Обсъждане на имотни обяви-18

  • 24 418
  • 802
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 591
Ако си обстоятелствен в обявата, не криеш нищо, и сложиш хубави снимки и доста, ще дойдат хора които имат реален интерес и са потенциални купувачи.

В един идеален свят ще успееш да убедиш тези 100 брокера и 30 клиента още по телефона да не идват - след като си идентифицирала нереален интерес в тях 😀

# 766
  • София
  • Мнения: 16 097
Един въпрос към продаващите и отдаващите сами без брокер.
Как правите огледите, как оставате  в празен имот сами с непознат човек? Ами той може да се прави на купувач, а да е крадец, психо, убиец? Как разбирате на кого какво му е в главата?
Ако тръгна да правя сделки сама, ММ е на работа и няма да си я остави заради огледите. Чисто физически ме е страх да съм сама с непознат и затова винаги с доверен, мой брокер каквото и да правя. Но аз съм малко мнителна - никога не се возя в асансьор с друг човек.

# 767
  • Мнения: 28
Един въпрос към продаващите и отдаващите сами без брокер.
Как правите огледите, как оставате  в празен имот сами с непознат човек? Ами той може да се прави на купувач, а да е крадец, психо, убиец? Как разбирате на кого какво му е в главата?
Ако тръгна да правя сделки сама, ММ е на работа и няма да си я остави заради огледите. Чисто физически ме е страх да съм сама с непознат и затова винаги с доверен, мой брокер каквото и да правя. Но аз съм малко мнителна - никога не се возя в асансьор с друг човек.

В такъв случай за 3% комисионна от продажбата по-добре си наеми охрана, а не брокер. Тъкмо купувачите ще са по-респектирани и няма да имат смелост да преговарят за цена.
 
Много ми е тънка границата при Вас между "малко мнителна" и "пълна параноя".

# 768
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами аз съм 100 кила бойна машина. Може и да съм превозил 100 ина психопата с асансьора, но пред мен се преструват на нормални Simple Smile
Защо да ме е страх. По-скоро тях ги е страх ...

И сега сериозно, нали си звъните по телефона. Тоя телефон нали се води на нечие име. Полицията нали може да види назад разпечатката.

Между другото, дразня се, ако някой не иска да се вози с мен в асансьора. Приемам го като обидно.
В Канада доста се случваше. Също и ако влизаме в един вход, държат винаги аз да мина пръв, а те да са зад мен.
Яка параноя ги тресе. Но като се замисля, те са и една от нациите с най-голяма консумация на всякакви психо медикаменти, антидепресанти и подобни. А уж много сигурно и социално.
Един път, една приятелка канадка ме канеше за 1 път у тях. 3 пъти презвъни на приятелката си, с по 2 думи. "Влизаме", "Излизаме". Все едно обир на банка правим Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 19:24 от Танграта

# 769
  • Мнения: 18 602
Ако се притеснявам и мм е зает, ще взема с мен приятел\ка, роднина, познат\а и пр. Навремето и аз съм ходила на огледи с колежки и познати, когато им е трябвал човек.

# 770
  • Мнения: 2 315
Аз пък , ако съм в позицията на продавач без брокер, особено за жилище което все още обитавам бих  пуснала подробна обява ( с обективни  снимки и разпределение), и организирала записване за огледи в удобно за мен време. Например в събота през определени часове (като за зъболекар).Така няма да изпадам в неудобното положение да посрещам хора в неоправено жилище и ще имам възможност да си осигуря присъствието на "охрана" Simple Smile.  И няма да ми се налага да тичам да отключвам, когато на някой му е хрумнало, че може да направи някой оглед с цел "имотен туризъм"...

# 771
  • Мнения: 2 828
Тангра ти на какъв език програмираш?

# 772
  • Мнения: 9 836
Един въпрос към продаващите и отдаващите сами без брокер.
Как правите огледите, как оставате  в празен имот сами с непознат човек?

Казвала съм и преди, по повод на наемите - след неприятна случка при приключване на сметките с наемател (при това възрастен мъж) от възрастен роднина, докато давах под наем приключването беше само с друг човек. Въпросният наемател е ударил с бокс възрастния роднина, издърпал му е парите от депозита, взел му е и лични документи - тефтерче с телефони. И да, отишъл е и в болница за медицинско, с медицинското в полицията, с имена и ЕГН на наемателя, но познайте резултата.
Но ми се е случвало да правя огледи сама, но не нося голяма сума пари, предупреждавам къде отивам, обаждам се в момента, в който приключа.

# 773
  • София
  • Мнения: 4 668
Тангра ти на какъв език програмираш?
Принципно на всякакви, най-вече джава. Но напоследък не програмирам много. Занимавам се основно с тестване, системна администрация, скриптове, мрежи, облаци, сигурност.

# 774
  • Мнения: 140
Един въпрос към продаващите и отдаващите сами без брокер.
Как правите огледите, как оставате  в празен имот сами с непознат човек? Ами той може да се прави на купувач, а да е крадец, психо, убиец? Как разбирате на кого какво му е в главата?
Ако тръгна да правя сделки сама, ММ е на работа и няма да си я остави заради огледите. Чисто физически ме е страх да съм сама с непознат и затова винаги с доверен, мой брокер каквото и да правя. Но аз съм малко мнителна - никога не се возя в асансьор с друг човек.

Хаха, аз правех огледите при продажбата на нашия и бях бременна, огромна,90 +,  така че в моя случай сигурно съм ги плашила с това.

# 775
  • Мнения: 10 558
Казвала съм и преди, по повод на наемите - след неприятна случка при приключване на сметките с наемател (при това възрастен мъж) от възрастен роднина, докато давах под наем приключването беше само с друг човек. Въпросният наемател е ударил с бокс възрастния роднина, издърпал му е парите от депозита, взел му е и лични документи - тефтерче с телефони. И да, отишъл е и в болница за медицинско, с медицинското в полицията, с имена и ЕГН на наемателя, но познайте резултата.
Но ми се е случвало да правя огледи сама, но не нося голяма сума пари, предупреждавам къде отивам, обаждам се в момента, в който приключа.

Ужас! Направо настръхнах, никога не съм се замисляла по въпроса. Отделно егати и наглеците, хем ти обитават имота, хем агресивни...

# 776
  • Мнения: 9 836
Заради депозита е било. Хазяинът е носел целият депозит, плюс цялата папка с документи, за да направи сметка за консумативите и т.н. и да върне остатъка. И всичко това, за да си вземат целия депозит (не особено голяма сума). И наемателят не е бил рисков профил - към 60 годишен, не бачкатор или нещо подобно.

# 777
  • Мнения: X
Ха-ха, Танграта, може и пари да изкараш, ако се цаниш за придружител на плашливи дами при огледи. 😆
А сериозно, аз съм засядала в асансьор и никак не е весело, ама бяхме една тумба хора и с шеги и закачки дочакахме да ни освободят. Ако бях сама, щях сигурно да откача. И приятелства свързахме даже покрай случката. Та за мен риска от засядане сама е по-голямз от този от психопат. Като цяло избягвам да ползвам асансьор, обаче, стълбите са добър фитнес.
За огледи, то рискове всякакви, ама аз досега съм нямала проблеми, сама си ги правя, ММ е все зает, но аз съм ок. Пу-пу, поне досега не съм имала инциденти, дано и занапред да нямам.
Заради депозита е било. Хазяинът е носел целият депозит, плюс цялата папка с документи, за да направи сметка за консумативите и т.н. и да върне остатъка. И всичко това, за да си вземат целия депозит (не особено голяма сума). И наемателят не е бил рисков профил - към 60 годишен, не бачкатор или нещо подобно.
Затова - всичко през банката и пари кеш не носиш. И никой не се притеснява за ограбване.

# 778
  • Мнения: 9 836
То на гол тумбак, всеки е голям разбирач.

Друго си е с пачката в джоба, любимо за българина, той няма вяра на банки, а и така ще скрие всичко от евентуални данъци.

И един срещу друг да тичате с този пенсионер, пак няма скоро да се срещнете. Всичко при него е вкарано в Ексел файл, до стотинка (приходи и разходи). Включително №-та на платежните за платените данъци.

За разплащания по банков път е необходимо съгласието и на двете страни. И добре, че депозитът не е бил в банка, че тогава пенсионерът можеше и да не се размине само с насинена и цепната устна и леки натъртвания. А наемателят не само е живеел в жилището, но и е работел в него (масажист), все с ПОС терминал са се разплащали с него клиентите му, бас държа.

# 779
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
За разплащания по банков път е необходимо съгласието и на двете страни.

А наемателят не само е живеел в жилището, но и е работел в него (масажист), все с ПОС терминал са се разплащали с него клиентите му, бас държа.
Ако е клауза от договора за наем, който е подписан от двете страни - значи има съгласие.

Вие откъде знаете, че е правил масажи? Възползвали ли сте? Laughing
А да не би да е осъществявал компаньонска дейност? хи-хи
Видове патентни дейности и годишни размери на данъка
Скрит текст:
Цитат
22. Компаньонки и компаньони - данъкът се определя според местонахождението на обекта:
 от 3000 до 6440 лв.
23. Масажистки и масажисти - данъкът се определя според местонахождението на обекта:
от 500 до 1680 лв.
Има ли го в "Регистър на лицата, практикуващи неконвенционални методи за благоприятно въздействие върху индивидуалното здраве, актуален към 04.01.2021 г."
https://srzi.bg/bg/registri

Общи условия

Активация на акаунт