Новата 2021 Година Дойде, ЮНСКОТО Тумбаче не Спира да Расте (Тема 4 - 2021)

  • 28 507
  • 741
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 6 764
Дами, днес пусках изследвания назначени от АГ-то и от ендокринилога. От целия чаршаф показатели, 2 стойности ме тревожат TSH 0.37 и СУЕ 41мм. Това TSH май е ниско? Четох доста ужасни неща за ниско TSH по време на бременност и затова се отказах. Според вас ниско ли е? СУЕ не знам какво значи, но горна граница е дадено 18,а моето е 41 😐 Другата седмица съм на лекар, ама ако е нещо притеснително, ще звъня още утре.

# 451
  • Мнения: 2 523
Radeva, в 11гс ми излезе 0.15.
Ендото каза че точно тогава се включва щитовидната на бебето и може да предизвика шок в тази на майката. При мен като са и двечки се очаквало да е така и според нея не било проблем.
Каза че всичко ще е наред и в 13 гс беше 0.6. Сега в 21гс е 2.2.
Все пак е добре да те види ендокринолог, защото на мен другите хормони на ЩЖ ми бяха добре, и нямам проблем с нея по принцип.

# 452
  • Мнения: 1 739
Радева, а пиеш ли нещо за ЩЖ? Пускала ли си други щитовидни днес?
А относно излизането болничен, претеглете си плюсове те и минусите. Аз излезнах още 10г.с., но при мен няма възможност за хоум офис, имах колеги с положителни тестове и реших, че не си струва риска. Отделно доста често, да не кажа почти всяка нощ не успявам да се наспя (ставам с главоболие, вие ми се свят, едва стоя права на моменти) и щеше да ми е голяма мъка ходенето на работа. А и реших да си почина преди уж, преди да се роди бебето, да имам време да обърна внимание на сина ми, докато все още мога да бъда само на негово разположение.

# 453
  • Мнения: 6 764
Нищо не пия за ЩЖ, никога не ми е била следена. В 13 г. с. беше 0.2 и в комплект в  кръвна захар 5.17 ме насочиха за консулт с ендокринолог. Освен TSH, ми пусна само електролити. Всички са в норма. Ще покажа резултатите и на ендокринилога и на АГ-то да видим какво ще кажат.
За работа, фирмата е голяма, над 200 човека, имам контакт с много хора. В стаята сме 8 човека, помещението е само с вентилация, няма прозорци, които са отваряеми. Да, имаше много случаи на корона, на 2 пъти бях контактна, но не съм се разболявала. Разбира се, притеснено ми е. Буквално не си подавам носа от офиса, за да огранича контакта с хора. Но те и в стаята идват доста колеги за различни неща. Другата седмица хем ще питам и за болничен.

# 454
  • Варна
  • Мнения: 367
Може ли да споделите за болничния, моето АГ каза, че не се дават просто така без сериозна причина. И аз се надявам скоро вече да мога да изляза, тъй като се схващам на стола по цял ден, гръб, кръст, дупе всичко ме боли и следобед вече съм доста разсеяна и уморена, затова ми е интересно как седят нещата с издаването на болничен 2 3 месеца преди официалния 45 дневен..?

# 455
  • Мнения: 541
Аз не съм имала проблем да взема болничен, бях някъде в 14 г.с. На женската консултация ми записаха час за ЛКК към медицинския център, взех си направление "Подготовка за ЛКК" от личния лекар, явих се и там само ме питаха на вратата от кога искам да започне болничния. Сега директно от ЖК ми дават документ за следващото явяване пред ЛКК.

# 456
  • Мнения: 111
И аз излезнах болничен в 10 г.с. Работя в телеком и хем боравя с пари, хем комуникирам с много хора. Нервите, стоенето на крак или сгъната на стола ми влияеха още повече и реших да си взема болничен в тази обстановка...  Но аз имам доста високи осигуровки и за това си останах... може би от финансова гледна точка, щях да работя повече, но.... няма по-важно от бебчето и това ние да се чувстваме спокойни❤

# 457
  • Мнения: 1 739
Аз и с двете бременностти не съм имала проблеми с болничните, а и 2та пъти сравнително рано ми трябваха. Първо док ми даде за 7 дни, след това ги продължават с по 30. Само съм си оставила ЛАК в болницата и около всяко изтичане на болничен трябва да имам преглед, в амбулатория лист пишат, че е за продължаване и така.
Реших и си записах още един час за ФМ, не че много се съмнявам, ама ми се иска още едно мнение да чуя. А и 3 седмици са ми много между прегледите и трябва да знма дали шийката държи.

# 458
  • Мнения: 5 546
Смърфи, твоята АГ явно е по-страхлива и затова така е казала. Не съм чула гинеколозите досега да правят проблеми на бременни, ако по някаква причина не се чувстват добре и желаят да си останат вкъщи, особено пък в тази пандемична ситуация. Ако тя не ти даде, има вариант да поискаш и от личен лекар.
Иначе и на мен заради дългите болнични, майчинството ми впоследствие доста ще пострада, но спокойствието и сигурността на бебчо ми е най-важно, цял живот по-нататък ще работим и ще изкарваме парички, живот и здраве. Simple Smile

# 459
  • Мнения: 6 764
Ника, когато си болничен не получаваш пълното си възнаграждение. От там сумата, върху която се изчислява майчинството е по-ниска.

# 460
  • Мнения: 548
Зиги, много съжалявам за всичко, което се случва. Сила ти трябва и положителна нагласа, че другия път всичко ще е наред. Както сама казваш - това е случай едно на милион, не си всявай страх. Приеми случващото се, изживей го и го остави да си отиде. Следващия път ще бъде безпроблемно.

# 461
  • Мнения: 358
Момичета,
Тези които сте в София, къде ходите на ФМ?
Трябва ми второ мнение. Само без Сигридов моля! Simple Smile

# 462
  • Мнения: 602
Момичета,
Тези които сте в София, къде ходите на ФМ?
Трябва ми второ мнение. Само без Сигридов моля! Simple Smile

С две ръце препоръчвам д-р Димитър Марков в МЦ Маркова.

# 463
  • Мнения: 113
Аз се следя в Оскар Клиник - БХС и сега ФМ са ми при Стратиева.

Момичета,
Тези които сте в София, къде ходите на ФМ?
Трябва ми второ мнение. Само без Сигридов моля! Simple Smile

# 464
  • Мнения: 132
Аз съм от Бургас ,но правя ФМ във Фемина при Славкова-много добра
Много препоръчана там е и Димитрова(ще те подведа дали е доцент или проф.)Ходила съм при Георгиев в Надежда,но този път не можах да се вредя-също много добър!
Това са ми лични впечатления.

Момичета,
Тези които сте в София, къде ходите на ФМ?
Трябва ми второ мнение. Само без Сигридов моля! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт