?Въпроси всякакви? (2021г.)

  • 496 131
  • 14 320
  •   1
Отговори
# 3 225
  • Мнения: 68 659
Бихте ли ми казали какви стъпки следва да направим след като татко почина? Той беше съдружник в ООД.какви са процедурите там?
 Какво се случва с партиди за ток/вода, мобилен телефон.

Съболезноватия, Пийк. Hug

За ООД -то най-добре попитай в Агенцията по вписвания, Търговски регистър, какво трябва да се впише там като променено обстоятелство.
Не казваш и какво искат наследниците - дали искат те или накой от тях да стане съдружник, или целят само да им бъдат изплатени техните части от дружествения дял на починалия.


6 месеца е срока в МДТ за да подадат нови декларации. После има глоба.

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 13:25 от teta75

# 3 226
  • София
  • Мнения: 5 146
Бихте ли ми казали какви стъпки следва да направим след като татко почина? Той беше съдружник в ООД.какви са процедурите там?
 Какво се случва с партиди за ток/вода, мобилен телефон.
Ако баща ви е бил на трудов договор към момента на смъртта или се е осигурявал сам, независимо дали е пенсионер или не, имате право на помощ от НОИ - около 540 лева. Тя се разпределя поравно между фигуриращите в удостоверението за наследници.
Партиди прехвърлете бързо - някои нямат такси за това, други нямат само за някакъв срок от събитието, други ( Топлофикация София, примерно ) имат когато и да го направите.
Когато татко почина, не сме имали проблем с мобилния оператор. Прекратиха без да искат прехвърляне или наказателни такси.
Ако имате някакви съмнения, че баща ви може някога, някъде да е имал някакви заеми, пуснете заявление за наличието им в Централния кредитен регистър. Имайте предвид, че бързи кредити за малки суми може и да не излязат там.

# 3 227
  • Мнения: X
Чета в една група, че има майки, които вече са си записали децата в 1 клас за учебната 2021/2022г. Записали са ги в искано от тях училище, при предпочетена от тях госпожа.
Как така? Нали на 11 Май се отваря системата за записване? Някакви алъш-вериши ли има, как е възможно това?
Не смятам да го правя, тъй като имам лош опит с предварителен избор на училище, класен ръководител. И добър опит с оставяне на...както се случат нещата.
Но искам да знам как така още от сега някои знаят къде и при кого ще учат децата им.

# 3 228
  • софия
  • Мнения: 25 476
Не във всички градове записването за училище става през система.
Ако е за София е интересно, но не и невъзможно. Най-вероятно имат уверение, че ще бъдат записани, когато отворят системата и се направи класиране.

# 3 229
  • София
  • Мнения: 18 704
Имате ли представа коя транспортна фирма/ хладилен транспорт зарежда Лидъл?

# 3 230
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Имате ли представа коя транспортна фирма/ хладилен транспорт зарежда Лидъл?
Биомет, но дали са само те..не знам.

# 3 231
  • Мнения: X
Не във всички градове записването за училище става през система.
Ако е за София е интересно, но не и невъзможно. Най-вероятно имат уверение, че ще бъдат записани, когато отворят системата и се направи класиране.
Става дума за гр. Бургас. Записването става през електронна система. Как може да имат уверение - че нали затова е системата, за да няма такива лични уговорки?

# 3 232
  • софия
  • Мнения: 25 476
Е, сега!
Всеки директор има профил с определени права в системата. Не знам в Бургас как е, знам за системата в София, но едва ли при вас е много по-различно. Вижда се кой какво прави.
За да няма много такива уговорки, трябва да се оказва натиск чрез контрол. Поне при нас това проработи. Пак има уговорки и изключения, но не така масово, както в началото.

# 3 233
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355

Katerun
Защо не ги попитате?

# 3 234
  • Мнения: 24 351
Чета в една група, че има майки, които вече са си записали децата в 1 клас за учебната 2021/2022г. Записали са ги в искано от тях училище, при предпочетена от тях госпожа.
Как така? Нали на 11 Май се отваря системата за записване? Някакви алъш-вериши ли има, как е възможно това?
Не смятам да го правя, тъй като имам лош опит с предварителен избор на училище, класен ръководител. И добър опит с оставяне на...както се случат нещата.
Но искам да знам как така още от сега някои знаят къде и при кого ще учат децата им.
Много просто! Отиваш при избраната госпожа и записваш детето си в нейния списък. След това кандидатстваш във въпросното училище, а госпожата издърпва детето в нейния си клас

# 3 235
  • Мнения: 15 356
Имате ли представа коя транспортна фирма/ хладилен транспорт зарежда Лидъл?
Биомет основно,също и N&N ,още една фирма имаше,но не се сещам коя беше.

# 3 236
  • here and now
  • Мнения: 4 235
При нас директора "размества" децата в паралелките, ако се "наложи".

# 3 237
  • Мнения: 1 538
Имате ли представа коя транспортна фирма/ хладилен транспорт зарежда Лидъл?
Биомет основно,също и N&N ,още една фирма имаше,но не се сещам коя беше.
Няколко са освен Биомет.
Защо питате тук, няма ли ги официално обявени на сайта им ?

# 3 238
  • София
  • Мнения: 4 548
..................
Ако имате някакви съмнения, че баща ви може някога, някъде да е имал някакви заеми, пуснете заявление за наличието им в Централния кредитен регистър. Имайте предвид, че бързи кредити за малки суми може и да не излязат там.
А как може да се провери за банкови сметки на починал? Във всяка банка ли трябва да се ходи или и за това има общ регистър?

# 3 239
  • Мнения: 68 659
Централен. Виж в саъта на БНБ..пише всичко, кой кога подава. Онлайн може. С пълномощно..пише си.

Общи условия

Активация на акаунт