Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - НОВА тема 99

  • 38 473
  • 730
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6 900
Вярно е, че има такъв момент, но те са малко на брой и аз ги свивам  още в началото, на втори, трети ред след ваденето. А може да се намали и броят на извадените под мишницата.

Забравих да покажа  и  една бебешка блузка, която изплетох зимата.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 16:11 от Diorela

# 556
  • София
  • Мнения: 500
Уникална е бебешката жилетка! Веднага се замечтах и аз да направя такава! Дупчиците накрая на платакта предават прекрасен завършваш ефект!

# 557
  • Балчик
  • Мнения: 740
...
Кое е ранчото, че и аз тъкмо започнах едно. Да не се окаже същото Scream
Скрит текст:
динков, Simple Smile Simple Smile Simple Smile и тук се проявяваш добре. каква ти е преждата? интересен меланж е.

темата е за плетки, но да се "похваля" с детективски умения.
почти приключих с шесте гранки пъстричка вълна и потърсих предишните 4 за да си довърша пончото.
няма ги никъде!
мног добре помня кка ги отделих, защото ще го започна веднага след като ми се обадят за още пристигнала прежда и до там. няма и няма.
няма я на купчинката с полуготови проекти, няма я в секретните запаси... няма я никъде.
отворих днес чекмеджето с гоблените и тя там! най-отгоре. имам само едно обяснение - пречила е на някого и я е пъхнал там, където ме е виждал, че бъркам най-често. Simple Smile само да ми се върне....

и ако някой е забравил какво правя. Simple Smile това е

с по-малък ластик, за да пада на рамената, а не около врата, без схема, само по картинката. Simple Smile да видим какво ще стане. засега е на обръча и не може нито да се види, нито да се пробва. Sad
Скрит текст:
и пак да се оплача от този обръч. Sad не знам кой го е измислил, но най-вероятно не е плел никога в живота си. преждата не се плъзга п маркуча и е мъка.
еййй и аз съм хвърлила око на точно такова пончо...от къде го започна? Мисля, че от горе ще е най-добре.

# 558
  • Мнения: 6 452
Такъв тип плетива стоят добре на слаби към мършави фигури, с малък или никакъв бюст. Много харесвам подобни линии, но колкото пъти съм пробвала готови подобни неща, толкова пъти съм се отказвала да ги нося.

# 559
  • Бургас
  • Мнения: 754
Вярно е, че има такъв момент, но те са малко на брой и аз ги свивам  още в началото, на втори, трети ред след ваденето. А може да се намали и броят на извадените под мишницата.

Забравих да покажа  и  една бебешка блузка, която изплетох зимата.





Здравейте,отдавна не съм писала и публикувала тук.
Диорела радвам се че задобряваш, аз също напреднах доста с жакарда. Ще кача снимки
Скрит текст:
Това е детско
Скрит текст:
Жакард
Скрит текст:

Жилетки, блузи
Скрит текст:


Пожелавам ви приятен ден, изпълнен с усмивки

# 560
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
...
Кое е ранчото, че и аз тъкмо започнах едно. Да не се окаже същото Scream
Скрит текст:
динков, Simple Smile Simple Smile Simple Smile и тук се проявяваш добре. каква ти е преждата? интересен меланж е.

темата е за плетки, но да се "похваля" с детективски умения.
почти приключих с шесте гранки пъстричка вълна и потърсих предишните 4 за да си довърша пончото.
няма ги никъде!
мног добре помня кка ги отделих, защото ще го започна веднага след като ми се обадят за още пристигнала прежда и до там. няма и няма.
няма я на купчинката с полуготови проекти, няма я в секретните запаси... няма я никъде.
отворих днес чекмеджето с гоблените и тя там! най-отгоре. имам само едно обяснение - пречила е на някого и я е пъхнал там, където ме е виждал, че бъркам най-често. Simple Smile само да ми се върне....

и ако някой е забравил какво правя. Simple Smile това е

с по-малък ластик, за да пада на рамената, а не около врата, без схема, само по картинката. Simple Smile да видим какво ще стане. засега е на обръча и не може нито да се види, нито да се пробва. Sad
Скрит текст:
и пак да се оплача от този обръч. Sad не знам кой го е измислил, но най-вероятно не е плел никога в живота си. преждата не се плъзга п маркуча и е мъка.
еййй и аз съм хвърлила око на точно такова пончо...от къде го започна? Мисля, че от горе ще е най-добре.

отгоре го започнах. Sad малко по-широко, да не ми подпира на врата или гушата, с по-малък ластик, за да падане на раменете и от там да започне наддаването...
по-скоро това https://www.pinterest.com/pin/703898616759431593/
прави сте, че на гладка дъска ще стои добре. на жена с форми на цигулка не е най-добрата идея.
Sad
тук се вижда как трябва да стои като камбанка.
https://www.pinterest.com/pin/303852306093538078/

е, на мен стои като на Цар Колокол. Sad

# 561
  • Мнения: 6 900
Ауу, Хриси, какви невероятни красоти си сътворила!!!
Много се радвам, че пак се включваш в темата, много неща съм научила и от теб.

ПС Може ли една по-детайлна снимка на бебешките чорапки? Интересно ми е изплитането на петата и пръстите.
И аз плета диагонални пети, но май ги правя по-различно. Интересни са ми всички варианти на такива пети.

ППС Благодаря ти за похвалата. Simple Smile Като си спомня преди 3 години за какви елементарни неща ви питах...

# 562
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062




# 563
  • Бургас
  • Мнения: 754
Ауу, Хриси, какви невероятни красоти си сътворила!!!
Много се радвам, че пак се включваш в темата, много неща съм научила и от теб.

ПС Може ли една по-детайлна снимка на бебешките чорапки? Интересно ми е изплитането на петата и пръстите.
И аз плета диагонални пети, но май ги правя по-различно. Интересни са ми всички варианти на такива пети.

ППС Благодаря ти за похвалата. Simple Smile Като си спомня преди 3 години за какви елементарни неща ви питах...



Ето ти видео как съм ги плела. Всъщност такъв модел плета и за мен, безшевни и много удобни


Сега ще започвам това преждата е купена.
Взех прежда и за тази рокличка
Но трябва да довърша едно бебешко боди. Simple Smile

# 564
  • Мнения: 6 452
Хриси, жакарда ти е майсторски.

# 565
  • Бургас
  • Мнения: 754
Хриси, жакарда ти е майсторски.

Мерси, има една жилетка жакардова с есенни цветове и кафяв ластик , това е плетено всичко в кръг, отпред е зашито там където ще е отвора, изрязано, и пак зашито. И после са вадени бримки за бието отпред. На същия принцип са и ръкавите. Плета само от лицевата страна

# 566
  • Мнения: 6 900
Хе хе, тази рокличка е с мотива, с който плетох бебешката блузка. Simple Smile

Разбрах каква е петата и защо ми изглеждаха по-различни от моите, аз ги плета на 5 игли от пръстите.

# 567
  • Мнения: 683
Здравейте. Simple Smile Страхотни неща правите!
Аз отскоро съм привлечена от плетенето и съм начинаеща още. Плета засега само на една кука, трудно ми е с две, тях ще ги изучавам следващата зима. Simple Smile Много искам да си изплета килимче, но не ми е много ясно каква трябва да е преждата. Моделите, които си харесвам в етси, по описание са правени с полиестерна корда 5мм. Не откривам нищо подобно по българските онлайн магазини. Бихте ли ме насочили къде и какво да търся?

# 568
  • Мнения: 47 993
Макраме търси, 5 ММ. Ако няма другаде, при Аффе лтд има. Иначе си от моя отбор Simple Smile Wink

# 569
  • Балчик
  • Мнения: 740
Здравейте. Simple Smile Страхотни неща правите!
Аз отскоро съм привлечена от плетенето и съм начинаеща още. Плета засега само на една кука, трудно ми е с две, тях ще ги изучавам следващата зима. Simple Smile Много искам да си изплета килимче, но не ми е много ясно каква трябва да е преждата. Моделите, които си харесвам в етси, по описание са правени с полиестерна корда 5мм. Не откривам нищо подобно по българските онлайн магазини. Бихте ли ме насочили къде и какво да търся?
Поздравление от мен за желанието и ентусиазма ви и дбре дошла сред нас. Изпращам ви линк с подходящи материали за плетене на килим.
https://martenici-petya.com/?catalog/view/67

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 09:17 от AVA ROSE

Общи условия

Активация на акаунт