Модни тенденции в прическите и всичко за косата Тема 17 Зимата идва...

  • 45 952
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 003
Чудна си!
Искрица ни подлуди тук всичките, щом и аз медно взех да заглеждам, дето все опушени цветове гледах....

# 31
  • Мнения: 2 594
Неви, страхотна си с този цвят. Със здраве да си го носиш и само комплименти да получаваш за него Simple Smile.
Аз си купих вчера шампоан и лосион против косопад на Лакме. Днес ще ги започвам.
Напоследък косата ми е в ужасен вид, както всяка зима. През зимата много бързо ми се омазнява. Последния месец използвах шампоан на Гарниер с мед и джинджифил, балсам с 3 масла пак на Гарниер и Salonplex маската на Syoss. После пръскам спрей за обем на Ейвън. Нещо не сработи комбинацията. Първо шампоана е приятен, не премива скалпа, но не я усещам чиста. Ще го прибера, защото мисля, че е добър за честа употреба. Балсамът ще го използвам по дължините, маската я правя 1-2 пъти седмично, защото ми идва тежка. А спреят за обем не върши никаква работа и го подозирам, че той допълнително замърсява косата.

# 32
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
И аз съм с ДПШ на Балеа - нищо по-различно от останалите ми шампоани, лек, мек, не заплита и не пресушава. Чак се замислих дали наистина е ДПШ, или само така пише.

Косата ми няма нужда от особени грижи през зимата, състоянието й е същото, както и през лятото и всеки един сезон.

# 33
  • Мнения: 438
Аз зимата се суша повече със сешоар отколкото лятото и затова наблягам на защитата. Може би сега като се замисля ползвам и повече протеин. Иначе определено я вързвам повече, защото от влага (дъжд) или от шалове и качулки няма никаква прическа, а просто една коса там на главата във всякаква форма, каквато тя си реши сама. Тази зима като не ми се налага да ходя в офиса може би ще е по-различно де.
ДМШ ми е на Лакме. Харесва ми-мек е и не премива. Търкам само скалпа и пяната си мие дължината като се стича, 2 до 3 пъти в месеца.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
И аз не правя нищо по- различно за косата си през зимата.Винаги се грижа за нея.

# 35
  • Мнения: 2 585
При мен изключително необяснимо, но откакто няколко месеца на суша косата си със сешоар изглежда много по-зле от преди. Особено в комбинация с шампоан без парабени, без сулфати и без силикони.
Който каквото и да ми говори коса, която се боядисва, изправя/къдри с преса и третира по някакъв начин си има нужда от химия, за да може да изглежда добре чисто визуално. Щях да кажа, че сигурно са ОК за възрастен човек, който не си третира косата, ама то и косъма старее, така че съм по-скоро на мнение, че няма как косата да има приличен вид с тези шампоани.

# 36
  • Мнения: 2 594
През топлите месеци не използвам сешоар и косата ми е мека и има блясък, без фриз. Със сешоар докарвам обем, но стои суха и изпръхнала. Понякога си мисля, че точно в сешоара е проблема.

# 37
  • Мнения: 280
Здравейте не знам дали правилното място е тук, но ви моля за съвет. Мисля някъде пролетта да си удължа косата, тъй като е късичка, някъде 3 пръста под раменете ,но е гъста. Ще си слагам около 200-220 грама чрез пришиване .Въпросът ми е ще ми увреди ли това много моята коса и дали да и правя маски сега през зимата, за да я заздравя още? Дайте някакви идеи за боядисана коса, не много изтощена.

# 38
  • Мнения: 2 585
Здравейте не знам дали правилното място е тук, но ви моля за съвет. Мисля някъде пролетта да си удължа косата, тъй като е късичка, някъде 3 пръста под раменете ,но е гъста. Ще си слагам около 200-220 грама чрез пришиване .Въпросът ми е ще ми увреди ли това много моята коса и дали да и правя маски сега през зимата, за да я заздравя още? Дайте някакви идеи за боядисана коса, не много изтощена.

Където и да си поставите допълнитена коса Вашата ще се промени. Няма да й се отрази добре. Никой не може да каже колко точно зле ще е след като свалите допълнителната коса. Малко е въпрос на късмет. След години носене на удлъжения не очаквайте косата Ви някога да възвърне първоначалния си вид.

# 39
  • Мнения: 1 125
Аз имам приятелки които си слагаха удължения дълго време. В момента са без и честно казано са точно като проскубани кокошки, колкото и грозно да звучи. Те го осъзнават и съжаляват в момента. Само едната продължава да слага... Каквото и както и да си сложите, ще окаже негативни последствия за косата. Наистина е красиво, но след време..... Sad

# 40
  • Мнения: 280
Аз не мисля да я нося много дълго време, около 4 месеца ми се иска и после ще я сваля. Това ще ми е първо удължаване и  не съм заложила на нещо много скъпо косата е 400 лв заедно с поставяне оформяне и боядисване ще стане 600 . Просто много ми се иска де се видя хахах ,а и вече съм купила косата . Не понасям моята, въпреки че е гъста просто не мога да я  направя както аз искам ,а искам едни едри букли, а и без това моята е къса и като я навия става още по-къса.

# 41
  • Мнения: 2 585
Аз не мисля да я нося много дълго време, около 4 месеца ми се иска и после ще я сваля. Това ще ми е първо удължаване и  не съм заложила на нещо много скъпо косата е 400 лв заедно с поставяне оформяне и боядисване ще стане 600 . Просто много ми се иска де се видя хахах ,а и вече съм купила косата . Не понасям моята, въпреки че е гъста просто не мога да я  направя както аз искам ,а искам едни едри букли, а и без това моята е къса и като я навия става още по-къса.

Силно Ви съветвам да изчакате косата да порасне. След година по това време ще имате дълга коса ( година не е много време. )
Сложите ли сега удължения ще се харесате, харесате ли се, няма да ги свалите скоро. Това ще доведе до проблеми с косата. Отгоре на всичко свалите ли косата, ще сте свикнали с нея и това ще удари по самочувствието ви.
И не на последно място един ден вашата коса ще бъде дълга така или иначе, но след употребата на допълнителна коса ще бъде значително по рядка и никога няма да сте доволна.

# 42
  • Мнения: 4
Здравейте, имам едно питане.  От много време се боядисвам червена с къна на herbal time, но сега искам да сменя цвета и съм на вълна "сиво", попринцип сега червения цвят на косата ми, доста е паднал и е нещо между кафяво и червено. Чудя се, дали със сив шампоан оцветител ще ме хване и дали няма да стане на кичури, ако сте правили такива експерименти моля да споделите. Може и да ми препоръчате марка шампоан оцветител. Благодаря! 🙂

# 43
  • Мнения: 4 017
Сиво ще получите само след обезцветяване на косата и боядисване с боя отгоре. Със сив шампоан оцветител върху тъмна каносана коса ще имате мръсно кафяво след използването.

# 44
  • Мнения: X
Аз имам приятелки които си слагаха удължения дълго време. В момента са без и честно казано са точно като проскубани кокошки, колкото и грозно да звучи. Те го осъзнават и съжаляват в момента. Само едната продължава да слага... Каквото и както и да си сложите, ще окаже негативни последствия за косата. Наистина е красиво, но след време..... Sad
Моята никога не се е прокъсвала. Най-дългия период, в който съм носила треси е 2г. Всичко е до поддръжка. При това моята я шиеха и това не беше от най неинвазивните методи...

ВЪПРОС
Някой пробвал ли е машата на Филипс за къдрици. Обмислям я около новогодишните подаръци. Много добра ми се струва като идея, но нямам никаква обратна връзка как е реално.

Общи условия

Активация на акаунт