Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 34

  • 28 195
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 27 171
Елора, от Лидъл го купувам. Но 1 глава е 1,29- 1,89 лв и не купувам по много. Много ми харесва суров. Да подчертая, че аз не си правя експерименти, за да замествам вкуса на пържените картофи (аз и преди режима картофите ги ядох нах-често варени, на манджи и печени, та пържените не ми липсват особено). Обичам всякакви храни, освен тип охлюви, шкембе, език, свински крачета и уши... Grinning
Нико, ти нали нямаше ИР? Какво значение има тогава (в контекста на тази тема) дали сваляш или качваш с тази храна?

# 721
  • Мнения: 31 218
Далечко ми е Лидл. Абе все ще намеря някъде.
Не мисля да го пържа.
Преди обожавах пържени картофи. Като Рися. Тонове можех да изям.
И сега ги обичам де, просто не ги ям.
Вкъщи като си правят си чопвам 1-2 и толкоз. Но това е рядко. Иначе често си пържат.
Искам да го видя на салата. Пък и ще прочета за някоя рецепта с него.

# 722
  • Мнения: 393
Алабаша ми прилича на ряпа.
Ще го търся.
 Спомням си, че и преди сме писали за него.
Но в близкия супермаркет няма такова нещо.
Да не би под някакво друго име да е?

Елорка, може в накоя по-голяма търговска верига да потърсиш или на зеленчукови пазари. Точно алабаш се води.
Подобен е на ряпа, но е по-крехък, като ранно зеле.
Ето в тази статия доста са описали за него:
https://lekuva.net/74248/eto-zashto-tryabva-da-yadete-alabash.html

# 723
  • Мнения: 12 126
Алабаша ми прилича на ряпа.
Ще го търся.
 Спомням си, че и преди сме писали за него.
Но в близкия супермаркет няма такова нещо.
Да не би под някакво друго име да е?
На мен ми е на вкус като кочана (сърцевината) на зелка, а това от малка много го обичам. То на практика си е точно това де, зелка дето се развива повече в тази част а пък листата само стърчат там и не свиват глава. Ако по принцип внимаваш със зелевите заради щитовидната, имай го предвид. Помня че се дискутираше нещо за тях в тази връзка.

# 724
  • Мнения: 27 171
Мисля, че в Кауфланд пишеше колраби вместо алабаш и главите лилавееха...

# 725
  • Мнения: X
Елора, от Лидъл го купувам. Но 1 глава е 1,29- 1,89 лв и не купувам по много. Много ми харесва суров. Да подчертая, че аз не си правя експерименти, за да замествам вкуса на пържените картофи (аз и преди режима картофите ги ядох нах-често варени, на манджи и печени, та пържените не ми липсват особено). Обичам всякакви храни, освен тип охлюви, шкембе, език, свински крачета и уши... Grinning
Нико, ти нали нямаше ИР? Какво значение има тогава (в контекста на тази тема) дали сваляш или качваш с тази храна?
Кето режима не е ли много добър за хора с ИР. В момента ям само неща, които са одобрени за хард кето режим. Ето например какво съдържа кето шоколад.

# 726
  • Мнения: 247
Добро утро Хора!

Ети и моя първи резултат, след първата седмица с кантар Simple Smile. Свалила съм цял процент от теглото си, намалила съм телесните мазнини с 0.2pp и БМИ с 0.4 и съм вдигнала водата с 0.1pp. От обиколките нямам с какво да се похваля Simple Smile стоят на същото ниво, но за там ще трябва малко повече време да се отрази.

Ами зарадвах се, все пак това не са първите 10 дена в които се изхвърля вода, то се вижда че даже съм и увеличила водата в тялото, което е добре Simple Smile. Е всички показатели са ми в много червената зона, но с бебешки крачки ще стигна до там, на където съм тръгнала ....

Днес дъждът е нямам думи ... май няма да обикалям квартала! Отивам да се разтегна и да раздвижа кръвта в дневната, ще си измисля някакви упражнения които да мога да правя, че поради размера всичко, което е на земята ми е мнооооого трудно и болезнено Simple Smile

Хубав ден и седмица от мен! И дано видим слънцето днес Simple Smile

# 727
  • Мнения: 12 126
Ще се задвижат нещата и с теглото, нека мине малко време още. Важното е да си мотивирана и да не ти се случва насила всичо това, че нагласата си е голяма работа.
При мен отначало като че ли поне месец-два минаха преди някакво съществено сваляне, а бях 90 и кусур кила станала, не е като да нямах какво. После взеха да изчезват някак неусетно, аз както и не съм фен на кантарите и ми се стори съвсем на майтап. Ядях си правилно, гледах изключенията да са много редки и да не правя драми от тях и си казвах че нямам бърза работа. Междувременно си припомнях какво е да не съм нонстоп изморена и гладна и депресирана и какво ли не и си правех нови дупки по коланите че ми падаха всички видове гащи. Напоследък като че ли съм свалила още малко, но за това съдя само по дрехите че кантарите наистина не ги обичам и нямам вкъщи. Не съм променяла нещо за целта, сега му е било време явно, аз вече нямам и кой знае какви излишъци по мен и зор не си давам.

# 728
  • Мнения: 393
Добро утро, момичета,

Желая Ви седмица пълна с положителни емоции и бъдете здрави. Относно тренировките в началото е доста трудно, търкалях се, като тиква. С течение на времето всичко се нормализира постепенно. Снощи след вечеря, тъй като времето е ужасно мокро и вали, а не ми се излизаше, успях за първи път да се кача по стълбите до 9 ет. на блока пеша. Преди това абсурд да го направя. След свалените килограми е доста леко на тялото.
Момичета, енодкринните жлези не са шега работа. Аз поне си знам от къде си докарах IR. След операцията на щитовидната жлеза, нагаждах дълго време Еутирокса. Хранех се, както преди операцията, бях с хиперфункция 10г., но нещата не отидоха в правилната посока и качих кг. Докарах си и IR, за която трябва цял живот следене и да се внимава с храната.

# 729

Общи условия

Активация на акаунт