Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 382 993
  • 6 648
  •   1
Отговори
# 4 380
  • София
  • Мнения: 1 318

Косултация правих с трима лицево челюстни хирурзи (в единият случай пращах дисковете в Турция), невролог, унг и Тимчева. Единствената алтернатива е лъчетерапия, която би могла малко да намали компресията. Майка ми отказва категорично, подкрепям я.

# 4 381
  • Мнения: 1 761
Разбирам. Не е ли имала изявени симптоми, ту формация е доста обемна. Лъчетерапията би свила образуванието, но предполагам сте слагали десетки пъти ползите и рисковете на везната. Дано нещата се случат по най-лек начин за висчки ви.

# 4 382
  • Мнения: 10 687
Проф. Тимчева е публикувала във фейсбук координати за контакт:
За записване на час за прием-консултация в кабинета ми в СБАЛОЗ - София, бул. "Андрей Сахаров" 22, можете да използвате тел: 02/ 9753535, вътр. 232.

# 4 383
  • Мнения: 5 709
Здравейте, на баща ми му е паднало желязото и са му изписали малтофер.
Бързо ли действа, имате ли опит? Какво друго би му помогнало?

# 4 384
  • Мнения: 10 687
Бързо действа, дават го и на бременни.

# 4 385
  • Варна
  • Мнения: 816
Здравейте. Ето ме при вас. Баща ми , на 76 г. е с рак на панкреаса, в петък след скенер го диагностицираха. Има лезии в черния дроб, днес му правят биопсия. Преди 2 години направи белодробна емболия и състоянието му е деликатно, даже първоначално казаха, че няма да му правят биопсия, но след това решиха, че е необходима. Ще изчакаме епикризата и ще се консултираме с клиника в Турция, макар че както четах май  нищо не може да с направи. Не съм сама с него, майка ми и сестра ми са тук. Три дни само чета и рева. Днес малко се събрах. Имам абитуриент, в неделя дъщеря ми се прибира  ( живее в чужбина ) и ще ходим  да избираме булченска рокля - сватбата е септември в България, аз не знам на кой свят съм. Не знам какво ще се случи. Извинявам се за оплакването.

# 4 386
  • Мнения: 2
zigizagi, имаме диска от ПЕТ скенера, но като го отворя вътре е само черно-бяло, т.е. няма това лилаво оцветувяне което очаквах да видя. А от последвалия скенер никой не ни е показал, да не говорим да ни е дал , снимката. Така че, единствено второ мнение може да потърсим на ПЕТ скенера. Има ли някъде възможност за такова, ама онлайн, тъй като сме от Д-град и постоянното пътуване до Панагюрище ни натоварва и физически, и финансово. Благодаря, за това, че реагира на публикацията ми!

# 4 387
  • Мнения: 10 687
В приложението Healеe има възможност за онлайн консултация с тези лекари:

Друг вариант е да звъннеш в онкологията в Дървеница и да ги питаш може ли да пратиш диска по куриер за второ мнение
https://www.sbaloncology.bg/index.php/bg/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%8 … %D0%BD%D0%B0.html

# 4 388
  • Мнения: 5 099
В Александровска може да се пращат дискове по куриер.

# 4 389
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Здравейте ! Желая на всички здраве и само добри вести!
Тате мина геройски 5 вливки от втората линия химия и скенера днес показа намаление на образованието с 20 процента. Незнам добре ли е , зле ли е...! Искам да го заведем в Плевен на преглед дали е подходящ за тях, но ще чакам диска от скенера и тогава.
Бъдете много много здрави и вие, и вашите близки.
P.S Тате е с диагноза от миналия май месец   холангиокарцином с разсейки в черен дроб 22 см и 6то ребро.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 12:02 от peikovaaa

# 4 390
  • Мнения: 10 687
Намаление с 20% е много добре! Радвайте се!

# 4 391
  • Мнения: 42
Здравейте ! Желая на всички здраве и само добри вести!
Тате мина геройски 5 вливки от втората линия химия и скенера днес показа намаление на образованието с 20 процента. Незнам добре ли е , зле ли е...! Искам да го заведем в Плевен на преглед дали е подходящ за тях, но ще чакам диска от скенера и тогава.
Бъдете много много здрави и вие, и вашите близки.
P.S Тате е с диагноза от миналия май месец   холангиокарцином с разсейки в черен дроб 22 см и 6то ребро.

Браво! Само хубави новини от сега нататък да носиш. Simple Smile

# 4 392
  • Мнения: 5 709
Пак съм аз с питане за баща ми.
Припомням мина 7/12 химиотерапии, с операция на цекум.
Искам да помоля за съвет как аз, и семейството ми да се държим, защото той е като малко дете. все едно не разбира какъв голям късмет имаше и продължава да се държи сякаш ограниченията ние му ги налагаме.
Непрекъснато моли за сладолед и сладки неща, когато има възможност и сам си купува, а вчера без да искам открих и кутия цигари, а уж не пуши. Дайте съвет! Лашкам се между различни мнения, че отговорността за живота му си е негова и аз не съм в позиция да го контролирам(той по-принцип така си се държи цял живот и съм се консултирала с психолог много преди да се разболее) и отговорността за мен да не направя нищо и да го оставя да си пуши и гуляе на корем. Много съм объркана.

# 4 393
  • Мнения: 1 410
Нова Надежда,
Не го мъчи човека! Като иска, да хапне сладко или изпуши една цигара! Специално за сладкото до сега онколог не ми го е забранявал!
Достатъчно му е тежко, че и като тъмничари да го надзиравате и следите.

# 4 394
  • Мнения: 5 099
Давайте на човека да яде и пие каквото иска,даже и да си пуши.На мен лекари са ми казвали ,,тия които ядат и пият и нищо не спазват, живеят вече 20 години, а тия дето пазеха специални диети и не ядяха това и онова отдавна умряха и изчуряха".Аз си ям по една тарелка сладки или една кутия шоколадови бонбони на ден,изпушвам си близо кутия и не съм се влошила,скенерите са ми чисти.

Общи условия

Активация на акаунт