Брекети – къде, какви, за колко? -тема 14

  • 36 739
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 283
Благодаря, ще му се обадя утре.

# 61
  • Мнения: 90
Здравейте

Някой слагал ли си е брекети при д-р Пастармаджиев в София? Някакво мнение за него?

# 62
  • Мнения: 141
Здравейте и Честита Коледа ❤️Имам проблем ,последните ми зъби на горна челюст ми се изкривиха към бузите.На някой от вас случвало ли му се е,и как са се "обърнали" в правилна позиция?

# 63
  • Мнения: 5 478
Честита Коледа и от мен на групата!

Ако правилно броя, това са седмите зъби? Моите мъдреци на горната челюст са така, но те си израстнаха по този начин. Вероятно е заради натиска от другите зъби. Ортодонтът видял ли ги е?

# 64
  • Мнения: 141
Честита Коледа и от мен на групата!

Ако правилно броя, това са седмите зъби? Моите мъдреци на горната челюст са така, но те си израстнаха по този начин. Вероятно е заради натиска от другите зъби. Ортодонтът видял ли ги е?
Впредвид ,че съм с извадени четвърти зъби и извадени мъдреци и аз не знам кой номер са🤷И мъдреците ми бяха по същия начин изкривени.Часа за ортодонта ми е чак за януари,не ме е видял

# 65
  • Мнения: X
Здравейте и Честита Коледа ❤️Имам проблем ,последните ми зъби на горна челюст ми се изкривиха към бузите.На някой от вас случвало ли му се е,и как са се "обърнали" в правилна позиция?
Най-добре попитай ортодонта, ние само можем да гадаем. може да е само временно. Моите брекети ги носих преди 10 години, и се получи същото нещо. Сега като правих консултации за инвизалайн, го отбелязаха като част от проблема със захапката ми. Моите шести са смъкнати надолу и са единствените, които правят контакт, а седмите са ми щръкнали навън. Казаха, че ортодонтът е редил по шестите, вместо по седмите зъби. Затова ми предлагат да ми разширят захапката, като преместят кътниците настрани, но с правилен наклон надолу, да стане по-отворена U крива, вместо тясна.

# 66
  • Мнения: 141
Здравейте и Честита Коледа ❤️Имам проблем ,последните ми зъби на горна челюст ми се изкривиха към бузите.На някой от вас случвало ли му се е,и как са се "обърнали" в правилна позиция?
Най-добре попитай ортодонта, ние само можем да гадаем. може да е само временно. Моите брекети ги носих преди 10 години, и се получи същото нещо. Сега като правих консултации за инвизалайн, го отбелязаха като част от проблема със захапката ми. Моите шести са смъкнати надолу и са единствените, които правят контакт, а седмите са ми щръкнали навън. Казаха, че ортодонтът е редил по шестите, вместо по седмите зъби. Затова ми предлагат да ми разширят захапката, като преместят кътниците настрани, но с правилен наклон надолу, да стане по-отворена U крива, вместо тясна.
Сега говорих с моята ортодонтка и тя каза,че така ще си останат.Аз имам контакт с долните,а странното е,че долните са си ми в правилна позиция.Объркана съм,страх ме е да не стане проблем за вбъдеще,и след няколко години отново да търся ортодонти😔

# 67
  • Мнения: 5 478
Да, седмите излиза да са значи. Не знам честно казано дали е ок така... Не мога да дам съвет за съжаление. Worried

# 68
  • Мнения: 3
Здравейте!
Някой провеждал ли е ортодонтско лечение в Дентастайл, гр. Пловдив?

# 69
  • Мнения: 367
Здравейте, на някой да му се е случвало едното краче, от 4те на сапфирен брекет да се отчупи?

# 70
  • Мнения: 5
Здравейте! Включвам се и аз
На моя близка, която носи брекети в началото й бяха дали малка кутийка с восък, който да използва, ако някоя от кукичките й се закача за устните, който да създаде нещо като предпазен слой между кожата и брекета. Но съвсем скоро ще й свърши восъка от кутийката, а тя ми разказа, че е добре винаги да има такъв восък. Та с нея се питахме според вас дали ортодонта й би й дал друга кутийка с восък или не се полага?

# 71
  • Мнения: 1 557
Восъкът струва не повече от 5лв из аптеките.

# 72
  • Мнения: 5 478
Моята ми дава редовно, но и аз мисля, че по аптеките трябва да го има май.

# 73
  • Мнения: 2 277
Не във всички аптеки има. Аз моя го взимах от Ремедиум.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт