Диета на Пиер Дюкан - 3 част

  • 33 678
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз само не разбрах, как така първите 5 дена се смъкват 5 килограма, а после на седмица по 1 килограм. Не би ли трябвало този екстремен процес на сваляне да се забави по-плавно, като да речем първата седмица още 2-3 килограма и чак след това по 1 кг. на седмица? newsm78

Все едно, де, само се чудя някой имал ли е чак такъв резултат - 5 килограма за 5 дена?

Поздрави, момичета, каквито и да са ползите от този режим, решена съм да пробвам.

# 16
  • Мнения: 4 806
Клонче, ами в книгата пише, че би могло да са до пет килограма. Засега май никой не е постигнал същия резултат. Но... пак в книгата пише, че при вкарване на зеленчуци се получава забавяне на процеса. В повечето случаи точно така става - падането спира. Но има доста случаи, в които макар и бавно, но все пак върви надолу. При мен поне е така. Хубавото на режима е, че не е ударен, а дългосрочен - просто си живееш така, а килограмите бавно и славно пълзят надолу. В рамките на първия месец на режима аз свалих 4 кг. Може да изглежда прекалено бавно, но за мен е супер добре. Няма екстремалност, има задържане и постепенна адаптация. След това за две седмици отиде и още един кг. Сега съм на път и още половин да отпратя. И така ще станат 5.5 кг за месец и половина.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Благодаря ти, Асса, най-добрите резултати, естествено, са тези, които остават, така че бавното е най-сигурно, просто исках да уточня това с килограмите, защото много примамливо ми прозвуча. От друга страна, това е и силно диоретичен режим, та в началото вероятно се губи много течност от организма и така се получава голямата загуба на тегло, но вероятно, ако преди това си бил подложен да друг режим и метаболизмът вече се е забавил, даже и това няма да помогне за тези ударни 5 килограма.

4 килограма са много добър резултат!!!Поздравления!! Simple Smile



# 18
  • Мнения: 4 806
вероятността килограмите да станат пет зависи и от това, от колко килограма се стартира. Ако са над сто, може и да стане. Но, ако са близо до нормалното тегло - абсурд.
Понеже режимът е ниско-мазнинен и белтъчен, повечето храни, които са разрешени са и ниско калорични. Това, мисля, че е най-голямата опасност на режима и за съжаление авторът не го е осветлил достатъчно.
Да, чувство за ситост има. Аз го постигам при ниво от 400 ккал. Да, ама това ниско съдържание на калории много бързо вкарва организма в режим на ограничение и топенето на мазнини се забавя. ВАЖНО е да се следят калориите и да не падат драстично под необходимия минимум за отслабване (ориентировъчно 900-1000 на ден).

# 19
  • Мнения: 5 873
Нали монда наброи около 13 съфорумки по Дюкан, а нещо не ги виждам тук. Хайде...
Аз съм тук,но само чета...и отслабвам Wink

# 20
Не съм си развалила диетата изобщо,ама ям нещата /позволените де/ в по-големи количества...Предполагам,че това е така,защото трябваше да ми идва М. Е днес ми дойде,та ще мога да се премеря спокойно чак като свърши.
Притеснявам се обаче-нали е невъзможно да съм напълняла...Знам че е нормално да се чувствам и да съм подута,но възможно ли е да съм качила?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 13 512
възможно ли е да съм качила?  Rolling Eyes

Не,споко! От белтъчини не се пълнее

# 22
  • Мнения: 404
Здравейте и от мен.  Аз също съм с вас, но започна новия семестър и нямам време да умра.  Аз вече премина границата на 60кг, и сега съм 59.9кг знам, че звучи смешно с това 59.9, но откога чакам да покаже под 60 кг.  Аз вече не спазвам толкова стриктно режимите, не ям въглехидрати и мазнини, ям овесените трици сутрин, и тичам като бясна из университета. Тъй като ми остават само 4-5 кг реших, че мога да намаля темпото на диетата и просто да продължавам без въглехидратите, но ще правя по 2-3 максимум протеинови дни, не повече.  Продължавам обаче с фитнеса и колелото и сега съм 4-ти размер по американските стандарти.  Успех на всички и не унивайте.

# 23
  • New Zealand
  • Мнения: 871
здравейте и от мен Simple Smile и аз съм тук, ям си месо и салати и...не свалям Embarassed затова от днес- само протеини Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 806
здравейте. И аз като монда, отнапред да си кажа, че в тия и следващите почивни дни ще съм в нарушения. Обаче посрещам семейните поводи в чудесна форма. Режимът ми се отрази добре, ама много добре. Мазнинките се махат, стари дрехи в по - малки размери вече ми стават. Всичко е на 6, че и отгоре Simple Smile

# 25
Аз само чета и си спазвам режима.
Я кажете,пилешки печени/на скара пържоли могат да се ядат,нали?Че вчера изпрасках сигурно половин кило... :0

# 26
  • Мнения: 4 806
да, може и е добър вариант. Даже много добър. Често и аз само това съм яла. Ами при 75 ккал на сто грама пилешки пържоли, като си изяла половин килограм - няма и 400 ккал. Пак нищо не е Simple Smile Нямаш проблеми.

# 27
  • Мнения: 263
И аз съм тук и си спазвам режима. Само дето изядох няколко корнишона вчера и изпих една чаша вино на вечеря, но въпреки това съм -1кг. Но всеки ден правя йога и това доста ми помага и пия минимум 3 литра вода

# 28
  • Мнения: 3 360
Здравейте и от мен!И аз съм с вас-нищо ,че не пиша напоследък...Като Душица-нямам време да умра даже... Crazy
Аз карам на месце със салатка и все не мога да мина на чисти протеини Rolling EyesА сега идва и на мъж ми рождения ден,та мисля като мине да започвам ударно! Naughty LaughingВажното е за мен,че не качвам и дрехите започват все по-добре да ми стоят PeaceЗатова и не се отчайвам-никак! Laughing Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 2 950
Здравейте, момичета! Честит празник!
Аз изкарах трите си дни със зеленчуци и днес съм трети ден на протеини. За протокола: утре става един месец откакто спазвам режима на Дюкан и резултатът до сега е - 7,3 кг  newsm44 Голям кеф!  newsm68 newsm44 newsm47
Спазвам си стриктно правилата - малко трици, много протеини и още повече вода и резултатът си го бива. Поне според мен.  coolcool Сега ми е любопитно да видя, дали и занапред нещата ще се развиват така  goodscale
Днес ядох телешки суджук - не пише на опаковката да има соев протеин (само телешко месо  и подправки). Мноооого ми хареса, защото от пилешко вече кудкудякам  newsm57 kyllmg
Успех на слабеещите   animal085 newsm39 cooking running jump cook

Общи условия

Активация на акаунт