Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 18

  • 47 100
  • 788
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 523
Честито бебче Cengiz! Бъдете живи и здрави!
Аз върнах моите спринцовки в болницата като ходих на профилактичен преглед след раждането.

# 751
  • Мнения: 471
Честито бебче Cengiz! Бъдете живи и здрави!
Аз върнах моите спринцовки в болницата като ходих на профилактичен преглед след раждането.
Jessito благодаря ти и ти да си жива и здрава🙂

# 752
  • Мнения: 1 088
Привет! Днес си сложих Клексан 0.4 за пръв път и идвам с новашки въпроси Simple Smile Изгледах няколко клипчета преди това и мисля, че го направих като цяло правилно, може би с някои изключения.

Като дръпнах капачката, 1 капчица изтече неочаквано от иглата, а внимавах да не пипам клапата отгоре. Предполагам, че не трябва да се случва или?

След като сложих дозата, изчаках няколко секунди, за да се изтече лекарството в кожата. Въпреки това, като извадих бавно иглата, 1 капчица излезе на повърхността на кожата. Повече време ли е трябвало да я задържа забита?

Благодаря Simple Smile

# 753
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 395
И на мен ми се случва, не е фатално. Задръж иглата половин-една минута след биенето и бий бавно лекарството.

# 754
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 780
Не е фатално, не се притеснявай. И при мен понякога излиза по 1 капка при отваряне на капачката. Рядко, но и от мястото на убождането ми се е появявала капка. Аз си слагам памучето със спирт и притискам известно време. Така не стават синки и бучки.

# 755
  • София
  • Мнения: 7 497
Избутвай буталото бавно. Чак минута не е необходимо да чакаш.

# 756
  • Мнения: 125
Момичета, аспирин и акард са взаимнозаменими, нали така, щом активната съставка е една и съща?

# 757
  • Sofia
  • Мнения: 5 989
Едно и също е, да.

# 758
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 395
Винаги гледайте активните съставки, другото е търговско наименование.

# 759
  • Мнения: 147
Здравейте! Днес в аптека ми казаха, че клексан няма, защото имат проблем с вноса, а фраксипарин е насочен само към болниците, заради ковид. Това вярно ли е? Могат ли да се намерят клексан или фракси в аптеките?

# 760
  • Sofia
  • Мнения: 5 989
Мъжът ми последно намери Фраксипарин миналата седмица, ама с поръчка. Но аз съм на фракси 0,3.
Знам, че 0,4 е доста търсен заради Ковид и може да е по-труден за намиране.

# 761
  • Мнения: 5 079
Dandelion776, малко назад , ако беше прочела в темата, щеше да разбереш , че клексан си поръчваме през вносителя, който е Санофи. Намират се и Клексан и Фракси по аптеките, но като цяло е трудно, особено ако е различна дозата от 0,4.

# 762
  • Мнения: 1 088
Момичета, слагам клексан 0.4 в 10ч сутринта. Утре имам час за 9.30 в болницата и съответно няма да съм точна.

Окей ли е да избързам да го поставя вкъщи час и половина по-рано (около 8.30) или да се опитам в болницата преди часа? Разбира се, притеснява ме хигиената, но заредена със спирт и ръкавици може и да се оправя 😀

# 763
  • Мнения: 142
Няма проблем да го биеш малко по-рано или по-късно. Бих го боцнала по-рано, иначе има шанс да забравя Grinning Аз винаги имам по едно инжекция за всеки случай в чанатата си.

# 764
  • Мнения: 204
Мисля, че имам една кутия Фраксипарин 0,3. Някой, ако не намира, може да ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт