Скандинавски филми и сериали - Тема 3

  • 74 197
  • 813
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 953
Понеже харесвам Сидсе Бабет Кнудсен,преди време ми препоръчаха Den enste Ene. Режисьор Сузане Биер. Тогава не го намерих и скоро не съм се сетила да го търся. Не мога да дам отзив, но режисьорът и актрисата са някаква гаранция за добър филм.

# 106
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Понеже обичам първо да прочета книгата (ако има такава) и след това да изгледам екранизациите, затова досега прескачах поредицата за Специален отряд Q. Но вече не мога да се сдържа, не знам кога ще стигна до книгите на Юси Адлер-Улсен, та с две думи - ще гледам поредицата! 😂
Това ли е редът?


Искам да ги изгледам хронологично.

# 107
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 481
Да, това е.

# 108
  • Мнения: 5 953
Няма лошо първо да се гледа филма. Досие 64 / филм /беше голямо разочарование за мен.Гледах го след като бях прочела книгата.

# 109
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Да, понякога е по-добре филмът да е преди книгата, защото не винаги екранизацията е сполучлива.
Скрит текст:
Така и аз се разочаровах от сериала "Малки пожари навсякъде" - книгата много ми хареса, но сериала - не. Много неща бяха преиначени, орязани и сюжета зави в съвсем различна посока. Нищо общо между книга и филм.

# 110
  • Мнения: 2 241
Понеже харесвам Сидсе Бабет Кнудсен,преди време ми препоръчаха Den enste Ene. Режисьор Сузане Биер. Тогава не го намерих и скоро не съм се сетила да го търся. Не мога да дам отзив, но режисьорът и актрисата са някаква гаранция за добър филм.

И аз много харесвам и двете, гледам наред каквото тяхно ми попадне (на Сузане Биер последно един сериал, The Undoing, а Сидсе в един френски филм, Les Traducteurs/Преводачите). А този филм е симпатична комедия, по телевизията я гледах, но дали не беше на Cinemax...
Иначе го има в замунда, търси The One and Only.

На мен ми харесаха Department Q филмите, но не съм чела книгите и нямах предварителна нагласа. Героят на Николай Ли Кос е нещо като мъжки вариант на Сага от Broen, а Фарес Фарес е голям образ.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 21:34 от Noirette

# 111
  • Мнения: 5 953
Благодаря, ще го потърся.

# 112
  • Мнения: 1 370
И вече наистина не знам какво да гледам. А ми се гледа. 😉

Има го на шведски, до 7 епизод съм. СТРАХОТЕН Е!

# 113
  • Мнения: 5 953
Това за кой сериал?

# 114
  • София
  • Мнения: 3 117
Довърших Deadwind/Karppi, в един момент ми потръгна, всъщност вторият сезон ми хареса повече от първия, което рядко се случва.

Аз в момента гледам втория сезон и като че ли по-скоро съм на обратното мнение. Интригата около строежа на еко жилищния комплекс в първия сезон ми беше по-интересна, а и Алекс Хойкала беше сложен образ, имаше интригуващи обрати при него. Сега историята ми е някак по-плоска. Все пак ми допада как е представена Карпи с всичките й недостатъци, и се чудя колко още ще си затваря очите за проблемите на двете й деца.

Мерси за препоръката относно СФФ, ще обърна непременно внимание на ретроспективата на Томас Винтенберг. Blush

# 115
  • Мнения: 1 370
Това за кой сериал?

Innan vi dör a.k.a. Before We Die

# 116
  • София
  • Мнения: 3 117
Преди малко изгледах последния епизод на Karppi/Deadwind. Жесток финал! Признавам, че успя да ме изненада. Парчетата от пъзела бяха всъщност много хитро пръснати из отделните епизоди и до края не подозирах как ще се наредят. Дали ще има още сезони?

# 117
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512

Преживях един епизод, дублиран на руски🤣 и сега смело го продължавам с бг субтитри! На нокти съм при всяко включване на музиката... Така да ме държи в напрежение... 😜
Наистина страхотен!

# 118
  • Мнения: 11 322
Преди малко изгледах последния епизод на Karppi/Deadwind. Жесток финал! Признавам, че успя да ме изненада. Парчетата от пъзела бяха всъщност много хитро пръснати из отделните епизоди и до края не подозирах как ще се наредят. Дали ще има още сезони?
Доколкото знам в момента снимат 3 сезон.

# 119
  • София
  • Мнения: 3 117
Вчера гледах по Нетфликс една нелоша шведска мелодрама (филм, не е сериал) - "Stockholm East":

"Двама непознати, свързани с обща трагедия, се срещат случайно на гарата и започват безразсъдно приключение, изпълнено със страст и лъжи."

Планирала съм също за гледане "Svinalängorna/Beyond", "Mørke/Murk"Her i nærheden/A Place Nearby" ( в последния играе Тюре Линдхарт от "Мостът", още съвсем млад). Малко почивка от сериалите. Blush

Скрит текст:
Доколкото знам в момента снимат 3 сезон.
Супер, ще чакаме, значи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт