Частни училища-информативно-дискусионна тема 44 - Коледна!

  • 48 070
  • 757
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 12 050
Здравейте, някой да е получил обаждане от СС след втория кръг? След първия се обадиха буквално 3 часа по-късно, та сега се чудя дали има смисъл да чакаме още, или вече са се свързали с децата, които са минали?
Кога беше вторият кръг? На сайта са обявили, че резултатите от него излизат до 6 работни дни.

# 271
  • София
  • Мнения: 18 059
Ния, школата Милениум няма нищо общо със СС, там преобладават учители от НЕГ. Седмокласници от СС ( за брой не се наемам да говоря в годините) посещават все пак курсове за НВО (не за АК) на  школа Арете при Виолета Котиркова по математика, която  преподава/ше (не зная за момента) и в училището. Знам, че сега всички ще кажат, че не е така. Преди  няколко години беше със сигурност. Дете, което беше в една такава  маломерна иначе група (което е позитив при подготовка), се отказа, понеже  сподели, че на "външните" е обръщано по-малко внимание при неразбиране на нещата. А въпросното дете не е припарвало до изпит в Колежа, та да се готви за там в Арете. Мисля, че просто е редно да се признае, че има родители , които се презастраховат. Това въобще не значи, че училището не дава отлична подготовка, че да има нужда да се опонира  веднага..Нито означава, че  посещавалите курса деца е нямало да се справят пак отлично и БЕЗ него. Разни родителски решения...

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 18:19 от пенсионирана русалка

# 272
  • Мнения: 11


Здравейте, някой да е получил обаждане от СС след втория кръг? След първия се обадиха буквално 3 часа по-късно, та сега се чудя дали има смисъл да чакаме още, или вече са се свързали с децата, които са минали?
Кога беше вторият кръг? На сайта са обявили, че резултатите от него излизат до 6 работни дни.

Беше вчера и между другото кандидатите не бяха по-малко от първия кръг. Отново бяха в групи от по 6 деца, мислех, че индивудалният втори кръг е.. индивидуален.

# 273
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Децата съвсем не са еднакви по интелект.
Даже в една топ компания има някои по-тъпи служители и се нуждаят от повече време и обучение. Това не прави компанията по-зле от държавната. Не е прието ли вече да се казва, че даже в топ училища някои са по-умни, други са по-тъпи, нищо че всички са приети д изпит. Даже на изпита не всички имат 6.00...

Конкретно за СС - имам близко дете, състезател по мат. Категорично няма нужда от частни уроци. Но взема при любима учителка, преподавател в момента в друго ЧУ. За хъс, за спорт, за удоволствието от общуването.

# 274
  • София
  • Мнения: 12 050
Ааа, Русалка, никой не отрича, че има родители, които се презастраховат. Аз само считам, че е излишно и не носи добавена полза на децата.

Скрит текст:


Здравейте, някой да е получил обаждане от СС след втория кръг? След първия се обадиха буквално 3 часа по-късно, та сега се чудя дали има смисъл да чакаме още, или вече са се свързали с децата, които са минали?
Кога беше вторият кръг? На сайта са обявили, че резултатите от него излизат до 6 работни дни.

Беше вчера и между другото кандидатите не бяха по-малко от първия кръг. Отново бяха в групи от по 6 деца, мислех, че индивудалният втори кръг е.. индивидуален.

Значи има време за резултатите.
Индивидуалния кръг означава, че всяко дете ще мине индивидуална среща и оценка от психолога, а не че ще се посвети по един ден на всяко дете.

# 275
  • София
  • Мнения: 18 059
Лейка , принципно си права, децата не са с еднакъв потенциал и на едни им е по-лесно,  на други  - по-трудно с усвояването на това или онова (независимо къде учат и с какъв изпит/резултати са приети). Но специално НВО  в годините бива все повече опростявано, така че въпросната разлика  в способности  на Х и У след системна подготовка в училище като СС през годините и придобитата рутина с много упражнения в час едва ли се проявява толкова осезаемо, доста размита е. Разлики биха се усетили  на едно по-различно като сложност ниво от това на НВО.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 18:54 от пенсионирана русалка

# 276
  • София
  • Мнения: 7 277
Ния, школата Милениум няма нищо общо със СС, там преобладават учители от НЕГ. Седмокласници от СС ( за брой не се наемам да говоря в годините) посещават все пак курсове за НВО (не за АК) на  школа Арете при Виолета Котиркова по математика, която  преподава/ше (не зная за момента) и в училището. Знам, че сега всички ще кажат, че не е така. Преди  няколко години беше със сигурност. Дете, което беше в една такава  маломерна иначе група (което е позитив при подготовка), се отказа, понеже  сподели, че на "външните" е обръщано по-малко внимание при неразбиране на нещата. А въпросното дете не е припарвало до изпит в Колежа, та да се готви за там в Арете. Мисля, че просто е редно да се признае, че има родители , които се презастраховат. Това въобще не значи, че училището не дава отлична подготовка, че да има нужда да се опонира  веднага..Нито означава, че  посещавалите курса деца е нямало да се справят пак отлично и БЕЗ него. Разни родителски решения...
Така е Русалка, но НикоТ говори конкретно за несправящо се дете, а не за презастраховащи се родители.

# 277
  • София
  • Мнения: 18 059
О, държа да подчертая, че пишейки горното не защитавам тезата на Нико, споделих  просто къде се срещат седмокласници от СС - и това не е в Милениум, а в Арете. И всъщност няма повод никой с дете в СС да се дразни - напускането на курса по никое време в 7 клас от  дете в друго училище заради несправяне и изоставане спрямо групата всъщност показва, че останалите са били  най-вероятно голям залък за неговата уста като базово ниво, придобито в училище. Wink

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 18:56 от пенсионирана русалка

# 278
  • Мнения: 11
Ааа, Русалка, никой не отрича, че има родители, които се презастраховат. Аз само считам, че е излишно и не носи добавена полза на децата.

Скрит текст:


Здравейте, някой да е получил обаждане от СС след втория кръг? След първия се обадиха буквално 3 часа по-късно, та сега се чудя дали има смисъл да чакаме още, или вече са се свързали с децата, които са минали?
Кога беше вторият кръг? На сайта са обявили, че резултатите от него излизат до 6 работни дни.

Беше вчера и между другото кандидатите не бяха по-малко от първия кръг. Отново бяха в групи от по 6 деца, мислех, че индивудалният втори кръг е.. индивидуален.

Значи има време за резултатите.
Индивидуалния кръг означава, че всяко дете ще мине индивидуална среща и оценка от психолога, а не че ще се посвети по един ден на всяко дете.

Благодаря! Да, явно не бяхме подготвени за чак такъв наплив Simple Smile

# 279
  • Мнения: 5 898
Личен опит с моето дете, което се справя на ниво 6-ца по мат откакто е в СС. Не е състезател и не обича особено предмета, но и е лесен.
Има уроци, на които е бляла, бъркала в н..а и т.н. и на тестовете има 5 -5,2. Разликата между 5,2 и 6 се корени в няколко допълнително решени задачи у дома. Ако това се приеме за несправяне, то е редно родителите да анализират, защо точно конкретно тяхното дете не се справя, на фона на всички останали.
Разбира се, че има учители, които при едни деца имат невероятен успех, а при други нулев. Трябва ли да бъдат изгонени, заради единици? Пак бих се запитала защо при моето не действа харизмата им.
Не знам как е в Питагор и ПЧМГ, но в СС оценките са много шарени. 6-ца за срока не се постига лесно.

Котиркова преподава на един от 5-тите класове.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 19:19 от Fancy

# 280
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
В Питагор незнам, в ПЧМГ не е лесно. Гърч си е, сега го виждам по-добре, защото електронния дневник дава средния успех.

# 281
  • Мнения: 289
Здравейте, някой да е получил обаждане от СС след втория кръг? След първия се обадиха буквално 3 часа по-късно, та сега се чудя дали има смисъл да чакаме още, или вече са се свързали с децата, които са минали?
Да, аз получих.

# 282
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Успех на всички дечица, които са се явили за СС.

# 283
  • Мнения: 6
Ако детето е с нормално интелектуално развитие не го пращайте в ресурсни училища. Образователни технологии е нормално училище, мисля че всяко би било. Но ще си спестите стреса от приемната процедура в по-желаните като Питагор и СС.

....За Прогресивното се опитах да звънна, но господинът каза да пусна запитване чрез формата и ще се опитат да ми отговорят (база Слатина). Сега ще пробвам база Стрелбище. Да видим дали ще има разлика.

...
Няма да има разлика според мен, под една шапка са. Смятам обаче, че и те ще откажат със същите мотиви като на ОТ, знам вече за такива случаи, а и наистина те нямат ресурс да се занимават с това, което няма да е добре и за детето.

Имам надежда за Прогресивното чисто теоритично, ако отложа детето и изкара още една година в ДГ да пробваме догодина там, това им пише в сайта на секция "прием" и аз лично го разбирам и чета като възможна опция, демек, че може би приемат И при такава "особеност".
Никога не ми е хрумвало, че ще трябва да водя такива бюрократични "битки", за да може прекрасното ми дете да започне да учи в някое добро частно училище, а искрено вярвам, че дори нищо му няма и ще го надрасне... какво ли им е на другите душички с истинските проблеми и нужди Sad



Продължавам да разглеждам за опции, пък да видим Simple Smile Пожелавайте ми късмет!

# 284
  • Мнения: X
Ния, школата Милениум няма нищо общо със СС, там преобладават учители от НЕГ. Седмокласници от СС ( за брой не се наемам да говоря в годините) посещават все пак курсове за НВО (не за АК) на  школа Арете при Виолета Котиркова по математика, която  преподава/ше (не зная за момента) и в училището. Знам, че сега всички ще кажат, че не е така. Преди  няколко години беше със сигурност. Дете, което беше в една такава  маломерна иначе група (което е позитив при подготовка), се отказа, понеже  сподели, че на "външните" е обръщано по-малко внимание при неразбиране на нещата. А въпросното дете не е припарвало до изпит в Колежа, та да се готви за там в Арете. Мисля, че просто е редно да се признае, че има родители , които се презастраховат. Това въобще не значи, че училището не дава отлична подготовка, че да има нужда да се опонира  веднага..Нито означава, че  посещавалите курса деца е нямало да се справят пак отлично и БЕЗ него. Разни родителски решения...
Така е Русалка, но НикоТ говори конкретно за несправящо се дете, а не за презастраховащи се родители.
Нико говори за умно дете, което е пълен отличник и което ще влезе първо желание в една от най-трудните за влизане гимназии. Това дете рзбира бързо и всичко когато му се обясни правилно. Виждам, че Тинкърбел прекрасно е разбрала за какво говоря. Както и да е. Приеми, че детето е тъпо, а всички учители в СС без изключение са уникално добри, старателни и въобще това е идеалното училище без нито един минус. Наистина няма смисъл да се продължва тази дискусия.

Общи условия

Активация на акаунт