?Въпроси всякакви? (2021г.)

  • 496 917
  • 14 320
  •   3
Отговори
# 11 115
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 403
Извинявайте, ама аз пак с моите драми за личен лекар. В системата за проверка на личен лекар все още стои името на стария, а от поликлиниката ме увериха, че от днес оставаме без личен лекар. Знаете ли колко време отнема, за да се заличи тази информация. Сега като отида при новия личен лекар да не стане така, че да не може да ни запише? В НЗОК ли да звънна да питам?
Този списък не е особено актуален. Видях в него педиатъра на децата ми, а той от повече от година не записва пациенти. Така че предполагам си имат и други начини за проверка, които са недостъпни за нас.
Кой списък не е актуален, предполагам, че sea.sea пита за нейното пациентско досие? Списъкът с ОПЛ, който аз показах е актуален, но не показва кой лекар записва пациенти. Показва действащите лични лекари, пък дали имат свободни места - божа работа.

sea.sea, вече минаха 3 седмици, откакто си смених ОПЛ-то, то вече ми дава направления и бележки за децата, но все още смяната не е отразена в пациенското ми досие - аз имам КЕП и ПИК и гледам постоянно. Мисля, че около месец е нужна, за да се отразят промените. Аз лично още чакам обаждане от НЗОК, за да ме питат за причините за смяна, но не звънят пущините. Новото ми джипи каза, че ще получа и документи вкъщи, който трябва да й занеса, та и тях очаквам.

Не виждам причина да ти откажат да те приемат като пациент като споделиш причината. А какво пише в системата, тях реално не ги интесерува.

# 11 116
  • Мнения: 69 129
Обяснения пред РЗИ се пишат ако сменяш ЛЛ защото си недоволен от него.
Случаят на Сий е друг.

# 11 117
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
За болничния педиатърката на дъщеря ми твърди, че издавали болнични листове до 9 годишна възраст. По-големите можели сами да си стоят вкъщи. Взех да примигвам първоначално, после и казах, че по закон въобще децата до 12 години не могат да остават сами вкъщи. Ама не, всички били оставяли децата, още от първи клас, а моята ехе, колко голяма била, цели 10 години.

# 11 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 525
А има ли опция да имам сертификат, който не е А4 и който да нося в протмонето си ? Не съм се интересувала , признавам. Питам директно тук

То и от портмонето зависи Simple Smile

Сега сериозно - самият сертификат е така направен, че се сгъва на 4.
Иначе - в телефона.

# 11 119
  • Мнения: 5 067
Някой случайно да може да разчете написаното от този доктор ?

# 11 120
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 430
Някой случайно да може да разчете написаното от този доктор ?
Дай жокер. Какво трябва да бъде, диагноза, лекарство, подпис или си е разписвал химикалката?

# 11 121
  • Мнения: 5 067
Хаха становище от мамолог.
Последния, при който ходих.Каза, че има някаква киста, но не е нищо и само да си ходя на профилактични прегледи .
После видях, че в листа пише това.
Мислех фиброаденом, ама не е, друго е .Или е най-най-грозния, на 3 реда фиброаденом 😀

# 11 122
  • София
  • Мнения: 7 951
А има ли опция да имам сертификат, който не е А4 и който да нося в протмонето си ? Не съм се интересувала , признавам. Питам директно тук
Като го разпечаташ лице и гръб получаваш два сертификата на един лист. Режеш листа на две и получаваш един сертификат на половин лист А4.

# 11 123
  • Мнения: X
За болничния педиатърката на дъщеря ми твърди, че издавали болнични листове до 9 годишна възраст. По-големите можели сами да си стоят вкъщи. Взех да примигвам първоначално, после и казах, че по закон въобще децата до 12 години не могат да остават сами вкъщи. Ама не, всички били оставяли децата, още от първи клас, а моята ехе, колко голяма била, цели 10 години.
И някой кофти съсед ако имаш, като нищо може да звънне на социалните и да ти създаде главоболия. Още повече, ако караш нощни смени. Искай си болничен! И да имате баба, дядо и татко в отпуск, пак е длъжна да ти издаде болничен. Ако ти прави и други въртели, я сменяй.

# 11 124
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 215
Някой случайно да може да разчете написаното от този доктор ?


последото май е синистра=ляв, но не бих си заложила главата за това

# 11 125
  • София
  • Мнения: 11 515
Първото го разчитам като Fibro - фиброза. Имала съм и аз фиброкистозни гърди. За жалост не си пазя отдавнашните изследвания, та да видя как точно е разписано.

# 11 126
  • Мнения: 5 067
Да, в лявата гърда е .
Ей, това лекарите няма такова писане 😀

# 11 127
  • Мнения: 5 044
Понеже духа от прозорците ни, искам да сложа възглавнички от тези дългите на первазите. От къде да си купя и имат ли си някакво име да ги търся онлайн?

# 11 128
  • Мнения: 12 236
Понеже духа от прозорците ни, искам да сложа възглавнички от тези дългите на первазите. От къде да си купя и имат ли си някакво име да ги търся онлайн?
Възглавници за врати и прозорци

# 11 129
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 338
Здравейте!
Какво е възрастово ограничение за издаване на болничен лист на родител за гледане на болно дете?
до 14 год. възраст са мололетни ДЕЦА
до 18 год. - непълнолетни ДЕЦА.
все са деца. Smiley

Общи условия

Активация на акаунт