?Въпроси всякакви? (2021г.)

  • 496 722
  • 14 320
  •   1
Отговори
# 3 210
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391
За кой град питате? За София само чрез системата се подават заявления.

# 3 211
  • Мнения: 145
Във връзка с подаването на документите за ДГ, класирането само по точки ли е или е и по време на подаване на документи, т.е. "първи по ред - първи по право"?

# 3 212
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Във връзка с подаването на документите за ДГ, класирането само по точки ли е или е и по време на подаване на документи, т.е. "първи по ред - първи по право"?
Само по точки.
Тук мисля пише всичко:
https://kg.sofia.bg/#/home

# 3 213
  • Мнения: 24 487
Във връзка с подаването на документите за ДГ, класирането само по точки ли е или е и по време на подаване на документи, т.е. "първи по ред - първи по право"?
За кой град става въпрос? В различните градове има различни правила

# 3 214
  • Мнения: 145
За София ми е питането.

Тогава защо беше такава драма с отварянето на системата? Много хора чакаха да отвори, за да подадат, какво печелят, ако подадат в началото?

# 3 215
  • София
  • Мнения: 39 819
За София ми е питането.

Тогава защо беше такава драма с отварянето на системата? Много хора чакаха да отвори, за да подадат, какво печелят, ако подадат в началото?
Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 2

# 3 216
  • Сф
  • Мнения: 4 776
Нищо не печелят- няма значение дали ще подадеш първия или последния ден, всичко е жребий. Даже е по-добре последния ден да видиш къде има най- много кандидати и къде най- малко, че да си подредиш желанията за последно и да имаш по- голям шанс

# 3 217
# 3 218
  • Мнения: 35 147
Бихте ли ми казали какви стъпки следва да направим след като татко почина? Той беше съдружник в ООД.какви са процедурите там?
 Какво се случва с партиди за ток/вода, мобилен телефон.

# 3 219
  • София
  • Мнения: 16 110
Партидите ги прехвърляте на друг от семейството. За целта отивате с Удостоверение за наследници по отделно при всеки монополист.
Ако е имал имот на негово име - наследниците трябва да подадат нова данъчна декларация с % от дела си. Пак се прилага Удостоверение за наследници. До деня на смъртта данъка е на негово име и трябва да се плати преди прехвърлянето. За кола - не знам, но и там има някакво прехвърляне.
За дялове от фирми - може би трябва да се говори с адвокат и счетоводител.
Според моя опит първо се вземат няколко екз. Удостоверение за наследници от служба ЕСГРАОН към общината и после с тях навсякъде. За банкови сметки - също се прехвърлят.

# 3 220
  • Мнения: 264
Здравейте,
Може ли някой да ми помогне с департаментите за касов апарат, става въпрос за агроаптека. Благодаря предварително!

# 3 221
  • Мнения: 39 523
Съболезнования. Ако ще се закриват банкови сметки трябва всички наследници да присъстват. Или.....с пълномощни.

# 3 222
  • Мнения: 35 147
А в случай, че татко има съпруга, дъщеря, сестра и майка , кои са наследници?

# 3 223
  • София
  • Мнения: 16 110
Не само за банковите сметки, навсякъде или всички, или 1 с пълномощно. Но специално банките не признават пълномощните и си имат техни бланки. 
И някакъв срок имаше май, поне за имотите, 2 месеца ли беше. Не помня вече.

# 3 224
  • София
  • Мнения: 8 938
А в случай, че татко има съпруга, дъщеря, сестра и майка , кои са наследници?
Съпругата и дъщерята.

Общи условия

Активация на акаунт