Брекети – къде, какви, за колко? -тема 14

  • 36 609
  • 746
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 269
Брекетите могат да бъдат залепени неправилно, ако ОД не е достатъчно компетентен и това има значение за позицията на зъбите, която се командва от позицията на брекета.

# 421
  • Мнения: 1 510
Добре де, ако това е случаят с Yasemin и резултатът е такъв заради неправилно залепване, защо ОД е казала, че няма как да стане перфектно, вместо да го премести? Със сигурност е видяла още преди месеци, че зъбът не се е прибрал.

# 422
  • Мнения: 2 269
Не всички са компетентни, има някои, които смятат, че така както са залепили брекетите първоначално, така ще са до самия край, което е грешно. Плюс това коства усилие да махаш дъгата, да го отлепваш и после залепваш наново. Аз имах месеци, в които ОД дори не ми сменяше ластичетата и ходех по 2-3 месеца с едни и същи, които изглеждаха много зле...

# 423
  • Мнения: 1 510
Ако смятат, че не може да се мести брекет, значи са под всякаква критика. Съвсем логично е, че може да се наложат корекции. Най-малкото в някои случаи първоначалната позиция на зъба не позволява брекетът да се залепи така, както трябва да е накрая на лечението, и ще се наложи в някакъв етап да се премести.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 16:46 от Lilly_85

# 424
  • Мнения: 5 478
Добре де, ако това е случаят с Yasemin и резултатът е такъв заради неправилно залепване, защо ОД е казала, че няма как да стане перфектно, вместо да го премести? Със сигурност е видяла още преди месеци, че зъбът не се е прибрал.

Ами според мен има две опции - 1. Ортодонтът не знае/не може/не иска или 2. Има подробности, които е възможно да не са ни ясни и затова да се чудим тук.

# 425
  • Мнения: 1 510
По-скоро второто, съмнява ме да е чак толкова некомпетентна или мързелива, че в рамките на 2 години лечение (например) да не събере сили да премести един брекет.

Но дори да е второто, можеше поне да ѝ обясни каква е причината този зъб да не може да се прибере. Това като че ли е проблем при много ортодонти. Правят каквото правят, но не дават обяснение, ако не им се вадят думите с ченгели от устата.

# 426
  • Мнения: 245
Аз започвам да си мисля че е първото..ето снимка за какво става въпрос, може да видите и разстоянието между зъбите, което е супер грозно. Ще се оправи ли това разстояние според вас? Не знам какво да правя на този етап, чак на 25ти ми е часът за махане на долните брекети, дали да й казвам при положение че сме махнали вече горните.

# 427
  • Мнения: 1 510
Няма смисъл да си мълчите. Ако не сте доволна, имате пълното право да поискате обяснение защо се е получило така и защо не може да се коригира. В крайна сметка ОД извършва услуга, за която си плащате. Дори да има нещо, което да пречи този зъб да се прибере, би трябвало да ви информира навреме, а не да свали брекетите и в последствие да заяви “Няма как повече”.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 13:34 от Lilly_85

# 428
  • Мнения: 113
Здравейте, ще слагам брекети след няколко дена заради един крив зъб, ще ми слагат прозрачните, който били най-добри. Днес обаче гледам видеа за брекетите на хора, който носят и цените им излизат около 1000-2000 лева. Стана ми странно как така, аз на две места ходих на едното 6000 на другото 4300. Та въпроса ми е с най обикновени брекети ли са или просто има ортодонти, който взимат доста евтино.

# 429
  • Мнения: 1 415
Първо - прозрачните (каквото и да означава за материал) не са най-добри, като качество. Второ - не са най-скъпи, както хората смятат.

# 430
  • Мнения: 113
Първо - прозрачните (каквото и да означава за материал) не са най-добри, като качество. Второ - не са най-скъпи, както хората смятат.
Не аз не се изразих правилно, имам предвид по-добрите прозрачни ,тъй като имало керамични, който не били толкова добри, колкото тези, който ми предложи, но забравих името.

# 431
  • Мнения: 5 478
Вероятно са ви предложили сапфирени. Не знам доколко е актуално това, което сте видели за 1000-2000 лв. Може би е било преди доста години...

# 432
  • Мнения: 1 510
Сапфирени? Те са по-добри от керамичните (от гледна точка, че не се оцветяват), ако говорим за издръжливост обаче, металните са най-здрави и като цяло най-препоръчвани от ортодонтите. Плочката на металните е по-здрава и по-тънка (съответно адаптацията е по-лесна), докато естетичните брекети (сапфирени и керамични) се предпочитат от хора, които държат брекетите им да не са много забележими.

За нито един от трите вида брекети не съм чувала цена от 1000 лева от много години. Варират между 2500 - 6000 лева, в зависимост от вид, марка, населено място, а и от самия ортодонт.

# 433
  • Мнения: 2 269
Аз не мисля, че този зъб не е прибран. По-скоро е от формата му, в основата си прави контакт с първи, а такова разстояние има и между двата предни. Това не е разстояние в пълния смисъл на думата, а така изглежда заради формата на зъбите. Може да се доизгради с бондинг и няма да изглежда така.

# 434
  • Мнения: 39 376
Сега се замислих, след казуса с кривия зъб и махнатите брекети. Има ли практика, когато се "свалят" брекети да се махнат само дъгите, но човек да продължи да носи залепените брекети (примерно месец), да се види дали се харесва и чак след определен срок да отиде и да продължи лечението, или ако се харесва да отлепва чак тогава брекетите.

Общи условия

Активация на акаунт