💝🎄Февруарски Мами 🎄💙2021 Тема IV

  • 31 294
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 45
Здравейте и честита нова тема!  Има ме в списъка, само добавям, че съм от Плевен. Simple Smile
Има ли бъдеща мама като мен?!

От два дни имам леки пробождания (отново) в областта на яйчниците... Вече два пъти имах такива и веднага ходих на преглед, но всичко беше наред.... Сега не съм ходила и се притеснявам 🤦‍♂️. На 22 съм на преглед, до тогава ще откача...
Весели празници на всички, бъдете здрави и дано всички устискаме до термин! 💖

Последна редакция: чт, 17 дек 2020, 13:06 от Polly1

# 76
  • Мнения: 17
Здравейте и честита нова тема! Simple Smile
Има ли бъдеща мама като мен?!
От два дни имам леки пробождания (отново) в областта на яйчниците... Вече два пъти имах такива и веднага ходих на преглед, но всичко беше наред.... Сега не съм ходила и се притеснявам 🤦‍♂️. На 22 съм на преглед, до тогава ще откача...
Весели празници на всички, бъдете здрави и дано всички устискаме до термин! 💖
Аз също от няколко дена имам такива пробождания даже вчера бяха доста чести..

# 77
  • Мнения: 45
Здравейте и честита нова тема! Simple Smile
Има ли бъдеща мама като мен?!
От два дни имам леки пробождания (отново) в областта на яйчниците... Вече два пъти имах такива и веднага ходих на преглед, но всичко беше наред.... Сега не съм ходила и се притеснявам 🤦‍♂️. На 22 съм на преглед, до тогава ще откача...
Весели празници на всички, бъдете здрави и дано всички устискаме до термин! 💖
Аз също от няколко дена имам такива пробождания даже вчера бяха доста чести..
... Дано всичко е наред. Аз имах през Октомври, Ноември все по един, два дни и ето Декември не ме пропусна.

# 78
  • Мнения: 77
Аз поне веднъж месечно получавам силни болки през нощта ниско в корема, но минават. Вече съм свикнала. На прегледите всичко е наред.

# 79
  • Мнения: 112
еха, доста имах да наваксвам с постовете. Намирам се в София. Мисля да раждам в Щерев. Благодаря за новата тема.
Аз бях на преглед последно на 8ми дек. Тогава ми беше последната морфология. Тогава ми казаха, че бебето започва малко да изпреварва. Измериха го 2011 грама. Тогава съм била 31+4. Но не било много и лекарят не беше притеснен. Аз си викам "няма ти да го раждаш!". В моя род бебетата често минават 4 кг и се притеснявам да не стане причина за секцио. И мен ме бяха накарали да си направя обременяването с глюкоза, всичко беше наред.
Иначе моето постоянно се върти. На един преглед е главично, на следващия седалищно. Ще видя пак на 21ви, когато ми е следващия преглед.  
Иначе обиколката ми стана 99 см. Чакам да ударя метър Grinning аз съм доста слаба и тези промени в тялото ми са много явни. Качила съм 14 кг от началото (при цел 13 от лекарката ми) и май и тези ще подмина... поне нямам киселини както в началото. Основния ми проблем е със съня - ставам мн често през нощта да ходя до тоалетна.
Гърдите ми пораснаха (най-после да се видя с гърди), но може би са чашка Б сега. Не нося сутиен, освен когато излизам, но съм чела, че дамите с по-надарен бюст трябва да носят дори когато спят за да не им увисне в този период.
Въпрос: за всеки преглед вече ме карат да си пускам кръвни (кръв и урина по специално). Гледат ги, казват ми, че всичко е наред и след 2 седмици пак. И при вас ли е така?

# 80
  • Мнения: 3 159
Да и аз пусках всеки месец. Не съм пускала допълнително на частно, само това което АГ ми дава. Сега ще пускам пак когато излезна по майчинство края на декември.

# 81
  • Мнения: 444
Аз съм пускала досега три пъти кръвни - в началото при установяването, в 12та седмица и днес (30та). Моя следващ преглед пак е след месец, док казва, че нямало нужда по-често.

# 82
  • Мнения: X
LowRadiation  И аз съм в Щерев. И мен ме боцкат за всеки преглед, кръв и урина.😂

# 83
  • Варна
  • Мнения: 556
Момичета, как стои въпроса с припознаването на детето от бащата. Понеже с него нямаме брак, а и не смятам да си причинявам в близките месеци да сключим. Разбрах за някакъв документ, заверен при нотариус, но това вярно ли е, кога трябва да го свършим, кога се носи в болницата. Абе, като цяло всичко ме интересува 😃 Ще раждам в ОБ-Варна, ако има някоя мама, раждала там ще е полезно, а и не само там.

# 84
  • Мнения: 7 690
Питайте там където ще раждате. Всяка болница е с различна политика.

# 85
  • Мнения: 828
Извинявам се, но няма как да не се похваля след толкова мъки за тези снимки. Ето го калпазанина, който бърза да излиза. Сумист ще го правим 😂



Иначе вече нямам контракции и болки, вечерта ше бъда без система, утре още една инжекция за дробовете и надявам се вдругиден вече да съм си вкъщи ☺️

# 86
  • Мнения: 444
Ако болницата, в която ще раждаш няма длъжностно лице може да се направи декларация при нотариус или преди раждането или след него преди да те изпишат. Когато се обаждаш да попиташ питай и за цената. Обикновено би следвало да струва около 6.50лв, понеже е 1 страница документ, но от приятелки знам, че в някои болници цената е около 50лв. В този случай може да си я направите предварително, като вместо датата на раждане се пише датата на термина.

# 87
  • Мнения: 7 690
Мале, отсега искам да му намачкам и нацелувам бузите 😍😍😍

# 88
  • Мнения: 374
vdgdvg уникален бузан. Само за щипкане са тези бузки. Дано всичко е окей и те изпишат вкъщи възможно най-скоро Simple Smile

# 89
  • Мнения: 112
Вилхелмина и аз съм в същия филм. Заедно сме от 15 години, но нямаме брак. Сега приятелят ми предложи да сключим брак по най-улеснената процедура преди да се е родило бебето. (и не, не става дума за роматично предложение... уви) Каза ми: "тъкмо никой няма да се сърди, че не вдигаме сватба". Тука поне сме двама, и на мен не ми се занимава с организация на сватба. Но като се замисля, че ще трябва освен това и да си сменям документите, а никак не ми се ходи бременна да вися по тези места, май ще се откажа. Ще изчакаме до пролетта. Дано не размисли до тогава Flushed

Иначе на един наш приятел му се наложи да припознае дете през ноември и ни каза, че е много лесно. Взема се един документ от нотариус и се оставя в болницата май. И това е. Ето една статия по въпроса. https://pravatami.bg/23945
Цитат
Как се извършва припознаването?
След като детето се роди, трябва лично да подам писмено заявление за припознаване до длъжностното лице по гражданско състояние към общината. Това е кметът на съответната община или определено от него длъжностно лице. Другата ми възможност е да подготвя нотариално заверена декларация и да я представя в лечебното заведение, където детето е родено. От там тя ще бъде изпратена до общината по служебен път, заедно със съобщението за раждане. И в двата случая обаче майката на детето трябва да е съгласна с припознаването.

Общи условия

Активация на акаунт