# 117
  • София
  • Мнения: 6 141
Ще се опитам да даря плазма (прекарах ковид наскоро).
За близките си съм купила малко дрехи и разни дребни закачки.

# 118
  • София
  • Мнения: 859
Искам да видя много близки и познати, но не е подходящ момента. Бих изкарала цял ден на телефона, за да чуя всички. Винаги помагам, с каквото мога. Дори  съвет и подкрепа понякога стигат. За Коледа подаръците са парфюми, козметика, книги и детски играчки.

# 119
  • Мнения: 667
Ще участвам с доброволчески труд в добри каузи. За Коледа ще зарадвам близките си с малки индивидуални подаръчета и много внимание Heart Eyes

# 120
  • Мнения: 4 144
Добротата трябва да идва от вътре, а не да бъде подбуда. Всеки ден с жестове и отношение към отсрещния може да покажеш доброта. Така правя и аз. Винаги когато мога Да бъда от полза за някой-го правя. Тази година се опитвам да бъда максимално в помощ на близките си, защото е първата Коледа от 10 години, в която няма да бъда на работа. А относно подсръците -старая се да бъдат практични, за да бъдат използвани. Най-често подарявам нещо, от което имат нужда.

# 121
  • Мнения: 504
Ще се включа в благотворителни инициативи. Ще зарадвам близките си с ръчно изработени неща.

# 122
  • Плевен
  • Мнения: 983
Pushpin Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?
Мисля, че не трябва да се чака тепърва да се прави нещо добро, то трябва да се прави през цялата година, аз участвам в благотворителни инициативи, дарявам каквото и колкото мога, опитвам се да уча и детето на същото...Не трябва човек да се хвали с това, или го правиш от сърце, или по-добре не го прави....
Ще подаря подаръци, които знам, че желаят и мечтаят за тях....

# 123
  • София
  • Мнения: 939
Старая се винаги да правя добро, без да се изтъквам. За близките си ще избера желани от тях подаръци, които съм сигурна, че ще ги зарадват.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 3 221
Доброто се случва понякога непланувано, като да помогнеш на възрастна съседка с качването на количката с покупки, да подариш непотребни дрехи на нуждаещи се, да пратиш благотворителен СМС. Примерите са много, но вероятно бих дарила кръв за някой в нужда.
Готова съм с подаръците за близките си. Знам с какво бих ги зарадвала.

# 125
  • Сливен
  • Мнения: 4 230
Ще помогна на някоя кауза,а за близките-мисля,че да сме заедно е най-добрият подарък тази година.

# 126
  • София
  • Мнения: 372
Добро се опитвам да правя по всяко време, не само по празниците.
А подаръците  - мисля, като всяка година, да подаря книга и нещо коледно за настроение. А за най-близките още не съм измислила подаръци. Най-важно е да сме живи и здрави.

# 127
  • Мнения: 503
В края на годината ще осиновя домашен любимец - коте или куче. На близките си ще подаря по нещо, с което да им е уютно вкъщи по празниците.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 411
Доброто трябва да се прави всеки ден, не само за Коледа.
Но тази година купувам подаръци от майка на деца инвалиди - така хем най-близките ми ще получат нещо уникално, хем ще помогна на другите.

# 129
  • Мнения: 1 133
Ще помагам на близките си. Ще подаря на всички близки нещо символично за Коледа

# 130
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
Не чакам Коледа, за да направя добро, помагам винаги, когато мога. Още не съм избрала подаръци.

# 131
  • Мнения: 543
Моя близка остана без работа и ми поиска пари назаем, дадох й, макар че и нашето положение не е много розово.
Радвам се, че й помогнах по този начин, за да си напазарува необходимото за празниците и да не се притеснява, че децата ще останат без подаръци. За коледа ще купя подаръци-изненада за моите близки, ще развържа кесията тази година, защото трябва да си доставим радост в тези трудни времена.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 291
Ще даря дрехи на БЧК. Близките ще зарадвам с желани от тях подаръци плюс допълнително подаръче-изненада.

# 133
  • Мнения: 376
Доброто е във всеки от нас и вярвам всеки прави и участва по различен начин.
Близките ще изненадам с любимите им подаръци,които дядо Коледа ще донесе;)

# 134
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Не обичам да се хваля с това какво правя. Опитвам се да помагам когато мога.
Подаръцците за близките вече почнах да ги купувам и поръчвам, но обикновено остават за последните дни преди Коледа.

# 135
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Доброто гледам да го правя постоянно, не само по празниците. Всеки месец подпомагам една кампания за хора в нужда, грижим се с ММ за няколко котки, които живеят около блока ни. Малките действия, когато си натрупат от много хора, водят до голям резултат.
За близките за Коледа срам, не срам, още нямам никакви идеи. Тази Коледа ще е супер различна както и цялата година до сега, така че ще импровизирам нещо. При всички случаи ще им подготвя домашни сладки и вкусотии, ръчно опаковани

# 136
  • Мнения: 890
За съжаление до края на годината ще сме си вкъщи. Ще се постарая децата да не им липсва нищо и да не че чувствам "изолирани" от света. Подаръците вече са купени и чакат да се опаковат.

# 137
  • Мнения: 10 598
Добро - ще продължавам да помагам на бездомни животинки. Ще подаря една чанта с хранителни продукти на една баба циганка и една чанта с дрехи на момчето, което стои пред Лидл-а.
Подарък - искам да подаря на семейството ми собствен дом тази година.

# 138
  • Мнения: 3 546
Опитвам се да съм добра през цялата година, надявам се да не съм наранила никого. Помагам с каквото мога, а когато не зависи от мен, търся други алтернативи.
Подаръците за близките ми са вече подготвени според желанията им. Остана ми само да ги опаковам.

# 139
  • Мнения: 5 127
Конкретно добро не мога да кажа, постоянно правя добро според възможностите и силите си.
Подаръците, които ще подаря на близките ми все още са неизвестни и за мен самата, мисля какви да са.

# 140
  • София
  • Мнения: 1 248
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа? - Не мисля, че за да прави човек добро, трябва да има специален повод. Какво добро до края на годината - ще продължа да развивам каузата "Бъди човек", зад която заставам. Ще продължа да храня бездомни животни, да се отнасям мило с хората и да правя комплименти. Обичам щастливите и усмихнати хора.

За моите близки вече съм избрала подаръците - за мама едно красиво и екзотично цвете в саксия и разбира се ще намисля още неща, защото това е мама! За ММ дрехи и една лед лампа, която има няколко степени на светлина, показва температура, час и дата. Има възможност и за настройване на аларма.

За една приятелка - дизайнерски шал и шапка, които да ѝ топлят, има доста специфичен стил и вярвам, че ще ѝ допаднат. За другите още обмислям идеи. Обичам потребните подаръци.

# 141
  • Мнения: 1 327
Постоянно правя добро, лавирайки в полза на колегите си, т. като съм свързващо звено между тях и ръководството и мнението ми се взима под внимание.
На близките бих подарила подаръците, които искат. Все още не сме писали писмо до дядо Коледа, но когато "той" го прочете, ще го изпълни.

# 142
  • Мнения: 384
Ще  помогна на дядо Коледа .Ще си купя подарък за мен, подаръците за другите са готови.  Заслужила съм го!

# 143
  • София
  • Мнения: 2 097
На близките правя "анкети" какво желаят най-много. Старая се да им го осигурявам. А за Коледа се надявам да се съберем отново с всички деца в семейството и да направя традиционната томбола с награди. Simple Smile

# 144
  • Мнения: 813
Ще се обадя на близките, с които не съм се чувала отдавна!
А на семейството ще подарявам топли прегръдки и снимки заедно за спомен!

# 145
  • Мнения: 1 757
 Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?
Ще участвам в благотворителен търг.Купила съм разнообразни подаръци за всички близки .

# 146
  • Мнения: 303
Добро трябва да се прави постоянно, а не само покрай празниците. Още не съм взела подаръци, но по-важни според мен са не материалните подаръци, а топлината и обичта към близките.

# 147
  • Мнения: 761
Както всяка година и тази ще даря скромна сума за благотворителна кауза.
Подаръци ще купя на дъщеря ми- кукла Барби и на племеничките (на малката-кукла, а на тинейджърката козметика), за възрастните бонбони и сладки.

# 148
  • Мнения: 452
Помагам винаги когато мога с каквото мога.
На близките ми освен подаръците под елхата ще им подаря много грижи,внимание и любов.
Имам списък от детето с подаръци, ще и подаря пъзели, книжки и може би някоя играчка. На мъжа ми все още не съм решила какво ще му подаря,но има време да измисля нещо интересно.

# 149
  • Мнения: 1 201
Смятам, че правя добро целогодишно, не конкретно около Коледните празници.
За близките ми тази година ще купя разнообразни подаръци, съобразени с хобитата им.

# 150
  • София
  • Мнения: 1 892
"Добро" може и да е една усмивка, добра дума, мил жест... И не трябва да се случва само около празници. Мисля да направя дарения за избрани каузи.
Подаръци още не съм избирала, а и няма да тръгна да обикалям магазините трепърва. Ще поръчам книги и настолни игри.

# 151
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Доброто, вече го направих. Помогнах на една моя приятелка в затруднено положение като й подарих дрехи и играчки от моето дете. Смятам също да даря за лечение на болни деца.
Подаръците още ги обмислям.

# 152
  • Мнения: 2 070
Смятам да продължавам да се грижа за своите близки, както и досега, да се старая да бъдат здрави и щастливи. Ако имат нужда от нещо да мога да им помогна.
За децата ще има играчки.

# 153
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Големият ми син много обича кучета и от известно време посещаваме един приют, в който разхождаме куче и играем с него. Смятам не само до края на годината, а и по нататък да продължим да го правим.
Подаръците все още не сме избрали, но ще има за всеки от сърце.

# 154
  • Мнения: 327
Доброто го правя постоянно и колкото и с каквото мога помагам.Подаръците още не са избрани.

# 155
  • Мнения: 2 957
Ще помогна на възрастни съседи да посрещнат по-добре Коледа/правя го всяка година/. За близките съм подготвила дребни подаръци и книги, защото смятам, че не подаръците са най-важни, а човешките отношения.

# 156
  • Мнения: 4 859
С каката се включихме в коледна работилничка ,готовите изделия ще се продават с благотворителна цел .

За близките подаръците са поръчани /предстои да се купят .Към тях ще сложа и по една кошница със сладки/солени продукти и шампанско /вино .Повтарям се ,но винаги им се радват и са практични .

# 157
  • Мнения: 1 966
Изброените добрини присъстват в ежедневието ми. Но за да съм по-конкретна, ще кажа, че дарявам дрехи. Подаръците тази година ще са символични, но е важно какъв символ ще избера за всеки близък. Това още го обмислям.

# 158
  • Мнения: 2 742
Добро се опитвам да правя във всеки един момент, когато ми е по силите.
Ще продължавам да правя добрини и по празниците мисля да подготвя по нещо мъничко за най-близките ми хора- нещо за трапезата като сладкиш, плодове или вино. В момента нямам възможност за други подаръци.
Ще им подаря хубави пожелания за здраве и благополучие и най-вече да посрещнем празниците заедно, пък може и без материални подаръци. Такива са времената.
Трябва да ценим малките неща, а не само  материалното, особено сега я тези условия.

# 159
  • Мнения: 264
Добро правя постоянно, на който с каквото мога помагам, трябва да сме по-човечни. За Коледа ще подаря най-вече любов и домашен уют за близките си.

# 160
  • Мнения: 1 202
Аз доброто го правя всеки ден, помагам с каквото и колкото мога на близките си. За подаръци все още се чудя.

# 161
  • Мнения: 523
Добро правя постоянно за своите близки предимно. Но има една баба на която помагаме с моето малко детенце с покупките  от магазина и да си поприказваме с нея. Много се радва милата . Храним и едно котенце което като види децата ми все се появява при тях от нищото.
А за подаръците не съм решила още. Но си имам традиция всеки получава нещо, дори и малко да е то. А членовете на моето семейство ш по няколко. Правя всичко по силите си в Коледната нощ елхата да е отрупана с подаръци и да не се вижда. Дали ще са книжки или чорапи или по голям подарък. Всички баби, дядовци, лели имат своето кътче под елхата. Има и торбички със сладки или кекс за бабите . А децата имат чорапчета да вратата който закачам на 1.12 и джуджетата пускат всеки ден по нещо ако са слушали но поглеждат какво има в тях на Коледа.

# 162
  • София/Търново
  • Мнения: 811
На близките внимание, на детето време. На мен сън. За останалото си имам карти. Кога гифт, кога дебитни... подаръчни... и не съвсем.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
1. Какво добро ще направиш до края на 2020 г?
За тези неща не съм свикнала да говоря публично.
Надявам се да помогна на мама и брат ми, който е с ТЕЛК и всяка финансова помощ му е повече от необходима. Мама също има нужда да и се помага и не само по Коледа. Полагайки грижа за тях поне зная къде точно и как помагам. Моля се да бъдат живи и здрави.
2. Kакво ще подариш на близките си за Коледа?
Може би по малък символичен подарък + пари.
Може би парфюм за мъжа ми + някакъв ваучер.
За мама  и брат ми някоя дреха + пари
За свекървата ще е ваучер или парична сума.
За другата рода на мъжа ми сладки подаръци веротно.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 070
Ще направя малко дарение от играчки на дом за сираци.

Ще подаря символични подаръци, които напомнят за  хубавото ни детство. Simple Smile

# 165
  • Мнения: 344
Осиновихме малко сладко кученце . Подарих много дрехи на нуждаещи се деца . И всекидневно купувам храна на дядо и баба .

# 166
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Добрини правя ежедневно, грижейки се за своите близки и за няколко бездомни животни.
Подаръците ще са символични и практични.

# 167
  • Мнения: 353
Както всяка година ще се включа в благотворителна инициатива. Физическите подаръци са в процес на избиране, но най-големият подарък за цялото ни семейство е новороденото ни момиченце.

# 168
  • Мнения: 787
Добро правя през цялата година, носи ми душевен мир и удовлетворение. На близките ми ще подаря желаните от тях подаръци.

# 169
  • SF
  • Мнения: 21 167
Подарявам всичко, което не ползвам и дрехи, които вече не ми стават, а са нови и стегнати. И сега имам в колата си палто за приятелка, която винаги много го е харесвала. Ще я зарадвам, че вече е нейно!
За семейството ще купя парфюми.

# 170
  • Мнения: 595
Участвам в една благотворителна кампания за подпомагане на училището по изкуства в с. Русаля.
За децата си съм купила желаните от тях коледни подаръци, а за близките приготвям коледни сладки.

# 171
  • Мнения: 123
Не мисля че доброто трябва да се прави само по Коледа. Правя го винаги когато имам възможност. А за подаръците още го мисля и поразпитвам кой от какво има нужда.

# 172
  • Мнения: 1 186
Добро вече съм направила и се опитвам да правя винаги когато мога. Подаръци за детето съм приготвила и за таткото ще се погрижа по-нататък.

# 173
  • Мнения: 142
Участвам в благотворителни кампании.
За всички близки подготвям сладки изненади, а за децата интересни играчки.

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 795
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?
Ще подаря на любимите си хора ръчно изработени украси от майки с деца с увреждания, така хем ще зарадвам тях като оценя труда им, нещо което е важно за майките да работят и да имат средства да отглеждат децата си. И ще дам пример на моите деца за доброта и човечност.

# 175
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
От залата , в която тренирам са се свързали с 3-4 дома за деца и качиха списък. Всяко дете има своето коледно желание за подарък. Купила съм и аз и накрая всичките ще се изпратят до домовете.

За близките смятам да приготвя домашни шоколадови бонбони и да опаковам красиво. За децата ще има подарък, какъвто си изберат, като тази година (както и предишните, разбира се) няма да има изхвърляния в желанията.

# 176
  • Мнения: 3 020
Планирам да подаря доста играчки на деца, които си нямат.

За близките си не съм купувала подаръци, едното дете има списък, ще и вземем книги, но като цяло по-важно за всички ни е времето прекарано заедно в разходки, гледане на филми, разговори и забавления.

# 177
  • Мнения: 5 681
По принцип си мисля, че доброто не бива да се изтъква, но в случая бих споделила, че се включих в операция Плюшено мече, като това го споделям основно с цел да популяризирам начинанието.
За близките ми още нямам избрани подаръци, но винаги гледам да са символични и свързани с Коледа.

# 178
  • Мнения: 2 117
Подаръците са почти готови...
Що се отнася до доброто, гледам да го правя  всеки ден, независимо дали ще е малко или голямо!

# 179
  • Мнения: 910
Доброто което правя не е кой-знае колко, но ще приготвя вкусни празнички ястия за близките ми. На детето купих книжки и играчки за подарък, на мъжът ми шлем за заваряване , за другите - козметика.

# 180
  • Мнения: 3 912
Ще участвам в благотворотелните инициативи с храна. Смятам да подаря на близките си парфюми.

# 181
  • София
  • Мнения: 979
На близките ми тази година ще подаря сладкиши и ръчно направени подаръчета, на всеки според нуждите.

# 182
  • Мнения: 283
Доброто, човек носи в сърцето си 💓 доброто е в милувката, в хубавата дума, в малкия жест направен без нищо.. В избърсаната сълза, в отделената минута, за някой.. Доброто може да се твори ежеминутно, и не е необходимо само в края на годината да се споменава за него. Вярвам в доброто!
За семейството ми, ще направя подаръци, според желанията им, и според възможностите в това тежко време. На всички четящи, желая най вече здраве 🍀

# 183
  • Мнения: 11 737
Не правя планове за добрини. Каквото се случи, реагирам според ситуацията.
Близките слушам какво ми говорят, помня или си записвам. Така е най-лесно с подаръците.

# 184
  • Мнения: 349
Помагам на хората с нещо ,винаги когато мога.
Подаръци все още не съм избрала.

# 185
  • Мнения: 1 589
От две седмици в нашия град се провежда кампания в помощ на нуждаещи се хора, в която участвам от самото начало-оставяме пакети с хранителни продукти за хора в нужда. Всеки носи каквото има. И да ви кажа доброто съществува, всеки ден се включват нови хора, които искат да помагат. Сега обмислям нещо  друго, но е рано да се хваля, в начален етап съм.
За подаръците-не знам как ще празнуваме и още се чудя. За децата ще има лакомства, това е ясно. Но за другото, както казва племенницата ми "истинските подаръци" още не съм ги купила.

# 186
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Осиновихме си едно улично коте.

# 187
  • Мнения: 1 457
По принцип винаги се опитвам да правя добро. Имам месечена определена сума, която превеждам на някой в нужда, декември също ще е така. За Коледа най-много подаръци ще получи детето, естесвено, а за другите ще е нещо символично.

# 188
  • Мнения: 2 005
Ще се включа в някоя благотворителна кампания, за подаръци още не съм мислила.

# 189
  • Враца
  • Мнения: 2 663
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

Вероятно ще изпратя смс-и за стари хора, деца и животни.
Ще подаря семеен уют, вкусна храна и желани от тях подаръци.

# 190
  • Мнения: 417
Вече подарих дрешки за нуждаеща се майка. Подаръците за близките ми ще са козметика.

# 191
  • Мнения: 811
Помагам, само когато видя че наистина има нужда от помощ! Не се натрапвам и не очаквам благодарности! Бих помогнала на болен човек с каквото има нужда!
Подаръците са не само материални, може да подариш и надежда, топлина и добрина!

# 192
  • Мнения: 629
Включих се в направата на играчки за елха и декорации за коледни базари с благотворителна цел.
На близките си ще подаря неща, за които са споменавали, че искат, но все не им е идвал редът (напр. книга, парфюм). За дечицата на близките ни, освен играчки, ще подаря и домашни коледни бисквитки, те винаги се радват, особено когато са опаковани интересно. Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 13 111
Доброто може да има различни измерения и никога не си правя планове кога и как да го направя или за кого. Старая се да не вредят на никого, това е основното. И се опитвам да правя малки жестове. Откакто почна пандемията, пазаруваме със съпруга ми за няколко възрастни комшии, чиито деца живеят далеч и не могат да им помагат ежедневно. Участваме в редица благотворителни инициативи.  Оставяме храна за бездомни животни и търсим осиновители за тях. Често гледам детето на моя позната, която е самотен родител и вземам малкият да си поиграем с моя син, докато тя си свърши нещо.
Подаръците за близките ми тази година ще са основно под формата на козметика, книги и лакомства, заради неяснотата кога ще се върнем към нормалното ежедневие.

# 194
  • София
  • Мнения: 312
Добро правя при всяка възможност, понякога малки жестове, понякога по-големи. Със сигурност ще се включа в някоя организирана инициатива за помощ на хора в неравностойно положение.
 Тази година така се стекоха обстоятелсвата, че за Коледа всички искаме само здраве. Детето, разбира се си има отделен списък, който Дядо Коледа ще изпълни Grinning

# 195
  • Мнения: 416
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?
Старая се да  правя добро при всяка възможност. За близките подготвям ръчноправени подаръчета.

# 196
  • Мнения: 615
Ще гледам между смените да ми остава повече време за любимото семейство, ще приготвям по-често домашна храна, ще украся у дома за празниците , а подаръци ще има ,но няма да са много и  не скъпи. За момичетата парфюми, а за половинката - инструменти, че е майстора у дома.

# 197
  • Мнения: 19
Най-важни в Коледните дни са децата.Те очакват подаръци, лакомства и обич.





# 198
  • Мнения: 229
Тази година се надявам да изпратим здрави и следващата да бъдем пак така, да се грижим за близките си.

# 199
  • Мнения: 312
Аз правя добро по принцип, не само по Коледа, като помагам на безпомощна жена съседка, а иначе обичам да подарявам подаръчни ваучери с коледни картички.

# 200
  • Мнения: 278
С много подаръци ще зарадвам децата си, а добрината, която ще сторя е, че съм отделила дрехи за деца в неравностойно положение.

# 201
  • Мнения: 130
Помагам на хората винаги като имат нужда .Тази година съм решила да подаря кутия със домашни коледни сладки асорти, ще украсим кутиите с ММ, ще им вържем по една панделка и готово. Подаръци ще вземем само за родителите и децата.

# 202
  • Мнения: 7 279
Доволна и радостна съм , когато мога да помогна/услужа на някого , макар и с нещо дребно.  Тази година го няма настроението за Коледни подаръци и освен за майка ми ( нещо почти символично , но необходимо) , за друг още нищо не съм взела. Само здрави да сме !

# 203
  • София
  • Мнения: 1 304
Непрекъснато подарявам бебешки дрехи и играчки от малката, а не ги продавам. За близките съм подготвила играчки, дрехи.

# 204
  • Мнения: 1 294
Добро се старая да правя всеки ден. За подаръци още не съм мислила, но вече е време. За малките със сигурност играчки за големите козметика, книги и други...

# 205
  • Мнения: 54
Както всяка година, ще зарадвам роднини и приятели с подаръци за празниците. Ще заделя средства за благотворителност, защото за съжаление има много хора в нужда!

# 206
  • Мнения: 464
Постоянно помагам с каквото мога на хора, които имат нужда.На близките си ще подаря желаните от тях подаръци.

# 207
  • Мнения: 33
Пях благотворително и ще зарадвам близките си със подаръци и ще се прибера да съм с тях на Коледа

# 208
  • Elhovo
  • Мнения: 360
Ще даря дрехи на нуждаещи се деца,обувки също.
 Подарък вече съм поръчала на момиченцето ми,надявам се да дойде до Коледа ,на баткото подаръкът ще е пари в плик под елхата, за таткото нищо,защото не вярва в Коледната магия....

# 209
  • Мнения: 216
Ще помогна на някой нуждаещ се.
На семейството си ще подаря повече време и внимание.

# 210
  • Мнения: 149
Аз съм човек, който даря и помага на непознати през цялата година. Сега съм подготвила няколко подаръка на деца без родители, които познавам лично и на които ще изпратя пакети преди празниците.Тази година закъснях и не можах да се включа в операция "Плюшено мече", но пък ще компенсирам, като се включа в кампаниите на Лео Кадели. Това е заложено в сърцето ми през цялата година, не само сега. А на близките съм подготвила малки, практични и закачливи подаръчета- козметика, бельо, пантофки...и ей такива неща. Пожелавам на всички Ви незабравими и магнетични празнични дни и да посрещнем една различна, но по-добра нова година.

# 211
  • Мнения: 121
Помагам на хората с дребни неща, когато мога.Доброто трябва да го правиш постоянно, а не няколко дни покрай празниците.А моите близки винаги ги питам какво искат и подарявам според техните нужди и моите възможности.

# 212
  • Мнения: 38
Ще подаря подаръци на детето

# 213
  • Мнения: 35
На близките ми ще подаря страхотна Коледна трапеза и подараци.

# 214
  • Мнения: 98
В благотворителни кауза се включвам често,особено за малки деца. Освен,че помагам,давам пример и на дъщеря си. Всяка година от работа събираме дрехи и играчки за деца в неравностойно положение.
Близките ще зарадвам с подаръци и сладкиши.

# 215
  • Мнения: 66
Доброто го правя постоянно и на всеки който и с колкото мога помагам.Подаръците отдавна са избрани,остава да сме живи и здрави.Весели прзаници!

# 216
  • Мнения: 151
Разбира се, че е възможна Коледа в пандемия. Дори близките ти да са надалеч, вече има техника с която да се чувстваш сякаш правиш тържество в две къщи ... На близките ще подаря, не само подаръци но и карти заредени със суми за да си купят каквото поискат. Също ще помисля за себе си ... в такива моменти е хубаво да си здрав, за да помогаш повече на другите.

# 217
  • Мнения: 1 392
Старая се целогодишно да съм добра. А подаръците ще бъдат за всички по желание от сърце,

# 218
  • Варна
  • Мнения: 555
Решила съм да направя коледни изненади на две възрастни, самотни жени в блока. За близките си - само за детето съм се подготвила, за другите, тепърва ще пазарувам.

# 219
  • Мнения: 230
Ще отделя време и внимание за близките си. На семейството си съм избрала малки подаръци, но от сърце. ❤️

# 220
  • Мнения: 2 516
Подаръците сме ги избрали отдавна. Моля се само да сме живи и здрави, за да сме заедно и да успеем да си ги подарим!

# 221
  • Мнения: 855
Всяка година се включвам в "Плюшено мече".
Вече имам набелязани идеи за подаръци, но все още не съм ги купила.

# 222
  • Мнения: 901
Не знам какво ще ми се случи до края на годината, сигурно ще сторя някое добро на някого.Simple Smile
Ще гледам да им купя неща, които да им харесат. Wink

# 223
  • Мнения: 1 970
Обмислям да изпратя коледна кутия-подарък на дете в нужда, както съм правила предходни години.
А подаръци на близките почти съм подготвила - за всеки съм избрала практични, необходими в ежедневието вещи.

# 224
  • Мнения: 9
Помагам на дъщеря ми, защото внучката ми е с много сериозно заболяване и се нуждае от много грижи. Старая се да зарадвам с каквото мога малката Кари и съм много чувствителна към жестовете, които познати и непознати правят за внучката ми. Благодаря им от сърце!
 

# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Старая се да правя добро всеки ден. Тази седмица намерих портфейл с пари и документи в автобуса и намерих човекът и му го върнах.
За подаръци - само за детето съм купила за сега, за другите още обмислям.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 191
Не знам какво добро ще направя, обикновено когато имам възможност просто го правя. Често пращам смси за кампании, помагам на възрастни хора, на хора в нужда.. Добрите дела се крият и в големите, и в малките действия, не винаги са планирани предварително.
Подаръците са готови - играчки за децата и за ММ, домашни курабийки, късметчета и чаши за останалите близки.

# 227
  • Мнения: 753
Помогнах на възрастен човек да пренесе багажа си.
Купих подарък за сестра ми, за другите от семейството предстои да купя.

# 228
  • добрич
  • Мнения: 339
Старая се да правя добро през цялата година - винаги когато имам възможност помагам на хора, които нямат. Доброто е у теб и трябва да го носиш не само на празници. А днес моето добро, че е да усмихна дъщеря ми , да и направя коледни меденки и да бъдем цяла неделя заедно, да се радваме на семейния уют и топлина...

# 229
  • Мнения: 4 671
Често раздавам дрехи и играчки. Когато имам възможност и хранителни продукти също.
Повечето подаръци са купени. За всички роднински дечица взех освен основните подаръци и такива с коледни мотиви.

# 230
  • Мнения: 770
Раздадохме старите си играчки, помогнахме на възрастната ни комшийка да се подготви за зимата. Всеки ден е хубаво поне по едно добро дело да свършиш. С подаръците за близките още не сме готови, но ще са неща, които ще им донесат радост!

# 231
  • София
  • Мнения: 879
Винаги помагам на хората около мен с каквото мога. За тази година съм почти готова с подаръците за Коледа, само я чакам с нетърпение да дойде, за да  донесе повече радост на семейството и не само.

# 232
  • София
  • Мнения: 18 699
На работното място парите за подаръци са в благотворителната кутия.Дарявам за децата.
Подаръци нямам за близките.

# 233
  • Мнения: 522
Включих се в благотворителна инициатива, която бяха подели синът ми и още няколко младежи от училището му.  Подаръците ги избирам според нуждите на близките ми. Един има нужда от нов телефон, друг от фитнес принадлежности, а трети от планински обувки.

# 234
  • Мнения: 478


Изтеглени са тримата късметлии, които печелят GiftCard на стойност 20 лева.
Това са:


slan4ize_76
Tiffany А
DimiLoca


Честито! Party Time

Очакваме печелившите да се свържат с нас до 10.12.2020 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като упоменат, че са победители в играта на GiftCard и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (име, адрес и телефон за връзка).

Благодарим на всички потребители за участието!

Общи условия

Активация на акаунт