Дистанционно обучение за учениците-Teмa 14 /Януари 2021/

  • 44 590
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 960
Какво да преразглежат по-точно? Мислиш, че ще ги върнат по-рано ли? Просто няма да стане!
Новият щам е лош, лови и децата, взеха да пишат за тежко болни деца.
Не виждам кой министър или отговорник, ще се подпише да се върнат големите в училището, при положение, че в ЮК затворите и малките ученици вече?

# 76
  • Мнения: 3 947
Няма да я преразгледат, ваксинацията на учителите има вероятност да започне скоро и искат да не са на ПО 4те седмици до изграждането на имунитет
 В ОК затварят и малките до 11.01 за да спрат ефекта от Коледните сбирки, защото са наясно, че такива е имало

# 77
  • София
  • Мнения: 39 167
Ще видим.

# 78
  • Мнения: 3 988
"Утре между 6:40 и 7:30 каца самолетът с новите ваксини, след това те тръгват по два лъча - София, Пловдив, Бургас и северния Варна и Търново", това съобщи в Нова телевизия здравният министър проф. Костадин Ангелов. Той е категоричен, че масовото ваксиниране през май вече ще е факт. "Учителите попадат във втора фаза, тя ще започне до седмица. Заедно с тях са и домовете за стари хора. Предвидени са 26 хиляди души с персонала. Подготвя се и списъкът с учителите, които предстои да бъдат ваксинирани." Здравният министър коментира и връщането на децата в училище: "Първо започваме да връщаме в училище най-малките. Стъпили сме на научни доказателства, че децата до 11 години не са толкова заразни. По отношение на по-големите ще изчакаме, за да анализираме всички показатели." Проф. Ангелов подчерта, че едно от усилията му е хората да бъдат наистина информирани, за да могат да взимат правилни решения.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 531
Не знам как до седмица ще започнат да ваксинират учителите, след като има още доста неваксинирани лекари и сестри, заявили желание за ваксинация.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 25 350
В ОК затварят и малките до 11.01 за да спрат ефекта от Коледните сбирки, защото са наясно, че такива е имало
Мадам, а тук понеже сбирки нямаше и нашите първи в света установиха, че малките не боледуват (нищо, че в цял свят установяват обратното) пускаме малките непосредствено след нова година....

# 81
  • Мнения: X
След първата седмица може да се преразгледа мярката за ДО 5-12 клас. 🙏
704 родители на малки деца до 4 клас са подали молби за ОЕС...
Ох, дано да пуснат и големите след 11-ти.
Като гледам, интересът към електронно обучение по желание за 1-4 клас е под 2 промила от децата..🤓
За 5-12 ще е по-голям, но и там не мисля, че ще надхвърли 1-2 %.
Което е показателно за преобладаващите нагласи сред родителите.
Силно се надявам да започне ваксиниране на учители до седмица, но не ми се вярва. Съгласна съм със Санака, че още не са минали лекарите и едва ли ще започнат друга група. Дано...🧐
За какви бройки става дума при новата доставка?

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 08:30 от Анонимен

# 82
  • София
  • Мнения: 18 386
Врабчо, 15 000 за хора в старчески домове и 11 000 за персонала в същите. И ако останат свободни ваксини - уж щели да започнат да ваксинират учителите по изготвени списъци с желаещи. Но аз от познат лекар чух казаното от Санака - има желаещи сред лекари и сестри, които не са още ваксинирани.

# 83
  • Мнения: 3 947
Чакат одобрението и вноса и на още един вид ваксини. Явно се надяват от там са дойдат бройките и за учителите

# 84
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Естествено, че ще е нисък интересът, да се обучаваш сам е доста различно от дистанционно обучение в реално време на целия клас. Не е като да не сме го писали сто пъти само в тая тема, но...

# 85
  • Мнения: 8 290
То пък щото е много хубаво като се обучава ДО целия клас. По 30 минути са часовете на шестокласника. Изобщо не им стига това време по повечето предмети. По други пък, като рисуване и физическо, само се почесват и там и 5 минути са им много като са пред компютрите. Преди малко му разпечатвах новото разписание - 30 минути часове, 20 минути междучасия.
Единственото положително е, че от утре започва нормални тренировки.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Ами май ще излезе, че ДО при малките е по-ефективно, но баш те се връщат в клас, а не големите, които учат по-сложни неща, изпитването е по-сложно, родителите не са толкова в час с материята, за да са от помощ и т.н.. Всички приятелки, с които коментирахме, с деца 1-2 клас са много доволни от дистанционното и смятат, че децата им имат напредък и са били мотивирани.

# 87
  • shumen
  • Мнения: 18 279
Напредък има,но са малко 20 минути час особенно по Математика.Нашите от утре започват таблицата и ако са онлайн какво ще научат незнам.

# 88
  • Мнения: 239
У дома преболедувахме коронавируса, докато детето ми беше на ОЕСР. Аз имах положителен пср, тя- вдигна еднократно Т и се оплакваше от гърло, няма тест. Чудя се, дали да не я пусна присъствено сега.. Нали казват, че най-рано 3 месеца след като си имал контакт с вируса/изкарал си го, би могъл да се заразиш повторно. Дали е вярно винаги обаче...кой да ти каже.
Аз съм доволна от ОЕСР, но тя иска да тръгне отново на училище. Прочетох по-назад за 2 деца, които ще си продължат ОЕСР въпреки че в семействата е преболедуван ковид. Има ли някой, който след преболедуване ще прекрати ОЕСР?

# 89
  • Мнения: X
Не знам колко пък ще е ефективно ДО за 1-4 клас с часове по 20 минути. Времето не стига за нищо. Повечето остава за работа с родител. Само се маркира в часа по урока и после: довършете. Не упреквам учителите, такава е програмата, това правят. Но времето е недостатъчно и за ефективност не може да става и дума.
Акад. Петрунов също казва, че децата не заразяват и трябва да тръгват на училище.
https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/akad-petrunov-vaksi … XiFx_VF-LLArkpEb8
“Петрунов коментира и връщането на учениците в  класните стаи и в детските градини, като цитира британско проучване, публикувано в „Бритиш медикал джърнъл“ през септември.

То е направено сред 12 милиона британски граждани и доказва, че децата до 11 години не са рисков фактор за пренасяне на инфекцията. Затова не е необходима повече електронна среда за учениците, смята още акад. Петрунов.”

Общи условия

Активация на акаунт