Брекети – къде, какви, за колко? -тема 14

  • 36 688
  • 746
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 65
Най-добре се обади на ортодонта ти.

Аз искам да ви попитам след два месеца  ще слагам брекети, но искам да си избеля зъбите. Според вас може ли да е проблем това или не е препоръчително?

# 406
  • Мнения: 1 519
Препоръчва се избелването да се направи след свалянето, а не преди поставянето. Не защото може да повлияе зле, а защото ако го направите сега, като свалите брекетите, зъбите ви ще са на петна (тоест там където са били залепени брекетите ще ви стои по-бяло, отколкото останалата част от зъба), а няма да можете да изравните цвета веднага - след свалянето е добре да се изчакат няколко месеца, преди да се избелват наново.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 19:12 от Lilly_85

# 407
  • Мнения: 83
Най-добре се обади на ортодонта ти.

Аз искам да ви попитам след два месеца  ще слагам брекети, но искам да си избеля зъбите. Според вас може ли да е проблем това или не е препоръчително?

Не мисля, че е  добра идея.
Освен, че най- вероятно ще станат на петна, избелването на зъбите ще направи зъбите още по- уязвими. Поставянето на брекетите е достатъчно 'стресиращо' за зъбите, за да им причините и избелване. Да не говорим, че след свалянето най- вероятно пак ще искате да ги избелите.

# 408
  • Мнения: 1 427
Моят зъболекар каза, че след свалянето ще е почти наложително да ги избелва.

# 409
  • Мнения: 1 519
Това е по желание. Често след свалянето има малка разлика в цвета на местата, на които е имало брекет, и останалата част от зъба. Избелването е начин цвета да се уеднакви, ако се получи такава разлика. Ако е спазвана добра хигиена обаче, разликата ще е съвсем малка.

Не стоят нещата така, ако зъбите са избелени. Проблемът в избелването е, че то е временно. Ако сложите брекет на избелен зъб, след като го свалите, частта под лепилото ще е 2 тона по-светла отностаналата част от плочката (просто за времето, в което са носени, зъбите ще са върнали нормалния си цвят, но частта под лепилото не е била изложена на фактори и си стои снежно бяла). Резултатът в някои случаи е доста фрапиращ. И лошото е, че ще трябва да си ходите така, тъй като ортодонтите препоръчват 1-3, че някои дори 6 месеца почивка между свалянето и избелването.

# 410
  • Мнения: 245
Здравейте, искам да попитам дали на някой са му местели мястото на някой брекет, тъй като след махането на брекетите забелязах че кривия ми зъб не се е подредил перфекто а си е останал леко крив, ортодонтката ми каза че не можело всичко перфектно, а другият ми въпрос е на всеки ли се слагат постоянни ретайнери или според случая?

# 411
  • Мнения: 1 519
За първото не мога да кажа, но за второто - не, не на всички се слагат фиксирани. Зависи от случая. В някои случаи се слагат фиксирани, в други се дават снемаеми, в трети - комбинация (например фиксиран на долна челюст, снемаем на горна), в четвърти - и двете едновременно (фиксиран + спане със снемаем).

# 412
  • Мнения: 5 478
Здравейте, искам да попитам дали на някой са му местели мястото на някой брекет, тъй като след махането на брекетите забелязах че кривия ми зъб не се е подредил перфектно...

Ако става дума за местене на самите отделни брекети по повърхността на зъбите, да. На мен ми ги мести често, защото се налага заради това, че някои зъби са ми завъртени около оста си, а други са по-нагоре или надолу. Не съм сигурна обаче дали точно това е въпроса.

# 413
  • Мнения: 245
Да, точно това имам предвид.

Здравейте, искам да попитам дали на някой са му местели мястото на някой брекет, тъй като след махането на брекетите забелязах че кривия ми зъб не се е подредил перфектно...

Ако става дума за местене на самите отделни брекети по повърхността на зъбите, да. На мен ми ги мести често, защото се налага заради това, че някои зъби са ми завъртени около оста си, а други са по-нагоре или надолу. Не съм сигурна обаче дали точно това е въпроса.

# 414
  • Мнения: 37
Здравейте,  има ли някой слагам алайнери при д-р Нели Дилкова? Ако да колко горе долу ви излезе лечението? Благодаря предварително! Simple Smile

# 415
  • Мнения: 83
Здравейте,

Има тема за invisalign и там има коментари и цени за алайнерите при д-р Дилкова Simple Smile

Здравейте,  има ли някой слагам алайнери при д-р Нели Дилкова? Ако да колко горе долу ви излезе лечението? Благодаря предварително! Simple Smile

# 416
  • Мнения: 17 994
Къде в Сф да направим телерентгенография?

# 417
  • Мнения: 5 478
Yasemin, значи да, при мен това се случва често, да не кажа на всяко посещение. Не на всеки зъб, но поне на един ми ги мести.

# 418
  • Мнения: 245
Значи го отлепва и залепва отново на друго място ли? И знаеш ли с каква цел де прави? Аз имах щръкнал навън горен втори зъб, който си остана леко щръкнал, та се чудех защо да не е било възможно да го прибере....
Yasemin, значи да, при мен това се случва често, да не кажа на всяко посещение. Не на всеки зъб, но поне на един ми ги мести.

# 419
  • Мнения: 5 478
Да, точно така, отлепя отделен брекет, след което го лепи на друго място. Говорим за 1-2 мм разлика в позицията, но явно има значение. При мен се прави защото различите зъби имаха нужда от различно "издърпване" нагоре или надолу. Не знам какъв е терминът точно, просто не ми бяха равни. Също и имаше някои, които бяха завъртени около оста си.

Общи условия

Активация на акаунт