Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 369 919
  • 6 648
  •   2
Отговори
# 4 395
  • Мнения: 5 677
Благодаря ти за отговора, Малечка Палечка,
много ми е тъжно заради ситуацията. Майка ми е много крайна, заплашва го с развод, ако не се съобразява. Аз съм между чука и наковалнята. Вина изпитвам и при двете положения Disappointed Relieved.

# 4 396
  • Мнения: 10 618
Майка 2-3 години спазва строги диети - без захар, млечни, хляб и сол, всеки ден фрешове, супер храни и тн.
От 1 година съм я оставила да яде каквото иска.
На твое място не бих му давала джънк, но мед, домашен кекс, торта и тн. не бих забранила.

# 4 397
  • Мнения: 1 408
Нова Надежда,
И майка ти е под стрес, но да го заплашва с развод...
Аз бих застанала КАТЕГОРИЧНО  на страната на болния.
А нея бих заплашила с психолог, да й намести истериите.

# 4 398
  • Мнения: 5 677
Благодаря Ви!

# 4 399
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Благодаря ви! Добра новина е  наистина това смаляване с 20 процента, очаквах друго, то след цяла година все лоши вести...
NOVA NADEJDA,
след като научихме за диагнозата на тате , а и с асцита ,които имаше и има ,и ние го ограничавахме с храните които яде, но после реших че не му трябва още стрес. Той никога не е боледувал, в болница не е стъпвал , а цяла година всяка седмица е в болница и с научаването на диагнозата за него е голям стрес.
Даже и по едно кафенце си пие и си припалва цигара. За мен е важно неговото спокойствие, така че го оставихме да си хапва каквото му душа иска.
Засега се чувства добре, говори, усмихва се, радва се на децата ми, защото имаше период , в който не говореше и само се заяждаше с майка ми.
Много дълго стана, извинете ме. Онколога е казал да му вземем Маоло и ми даде рецепта за human albumin, дали ще го има в Турция?

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 11:04 от peikovaaa

# 4 400
  • Мнения: 967
GinaL, съжалявам че отново се сблъсквате с тази болест.
peikovaaa, радвам се, че са добри новините при вас. Хуман албумин можете да закупите и от България. Не зная дали е голяма разликата в цената, но имайте предвид, че  транспорта и съхранението му изискват определена температура.

# 4 401
  • Мнения: 676
Пак съм аз с питане за баща ми.
Припомням мина 7/12 химиотерапии, с операция на цекум.
Искам да помоля за съвет как аз, и семейството ми да се държим, защото той е като малко дете. все едно не разбира какъв голям късмет имаше и продължава да се държи сякаш ограниченията ние му ги налагаме.
Непрекъснато моли за сладолед и сладки неща, когато има възможност и сам си купува, а вчера без да искам открих и кутия цигари, а уж не пуши. Дайте съвет! Лашкам се между различни мнения, че отговорността за живота му си е негова и аз не съм в позиция да го контролирам(той по-принцип така си се държи цял живот и съм се консултирала с психолог много преди да се разболее) и отговорността за мен да не направя нищо и да го оставя да си пуши и гуляе на корем. Много съм объркана.
Няма причина да не яде сладко човека, рака не се появява от сладкото...
Поговорете с майка си да посети психолог, близките също имат нужда от помощ.

# 4 402
  • Мнения: 4 204
5. Как да съхранявате Албурекс 20
• Да се съхранява на място, недостъпно за деца.

• Не използвайте Албурекс 20 след изтичане на срока на годност. Срокът на годност е отбелязан върху картонената опаковка и върху етикета на флакона след текста годен до.” Срокът на годност отговаря на последният ден от посочения месец.

• Да се съхранява под +25 С
• Да не се замразява.
• Флаконът да се съхранява в оригиналната опаковка, за да се предпази от светлина.
• Не използвайте Албурекс 20 ако забележите, че разтворът е мътен или има частици.
• Лекарствата не трябва да се изхвърлят в канализацията или заедно с битови отпадъци. По питайте Вашият фармацевт, как да изхвърлите лекарства, които вече не са необходими. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.
https://apteka.framar.bg/30090514/%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D1%83%D1%80 … -100-%D0%BC%D0%BB

https://apteka.framar.bg/30091323/%D1%85%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD … %BC%D0%BB-baxalta

https://salvia.bg/bg/lekarstva-s-recepta/32484-human-albumin-bb- … -ml-00057868.html

# 4 403
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Пак съм аз с питане за баща ми.
Припомням мина 7/12 химиотерапии, с операция на цекум.
Искам да помоля за съвет как аз, и семейството ми да се държим, защото той е като малко дете. все едно не разбира какъв голям късмет имаше и продължава да се държи сякаш ограниченията ние му ги налагаме.
Непрекъснато моли за сладолед и сладки неща, когато има възможност и сам си купува, а вчера без да искам открих и кутия цигари, а уж не пуши. Дайте съвет! Лашкам се между различни мнения, че отговорността за живота му си е негова и аз не съм в позиция да го контролирам(той по-принцип така си се държи цял живот и съм се консултирала с психолог много преди да се разболее) и отговорността за мен да не направя нищо и да го оставя да си пуши и гуляе на корем. Много съм объркана.
Няма причина да не яде сладко човека, рака не се появява от сладкото...
Поговорете с майка си да посети психолог, близките също имат нужда от помощ.
За 96% от видовете карциномите , диетата не е от съществено значение, стига да не е тотален джънк. За останалите 4% -гастро-интестинални карцимони обаче ......

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 23:43 от whitefang

# 4 404
  • Мнения: 43
Давайте му плодови салати, с малко мюсли от лимец, една лъжица сироп от агаве или с малко стевия и малко сурови ядки (20-30 гр). Плодовете са сладки, но съдържат фруктоза, която въпреки че е проста захар не е като захарозата т.е. класическата захар.
Твърди се, че тъй като раковите клетки консумират 17 пъти повече енергия в сравнение с нормалните клетки, то те са изключително лакоми за захар. Всъщност принципа на Пет скенера се основава точно на това: инжектират разтвор, който показва къде в организма консумацията на глюкоза е най-висока и съответно така се виждат къде са раковите клетки, различните тумори, метастазите и т.н.
Хранителният режим е от ОСНОВНО значение при всички заболявания, да не говорим пък при рак.
Учудвам се, че в Бг много малко лекари ги казват на болните тези неща и масово се плюскат месища, всякакви индустриални храни натъпкани с всякакви химии и пр. което освен че замърсява изключително много организма, допълнително натоварва и без това вече издалата багажа имунна система.
Първото нещо, което направих след като ме диагностицираха беше да изхвърля всичко сладко, с изкл. на плодовете, да огранича мазното и солта и още др. неща. Ефектът определено се усети още след първия месец.

Пак съм аз с питане за баща ми.
Припомням мина 7/12 химиотерапии, с операция на цекум.
Искам да помоля за съвет как аз, и семейството ми да се държим, защото той е като малко дете. все едно не разбира какъв голям късмет имаше и продължава да се държи сякаш ограниченията ние му ги налагаме.
Непрекъснато моли за сладолед и сладки неща, когато има възможност и сам си купува, а вчера без да искам открих и кутия цигари, а уж не пуши. Дайте съвет! Лашкам се между различни мнения, че отговорността за живота му си е негова и аз не съм в позиция да го контролирам(той по-принцип така си се държи цял живот и съм се консултирала с психолог много преди да се разболее) и отговорността за мен да не направя нищо и да го оставя да си пуши и гуляе на корем. Много съм объркана.

# 4 405
  • Мнения: 4 792
Твърдението за захарта НЕ е вярно. Това е един от най-широко разпространените митове. Свестните лекари у нас и по света не съветват пациентите си да ограничат захарите, именно защото няма доказана връзка. Точно обратното - всички проучвания до момента показват, че раковите клетки не се множат по-бързо при приемане на захар, както и че не се множат по-бавно при отказ от захар. Тоест, със или без - все тази.

Причината малигнените клетки да консумират повече FDG-18 е, че са с по-метаболитно активни (консумират повече енергия). В отсъствието на захар те пак консумират повече енергия - просто си я набавят от друг първичен източник, но в същата пропорция спрямо здравите клетки.

Качвам линк от Mayo Clinic по темата - една от най-добрите болници за онкологични заболявания. Мога да кача и от няколко други.

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/cancer/in-depth/c … uses/art-20044714

Изводът не е да се храним денонощно от захарницата, защото това води до други опасности - надморено тегло, например, което е рисков фактор за развитие на рак. Но и няма абсолютно никакъв смисъл да ограничаваме болен/близък, ако му се е доял бонбон, кекс или парче торта, стига иначе да се храни пълноценно. Simple Smile

# 4 406
  • Мнения: 7 135
Консумирането на много захар води до покачване на глюкозата в кръвта, а оттам и на инсулина - може това да става и без наднормено тегло. Високият инсулин е много рисков фактор, както и наднорменото тегло, не само за рак. Има научноустановена връзка, че онкологичните заболявания може да се причиняват и от високия инсулин, също и диабета - но и там продължава сериозно да се спори.

Но съм напълно съгласна с Hope4C, че след като сме се разболели, едва ли един сладолед или шоколад ще ни разболее още повече. Може дори лишаването от тях да има по-лоши последици, отколкото ако се консумират, макар и по-рядко. Важното е основните ни храни да не са такива.

Последна редакция: пт, 20 май 2022, 13:20 от Rosita

# 4 407
  • Мнения: 5 677
Благодаря за развилата се дискусия, много полезна!
Имаше в болница Сердика залепена брошура за консултации с психолог, звънях но уви е прекратена практиката.
А има нужда от такава услуга.
Близките в невъзможността си да помогнат другояче, понкога изпадат в крайности и се държат странно от страх, а и от незнание кое е по-добро. Борбата е на всички фронтове Disappointed.

# 4 408
  • Мнения: 4 792
Нова Надежда, мисля, че в Сити имаше психолог с подобни интереси (пациенти/близки на пациенти с онкологични проблеми). Или там, или в Онкологията - провери по телефона.

Също съм се замислял дали не е хубаво да отида няколко пъти при такъв. Не изпадам в някакви емоционални крайности, но около скенерите на татко - колкото и време да минава - все се притеснявам, че лошото дебне зад ъгъла. Въпреки че вече минаха три години. Освен това, като се закашля (много рядко - например, когато беше болен от грип) - доста се напрягам без логична причина (ясно е, че кашля заради грип/задавяне/етц), но на мен веднага ми присветват страшните лампички в главата.

Предполагам, че, предвид тежкото състояние, в което беше, все още ми е трудно да храносмеля/повярвам, че наистина е възможно да е добре и да бъде добре. Мисълта ми е, че наистина има неща и за болните (повече), и за близките (по-малко), които са трудни за овладяване. Ако не можем сами - няма лошо да потърсим външна/професионална помощ.

# 4 409
  • Мнения: 43
Чела съм и скорошното изследване относно захарта и рака, публикувано в сп. Нейчър, в което се твърдеше същото. Тогава защо и как ПЕТ скенера дава толкова точни резултати основавайки се точно на клетъчната консумация на глюкоза?
И за пореден път си давам сметка, че всеки си дрънка каквото си иска и редовно модерната наука си противоречи. Въпрос на избор е кой на какво и на кой да вярва!
Но дори и да излезе вярно, че раковите клетки си набавят 17 пъти повече енергия от други източници, това не значи да се бухат шоколади, бонбонки, тортички, кроасани всякакви химични боклуци от магазините

Твърдението за захарта НЕ е вярно. Това е един от най-широко разпространените митове. Свестните лекари у нас и по света не съветват пациентите си да ограничат захарите, именно защото няма доказана връзка. Точно обратното - всички проучвания до момента показват, че раковите клетки не се множат по-бързо при приемане на захар, както и че не се множат по-бавно при отказ от захар. Тоест, със или без - все тази.

Причината малигнените клетки да консумират повече FDG-18 е, че са с по-метаболитно активни (консумират повече енергия). В отсъствието на захар те пак консумират повече енергия - просто си я набавят от друг първичен източник, но в същата пропорция спрямо здравите клетки.

Качвам линк от Mayo Clinic по темата - една от най-добрите болници за онкологични заболявания. Мога да кача и от няколко други.

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/cancer/in-depth/c … uses/art-20044714

Изводът не е да се храним денонощно от захарницата, защото това води до други опасности - надморено тегло, например, което е рисков фактор за развитие на рак. Но и няма абсолютно никакъв смисъл да ограничаваме болен/близък, ако му се е доял бонбон, кекс или парче торта, стига иначе да се храни пълноценно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт