Отговори
# 675
  • Мнения: 164
Съжалявам marmoranka Cry
Бъдете здрави, подкрепяйте се и се обичайте! Ще дойде и твоето чудо

# 676
  • Мнения: 298
Marmoranka, много съжалявам!

# 677
  • Мнения: 40
Здравейте
Минавам да се отчета, снощи бях на преглед всичко е наред отговаря си на седмиците чухме пак сърцето.
11.03.2021 сме на ФМ и на вливане с интралипид.


В коя седмица си ellya?
Аз имам вливане на интралипид на 5.03.
В 5 г. С.  Имах вливка и на октагам. На каква терапия си?

Marmorka, съжалявам Sad

Последна редакция: пт, 12 фев 2021, 17:06 от bebkaa8

# 678
  • Мнения: 67
Здравейте
Минавам да се отчета, снощи бях на преглед всичко е наред отговаря си на седмиците чухме пак сърцето.
11.03.2021 сме на ФМ и на вливане с интралипид.


В коя седмица си ellya?
Аз имам вливане на интралипид на 5.03.
В 5 г. С.  Имах вливка и на октагам. На каква терапия си?

Marmorka, съжалявам Sad


 В момента съм 9+3г.с  и до 20г.с  всеки месец съм на интралипид. Първото вливане беше на 11.01
11.02 втори и 11.03 ще е трето до 20 г.с.
Понеделник и вторник съм на фраксипарин.

# 679
  • Мнения: 138
Здравейте, аз днес бях на първи преглед и ме “записаха” в системата, беше супер скучно с някакви общи въпроси, взеха ми кръв и урина. Акушерката даже не пробва да чуе с доплера защото е супер рано, та ще си чакам 22.02 за следващия скан поне тогава да видя нещо 😀
Иначе ме записаха за скрийнинг в 15 сед да видим дали имам антитела от бебето, защото съм RH “-“ а таткото е “+”.
Нашето бебе е доста дълго чакано (4+год)  и още не смеем да се похвалим на приятели, за сега знаят само най-близките роднини (3-4 човека),  и най-добрата ми приятелка ... може би след 22.02 ще споделям вече спокойно 🍀
Вие казахте ли вече на приятелите си?

Ааа и да добавя, супер лошо ми става в колата, всичко над 6 мили ми става зле, болницата е на 8-9мили от нас и ми се преобърна всичко... с първата бременност пак беше същото.. до края не ми мина, май чак в третия триместър имаше подобрение.

# 680
  • Мнения: 1 725
Момичета, успех на всички! Пожелавам ви прекрасни бебчета сертември! ❤
За мен бременността приключи. Ембриона не се е развил и в понеделник ще го махнат.
Съжалявам много Cry Не тъжи, природата си знае нещата и явно така е било по-добре. Бъди силна и гледай позитивно. Пожелавам ти скорошна бременност със здраво и износенно бебче.

# 681
  • Мнения: 39
Добър вечер,
Днес бях при АГ и ме вписа на ЖК. Бебчо е избързал с три дни и вече съм в 12 г.с. термина се измени за 27.08.21, но предполагам, че може и да пренося като първа бременност и да родя септември.
Иначе при мен продължават периодите на гадене и повръщане, но са по рядко. Връщам се от понеделник на работа, приятеснявам се дали ще се справя, има ли други, които работят и им се гади.
    Да засегна темата със странните храни.
Ядеше ми се диня и какво да прави мъжо, намери от някъде. После ми се ядеше истински домат, ама от онези сладки слънчеви селски домати, ама като няма никъде, и реших да заместя с домашен буркан домати за готвене, няма такъв кеф, ако не бях бременна, щях да добавя и малко водка с черен пипер. А днес как ми се допи Маргарита, задоволих се със фреш от лимон в чаша със сол. По принцип не пия алкохол, да кажа, например на два три месеца ако излизам с приятелки да изпия един коктейл, обаче какво ми става яко ми се допи два дни, това не е нормално 🤣😂. Живот и здраве след 2/3 години ще си спомня какво е, за сега влизам в клуба на не пиещите.
Също искам да ви попитам, вашите мъже как приемат факта, че не се допускат на прегледа, моя е много тъжен, иска му се да види бебока не само на снимка. Мисля да взема диск от ФМ, какво записват, целия преглед или само части от него?

# 682
  • Мнения: 6 015
Да ти кажа, моят мъж не е проявил желание да влиза на прегледите. Но за момента и аз не виждам какво ще прави вътре - прегледът ми минава сравнително бързо, ако имам въпроси ги обсъждаме, но до там. Показвам му ехографските снимки, но не знам дали ги разглежда после сам Grinning
Следващият път мисля да му запиша сърчицето.
Предполагам като напредне бременността ще влиза с мен понякога.

Марморка, прегръщам те.. и много съжалявам.

# 683
  • Мнения: 3
За имената и аз се затруднявам малко.
Засега сме се спрели на Макс(им), ако е момче и Стела за момиче. Мислехме за момиче София, но напоследък стана много популярно, та се отказахме.
Дъщеря ми не съм я кръщавала на никой, исках да си е нейно името, и сега ще постъпим така.
Евентуално, ако е момиче, второто й име (защото сме в Англия и може да има второ име, те тук презиме нямат като при нас) може да е на майка ми, защото се връзва като звучене, но не съм решила още на 100%.

Моят син е роден в Англия и го писахме с бащино име. Мъжът ми много държеше😁 не можело като дойде в Бг да няма😁

Не се бях замисляла над тези факти за първо /второ име и фамилия .Ние също сме в Англия и нямам на идея какво ще решим,но ме съмнява ММ да му се понрави детето да е без бащино име .Чак сега се замислих над тези истории с имената извън България -досега не ми беше дошло на ум .

# 684
  • Мнения: 49
Здравейте, аз днес бях на първи преглед и ме “записаха” в системата, беше супер скучно с някакви общи въпроси, взеха ми кръв и урина. Акушерката даже не пробва да чуе с доплера защото е супер рано, та ще си чакам 22.02 за следващия скан поне тогава да видя нещо 😀
Иначе ме записаха за скрийнинг в 15 сед да видим дали имам антитела от бебето, защото съм RH “-“ а таткото е “+”.
Нашето бебе е доста дълго чакано (4+год)  и още не смеем да се похвалим на приятели, за сега знаят само най-близките роднини (3-4 човека),  и най-добрата ми приятелка ... може би след 22.02 ще споделям вече спокойно 🍀
Вие казахте ли вече на приятелите си?

Ааа и да добавя, супер лошо ми става в колата, всичко над 6 мили ми става зле, болницата е на 8-9мили от нас и ми се преобърна всичко... с първата бременност пак беше същото.. до края не ми мина, май чак в третия триместър имаше подобрение.

Ние лично сме казали само на роднини, на приятели не мислим да казваме, поне до края на 12-та седмица. Даже и тогава не знам дали ще се престраша.

Marmorka, съжалявам за загубата ви, знам, че няма да ви е лесно да я превъзмогнете, но се дръжте..

Аз имам въпрос, някоя от вас има ли някакво течение? Аз имам (без миризма и сърбеж) и 2 пъти питах гинеколожката, която ми каза и 2та пъти, че било нормално, матката се била разтягала.

# 685
  • Мнения: 1 725
Аз имах течение първите седмици по няколко капки на ден, от 1-2 нямам нищо. Но не ми се е видяло проблемно и знам, че е нормално.

# 686
  • Мнения: 650
Аз умам някакво течение дето е по-засилено от нормалното и малко по-бяло. Вчера ми излязоха резултатите от микробиологията и пише, че е някакво гранично за бактериална вагиноза и можело или да отшуми или да стане такова. Чакам да каже докторът дали трябва лечение.. Ама че късмет😢 аз дето съм имала 2 пъти в живота си гъбички, но имало да става.
Някъде четох, че поради засиленото кръвообращение в марката може да има повече течение, но според мен изследванията са начинът да се разбере какво е.

# 687
  • Мнения: 164
За течението и аз имам, някой път по-гъсто бяло, без миризма и сърбеж. Но не е постоянно. На мен все още не са ми предложили ПКК и уруна да дам за изследвания, това в коя седмица се случи при Вас? При записване за ЖК ли? Има ли момичета, които са се записали за ЖК преди 12та седмица?

# 688
  • Мнения: 152
За течението и аз имам, някой път по-гъсто бяло, без миризма и сърбеж. Но не е постоянно. На мен все още не са ми предложили ПКК и уруна да дам за изследвания, това в коя седмица се случи при Вас? При записване за ЖК ли? Има ли момичета, които са се записали за ЖК преди 12та седмица?
Записаха ме в 8г.с на ЖК по ЗК.

# 689
  • Мнения: 298
По едно време и аз имах пи- обилно течение, но това което знам е, че  е нормално, тъй като хормоните яко бушуват.
  Да  попитам какво използвате за почистване сега на лицата ви? Преди ползвах на Гарниер 3 в 1, дали е проблем да продължа да го използвам?

Общи условия

Активация на акаунт